Arsenal wygrywa z West Ham 2-0, czerwień Vermaelena

Arsenal wygrywa z West Ham 2-0, czerwień Vermaelena 20.03.2010, 21:43, Mateusz Kolebuk 1001 komentarzy

Arsenal pokonał w dzisiejszym spotkaniu drużynę West Hamu United 2-0 i tym samym zasiadł na fotelu lidera Premier League. Jutro swoje mecze rozgrywają Manchester United i Chelsea, więc "Kanonierzy" przynajmniej do jutra będą mogli cieszyć się z pierwszego miejsca.

Zobacz skróty!

Pierwszą bramkę dla Arsenalu strzelił w 5. minucie Denilson. Brazylijczyk świetnie rozpoczął spotkanie, wymieniając piłkę z Nicklasem Bendtnerem w polu karnym rywala i pokonując Roberta Greena. Po tej akcji Denilson stał się znacznie mniej widoczny na boisku.

W 44. minucie z boiska został wyrzucony Thomas Vermaelen. Belg ujrzał czerwoną kartkę, gdyż Guillermo Franco zgrabnie nabrał arbitra swoim nurkowaniem w polu karnym. Powtórki pokazują, że nie ma mowy o żadnym faulu, a co dopiero o czerwonej kartce. Nie była to jednak jedyna kiepska decyzja Martina Atkinsona w tym meczu. Miejsce w obronie po Belgu zajął Alex Song.

Alessandro Diamanti pewnie podszedł do piłki ustawionej na "wapnie", ale Manuel Almunia znakomicie wyczuł jego intencje i bez żadnych problemów obronił jego strzał.

Po opuszczeniu boiska przez Vermaelena gra straciła na jakości, gdyż gra "Kanonierów" stała się bardziej nieskuteczna. Jeszcze mniej skutecznie grali piłkarze West Hamu, którzy nie potrafili poradzić sobie z dziesiątką Arsenalu.

Dobre zawody rozegrał Emmanuel Eboue, który angażował się w akcje ofensywne drużyny. Brakowało jednak tego, czego najczęściej brakuje Arsenalowi - wykończenia. Na pochwałę zasługuje waleczny Alex Song i Thomas Vermaelen, który mimo braku winy zszedł z boiska bez popularnych w przypadku czerwonej kartki dyskusji czy pyskówek z arbitrem.

Końcówka meczu nie należała do specjalnie widowiskowych. Więcej było w niej nerwów, niż czystego i pięknego futbolu. W 82. minucie spotkania ręką we własnym polu karnym zagrał Matthew Upson i arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Cesc Fabregas, pozwalając odetchnąć zdenerwowanym kibicom. Do końcowego gwizdka wynik spotkania nie zmienił się.

Miejmy nadzieję, że Arsenal będzie odwoływać się od tej kuriozalnej decyzji arbitra, a Vermaelen nie będzie musiał pauzować z powodu niekompetencji arbitra.

Specu1990 komentarzy: 69621.03.2010, 22:22

Hmm na razie nie jest źle dopiero co nk się zrobiło.. mówię kwestia jakiegoś serwera głosowego i już by było fajnie :)

mdr_AFC komentarzy: 304521.03.2010, 22:21

Arsenal1994 - o tym samym pomyślałem. Ale mam niezły ubaw jak sobie czytam wszystkie jego wypowiedzi :D Wejdź w jego profil i zobacz, to ci na pewno poprawi humor ;)

kamel1886 komentarzy: 37321.03.2010, 22:21

hahaha tośmy trafili:)

no właśnie ! takto oglądałem do końca bo czasem potrafili też dowalić z tym;p a teraz po ost skrócie automatycznie off tv i tyle.wiec ile tego sie naoglądam..z 20-25minut?;/szkoda,że nie mam możliwości oglądać takiego magazynu o PL.

Arsenal1994 komentarzy: 749721.03.2010, 22:20

Admini chyba sobie dzisiaj wzieli urlop...
39 spamów użytownika gaga? To za mało na zbanowanie?

mdr_AFC komentarzy: 304521.03.2010, 22:20

mogliby zrobić taką szybką piłkę ale o PL ;) Obszerny skrót całego meczu, wypowiedzi po meczu i jakiś konkursik. To by było coś ;)

gagga komentarzy: 3921.03.2010, 22:17

barca dzis cos kulawo

mdr_AFC komentarzy: 304521.03.2010, 22:17

dokładnie, dobrze mówisz :D szkoda tylko, że zrezygnowali z gola i kiksa kolejki :(

kidA komentarzy: 8321.03.2010, 22:15

Cafe Futbol

kamel1886 komentarzy: 37321.03.2010, 22:14

szkoda tylko,że tak krótko trwa..no ale czemu się dziwić skoro 1szą okazję w meczu jest ta w 40minucie..;/ ale za to uwielbiam jak prawi szczęsny ! czasem żal ale ogólnie to podoba mi się jego bezpośredniość :)nikomu nie popuści !

mdr_AFC komentarzy: 304521.03.2010, 22:13

kamel1886 - ja oglądam zawsze i czekam na dzisiejszą ;P za 50 min start :D

ottiman komentarzy: 12621.03.2010, 22:13

Panowie, oglądam właśnie mecz Barcy na wyjezdzie z Zaragoza. i to co gra barca to istna padaka :P a wiec w pierwszym meczu 1/4 na emirates musimy ich rozgromić :P

kamel1886 komentarzy: 37321.03.2010, 22:10

a oglądacie szybką piłkę?;p bo ja tylko to jestem w stanie całego meczu bym nie wytrzymał nerwowo jeśli chodzi o polska lige.

Specu1990 komentarzy: 69621.03.2010, 22:01

piwo to ambrozja mówisz.. hmm coś w tym jest.. bo w Kauflandzie jest piwo Ambrosius ;p

Garbal komentarzy: 4721.03.2010, 21:59

no i Gmocha żeby kreski im rysował xD

Specu1990 komentarzy: 69621.03.2010, 21:59

ja osobiście sport.wp.pl i igol.pl

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 121.03.2010, 21:57

może wyślijmy do pubu majewskiego i engela Janasa nie bo się nawali, uśnbie i nic nic skorzysta

dobry komentarz ;D

4cesc44 komentarzy: 136721.03.2010, 21:54

a gdzie czytacie najczęściej o piłce??

kamel1886 komentarzy: 37321.03.2010, 21:53

wiedziałem,że piwo to ambrozja :P

arsenalGT komentarzy: 17021.03.2010, 21:52

nie wiecie kiedy dokładnie bd ten mecz Arsenalu z Legią? chociaż w ktr miesiącu :D

4cesc44 komentarzy: 136721.03.2010, 21:52

sebasz---> to już wiemy jak się rodzą wielcy trenerzy ;)

Specu1990 komentarzy: 69621.03.2010, 21:51