Aubameyang marnuje karnego w końcówce, Spurs 1-1 Arsenal

Aubameyang marnuje karnego w końcówce, Spurs 1-1 Arsenal 02.03.2019, 14:24, Łukasz Wandzel 4105 komentarzy

Derby północnego Londynu warte były więcej niż tylko 3 punkty. Tottenham i Arsenal są obecnie sąsiadami nie tylko w stolicy Anglii, ale również w tabeli Premier League. Dlatego z pewnością obu ekipom nie brakowało bodźców, by zmobilizować się na tę rywalizację. Słaba dyspozycja Kanonierów na wyjazdach nie napawała optymizmem kibiców Arsenalu, skoro starcie przeciwko Spurs rozgrywane było na Wembley. Jedynym światełkiem w tunelu były gorsze mecze Tottenhamu w ostatnim czasie, jednak jasne jest, że derby, szczególnie między tymi drużynami, rządzą się swoimi prawami.

Pomimo mało satysfakcjonującego rezultatu dla kibiców, czyli remisu 1-1, mecz tonął w derbowej atmosferze. Oglądaliśmy dwa rzuty karne, w tym jeden wykorzystany, a drugi - kluczowy dla wyniku spotkania - chybiony. Nie obyło się też bez czerwonej kartki w samej końcówce, a także błędnych decyzji, za które Arsenal może obwiniać arbitrów, gdyż w trakcie 90 minut był zespołem lepszym i zasługiwał na zwycięstwo.

Składu obu londyńskich ekip:

Tottenham: Lloris — Trippier, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen, Rose — Wanyama (59' Lamela), Sissoko — Eriksen — Son (79' Llorente), Kane.

Arsenal: Leno — Mustafi, Sokratis, Koscielny, Monreal — Guendouzi (46' Torreira), Xhaka — Iwobi, Ramsey (72' Özil), Mchitarian — Lacazette (56' Aubameyang).

Spotkanie od początku było bardzo intensywne. I jedna, i druga drużyna potrafiła postraszyć siebie nawzajem już w pierwszych minutach. Kanonierzy bardzo szybko stworzyli groźną okazję. Alexandre Lacazette w 2. minucie miał szanse na gola po niesfornym podaniu Iwobiego, jednak Francuz nie trafił czysto w piłkę.

Minął kwadrans, a fani Arsenalu mogli cieszyć się wraz ze swoimi ulubieńcami z otwarcia wyniku. The Gunnners zaskoczyli rywali fantastycznym kontratakiem. Dzięki złemu ustawieniu Kogutów Alexandre Lacazette mógł zagrać futbolówkę Ramseyowi za plecy wszystkich zawodników z pola, ponieważ Walijczyk nie przekroczył jeszcze linii środka boiska. Aaron pędził, nie dając się dogonić przeciwnikom, a na sam koniec położył Hugo Llorisa i lewą nogą trafił do siatki, COYG!

Chwilę po objęciu prowadzenia Harry Kane potężną główką pokonał Bernda Leno, który był w tej sytuacji bez szans. Arsenal miał trochę szczęścia, ponieważ sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, czym zasygnalizował pozycję spaloną. Nastał czas, kiedy podopieczni Pochettino oblegali pole karne gości, a ci głęboko cofnięci za wszelką cenę bronili zdobytej przewagi. Najgorszą "salwę" przetrwać musieli w końcówce pierwszej odsłony meczu, ale wtedy kapitalnie zachował się Bernd Leno, powstrzymując strzał Eriksena z bliskiej odległości, a później jeszcze dobitkę tego strzału przez Sissoko!

Po przerwie Arsenal wciąż udanie się bronił, natomiast Tottenham nie atakował z taką intensywnością, jak w ostatnich minutach pierwszej połowy. Kanonierzy znacznie rzadziej tworzyli sobie okazje w ofensywie, ale w 53. minucie powinno być już 2-0. Alexandre Lacazette zmarnował już drugą okazję w tym meczu, tym razem niecelnie uderzając z pierwszej piłki. Francuski snajper nie miał już więcej szans, bo chwilę później zmienił go Pierre-Emerick Aubameyang.

Obraz gry zaczął ulegać odwróceniu. Tottenham był powstrzymywany przez obrońców The Gunners i miał niewiele okazji na wywalczenie remisu. Tymczasem to Arsenal zaczął kontrolować grę w środku pola. W 73. minucie nastąpił jednak kolejny zwrot akcji. Arbiter podyktował jedenastkę dla Kogutów po faulu Shkodrana Mustafiego. Na nieszczęście dla piłkarzy Emery'ego sędzia liniowy nie zauważył pozycji spalonej Harry'ego Kane'a. W związku z tym Anglik mógł podejść do strzału i doprowadził do wyrównania.

Sprawiedliwości miało stać się zadość w końcówce meczu, kiedy rzut karny został przyznany Arsenalowi. Przewinienie Davinsona Sanchez mógł zamienić na bramkę sam poszkodowany - Pierre-Emerick Aubameyang. Strzał Gabończyka pozostawiał wiele do życzenia, nie był tak kliniczny jak w wykonaniu Kane'a i Hugo Lloris zdołał uratować swój zespół. Wynik już się nie zmienił, zmieniła się za to liczba zawodników na murawie, gdy w 95. minucie Lucas Torreira obejrzał czerwoną kartkę za faul. Zespoły Tottenhamu i Arsenalu zdobyły w całym spotkaniu po jednej bramce, a po ostatnim gwizdku sędziego musiały podzielić się punktami.

Oceń piłkarzy po meczu

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Placio komentarzy: 255506.03.2019, 22:59

Dla mnie tam karnego nie było , United nic nie grało Ale gratulacje za awans się należą :)

Gerwciu komentarzy: 372206.03.2019, 22:59

W niedziele to strach grać z mułami. Tyle fuksa i jeszcze sędzia pomoże.

Pitu88 komentarzy: 216606.03.2019, 22:59

Hot nie zapomnij jeszcze dopisać linijki tekstu o Thomasie :D

Sandbead komentarzy: 342606.03.2019, 22:59

@mistiqueAFC: 50/50, równie dobrze mógł być, a mogło nie być.

Kysio2607 komentarzy: 1336006.03.2019, 22:59

Wuefista w cwiercfinale :D To jakie on ma szczescie to jest cos nieprawdopodobnego :D Kiedy to się skonczy, bo przeciez tu nie bylo jakiejkolwiek pilkarskiej jakosci ani pomyslu na gre xDD

ZielonyLisc komentarzy: 2028506.03.2019, 22:59

Paris Saint Frajers

D14 komentarzy: 436606.03.2019, 22:59

No i wykrakałem z tym fartem Soaelskjera XD

enrique komentarzy: 1916206.03.2019, 22:59

Jak ja się cieszę że francuskie szejki odpadły.

Kowal96 komentarzy: 1758906.03.2019, 22:59

Czekamy teraz na podsumowanie i analizę spotkania przez profesora Hota.

gunners007 komentarzy: 954306.03.2019, 22:58

Jeden z najbardziej farciarskich awansów w historii. Taki coś tylko z Man United.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466906.03.2019, 22:58

Co macie do powiedzenia teraz słucham? Warto było wysmiewac?

Patriko komentarzy: 528906.03.2019, 22:58

zmęczeni*

DontCry komentarzy: 760806.03.2019, 22:58

Mega dziwny ten mecz, United nie grając absolutnie nic strzela 3 bramki. Mnie to cieszy, bo zawsze kibicuję angielskim drużynom, ale mam wrażenie, że 9 na 10 przypadków United przegrywa grając w ten sposób, dziś jednak był ten jeden, szczęśliwy dla nich dzień.

Piłka nożna to jest jednak po*****y sport.Daj się porobić przez 180 minut, dostaniesz w końcu trzy prezenty i 1/4 LM.Można?Można.Jaja strusie :D

PSG frajerzy tysiąclecia.Słów brakuje.

Tevez komentarzy: 408706.03.2019, 22:58

Chyba czas zrobić sobie przerwę od futbolu.

Wy się cieszcie, ze na nas będą z męczeni, bo nas to zarówno ich piłkarze jak i kibice będą mega naładowani

Alonso komentarzy: 1282406.03.2019, 22:58

Emery odpadł z drużynami gdzie grał Ronaldo czy Messi, Tuchel odpadł z drużyną gdzie gra Lukaku. xD

schnor25 komentarzy: 1854606.03.2019, 22:58

Ma ktoś sytuację z tym karnym w formie video? Chodzi o to zagranie ręką.

mitmichael komentarzy: 4924306.03.2019, 22:57

Hahahaha koniec, biedaki z Paryza odpadły xDD

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 506.03.2019, 22:57

Niby United nic nie grało, ale według mnie zasłużyli na awans. Nie dziwi mnie wcale to, że okopali się we własnym polu karnym i liczyli na cud, skoro nie było u nich 10 zawodników. Trudno było spodziewać się frontalnego ataku z ich strony. Dzisiaj ten cud się zdarzył. Oczywiście PSG pomogło tak samo jak w meczu pucharowym, ale United skrzętnie to wykorzystało. Czuć było nerwowość na całym stadionie po prostym błędzie Kehrera. Bramka wyrównująca wszystko naprawiła, ale kolejny błąd Buffona kolejny raz spowodował, że demony z przeszłości wróciły. Doceniam Manchester, choć wiele nie zrobili, ale to ich wieczór. Football jest nieprawdopodobną grą.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.03.2019, 22:57

Brawo czerwone diabły! Walić ten nędzny klubik!

AR14 komentarzy: 130806.03.2019, 22:57

A się niektórzy napalili na ten skład Man UTD i obstawiali ile dostaną bramek, a tu takie coś. Oby na nas byli zmęczeni, haha.

FIFAfanARS komentarzy: 16506.03.2019, 22:57

Szkoda tylko Buffona :/

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189906.03.2019, 22:57

Większą bekę niż z PSG mam tylko z tych ludzi co wyśmiewali tutaj kibiców United, że chyba są chorzy (delikatnie pisząc), że twierdzą, iż mają jakiekolwiek szanse wygrać z PSG, a co dopiero awansować.

PS. Neymar jaki obsrany

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 106.03.2019, 22:57

podejrzany karny dla man.utd

dla mnie to przebija ten cyrk w Barcelonie w ubieglym sezonie :D tam Emery i PSG byli ostro przekreceni przez Tureckiego drukarza, tutaj oni przekrecili sie sami xd

mitmichael komentarzy: 4924306.03.2019, 22:56

Karny ewidentny bez dwoch zdan, leciała pilka w bramke, zmienił reka tor lotu, nie miał jej przy ciele, dla mnie karny

lays komentarzy: 3987106.03.2019, 22:56