Arsenal wygrywa 4-1 i zrzuca Wigan do Championship!

Arsenal wygrywa 4-1 i zrzuca Wigan do Championship! 14.05.2013, 21:40, Sebastian Czarnecki 3261 komentarzy

O ile pierwsza połowa była piłkarsko całkiem niezła, to druga była wręcz wyśmienita. Szybkie tempo utrzymywało się od samego początku, a oba zespoły walczyły jak lwy o swój indywidualny cel. Wygrał ten, który lepiej wytrzymał kondycyjnie i który lepiej radzi sobie z presją. Wigan, które nie wytrzymało kondycyjnie po sobotnich wojażach w Pucharze Anglii, dało sobie w szybkim czasie strzelić trzy bramki, przez co przegrało ostatecznie 1-4.

Niecodziennie zdarza się, by zdobywca Pucharu Anglii trzy dni później spadał z Premier League, jednak właśnie to się stało na Emirates Stadium. Arsenal nie miał litości dla broniącego się przed spadkiem Wigan i zrobił swoje, wydzierając przeciwnikowi trzy punkty. Ta kluczowa wygrana niezwykle pomoże Kanonierom w walce o czwarte miejsce, które jest już na wyciągnięcie ręki. To ostatnia kolejka zadecyduje, która drużyna zagra w letnim barażu o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (90. Vermaelen), Ramsey - Walcott, Rosicky (78. Wilshere), Cazorla - Podolski (78. Chamberlain)

Wigan: Robles - Alcaraz, Scharner, McCarthy - Boyce, McArthur, Gomez (64. Watson), Espinoza - McManaman (58. Di Santo), Kone, Maloney (85. Henriquez)

Kanonierzy od samego początku ruszyli do zdecydowanego ataku i wyglądali o wiele lepiej na tle Wigan. W 7. minucie podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie pierwszą dobrą sytuację do strzału. Kąśliwe dośrodkowanie spadło w pole karne The Latics, a niespodziewany strzał głową oddał Santi Cazorla. Hiszpan mimo swojego niskiego wzrostu był jednak o włos od strzelenia gola, zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

Dobra gra Arsenalu zaowocowała bramką w 11. minucie spotkania! Z rzutu rożnego płasko dośrodkował Cazorla, piłka odbiła się od ziemi i dopadł do niej Lukas Podolski, który głową pokonał bezradnego Roblesa. 1-0!

Dominacja Kanonierów nasilała się z minuty na minutę. Podopieczni Arsene'a Wengera z każdą kolejną minutą byli coraz bardziej niebezpieczni, zaś gracze Wigan sprawiali wrażenie okropnie zmęczonych po sobotnim finale Pucharu Anglii.

Z czasem tempo meczu zdecydowanie się zmniejszyło, zaś Wigan zaczęło grać z Arsenalem jak równy z równym. The Latics zaczęli częściej dochodzić do głosy i wywierali coraz większą presję na podopiecznych Arsene'a Wengera. Mimo wszystko zdobywcy Pucharu Anglii nie byli w stanie w jakikolwiek sposób zagrozić bramce Wigan.

W 40. minucie Kanonierzy znowu trafili do bramki Roblesa, ale Theo Walcott, który zdobył gola, został złapany na pozycji spalonej.

W 44. minucie Mike Dean podyktował rzut wolny dla Wigan po wejściu Mikela Artety w Shauna Maloneya. Arbiter uznał, że Hiszpan faulował, co było jednak ogromną pomyłką.

Minutę później kontrowersyjny rzut wolny został zamieniony na bramkę przez Shauna Maloneya! Szkot oddał piękny strzał ze stałego fragmentu i bezproblemowo pokonał Wojtka Szczęsnego. Mamy wyrównanie!

Bramka do szatni była ostatnim ciekawym wydarzeniem w pierwszej połowy. Dwie minuty po niej Mike Dean zaprosił obie drużyny na przerwę.

W 50. minucie Wigan ponownie trafiło do siatki, tym samym wychodząc na prowadzenie. Mike Dean podjął jednak decyzję na korzyść Arsenalu i odgwizdał spalonego. Rzadko mamy przyjemność oglądać taki obrazek.

Dosłownie chwilę później Kanonierzy wyszli z groźną kontrą. Prawym skrzydłem wspaniale pognał rozpędzony Walcott, który wyłożył piłkę wbiegającemu Cazorli. Hiszpan stanął oko w oko ze swoim rodakiem - Roblesem - i... trafił prosto w niego w sytuacji jeden na jeden.

Druga połowa utrzymywała się w o wiele szybszym tempie aniżeli pierwsza. Nie było jednak widać, która drużyna walczy w tym meczu o Ligę Mistrzów, a która o utrzymanie...

W 63. minucie Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie! Świetnie dogranie Santiego Cazorli wykorzystał Theo Walcott, który sprytnie pokonał Roblesa. 2-1!

Pięć minut później Kanonierzy podwyższyli swoje prowadzenie do dwóch bramek! Santi Cazorla głową przelobował obrońcę Wigan i uruchomił Lukasa Podolskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Roblesem. Reprezentant Niemiec nie pomylił się i pewnie pokonał hiszpańskiego golkipera!

Kanonierzy poczuli wiatr w żagle i uwierzyli w swoje umiejętności, dzięki czemu kompletnie zdominowali swojego przeciwnika w ostatnich minutach.

Kanonierom wciąż było mało! Cazorla uruchomił na lewym skrzydle Aarona Ramseya, który przeprowadził samotny rajd, zszedł do środka i mocnym uderzeniem nie dał szans Roblesowi na interwencję! Możemy już śmiało powiedzieć, że Wigan spada do Championship.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Z Tomasa Rosicky'ego i Lukasa Podolskiego weszli odpowiednio Jack Wilshere oraz Alex Oxlade-Chamberlain.

Kolejne minuty nie przyniosły już większych emocji. Podopieczni Roberto Martineza najwyraźniej pogodzili już się ze spadkiem i nawet nie próbowali nawiązać walki, zaś Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg meczu. Arsene Wenger mimo wszystko postanowił wprowadzić w 90. minucie dodatkowego obrońcę. Do gry posłał Thomasa Vermaelena w miejsce Mikela Artety.

Do końca meczu wynik nie uległ już jednak zmianie. Kanonierzy zrobili swoje i ponownie wskoczyli na 4. miejsce w tabeli, znacznie zwiększając swoje szanse na awans do następnej edycji Ligi Mistrzów!

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Verminator97 komentarzy: 1490018.05.2013, 16:48

arsenallord > Pożyjemy , zobaczymy. W Podbeskidziu na pewno nie zostanie :P

rafi > Właśnie o to mi chodziło :)

Verminator97 komentarzy: 1490018.05.2013, 16:46

LTG > Pewny nie jestem , ale wiele razy tutaj pisano o tym. Podobno była fotka gdzie miał w ręce kubek a Arsenalu , leżąc w szpitalu.

Demostenes komentarzy: 233918.05.2013, 16:45

Sanogo is an impressive physical specimen, He attributes his technical skills to the endless five-a-side matches during his time as a child at CO Les Ulis, the same side where Thierry Henry started his career.

Taka oto ciekawostka. Sanogo zaczynałw tym samym miejscu co TH14 ;)

Rafi komentarzy: 128118.05.2013, 16:45

LTG- Pełka to na bank kibic Arsenalu. Kiedyś przed fianlem LM Arsenalu z FCB czytalem wywiad w ktorym nie do konca jasno,ale jednak przyznal ze kibicuje AFC. Dla potwierdzenia widzialem ostatnio na tvn w uwadze material o jego chorobie i jak pokazywali go w szpitalu to przy jego lozku stal kubek z herbem Arsenalu:P

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11718.05.2013, 16:45

Verminator97----> Lubię Wisłę, ale nie jestem kibicem tego klubu. Chodziło mi o to, że Wisła może sobie marzyć o Demjanie :)

LoveTheGunners---> Wypowiadał się przed finałem LM w 2006 roku, że jest za Arsenalem.

LoveTheGunners komentarzy: 914018.05.2013, 16:41

lol w 19 min 5 bramek w meczu Bayernu z Borussia M. :O

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 16:41

@arsenallord
Lech pewno jeszcze będzie się starał o mistrza. Nie odpuszczą. Obyście się utrzymali. Mój brat mieszka w Bielsko-Białej. Kiedyś zagorzały kibic Legii, a do Bielska wyjechał na studia.
Dobra ja spadam.

Verminator97 komentarzy: 1490018.05.2013, 16:40

arsenallord > Ostatnio czytałem , że mu i Piątkowi z Polonii kończą się kontrakty i że są bliscy przejścia do Wisły. Też kibicujesz Wiśle?:P

LoveTheGunners komentarzy: 914018.05.2013, 16:39

verminator

skad wiesz ze Pelka to kibic Arsenalu?

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11718.05.2013, 16:37

Verminator97---> hehe marzenie :D

arsenalfann---> Fajnie by było jakby się utrzymali, ale będzie ciężko, bardzo ciężko, a w najbliżej przyszłości jeszcze mecz z Lechem w Poznaniu.

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 16:35

Niech się utrzymają. Nowy stadion budują to i trochę ciekawiej będzie ;)

Verminator97 komentarzy: 1490018.05.2013, 16:35

Mam nadzieję , że latem Demjan trafi do Wisły!

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11718.05.2013, 16:34

arsenalfann---> Tak

mitmichael komentarzy: 4924318.05.2013, 16:33

Uwielbiam Pełke ale rowniez liczylem na Roslonia bo On Nam przynosi szczescie ostatnio jak Nam kibicuje :P

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11718.05.2013, 16:33

jimmykanonier1886---> Prawie jak Wigan :)

arsenalfann komentarzy: 1024318.05.2013, 16:33

Jesteś za Podbeskidziem?

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078418.05.2013, 16:32

arsenallord
będą niezłe jaja, jak Demjan zostanie królem strzelców, Podbeskidze spadnie, to jest bardzo prawdopodobne

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11718.05.2013, 16:30

Demjan! Szkoda, że Pogoń wczoraj wygrała :/
Mam nadzieję, że to utrzymają :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078418.05.2013, 16:29

Duet marzeń wybrał mecz Tottenhamu

Verminator97 komentarzy: 1490018.05.2013, 16:27

Ja liczyłem na duet Twarowski - Nahorny :)

Ars3n komentarzy: 1235418.05.2013, 16:26

Pelka? Rudzki? e... liczylem na Roslonia.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078418.05.2013, 16:20

Qarol
tak komentował mecz z Koln, później nie było słychać jego głosu na meczach Arsenalu

Qarol komentarzy: 1450218.05.2013, 16:10

@jimmykanonier1886

Ja to pamiętam tylko któryś mecz przedsezonowy, który komentował Pełka. Chyba, ze cos przegapilem w trakcie : d

Qarol komentarzy: 1450218.05.2013, 16:04

Ja cos czuje, ze jutro zremisujemy i będzie trochę dramaturgii, ale Sunderland nam pomoże : D

Polskiej ligi także nie oglądam. Najchętniej odpalam Ligue 1 (po Premier League oczywiście).

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10318.05.2013, 16:04

Pełka i Rudzki, w całości.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.05.2013, 16:04

Verminator97, ma byc chyba pokazywany w calosci na c+ sport

Verminator97 komentarzy: 1490018.05.2013, 16:03

Wie ktoś kto będzie komentował nasz mecz z Newcastle? No i czy nasz mecz będzie pokazywany zupełnie w całości czy to będzie na zasadzie takiej multiligi , że tam gdzie padnie bramka to to pokażą?

veron komentarzy: 459218.05.2013, 16:01

RIVALDO700>>>
niby pada średnio ponad 3 gole na mecz ale co dziwne w 17 meczach padły przynajmniej 3 gole a w 16 mniej niż 3 gole :p

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 418.05.2013, 16:01

@Marzag

Możliwe, jara się tymi butami i ogólnie pumą na twitterze już kilka dni:)

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 418.05.2013, 16:00

@Lukiner

Chodzi o kolor znacznika, a nie obecność na zdjęciach. Białe znaczniki najczęście pokrywają się z pierwszym składem następnego meczu, chociaż nie jest to regułą:)

Cysiowo komentarzy: 193118.05.2013, 16:00

ja bym na Newcastle dał taki sam skłąd jak na Wigan, tyle że Coq za Artete.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.05.2013, 16:00

MikelArteta, Chyba Giroud dostał opier*ol od sponsorów z Pumy że za mało eksponuje swoje powiązanie z tą firmą i teraz nadrabia ;d

Lukiner komentarzy: 194918.05.2013, 15:58

@MikelArteta -> Czyli sugerując się zdjęciami, jutro środek defensywy Mertesacker - Vermaelen? Bo ja nie zauważyłem na żadnym zdjęciu Kosy.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.05.2013, 15:57

Ojgen Polański gra w Hoffenheim? przegapiłem ten transfer ;p

veron komentarzy: 459218.05.2013, 15:56

Ja dzisiaj 1 mecz Ekstraklasy w tym sezonie obejrzałem i raczej ostatni, mimo że jakiejś totalnej tragedii nie było :p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.05.2013, 15:56

Bayern się oszczędza przed finałem, będzie śmiesznie jak znów go przegra ;d

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.05.2013, 15:56

za rok chyba zaczne ogladac mecze bayernu , tam chyba na mecz pada z ich udzialem minimum 3 bramy na mecz

mitmichael komentarzy: 4924318.05.2013, 15:55

Pytanie na jednym z profili o Arsenalu na facebooku

Bored without football today - what the hell will I do when the season has finished?! Masturbate furiously!

hahaha :D profil I Love Arsenal

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.05.2013, 15:54

bez Cracovii ekstraklasa też nie bardzo mnie interesuje.

ArseneAl komentarzy: 2341718.05.2013, 15:53

Mnie Ekstraklapa kompletnie nie interesuje.
W 100% wolałbym oglądać Championship gdyby transmitowali w tv.

Oggy komentarzy: 948918.05.2013, 15:50

afckonrad9101- no cóż mógłbym się założyć ale nie sprawdzimy tego niestety:) Pewnie przegralibyśmy jakiś mecz albo dwa ale wysokich zwycięstw byłoby sporo. Mistrz spokojnie:)

gettyimages.com/Search/Search.aspx?assettype=image&artist=Stuart+MacFarlane

Foty z dzisiejszego treningu, na jednych Ramsey w białym znaczniku na innych w zielonym, ale i tak chyba zagramy Jack-Ramsey w środku. Na lewej raczej Gibbs, a co do ataku to nie mam pojęcia, wg. mnie powinien zagrać Poldi:)