Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley!

Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley! 08.03.2014, 14:38, Sebastian Czarnecki 2769 komentarzy

Po zaciętej pierwszej połowie na Emirates Stadium, druga odsłona meczu należała już wyłącznie do drużyny dowodzonej przez Arsene'a Wengera! Kanonierzy pokazali fantastyczny charakter i w mistrzowski sposób rozmontowali defensywę Evertonu i zakończyli spotkanie z czterema bramkami na koncie. Dzięki tej wygranej Arsenal awansował do półfinału Pucharu Anglii, a następny mecz w tych rozgrywkach rozegra już na Wembley!

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Sanogo (61. Giroud).

Everton: Robles - Coleman, Stones, Distin, Baines - McCarthy, Barry - Mirallas (76. McGeady), Barkley (84. Deulofeu), Pienaar (76. Osman) - Lukaku.

Pierwsze minuty meczu przebiegały spokojnie. Obie drużyny bez większego pośpiechu konstruowały akcje, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Nikt nie podejmował większego ryzyka, mecz rozgrywał się swoim tempem.

Pierwsza groźna akcja Arsenalu od razu została zamieniona na gola! Rajd środkiem pola przeprowadził Santi Cazorla, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Mesuta Özila. Reprezentant Niemiec świetnym, technicznym strzałem w długi róg nie dał szans Roblesowi. 1-0!

Kilka minut później Everton miał dobrą okazję do wyrównania. Mirallas odnalazł wybiegającego na pozycje Pienaara i posłał mu podanie, ale dobrą interwencją popisał się Bacary Sagna.

Gra się wyraźnie uspokoiła. Arsenal kontrolował mecz i nie pozwalał drużynie gości na więcej okazji. Gra ponownie skupiła się w środku pola.

W 24. minucie Bacary Sagna zrobił coś, co można nazwać „centrostrzałem”. Francuz, mimo że chciał chyba dośrodkować w pole karne, mógł poważnie zagrozić bramce Roblesa. Na domiar złego, hiszpański golkiper wcale sobie nie pomógł i zamiast przerzucić futbolówkę nad bramką, nabił ją na poprzeczkę. Na szczęście dla niego, wszystko dobrze się skończyło, wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Dziewięć minut później Everton doprowadził do wyrównania, zamieniając na gola swoją pierwszą dogodną okazją. Piłkę w środku boiska przechwycił Ross Barkley, który przeholował ją aż pod pole karne Arsenalu, gdzie dopiero zdecydował się oddać ją Mirallasowi. Belg od razu odegrał do Lukaku, a ten umieścił futbolówkę w pustej już bramce leżącego na łopatkach Fabiańskiego. 1-1!

Już po minucie Arsenal mógł z powrotem objąć prowadzenie. Przed dobrą okazją stanął Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie na rzut rożny sparował Robles.

W 41. minucie fantastyczny strzał wolejem oddał Santiago Cazorla i kiedy już wydawało się, że piłka zmierza w kierunku bramki, odbiła się od nogi Distina i wyszła na korner. Everton miał ogromne szczęście, że nie stracił gola.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal remisuje z Evertonem 1-1.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania to drużyna gości mogła strzelić gola na 2-1. Ross Barkley otrzymał dobre podanie od Romelu Lukaku, jednak oddał strzał ponad poprzeczką, Łukasz Fabiański odetchnął z ulgą.

Dwie minuty później role się odwróciły, a to Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję. Mocny strzał po ziemi oddał Santiago Cazorla, ale dobrą i bardzo trudną interwencją popisał się Joel Robles.

W 67. minucie Alex Oxlade-Chamberlain przeprowadził dobry rajd prawym skrzydłem i został obalony przez Leightona Bainesa. Mark Clattenburg ani przez chwilę się nie zawahał i słusznie wskazał na jedenasty metr.

Strzał z jedenastu metrów pewnie na bramkę zamienił Mikel Arteta, ale okazało się, że rzut karny zostanie powtórzony, ponieważ Olivier Giroud za szybko wbiegł w pole karne. Francuz został dodatkowo ukarany żółtą kartką.

Mikel Arteta stanął przed ogromną próbą charakteru i ponownie stanął z piłką na jedenastym metrze. Hiszpan znowu się nie pomylił i ponownie pokonał Roblesa. 2-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później Everton mógł doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Mirallasa okazało się za lekkie, by zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego.

W 83. minucie Bacary Sagna dobrze znalazł się w polu karnym Evertonu i posłał dokładne podanie do Oliviera Girouda, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Roblesa. 3-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później było już 4-1. Rosicky, Cazorla i Özil fantastycznym kontratakiem rozmontowali defensywę The Toffees, a reprezentant Niemiec posłał podanie do niepilnowanego Girouda, który pewnym strzałem nie dał szans Roblesowi!

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pewnie pokonał Everton 4-1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

EvertonFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pierre_afc komentarzy: 1207109.03.2014, 22:45

Ja szczerze kiedyś sądziłem, że Frimpong stanie się naszym filarem (chłop dałby się pokroić za Arsenal, ale nie spełnił pokładanych w nim nadziei). To samo tyczy się Yennaris. Kapitan w różnych grupach wiekowych, grał jeszcze u nas w seniorce pary meczy. I dupa. Czasem się tak dzieje.

Belzebub666 komentarzy: 280109.03.2014, 22:42

tylu fajnych dm'ów jest we francji a Wenger musiał akurat Couqlana brac ;/

pierre_afc komentarzy: 1207109.03.2014, 22:42

@DawidAL - Sądzę, że informacje o tym, że niby mieliśmy dać kasę + Podolskiego za Draxlera to trochę mogę być prawdziwe. Ponadto ostatnio był wywiad z agentem Lukasa, który mówił o zainteresowaniu Interu (że to niby ciekawy kierunek, że chcę mega pake zrobić itd. itp.)

Ponadto Wenger do dzisiaj nie ufa Lukasowi w 100% i to widać. Czemu niby Lukasa ściąga za każdym razem jak gra od 1 minuty? Ponadto Niemiec gra w kratkę, może i ma tą mega lewą nogę i zabójczą skuteczność. Ale nam potrzeba równego poziomu, a nie sinusoidy.

szarolek komentarzy: 50809.03.2014, 22:41

Też miałem nadzieję że będzie z niego niezły grajek i szybko zastąpi nam Songa, ale jednak coś przystopował.

arsenalfcfan

niestety chyba masz racje, a bardzo liczyłem na rozwój Koklę. Cóż trzeba będzie go sprzedać do jakiegoś beniaminka na przyszły sezon albo jakiejś ogórkowej ligi.

DzejCoop komentarzy: 326409.03.2014, 22:33

pierre_afc

Tylko, że Joel ma te pozwolenie już od początku tego sezonu ;)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.03.2014, 22:33

Myślicie, że Podolski odejdzie? Ja w to wątpię.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7209.03.2014, 22:33

Racja, technicznie Grawitacja to kosmos, chętnie obejrzałbym w kinie. Ogólnie film niezły no i dobra jak zawsze Bullock.

rafi_i komentarzy: 421809.03.2014, 22:32

bramkarz
Coleman/Aurier
3-ci ŚO jeśli Verma odejdzie
Draxler/Griezmann/Cabella
Costa/Mandzukic/Benzema/Cavani(marzenie)

takie coś byłoby mile widziane :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 22:32

Z Coquelina to już raczej nic nie będzie, 23 lata, w Bundeslidze sobie nie radzi, więc gdzie go do Arsenalu znowu. Ale przyznam, że jak grał właśnie na PO, to dobrze sobie radził i mi także jego gra tam się podobała.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.03.2014, 22:30

Marzag:

Robiłeś zdjęcie monitorowi? :D

szarolek komentarzy: 50809.03.2014, 22:29

Ja chciałbym jeszcze u nas zobaczyć na prawej obronie Coquelina, kiedyś wyglądał na tej pozycji na prawdę bardzo dobrze, gdy z konieczności kilka razy tam zagrał.

mar12301 komentarzy: 2313609.03.2014, 22:28

Marzag

co do Grawitacji, bo żeś się pytał czy warto, jak obejrzę, to dla mnie to takie 7/10. Technicznie oczywiście majstersztyk, jest na czym oko zawiesić. Film z początku trochę mnie nudził, ale i tak warto obejrzeć.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 22:27

rafi,

Serio? Nawet nie wiedziałem, że Valencie jakiś biznesmen przejął. To ciekawie będzie, może w końcu stadion dokończą budować i nie będą już klubem, który tylko wyprzedaje.

pierre_afc komentarzy: 1207109.03.2014, 22:27

Odejdą po sezonie: Fabiański, Sagna (na 50%), Vermaelen, Podolski, Bendtner. Co do bramkarza to marzy mi się ktoś doświadczony i ograny. Bramkarz, który wybronił swoje i może być groźnym konkurentem dla Wojtka. Zamiast Sagny widziałbym u nas Auriera. Chłopak co wyprawia w Ligue 1 to poezja, wydaje mi się, że może być lepszą wersją Eboue. W miejsce Vermaelena jakiegoś młodego obrońcę (max 22-24 lata), idealny byłby Mangala, ale nie pogardziłbym kimś takim jak Inigo Martinez czy Schar. W miejsce Podolskiego dać Draxlera/Griezmanna (+ otrzymanie przez Joela Campbella pozwolenia na grę na wyspach). No i napastnik nie musi być jakiś niesamowity. Dobry byłby ktoś na poziomie Mandżukicia.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 22:25

aNormalny,

Wejdź sobie na konto szemyxz (Pinguite z k.com) i tam możesz poprzeglądać użytkowników k.com.

Marzag komentarzy: 41259 newsów: 109.03.2014, 22:25

Giroud to jeden z fajniejszych zawodnikow w FUT

tinypic.pl/l1bwh3653vfp

rafi_i komentarzy: 421809.03.2014, 22:23

A ja jestem ciekaw wzmocnień Valencii w lato, kupił ich najbogatszy chińczyk, zobaczymy czy zaszaleją :D

Marzag komentarzy: 41259 newsów: 109.03.2014, 22:22

K4n0ni3R, ja tu kiedys przytaczalem grafike moja z fut i giroud widziales ja?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 22:22

Trequarista,

Także, ale Grek to non stop leczy kontuzje :/ ostatnio chyba coś grał i teraz ma czerwoną, ale ogólnie to chyba Matip (także młody grajek) wygryzł go ze składu.

Spore ryzyko z nim, a Schalke spore pieniądze za niego chce, nie wiem czy jest sens wydawania takich pieniędzy na 3 obrońcę, ryzykując przy tym.

@czusiek
Też zakupiłem Giroud lecz chyba go zmienię bo nie gra się nim rewelacyjnie może Benteke IF zakupie.

Sewer komentarzy: 157009.03.2014, 22:11

aNormalny,wiesz co ja tak średnio na twitterze siedzę.Na razie mam polubionych tylko zawodników Arsenalu i informacyjne BBC,sky sports itp.

K4n0ni3R komentarzy: 97009.03.2014, 22:11

@damianARSENAL
Wydaje mi się że możemy się pożegnać z Poldim i Verma.

czusiek komentarzy: 78109.03.2014, 22:10

Kanonier Jaki fart :D Ja gram mam nawet inform Giroud :p 87 strzelania fajne tylko słabsza noga słabiutka.

damianARSENAL komentarzy: 851809.03.2014, 22:09

ja mam nadzieję, że w lato nie odejdzie nikt oprócz szrotu.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 22:08

Ja w miejsce Vermy widziałbym Lovrena, dobrze sobie radzi w Soton. A jak mamy kupować młodego, bo to także dobry biznes to Ginter, Schar, Laporte lub Inigo Martinez.

K4n0ni3R komentarzy: 97009.03.2014, 22:07

Gra ktoś z was może w FUT 14 ? Bo dziś spotkała mnie bardzo miła niespodzianka ( w przeciągu 30 min 2x trafiłem Teveza IF) dziwne bo nigdy nie trafiłem IF a tu 2 w takim odstępie czasowym i to nie byle jakie :>

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.03.2014, 22:07

shark31:

Caulker jak już. Poza tym to były zawodnik Spurs, w Cardiff gra chyba od początku tego sezonu. IMO nierealny, ale też chętnie bym go u nas widział.

aNormalny komentarzy: 348209.03.2014, 22:06

Sewer
Jestes? Kogo polecilbys do obserwowanych?

shark31 komentarzy: 601309.03.2014, 22:01

Ja ostatnio przeanalizowalem sobie rynek obroncow i chcialbym u nas 2 mlodych.
Aurier ktory moze grac i na prawej obronie i na srodku. Jest to obecnie najlepszy prawy obronca Ligue1 a wg Whoscored osmy najlepszy zadownik calej ligi.
Drugim zawodnikiem jest Coulker z Cardiff. Kapitalny mlody srodkowy obronca. Widzial bym go nawet w zastepstwie za Verme.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.03.2014, 21:48

youtube.com/watch?v=3K0yFLPgZY8

Rozwalił mnie komentarz na fejsie tego:

Tottenham maczał w tym palce.

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82809.03.2014, 21:48

ja licze ten ten puchar, nie licze na mistrza, Chelsea lubi się potknąć i pewnie straci jeszcze punkty, ale Arsenal też, myśle że tak czy inaczej to City jest faworytem dalej.

Adikos1382 komentarzy: 39009.03.2014, 21:45

facebook.com/pages/Projekt-Praca/687724974606391 wesprzyjcie jesli chcecie :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.03.2014, 21:43

Kanonier204
To właśnie miałem na myśli.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.03.2014, 21:43

Jak słyszę Kiessling to przypomina mi się ten gol którego nie powinno być "dziura w siatce" :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52409.03.2014, 21:39

mar12301
Szkoda, że Kiessling w jednym meczu nie potrafił zrobić podobnie.

James komentarzy: 167409.03.2014, 21:34

mar12301
no wręcz wzorowe zachowanie i bardzo dobrze ze tak postąpił, ciekawi mnie czy przy stanie 0 0 też by tak postąpił :p

mwk komentarzy: 96909.03.2014, 21:30

Brać Colemana, ale podpisywać kontrakt z Bacem - innych rozwiązań nie widzę. Dość oddawania najlepszych zawodników bez godnego zastępstwa dla nich.

mar12301 komentarzy: 2313609.03.2014, 21:30

sportowefakty.pl/pilka-nozna/422838/bundesliga-wspaniala-postawa-fair-play-gwiazdy-werderu-brema-wideo?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss/

widzieliście to? :p

Flisu komentarzy: 160209.03.2014, 21:29

Włączcie sobie TVN. Tęczowy program lvl 999.

Bolek komentarzy: 423209.03.2014, 21:26

W sumie za Colemana 15 milionów można rzucić i raczej to będą dobrze wydane pieniądze. Jeśli już Bac ma odejść to on Irlandczyk jest zdecydowanie najlepszą opcją. Nie dość, że ciągle perspektywiczny, to już teraz prezentuje bardzo, bardzo wysoki poziom.

James komentarzy: 167409.03.2014, 21:26

mar12301
mało tego on pokaże jeszcze duzo więcej bo to geniusz więc o to jestem spokojny :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 21:25

Thierry77,

Za 10 mln na pewno Everton go nie sprzeda :P to jest Everton, oni kładą twarde warunki podczas rozmów około 15 mln funtów co najmniej, ale wg. mnie warto, bo nie musielibyśmy drzeć czy nowy zawodnik przystosuje się do wymogów BPL.