Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley!

Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley! 08.03.2014, 14:38, Sebastian Czarnecki 2769 komentarzy

Po zaciętej pierwszej połowie na Emirates Stadium, druga odsłona meczu należała już wyłącznie do drużyny dowodzonej przez Arsene'a Wengera! Kanonierzy pokazali fantastyczny charakter i w mistrzowski sposób rozmontowali defensywę Evertonu i zakończyli spotkanie z czterema bramkami na koncie. Dzięki tej wygranej Arsenal awansował do półfinału Pucharu Anglii, a następny mecz w tych rozgrywkach rozegra już na Wembley!

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Sanogo (61. Giroud).

Everton: Robles - Coleman, Stones, Distin, Baines - McCarthy, Barry - Mirallas (76. McGeady), Barkley (84. Deulofeu), Pienaar (76. Osman) - Lukaku.

Pierwsze minuty meczu przebiegały spokojnie. Obie drużyny bez większego pośpiechu konstruowały akcje, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Nikt nie podejmował większego ryzyka, mecz rozgrywał się swoim tempem.

Pierwsza groźna akcja Arsenalu od razu została zamieniona na gola! Rajd środkiem pola przeprowadził Santi Cazorla, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Mesuta Özila. Reprezentant Niemiec świetnym, technicznym strzałem w długi róg nie dał szans Roblesowi. 1-0!

Kilka minut później Everton miał dobrą okazję do wyrównania. Mirallas odnalazł wybiegającego na pozycje Pienaara i posłał mu podanie, ale dobrą interwencją popisał się Bacary Sagna.

Gra się wyraźnie uspokoiła. Arsenal kontrolował mecz i nie pozwalał drużynie gości na więcej okazji. Gra ponownie skupiła się w środku pola.

W 24. minucie Bacary Sagna zrobił coś, co można nazwać „centrostrzałem”. Francuz, mimo że chciał chyba dośrodkować w pole karne, mógł poważnie zagrozić bramce Roblesa. Na domiar złego, hiszpański golkiper wcale sobie nie pomógł i zamiast przerzucić futbolówkę nad bramką, nabił ją na poprzeczkę. Na szczęście dla niego, wszystko dobrze się skończyło, wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Dziewięć minut później Everton doprowadził do wyrównania, zamieniając na gola swoją pierwszą dogodną okazją. Piłkę w środku boiska przechwycił Ross Barkley, który przeholował ją aż pod pole karne Arsenalu, gdzie dopiero zdecydował się oddać ją Mirallasowi. Belg od razu odegrał do Lukaku, a ten umieścił futbolówkę w pustej już bramce leżącego na łopatkach Fabiańskiego. 1-1!

Już po minucie Arsenal mógł z powrotem objąć prowadzenie. Przed dobrą okazją stanął Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie na rzut rożny sparował Robles.

W 41. minucie fantastyczny strzał wolejem oddał Santiago Cazorla i kiedy już wydawało się, że piłka zmierza w kierunku bramki, odbiła się od nogi Distina i wyszła na korner. Everton miał ogromne szczęście, że nie stracił gola.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal remisuje z Evertonem 1-1.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania to drużyna gości mogła strzelić gola na 2-1. Ross Barkley otrzymał dobre podanie od Romelu Lukaku, jednak oddał strzał ponad poprzeczką, Łukasz Fabiański odetchnął z ulgą.

Dwie minuty później role się odwróciły, a to Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję. Mocny strzał po ziemi oddał Santiago Cazorla, ale dobrą i bardzo trudną interwencją popisał się Joel Robles.

W 67. minucie Alex Oxlade-Chamberlain przeprowadził dobry rajd prawym skrzydłem i został obalony przez Leightona Bainesa. Mark Clattenburg ani przez chwilę się nie zawahał i słusznie wskazał na jedenasty metr.

Strzał z jedenastu metrów pewnie na bramkę zamienił Mikel Arteta, ale okazało się, że rzut karny zostanie powtórzony, ponieważ Olivier Giroud za szybko wbiegł w pole karne. Francuz został dodatkowo ukarany żółtą kartką.

Mikel Arteta stanął przed ogromną próbą charakteru i ponownie stanął z piłką na jedenastym metrze. Hiszpan znowu się nie pomylił i ponownie pokonał Roblesa. 2-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później Everton mógł doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Mirallasa okazało się za lekkie, by zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego.

W 83. minucie Bacary Sagna dobrze znalazł się w polu karnym Evertonu i posłał dokładne podanie do Oliviera Girouda, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Roblesa. 3-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później było już 4-1. Rosicky, Cazorla i Özil fantastycznym kontratakiem rozmontowali defensywę The Toffees, a reprezentant Niemiec posłał podanie do niepilnowanego Girouda, który pewnym strzałem nie dał szans Roblesowi!

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pewnie pokonał Everton 4-1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

EvertonFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
skyrim komentarzy: 807109.03.2014, 20:05

FA Cup stał się nagle bardzo realną opcją... bałem się cholernie City na Etihad w półfinale, ale Wigan dosłownie otworzyło nam drzwi na Wembley.

Obyśmy tylko sami ich sobie nie zamknęli.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 109.03.2014, 20:05

Marcelo co dał

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.03.2014, 20:04

aguero10, Bender by nam się przydał jak mało kto, a nazywanie Artety "słaby" to kiepski żart.

kamo99111 komentarzy: 693109.03.2014, 20:04

pauleta19

Nikt nie wyrzuca Sagni. Owszem przeżywa renesans formy ale on nie podpisze kontraktu i z tym chyba już się pogodzili nawet najwięksi fani tego zawodnika.

ATID komentarzy: 115009.03.2014, 20:03

thide

co ty masz manię z czarnym DM? :D

songoku95 komentarzy: 2348609.03.2014, 20:03

Sagna z swoją żonką pracują nad jego kondycją.

szarolek komentarzy: 50809.03.2014, 20:03

Taka szansa na wygranie czegokolwiek szybko się nie powtórzy, pomijając Emirates Cup oczywiście :D To musi być ten moment!

gunners007 komentarzy: 954309.03.2014, 20:02

Jak wy sobie wyobrażacie 3 DM'a w Arsenalu? Mamy Artetę i Flaminiego - Mikela nie sprzedamy bo zbyt dużo dla nas znaczy, a Flam dopiero przyszedł. Trzeci DM oznaczałby, że któryś z nich musiałby siedzieć na trybunach, a tego Wenger na pewno nie zrobi.
Również wiem, że potrzebujemy klasowego DM'a takiego jak Bender, ale ściągając Flaminiego zamknęliśmy dla niego drzwi. Mamy taką sytuację kadrową, że trzeba czekać do końca kontraktu Artety (chyba 2015) nie ma innego wyjścia.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.03.2014, 20:01

aguero10, możesz podać po czym wnioskujesz, że Sagnę dopadła starość? Jak na moje oko to przeżywa renesans formy i jest jednym z najlepszych PO na świecie.

Nie rozumiem tez manii wyrzucania 31-33 letnich obrońców skoro to dla nich świetny wiek. Rosa ma 33 lata i nie stracił szybkości, a na obronie jak na żadnej innej pozycji doświadczenie nie jest tak wartościowe.

kamo99111 komentarzy: 693109.03.2014, 20:01

aguero10

a co do Bendera to z chęcią bym go przytulił :) Ale tj. napisałem niżej albo młodzian albo sądzę, że Wengerowi świta pomysł powrotu Alexa Songa - takie coś mam wrażenie, nie wiem czemu Oo

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.03.2014, 20:00

McCarthy dobry w FIFIE.
Lascelles podobno jest w stałym kontakcie z Wengerem, który jest fanem jego talentu

o Scharze było mnóstwo plot. skoro Chelsea kupiła Zoume to odpuścili Szwajcara, bo nim też byli zainteresowani.

aguero10 komentarzy: 860309.03.2014, 19:59

thide
Szybciej Lascelles bo jest Anglikiem i podobno interesujemy sie GK Reading.Costa nie dla nas.

kamo99111 komentarzy: 693109.03.2014, 19:59

ArseneAl

No dokładnie :) Więc ja bym jednak postawił na Colemana

aguero10

Ja to wiem, Ty to wiesz i większość na tej stronie też tak myśli. Jednak z wypowiedzi Bossa wynika to co napisałem, więc nie spodziewałbym się DM w to okienko... Chyba, że jakiś młody perspektywiczny, który zastąpi Flama za kilka lat jak ten się zestarzeje.

mar12301 komentarzy: 2315509.03.2014, 19:58

aguero

niby tak, ale jak już ma odejść to na PO trzeba by było kupić kogoś bardziej doświadczonego, na pewno nie może to być młodzian. Zobaczymy jak to będzie

Flisu komentarzy: 160209.03.2014, 19:57

Przypominam, że rok temu zwycięstwo z Bayernem dodało nam wiatru w żagle. Dlaczego teraz miałoby się nie zdarzyć to samo?

skyrim komentarzy: 807109.03.2014, 19:57

teraz FA Cup jest absolutnym priorytetem

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.03.2014, 19:57

po co 2 RB ludziska? jest Bellerin, a tuż za nim Moore, który według mnie może nawet zjeść Bellerina. Wenger za parę lat będzie miał dylemat, którego wystawić. mówię wam

kamo99111 komentarzy: 693109.03.2014, 19:56

Co do wszystkich tych co gadają żeby odpuścić Bayern to jest bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1)Zawsze są szanse na zwycięstwo. Może nikłe ale są. Czemu nie zaryzykować??
2)Wynik z Bayernem może nam dodać wiatru w żagle lub podciąć skrzydła. Jeżeli dostaniemy 5 albo 6 bramek to na pewno naszym siądzie psycha.
3)Trzeba pokazać również wszystkim naszym ligowym rywalom, że stać nas na wygrywanie z najlepszymi.
4)Niedługo wraca Ramsey oraz Kim więc będzie kim rotować.

aguero10 komentarzy: 860309.03.2014, 19:56

kamo

Arteta jest słaby a Flam po za walką nic nam nie daje w środku pola.DM potrzebna jak nigdy a na tej pozycji widze tylko jednego goscia z Niemiec a zwie sie Lars Bender .

Traitor komentarzy: 10320 newsów: 2409.03.2014, 19:55

Wygrajmy FA CUP dla Wal...., Diabiego!!!

ArseneAl komentarzy: 2341709.03.2014, 19:55

@kamo99111
Coleman i Aurier są na tym samym poziomie.
Serge jest jednak 4 lata młodszy. IMO dużo większy potencjał ma Iworyjczyk.
Kupowanie ich obu nie miałoby najmniejszego sensu.
Jednak mówiąc przewrotnie na + u Colemana też przemawia wiek bo mielibyśmy jednego starszego i jednego młodszego PO (Coleman - Jenkinson/Bellerin). Także np. gdy ten pierwszy dobijałby 30-tki to ten drugi mógłby być już gotowy na zastąpienie go.
A Aurier jest w tym samym wieku co Jenkinson i tylko trochę starszy od Bellerina więc cały czas blokowałby im miejsce.

kamo99111 komentarzy: 693109.03.2014, 19:53

Kanyeast

Sagna wyoutuje po sezonie. Jego sprawa wygląda podobnie jak ta z Judaszem - wieczne negocjacje, które zakończą się fiaskiem. Z tą różnicą, że Persie miał jeszcze rok do zakończenia kontraktu i papcio mógł go zatrzymać jak Brendan Suareza.
A co do Vermy to jego sprawa nie jest przesądzona. Tym bardziej, że jak to stwierdziłeś "Wenger idiotą nie jest" i wie, że Verma to jakościowy zmiennik. Sądzę, że w okienko transferowe będą potrzebne takie transfery

Napastnik----->pierwsza 11 Giroud -----ława
DP-------->Pierwsza jedenastka Flam----->ława
Sagna Out------->PO
Fabian Out------->GK(2)
Podolski Out --------->skrzydłowy

Reszta to już według uznania Wengera. W zależności od jego oceny :) Generalnie uważam, że Podolski odejdzie po sezonie i dlatego go wymieniłem. Nie jestem tylko pewny co do tego czy Wenger będzie skłonny kupić DP, bo jak sam to powiedział: "Flam i Arteta to jakościowi zawodnicy". Oczywiście sytuacja transferowa będzie też zależeć od wypożyczeń czyli np: Jenkinson pójdzie na wypożyczenie wtedy Wenga będzie musiał jeszcze kogoś do rotacji na PO kupić.

aguero10 komentarzy: 860309.03.2014, 19:53

mar

Sagna ma juz swoje lata i watpie żeby powtórzył obecny sezon ale niestety na PO trzeba duzo biegac .

Kysio2607 komentarzy: 1336009.03.2014, 19:53

youtube.com/watch?v=gzROP6JR8pY

Możemy śpiewać panowie :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.03.2014, 19:52

@mwk, ten screen to chyba przemielony przez coś
co to jest w ogóle ASZdziennik? pierwsze słyszę o czymś takim. chcą się wybic i być sławni.

Kanyeast komentarzy: 315709.03.2014, 19:52

poza tym dzięki umowie z Pumą będą melony do wydania na transfery i na pewno zostaną mądrze wydane. paru zawodników odejdzie (Nicklas, Fabian, Ryo, Verma) ale na pewno kilku lepszych dojdzie. ciekawe co z Podolskim, ogólnie to ten sezon średnio mu się ułożył, ale wydaje mi się, że za wcześnie na odchodzenie. szczególnie, że w formie potrafił ratować nam dupę. ogólnie nie mogę sie doczekać półfinału z Wigan i mam nadzieję, że Hull będzie czekało na nas w finale.

mic_now komentarzy: 218909.03.2014, 19:51

Ale sie podjarałem zwycięstwem wigan. Mam nadzieje że puchar anglii był naszym ostatnim trofeum przed pucharową posuchą a teraz będzie pierwszym przed pucharową obfitością:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.03.2014, 19:50

Odpuśćmy cały sezon poza dwoma meczami w FA Cup na Wembley :D Nie wiem cy wy bierzecie, że piszecie takie głupoty. To jest sport, wygrywają ci, którzy walczą do końca.

mwk komentarzy: 97009.03.2014, 19:50

wiocha.pl/1081631,Jak-to-przeczytalem

Ciekawe, czy to prawda.

matt21 komentarzy: 541409.03.2014, 19:50

Z Bayernem trzeba dać maksa...

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7209.03.2014, 19:49

Przecież dla takich meczów jak ten z Bayernem kwalifikujemy się co roku do tej LM, a wy chcecie odpuścić?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.03.2014, 19:49

w jakiej przyszłości? on jest dosyc stary i trzeba kupić CB

mar12301 komentarzy: 2315509.03.2014, 19:48

Jak odpuścimy Bayern to automatycznie mamy 3 pkt z Kurami?
#logic

Ordzik komentarzy: 81309.03.2014, 19:47

Thide czasami się trafi perełka, a co do Rodrigo nie zgodze się bo na 10 meczy, 3 zagra słabo, ale ogólnie 8/10 ocena ode mnie :D

mar12301 komentarzy: 2315509.03.2014, 19:47

ja tam mam nadzieje, że Sagna zostanie w Arsenalu. Widać, że Bac odzyskał formę, a w przyszłości może grać na ŚO.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 109.03.2014, 19:47

Odpuścić Bayern? Żeby nam wcisnęli piątaka lub szóstaka? No, thanks

Ordzik komentarzy: 81309.03.2014, 19:45

Orandzo ja trochę, chodzi ci o tego z Benfiki ?
Ma mecze świetne przeplatane ze słabymi, wahania formy ma

thide komentarzy: 32389 newsów: 185209.03.2014, 19:45

@Orandzo, podobno gra jak z nut, a w zeszłym sezonu lamił, że szok

@Ordzik, united kupiło cabrala, 89 overall, podania po 97, szybkośc 90, siła 94 :D wariat
w tottenhamie LB mbola 89, chcieli kupic dudgeona 86 na LB. nie wiem jak zostaliby ustawieni

w regenach znalazłem uwaga... THOMAS EISFELD tyle, że napastnik

teraz obserwuję 4 regenów z dobrymi potencjałami. has potential to be special i 2x exciting prospect. jeden koleś 18 lat i już fizyczne skille ciemnozielone, tricki na 5. wariat.

kamo99111 komentarzy: 693109.03.2014, 19:45

ArseneAl

Aurier?? Hm... nie będę się wypowiadał na jego temat gdyż bardzo rzadko oglądam mecze Toulouse'y, a też nie chcę sugerować się filmikami z YT bądź innego serwisu tego typu gdyż taki filmik można zmontować praktycznie o każdym graczu :) Ale skoro tak mówicie... A Coleman sądzę, żę ma papiery na dobrego grajka. MA dopiero 25 lat więc pełnie możliwości będzie wykorzystywał dopiero za jakies 2-3 lata. Dodatkowo jest Irlandczykiem czyli futbol wyspiarski ma we krwi. Uważam, że to na nim powinniśmy się skupić. A Aurier mógłby być też jako walczący z nim o pierwsze skrzypce a Cienki na wypożyczenie niech udowodni swoją przydatność.

Orandzo komentarzy: 338009.03.2014, 19:43

Interesuje sie ktos z was ligą portugalską? Jak sobie radzi Rodrigo?

cwalin komentarzy: 236909.03.2014, 19:42

W polfinale ewentualnie finale musi grace Fabian.

Kanyeast komentarzy: 315709.03.2014, 19:42

g007

bzdury gadasz. tyle CI powiem. Wenger baranem nie jest. Sagna to nie jest przesądzona sprawa a nawet gdyby to znaczy, że przyszedłby za niego dobry zawodnik (Wenger latem chciał kupić Juanfrana z Atletico). Verma niech odchodzi i może przyjść nowy, świeży zawodnik. z przodu i w środku na pewno nie bedziemy słabsi. sprawdzone info.

mskafc komentarzy: 579609.03.2014, 19:42

gunners

jaki niby slabszy sklad w przyszlym sezonie?

Ordzik komentarzy: 81309.03.2014, 19:42

Aurier jest wyśmienity również jak Danilo:P Te jego bombowe uderzenia, masakra chłopak ma takiego młotka w nodze że głowe urywa, o ile się nie myle jest tylko rok starszy od Auriera

Ashburton komentarzy: 452409.03.2014, 19:40

Jeszcze nie jesteśmy w finale, spokojnie.

aguero10 komentarzy: 860309.03.2014, 19:39

Z Birmigham też kazdy był pewien wygranej a kazdy wie co było.Teraz okazje niewątpliwie wielka na przełamanie posuchy.LM mozna sobie odpuscić wyjsc rezerwą aby kluczowi gracze odpoczeli i nie złapali kontuzji.Wszystkie siły na FA Cup a PL nie oszukujmy sie 3 miejsce bedzie dobre ale moze nasi Chłopcy nas wkoncu zaskocza na te ostatnie 10 kolejek.

Kanyeast komentarzy: 315709.03.2014, 19:39

chyba on też chciałby dojść do nas.

Verminator97 komentarzy: 1490009.03.2014, 19:38

AAl > Zgadzam się co do Auriera. Jest z niego koks. Wczoraj nawet bramkę wbił. Na dodatek jest zadeklarowanym kibicem Arsenalu. :) Można się o niego postarać latem. :p