Arsenal wygrywa Barclays Asia Trophy!
18.07.2015, 15:19,
1700 komentarzy
Kanonierzy nie zawiedli swoich fanów, pokonali Everton 3-1, triumfując w finale turnieju Barclays Asia Trophy i do Londynu wrócą z nowym trofeum. Początkowo mecz nie zachwycał, dwadzieścia minut pierwszej połowy dłużyły się, brakowało emocji. Dopiero przed przerwą Arsenal obudził się nieco, kontynuując dobrą grę w drugiej części batalii. The Toffees odstawali od rywala, ale również pokazali kilka niezłych zagrań, natomiast Barkley zdobył wspaniałego gola.
Siedem bramek strzelonych i jedna stracona - to bilans całych rozgrywek. Zadanie wykonane, dwa mecze wygrane, można więc już myśleć o przygotowaniach do zaczynającego się za tydzień Emirates Cup. Tam przeciwnikami Arsenalu będą Olimpique Lyon i Wolfsburg.
Poniżej składy obu ekip:
Arsenal: Cech – Bellerin (71' Debuchy), Koscielny, Chambers, Gibbs – Ramsey, Cazorla (76' Coquelin), Wilshere (45' Oxlade-Chamberlain), Ozil, Walcott (71' Arteta) – Giroud (76' Akpom)
Everton: Robles – Coleman, Stones (84' Browning), Jagielka (Hibbert), Garbutt – Barry, McCarthy (61' Osman), Deulofeu (45' Mirallas), Naismith (45' Barkley), Cleverley – Kone (61' Lukaku).
Początkowe minuty spotkania przebiegały dosyć spokojnie. Sporo niedokładności u jednych i drugich. Przy piłce głównie utrzymywali się zawodnicy Evertonu i to oni stworzyli najgroźniejszą akcję. Deulofeu urwał się prawą stroną, miał mnóstwo miejsca, wpadł w pole karne, ale nie potrafił dokładnie podać do swojego partnera.
Czas mija, a strzałów i emocji brak... Warto odnotować bardzo ciepłe powitanie dla Petra Cecha. Kiedy tylko 33-latek był w posiadaniu futbolówki, na trybunach pojawiała się wrzawa.
W 21. minucie podopieczni Wengera oddali pierwszy celny strzał, jednocześnie zdobywając bramkę! Santi Cazorla posłał genialne podanie do Walcotta z okolicy środka boiska. Anglik - co nie dziwi - okazał się najszybszy, dopadł do piłki i pokonał Roblesa. 1-0!
W 26. minucie nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów. Gracze odpoczęli chwilkę i wrócili do rywalizacji. Jakiś czas później Ramsey spróbował strzału z kilkunastu metrów, ale jego uderzenie po ziemi było niecelne. The Gunners przycisnęli, lecz nie potrafili podwyższyć prowadzenia.
Arbiter doliczył 60 sekund, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.
W przerwie nastąpiły pewne zmiany. Roberto Martinez wprowadził Barkleya za Naismitha oraz Mirallasa za Deulofeu. Trener londyńczyków posłał na boisko Chamberlaina, który zastąpił Wilshere'a.
Niedługo potem Petr Cech popisał się piękną paradą po strzale Garbutta. Arsenal odpowiedział próbą Cazorli, ale Robles, choć niepewnie, obronił.
W 54. minucie Chamberlain dośrodkował w pole karne Evertonu. Jeden z obrońców wybił piłkę wprost pod nogi Girouda. Francuz skiksował, podając jednocześnie do Walcotta, jednak ten uderzył obok słupka. Następnie szczęścia szukał Bellerin, lecz Robles przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny...
I właśnie ten stały fragment gry pozwolił Arsenalowi zwiększyć prowadzenie. Kanonierzy zdecydowali się na krótkie rozegranie. Piłkę przed szesnastką otrzymał Cazorla, zabawił się w dryblera i strzałem lewą nogą po ziemi pokonał bramkarza rywali. 2-0!
Kolejne roszady: Lukaku w miejsce Kone, McCarthy zmieniony przez Osmana.
Piłkarze Wengera nie zatrzymują się! Santi do Mesuta, ten wbiega w pole karne i zdobywa gola. Już chyba nikt ani nic nie odbierze pucharu londyńczykom. 3-0 w 62. minucie!
Ależ blisko czwartego gola dla The Gunners! Oxlade-Chamberlain pomylił się jednak nieznacznie. Moment później nastąpiła przerwa na uzupełnienie płynów, podczas której Wenger dokonał zmian - Arteta za Walcotta, Debuchy za Bellerina.
Cech nie odnotuje czystego konta w swoim debiucie. Chamberlain stracił piłkę na swojej połowie, a Barkley świetnym strzałem z linii pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. 3-1! Czy Everton stać na więcej?
Francuski trener dokonuje następnych roszad w składzie: Coquelin zastępuje Cazorlę, a Akpom Girouda. The Toffees zdejmują Jagielkę i Stonesa, a za nich pojawiają się Hibbert i Browning.
Przed końcem spotkania swoją szansę zmarnował Akpom. Jego strzał z dużym trudem wybronił Robles. Do drugiej połowy doliczone zostały dwie minuty, po których rozbrzmiał gwizdek sędziego.
źrodło: własne



Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
---|---|---|---|---|---|
1. Liverpool | 27 | 19 | 7 | 1 | 64 |
2. Arsenal | 26 | 15 | 8 | 3 | 53 |
3. Nottingham Forest | 26 | 14 | 5 | 7 | 47 |
4. Manchester City | 26 | 13 | 5 | 8 | 44 |
5. Newcastle | 26 | 13 | 5 | 8 | 44 |
6. Bournemouth | 26 | 12 | 7 | 7 | 43 |
7. Chelsea | 26 | 12 | 7 | 7 | 43 |
8. Aston Villa | 27 | 11 | 9 | 7 | 42 |
9. Brighton | 26 | 10 | 10 | 6 | 40 |
10. Fulham | 26 | 10 | 9 | 7 | 39 |
11. Brentford | 26 | 11 | 4 | 11 | 37 |
12. Tottenham | 26 | 10 | 3 | 13 | 33 |
13. Crystal Palace | 26 | 8 | 9 | 9 | 33 |
14. Everton | 26 | 7 | 10 | 9 | 31 |
15. Manchester United | 26 | 8 | 6 | 12 | 30 |
16. West Ham | 26 | 8 | 6 | 12 | 30 |
17. Wolves | 26 | 6 | 4 | 16 | 22 |
18. Ipswich | 26 | 3 | 8 | 15 | 17 |
19. Leicester | 26 | 4 | 5 | 17 | 17 |
20. Southampton | 26 | 2 | 3 | 21 | 9 |
Zawodnik | Bramki | Asysty |
---|---|---|
Mohamed Salah | 25 | 16 |
A. Isak | 19 | 5 |
E. Haaland | 19 | 3 |
C. Wood | 18 | 3 |
B. Mbeumo | 15 | 4 |
C. Palmer | 14 | 6 |
Matheus Cunha | 13 | 4 |
O. Watkins | 12 | 5 |
Y. Wissa | 12 | 2 |
J. Kluivert | 11 | 5 |
-
A wszystko to przez Havertza...
- 19.02.2024 30 komentarzy
-
Red Dead Redemption
- 17.07.2023 12 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Tequila
- 25.09.2022 15 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne: Idealny początek
- 19.08.2022 16 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne: Podsumowanie sezonu 21/22 cz.3 - Widoki na przyszłość
- 05.07.2022 27 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
poprzedni komentarz miałbyc do arsenal159 a nie arsenallord. :D
arsenal159
skrocisz TW skręt trochę?
arsenal159
O szafie i sejfie? Średnio chce mi się w to wierzyć, że to naprawdę.
arsenallord
ja bym chciał, ale brak prądu. A coś się tak wydarzyło czy tak po prostu pytasz?
simpllemann
Słyszałeś to wkręcenie ostatnie Kamila Nosela?
arsenallord
ja bym chciał, ale brak prądu. A coś się tak wydarzyło czy tak po prostu pytasz?
Arsenal 6 years ago - Now:
Almunia - Cech
Djourou - Koscielny
Denilson - Cazorla
Arshavin - Ozil
Eduardo - Alexis Sanchez
Pamietam te hejty na Denilsona tutaj :D
Przecież podejmując się surfowania znają ryzyko
arsenal159
Leci w telewizji i trochę zerkam.
Oglądacie może tvp2? Radiozet dwójki, czy coś takiego?
arsenal159
Cały i zdrowy.
simpllemann
I nic mu nie jest? :O
I weź tu jedź na zawody:
youtube.com/watch?v=Jtzu9Vgb_zE
lays
smutne.
Najlepszy redkator ma w ulubionym klubie wpisane" Arsenal Londyn" :) Troche śmieszne, ale sam tak długo miałem :D
Niewiele osób wie, że grając w Fulham Edwin van der Sar bardzo liczył na transfer do Arsenalu. Holendrowi pasowało życie w Londynie, ale - co chyba jasne - nie zamierzał w Fulham występować przez kilka lat. Liczył, że zagra w Arsenalu i właśnie na mecze z "Kanonierami" spinał się podwójnie. Spodobało mu się też, kiedy pewnego razu Peter Schmeichel powiedział w TV, że "van der Sar mógłby trafić do Manchesteru United albo Arsenalu". Jak wiemy, ostatecznie trafił do MU, z którym wygrał wszystko, co było do wygrania.
u kogo burza jest?
dziękówa wam.
arsenal159
widzisz, bo ja pod tym newsem szukałem tego.
new---> Widzisz sondę? Od razu poniżej.
newstar
pod sondą o Petrze Cechu
Statystyki strony ---> + więcej statystyk klikasz i masz :)
simpllemann
i to byli w stanie grać remis, a żeby nie fatalny błąd Barana przy pierwszej bramce, to może i 3 pkt jakimś cudem.
haxball.com/?roomid=~2e0ed3ba18185877b180df7655d2543f66709a9507f1bad0b374038ea50274ba2
wbijać
arsenallord
gdzie dokładniej po prawej?
dzieki carlosv
Ciekawy skład wystawił dziś Michał Probierz.
1984, 1988 (dwóch), 1990 (dwóch), 1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998. To roczniki wyjściowej "11".
Jeszcze lepiej prezentowała się ławka rezerwowych - 1996 (dwóch), 1998 (czterech).
barney
zmokłem
Pewnie,że świetny i ma jakość!
Gourcuff to świetny piłkarz. Jak gra to zazwyczaj kapitalnie. Tylko częste kontuzje. Szkoda go trochę.
Cze
zmokłem to poprawna forma czy zmoknąłem.
Dzieki za info
redzik
Nie sądzę.
MaciekGoooner
Można tam jeszcze dodać City :P
O Gourcuff'ie to ja już wczoraj pisałem :) 29 lat i z Francji- dla Wengera to idealny zawodnik.
'according to talkSPORT'
to tak jakby powoływać się na info od babki z kiosku
Arsene Wenger has left the door open for a move for Real Madrid striker Karim Benzema, according to the Sun.
He said: “Benzema is not one that is happening at the moment but if I can find an exceptional player to strengthen the squad I will do it.
“We don’t rule out another signing and we don’t guarantee that we will buy.
“I am happy with the squad we have but it depends what is in the market."
Nie wiem czy BBC informuje o Gourcuffie ale Mirror to juz na pewno
Arsenal are also weighing up a move for out-of-contract midfielder Yoann Gourcuff.
The former Lyon man is a free agent and, according to talkSPORT, is attracting interest from Liverpool and Arsenal.
Manchester City could also be tempted to take a chance of the playmaker, following his release by Lyon.
Gourcuff has 31 caps for France and will be looking for one last big move before entering his 30s.
Arsene Wenger has left the door open for a move for Real Madrid striker Karim Benzema, according to the Sun.
He said: “Benzema is not one that is happening at the moment but if I can find an exceptional player to strengthen the squad I will do it.
“We don’t rule out another signing and we don’t guarantee that we will buy.
“I am happy with the squad we have but it depends what is in the market."
Nie wiem czy BBC informuje o Gourcuffie ale Mirror cos tam jednak
arsenal
Ja wczoraj czytalem plotki o Gurkufie na bodajze metro :D On jest łączony z nami zawsze
KoL żartował z tym Gourcuffem :D
Nie wiem, ale dziwne to dla mnie :D Wenger chcial i Vidala i Sznederle, a na obu nagle skąpił. Oddaje Flaminigego i taki Vidal to teraz by sie przydal tu, natomiast Gourcuff ?! :D On jak Kalou, co okienko z łączony z nami.
Widzieliscie co sky sports napisalo? Złożyliśmy 28,6 mln funtow za Aube... Oferta zostala odrzucona i wrocimy z druga oferta powzej 30 mln funtow.
A niektorzy tu smiali sie z 32.5 mln funtow za Benteke :P
W Turbokozaku dwie nowe konkurencje dodali
Arsenal are weighing up a move for out-of-contract midfielder Yoann Gourcuff. BBĆ
nie bedzie Flama to znajdzie się miejsce dla nowej gwiazdy
Outlaw* literówka się wkradła :P
Bo Oltlaw Wlazłemu na alley oopa dał :P Ale Mariusz rady nie dał :P
new---> Po prawej stronie masz zakładkę "Statystyki strony", a tam "więcej statystyk". Wszystko tam masz napisane.
Dodanych newsów w serwisie: 4575
Patryk
arsenal159
Sprawdziłem kopsnij drina..ubaw mam..znasz więcej takich śmiesznych rzeczy?
A kto tu dodał najwięcej newsów i ile?
WilSHARE
Coś tam grał, ale krótko oglądam, więc jedyne co widziałem jego to faul :P
Mihex
Wardęga gra?
Włączyłem sobie mecz Wojsko Polskie- Gortat Team (TVP sport, ale tylko na stronie) całkiem zabawnie to wygląda :D Gortat pod koszem zgarnia wszystko i laga do Bełcik która kampi pod koszem przeciwnika :P
kiedy u kobiet zaczęła się liga i kiedy skończy? Bi widzę, że 8 kolejka trwa.