Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley!

Arsenal wygrywa 4:1. Następny przystanek: Wembley! 08.03.2014, 14:38, Sebastian Czarnecki 2769 komentarzy

Po zaciętej pierwszej połowie na Emirates Stadium, druga odsłona meczu należała już wyłącznie do drużyny dowodzonej przez Arsene'a Wengera! Kanonierzy pokazali fantastyczny charakter i w mistrzowski sposób rozmontowali defensywę Evertonu i zakończyli spotkanie z czterema bramkami na koncie. Dzięki tej wygranej Arsenal awansował do półfinału Pucharu Anglii, a następny mecz w tych rozgrywkach rozegra już na Wembley!

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Flamini - Oxlade-Chamberlain (78. Rosicky), Özil, Cazorla - Sanogo (61. Giroud).

Everton: Robles - Coleman, Stones, Distin, Baines - McCarthy, Barry - Mirallas (76. McGeady), Barkley (84. Deulofeu), Pienaar (76. Osman) - Lukaku.

Pierwsze minuty meczu przebiegały spokojnie. Obie drużyny bez większego pośpiechu konstruowały akcje, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Nikt nie podejmował większego ryzyka, mecz rozgrywał się swoim tempem.

Pierwsza groźna akcja Arsenalu od razu została zamieniona na gola! Rajd środkiem pola przeprowadził Santi Cazorla, który wypatrzył wybiegającego na wolne pole Mesuta Özila. Reprezentant Niemiec świetnym, technicznym strzałem w długi róg nie dał szans Roblesowi. 1-0!

Kilka minut później Everton miał dobrą okazję do wyrównania. Mirallas odnalazł wybiegającego na pozycje Pienaara i posłał mu podanie, ale dobrą interwencją popisał się Bacary Sagna.

Gra się wyraźnie uspokoiła. Arsenal kontrolował mecz i nie pozwalał drużynie gości na więcej okazji. Gra ponownie skupiła się w środku pola.

W 24. minucie Bacary Sagna zrobił coś, co można nazwać „centrostrzałem”. Francuz, mimo że chciał chyba dośrodkować w pole karne, mógł poważnie zagrozić bramce Roblesa. Na domiar złego, hiszpański golkiper wcale sobie nie pomógł i zamiast przerzucić futbolówkę nad bramką, nabił ją na poprzeczkę. Na szczęście dla niego, wszystko dobrze się skończyło, wciąż 1-0 dla Arsenalu.

Dziewięć minut później Everton doprowadził do wyrównania, zamieniając na gola swoją pierwszą dogodną okazją. Piłkę w środku boiska przechwycił Ross Barkley, który przeholował ją aż pod pole karne Arsenalu, gdzie dopiero zdecydował się oddać ją Mirallasowi. Belg od razu odegrał do Lukaku, a ten umieścił futbolówkę w pustej już bramce leżącego na łopatkach Fabiańskiego. 1-1!

Już po minucie Arsenal mógł z powrotem objąć prowadzenie. Przed dobrą okazją stanął Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie na rzut rożny sparował Robles.

W 41. minucie fantastyczny strzał wolejem oddał Santiago Cazorla i kiedy już wydawało się, że piłka zmierza w kierunku bramki, odbiła się od nogi Distina i wyszła na korner. Everton miał ogromne szczęście, że nie stracił gola.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal remisuje z Evertonem 1-1.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania to drużyna gości mogła strzelić gola na 2-1. Ross Barkley otrzymał dobre podanie od Romelu Lukaku, jednak oddał strzał ponad poprzeczką, Łukasz Fabiański odetchnął z ulgą.

Dwie minuty później role się odwróciły, a to Kanonierzy stworzyli sobie świetną okazję. Mocny strzał po ziemi oddał Santiago Cazorla, ale dobrą i bardzo trudną interwencją popisał się Joel Robles.

W 67. minucie Alex Oxlade-Chamberlain przeprowadził dobry rajd prawym skrzydłem i został obalony przez Leightona Bainesa. Mark Clattenburg ani przez chwilę się nie zawahał i słusznie wskazał na jedenasty metr.

Strzał z jedenastu metrów pewnie na bramkę zamienił Mikel Arteta, ale okazało się, że rzut karny zostanie powtórzony, ponieważ Olivier Giroud za szybko wbiegł w pole karne. Francuz został dodatkowo ukarany żółtą kartką.

Mikel Arteta stanął przed ogromną próbą charakteru i ponownie stanął z piłką na jedenastym metrze. Hiszpan znowu się nie pomylił i ponownie pokonał Roblesa. 2-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później Everton mógł doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Mirallasa okazało się za lekkie, by zaskoczyć Łukasza Fabiańskiego.

W 83. minucie Bacary Sagna dobrze znalazł się w polu karnym Evertonu i posłał dokładne podanie do Oliviera Girouda, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Roblesa. 3-1 dla Arsenalu!

Pięć minut później było już 4-1. Rosicky, Cazorla i Özil fantastycznym kontratakiem rozmontowali defensywę The Toffees, a reprezentant Niemiec posłał podanie do niepilnowanego Girouda, który pewnym strzałem nie dał szans Roblesowi!

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pewnie pokonał Everton 4-1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

EvertonFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.03.2014, 07:57

CesK
Pewnie.

Miejmy nadzieje, że my wygramy z nimi.

mar12301 komentarzy: 2313610.03.2014, 07:53

Nie zlekceważyć tylko Wigan, bo ogóry to nie są i mecz łatwy nie będzie.

beznazwy komentarzy: 237110.03.2014, 07:51

F.A Cup to szansa na 2 puchary, bo gralibysmy jeszcze o tarcze wspólnoty

CesK komentarzy: 210710.03.2014, 07:46

simpllemann
I bardzo dobrze:P

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52410.03.2014, 07:44

Tak spojrzałem: bilans ostatnich 10 meczów między Cita a Wigan to 8:2 dla Manchesteru. Obie porażki w Pucharze Anglii.

CesK komentarzy: 210710.03.2014, 07:22

Niuchacz3
Świnia nie zeżre czy Kogut:P

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511610.03.2014, 07:15

3 transfery to nie jest za mało. Co za dużo to i świnia nie zeżre czy. Tottenham.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2014, 01:26

Wenger added: “Lukasz will take heart from the fact we qualified. For him it is another opportunity to play, and I am not worried for him.

“He will play in the semi-final, yes. I make decisions when they are needed so let’s not make them too quickly. At the moment of course he deserves a chance in the semi.”

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2014, 01:23

ATID, Draxler to ofensywny pomocnik / skrzydłowy. Napastnika się z niego nie zrobi, bo nie jest egoistą, który szuka no-stop pozycji do strzału.

ATID komentarzy: 115010.03.2014, 01:20

jakby przyszedł Draxler, to prędzej zrobiłby z niego napastnika. Inna sprawa, że on do tego się nie nadaje raczej, a poza tym przejdzie pewnie do Bayernu.

Kowalczyk11 komentarzy: 325310.03.2014, 00:57

Ciekawe jak tam Theo sobie radzi i kiedy zacznie rehabilitację , super byłoby gdyby wrócił już w pełni gotowy na start kolejnego sezonu , 6 miesięcy minie 5 lipca więc jest na to spora szansa. Jeśli Wenger sprowadza Campbella z wypożyczenia to transfer skrzydłowego staje pod znakiem zapytania , Theo Ox Campbell plus opcjonalnie Cazorla , jest jeszcze Gnabry , kilka opcji jest na tej pozycji, fajnie by było gdyby przyszedł Draxler ale z pewnością nie kosztem kupna napastnika ;d

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2014, 00:45

GK - Fabian/Viviano
PO - Sagna (Jenki jest za cienki)
ŚO - Verma
N - po RvP nadal nie doczekaliśmy się następcy

opcjonalnie:
DP - bardzo by się przydał ktoś od czarnej roboty, ale nie liczyłby na to za bardzo
LS/PS - Podolski może odejść, Walcott kontuzjowany, a AW obserwuje Griezmanna i Draxlera, chociaż już pewnie zna ceny i obrócił się na pięcie.

Więc bym powiedział raczej, że będą min. 3 transfery :p

MarcinMotyl komentarzy: 163710.03.2014, 00:41

Pamietajcie Diaby wroci, a to jest jak transfer :D

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 110.03.2014, 00:39

wenger zrobi wszystko żeby podpisać kontrakt z bacarym, bo musimy kupić napastnika, verminator odchodzi więc też śo, defensywnego pomocnika, i skrzydło jak poldi odejdzie, to znaczy że będą 3 transfery do pierwszego składu i rezerwowego obrońcy, nie wspominając o odejściu fabiana

Marzag komentarzy: 41260 newsów: 110.03.2014, 00:35

będą max 3 transfery do pierwszego zespołu, więcej kupować byłoby ryzykiem

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2014, 00:35

Griezmann na szpicy? Nope

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2014, 00:32

Jack_Herrer; ale popłynąłeś. Połowę kadry wywaliłeś. Za dużo FMa kolego.

pierre_afc komentarzy: 1207110.03.2014, 00:30

@Kowalczyk11 - Giroud jakby miał co jakiś czas przerwę od gry to by było spoko. Dlatego fajnie byłoby kupić Griezmanna mogącego grać na szpicy i mając już Theo moglibyśmy sobie poradzić :P Ale wyczuwam, że Wenger o Mandżukicia będzie walczył albo Balotelliego (jeśli Puma dorzuci hajs jak brukowce pisały a wiadomo że różne rzeczy piszą)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2014, 00:30

Co do zakupów Arsenalu to będzie pracowite lato, dlatego mam nadzieję, że AW zacznie wcześniej, żeby ograniczyć panic buying do minimum.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.03.2014, 00:29

PSG, City etc. zaczynało od kupowania lokalnych graczy Franzuów/Anglików takich, którzy mają wysoki poziom, ale nie mają statusów supergwiazd, bo te pojawiały się dopiero później, gdy projekt zaczynał funkcjonować.

aNormalny komentarzy: 348210.03.2014, 00:28

Chryste, to juz ta godzina. Wypadaloby isc spac, bo rano znowu bedzie ta sama spiewka, ze ledwo co oczy otworze, to juz mysle, o powrocie do domu i drzemce. Dobranoc wiec wszystkim

pierre_afc komentarzy: 1207110.03.2014, 00:28

@Arsenalfcfan - Wiem o co chodzi. Jednakże już teraz mają średnią wieku prawie 30 lat xd Dlatego dziwi mnie tyle łączonych z nimi nazwisk co są koło 30. W ogóle jak myślę o takich zespołach jak Inter czy Milan widzę takich zawodników jak Zanetti, Cambiasso czy Bonera itd

Kowalczyk11 komentarzy: 325310.03.2014, 00:25

pierre
Własnie tego się obawiam że Wenger widząc Żiru strzelającego bramki postanowi nikogo nie kupować , a potem przyjdzie nam zagrać z bayernem realem barca czy cwe-lsea i się okaże że jak zwykle nie mamy kim postraszyć z przodu.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11710.03.2014, 00:21

aNormalny---> Miałem kilka alkoholowych dni i nie wiem co się dzieje :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320710.03.2014, 00:20

pierre

A no właśnie starsi, doświadczeni na start są bardziej potrzebni, niż młodzi. Taki Vidic wygrał wszystko, więc jest w stanie kierować zespołem w defensywie.

Trzeba mieć odpowiedni balans między młodzieżą a graczami doświadczonymi. Nam tego zabrakło w sezonie 2010/11.

Ogólnie kupią kilku zawodników, którzy w Europie już grali i mają pojęcie jak wprowadzić zespół do LM. Potem powoli będą kupować młodych.

Dlaczego PSG zaczęło od kupowania doświadczonych graczy? Alex, Motta, Maxwell czy kilku francuzów np. Gameiro, Menez czy Matuidi.

Inter zacznie tak samo, będzie kupował doświadczonych zawodników z renomą, którzy chcą odejść z klubu, bądź są na wylocie tak jak był Maxwell czy Alex. Dokupią jedną czy dwie gwiazdy i tak zacznie tworzyć się ekipa, a w każdym kolejnym okienku będą starać się sprowadzić 1-2 gwiazdy i 1-2 młodych, ale już coś grających.

pierre_afc komentarzy: 1207110.03.2014, 00:20

@Kowalczyk11 - Balotelliego kupić i sprawa karnych rozwiązana i od razu superaśnego napastnika o którego tak płacze prawie całe k.com czego nie rozumiem, bo mimo tych wahań formy to Giroud dobrze się spisuje. Może nawet dobije do 30 bramek we wszystkich rozgrywkach :D

pierre_afc
No tak dlatego własnie wspomniałem o tym , że chyba nie jest to żadna żelazna zasada Wengera , oby nie wbił jej sobie do głowy czasem bo w ostatnim czasie dużo razy o tym gadał ;d Miejmy jednak nadzieje że masksymalnie odejdą Bac Fabian i Poldek , bo niestety Łukasz znowu ma wahania formy i troche kuleje u nas to lewe skrzydło , dlatego tam powinien grać OX a na prawej Theo , i wrócił w dobrej formie już na start sezonu. Środka bym nie wzmacniał poza tym defensywnym pomocnikiem , chociaż z drugiej strony kto będzie strzelał karniaki jak nie będzie Artety na boisku ;D

aNormalny komentarzy: 348210.03.2014, 00:12

@pierre
Nie tylko Ty chcialbys to wiedziec :) rozumiem, stawiac na doswiadczenie, ale mlodych takze potrzeba. IMO Taki Muniain by im sie przydal.

pierre_afc komentarzy: 1207110.03.2014, 00:09

@aNormalny - Ja nie rozumiem po co oni chcą ściągać tych 30-latków. By jakiś młodszych pościągali.

aNormalny komentarzy: 348210.03.2014, 00:07

Czusiek
No, no. Chodzilo mi o nastepne transfery.

czusiek komentarzy: 78110.03.2014, 00:07

I jeszcze Vidic idzie.

aNormalny komentarzy: 348210.03.2014, 00:01

Imo do interu moze trafic: Valdes, Bac albo Podol, RvP, Lavezzi.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 109.03.2014, 23:58

Afan
rzeczywiście. Ale na pewno będą się o niego bić:P

pierre_afc komentarzy: 1207109.03.2014, 23:58

@Kowalczyk11 - Nie ma takie zasady :P Pamiętasz transfery po blamażu z United? Z tego co pamiętam trochę więcej ich przyszło niż 3 :D

Co do transferów latem to rozchwytywani będą: Griezmann, Draxler, Gundogan, Costa, Mangala, Inigo Martinez, możliwe że Hazard latem będzie łączony z PSG, ale to tak na maksa, David Luiz, Falcao, Cavani, Vidal, Hulk, może Balotelli.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 23:56

kingofloyal,

Valdes za darmo będzie przechodził :D

szarolek komentarzy: 50809.03.2014, 23:56

Wiadomo że nie mamy się co spodziewać wielu transferów, to już u nas tradycja.

czusiek komentarzy: 78109.03.2014, 23:53

Fajnie by było nowe twarze zobaczyć w lecie chociaż teraz też będzie fajnie zobaczyć Ramseya i Kallstorma.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 109.03.2014, 23:53

Afan
Shaw na pewno.
Myśle,ze Barca i Real będą rzucać się na Aguero.
Valdes :P tutaj się śmieje,ale będą się na niego rzucać.
może Koke.
Na pewno Valencia i Inter będą robić szał zakupów.

Kowalczyk11 komentarzy: 325309.03.2014, 23:50

Panowie widzę że wałkujecie temat transferów , to przypomnę wam o złotej zasadzie Wengera max 3 transfery w okienku ;d Nie wiem czy to żelazna zasada skoro w tym okienku teoretycznie dołączyło do nas 4 zawodników , ale może transferów wymuszonych jak bramkarz rok temu Wenger tą trójkę nie wlicza. Jakby nie było , przy odejściu Sagny oraz Fabiana , bo ja szczerze mówiąc nie jestem przekonany co do odejścia Vermy czy Poldiego , to Wenger sprowadzi poza po i gk jednego lub absolutnie max dwóch zawodników , niestety ; )

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 23:47

Pias,

Van Persie.

PiaS komentarzy: 6809.03.2014, 23:43

Kto był graczem sezonu premier league 11/12 ?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.03.2014, 23:42

pierre_afc,

No to mamy problem, bo niby PSG chce Griezmanna w miejsce Lavezziego :/

Tak wymieniając kilku ciekawych zawodników, o których będą bić się inne kluby w letnie okienko, to jaki byście wypisali?

Draxler, Griezmann, może Reus, Gundogan, Costa, może Pogba, coś tam o Cavanim się wspomina.

Oczywiście wypisuję tych co warci są powyżej 20 mln, bo pewnie wiele transferów będzie między 10-20 mln.

TakKrzysiu komentarzy: 893609.03.2014, 23:41

Mamy szanse na FA Cup. Dosłownie przed chwilą przyszło mi do głowy takie stwierdzenie.