Awans jest. Powodów do zadowolenia brak. Wygrana 2-1

Awans jest. Powodów do zadowolenia brak. Wygrana 2-1 07.01.2017, 19:29, Łukasz Wandzel 897 komentarzy

Czołowe kluby z Premier League dołączyły w ten weekend do walki w FA Cup. W tym także popularni Kanonierzy, którzy w ramach 3. rundy tego turnieju podjęli Preston North End. Natomiast koszmarna postawa londyńczyków w tym spotkaniu nie udowodniła, że na Deepdale przyjechał zespół znajdujący się wysoko w tabeli angielskiej ekstraklasy. Arsenal nie był dzisiaj taką drużyną, jaką chcielibyśmy oglądać, choć wygrał mecz i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Piłkarze grający z armatką na piersi dali swoim fanom więcej powodów do niezadowolenia oraz wzbudzili obawę o formę zespołu, kiedy brak Mesuta Özila czy Alexisa Sancheza, niż faktycznej radości, która po wygranej z zespołem z Championship jest znikoma i była obowiązkiem dla tak klasowej drużyny bez względu na wyjściową jedenastkę.

Jednakże Arsenal nie wystąpił wcale w rezerwowym i odmłodzonym składzie, jakiego można się było spodziewać. Jedynym wyjątkiem był Maitland-Niles, który dostał szansę od pierwszej minuty. Reszta nazwisk to przecież Giroud, Ramsey czy Mustafi. I trzeba by wymienić wszystkich występujących, aby pokazać, że są to zawodnicy reprezentujący Arsenal podczas ligowych spotkań. Z tego względu klub z Londynu powinien pokazać ładny futbol, zabawę z piłką i mnóstwo przekombinowanych akcji, które chociaż kilkukrotnie zakończyłyby się trafieniem do siatki. Wyszło jak wyszło, a niektórzy przegrywali sami ze sobą niepotrzebną frustracją oraz pokazem wygórowanego ego. Dostaliśmy więc prezentację słabej obrony i całkowitego braku zaangażowania w ofensywie. Udało się wygrać rzutem na taśmę po wymęczonym golu na 2-1.

Arsenal: Ospina — Maitland-Niles (90+4'+ Holding), Mustafi, Gabriel, Monreal — Xhaka, Ramsey – Oxlade-Chamberlain (83' Welbeck), Iwobi, Lucas (90+4' Reine-Adelaide) — Giroud.

Preston: Maxwell — Vermijl, Clarke, Huntington, Cunningham — Gallagher (60' Browne), Pearson — Johnson, (81' Horgan) McGeady, Robinson — Hugill (75' Makienok).

Wydawało się, że The Gunners podejdą do meczu z odpowiednim spokojem oraz dużą pewnością siebie. Jednak takiego falstartu chyba mało kto się spodziewał. Już w 7. minucie defensorzy, popisując się ogromnym nieokrzesaniem, sprawili Arsene'owi Wengerowi więcej zmarszczek na twarzy. Arsenal stracił bramkę po składnej akcji przeciwnika, lecz tylko błędy londyńczyków sprawiły, że wykreowana sytuacja mogła się podobać. Monreal zapomniał o kryciu, więc przeciwnik odznaczył się świetnym prostopadłym podaniem, które znalazło adresata przez gapiostwo hiszpańskiego obrońcy. Stoperzy również wzięli przykład z kolegi grającego na lewej stronie, ponieważ przepuścili rywala, jak gdyby nie wierzyli, że gol może paść. A padł. Strzelił Robinson, a Ospina nie miał szans poradzić sobie z uderzeniem z piątego metra i musiał wyciągać piłkę z siatki.

To piłkarze z Preston wyglądali w pierwszej odsłonie spotkania na zespół zorganizowany w obronie. Arsenal, bez przesadnego pośpiechu, nie był w stanie rozegrać żadnej kombinacyjnej akcji. Nie pokazał nawet, że potrafi bawić się futbolem, ponieważ nie był w stanie przebić się przez przeciwnika. Natomiast rywal z Championship pokazał, że można istnieć w ofensywie, nawet jeśli gra się przeciwko drużynie z czołówki Premier League. Gospodarze udowodnili to nie raz. Ciągle, bez najmniejszego kłopotu, byli wpuszczani w szesnastkę przyjezdnych. Kanonierzy, zamiast dyktować warunki gry, nie potrafili objąć przewagi w posiadaniu piłki, nie prezentując przy tym wielkiej chęci do zmiany wyniku. Co więcej, trudno odpowiedzieć na pytanie, jaką sztukę wystawiali w obronie? Komedię czy tragedię?

Przerwa wpłynęła nieco orzeźwiająco na piłkarzy Arsene'a Wengera, jak gdyby musieli uzupełnić płyny, żeby pokazać swoje umiejętności, jednak po chwili znowu biegali jak odwodnieni. Konkretnie po wyrównującej bramce strzelonej przez Aarona Ramseya, która była obowiązkiem dla The Gunners. Trudno niestety mówić o jakichkolwiek wymaganiach względem drużyny z Londynu, bo wydawało się, że obowiązkiem będzie dla niej co najmniej dwubramkowe prowadzenie do przerwy. Przy stanie 1-1 znowu nastąpił okres stagnacji. Nie było widać zapału, żadnego zaangażowania. Podopieczni Wengera powinni szukać rozstrzygnięcia i nie przemęczać się z uwagi na terminarz i ilość meczów, jakie muszą rozegrać. Natomiast wybrali oni to drugie, czyli nie wysilali się za bardzo.

Doszło nawet do niepotrzebnego ujścia frustracji u piłkarzy z Londynu i pokazu ego niczym u gwiazd największego światowego formatu. Aaron Ramsey miał pretensje o fizyczną grę przeciwnika, jakby po raz pierwszy przyjechał na angielskie boiska, a Olivier Giroud niepotrzebnie prowokował. Nie pokazując wielkich umiejętności, można by chociaż zachować klasę.

Po kilku minutach irytującego puszczania nerwów u niektórych zawodników Arsenalu znowu nastąpił powrót do niezmiernie nudnego widowiska i braku ładnych sytuacji podbramkowych. Z wyjątkiem jednej, z 77. minuty, kiedy to Olivier Giroud, po podaniu w pole karne, wyprzedził wszystkich i zdobył gola z woleja. Niestety, znajdował się na pozycji spalonej. Bramkę zgodną z przepisami strzelił za to tuż przed końcem spotkania, bo w 89. minucie. Wtedy to za pomocą głowy zgrał futbolówkę do Lucasa Pereza, a ten inteligentnie mu odegrał. To spowodowało, że francuskiemu napastnikowi udało się wepchać ją do siatki i zakończyć tę farsę. Doliczony czas gry nie zmienił nic i sędzia po raz ostatni użył gwizdka. Mecz dał więc awans Kanonierom, ale nie nastraja optymistycznie przed czekającymi na nich starciami w Premier League. Choćby tym w kolejną sobotę, przeciwko Swansea.

FA CupPreston North EndRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336007.01.2017, 19:51

Ależ pass Xhaki. Gdybysmy mieli lepszego napastika z tego padlaby bramka i wszyscy by sie podniecali podaniem Szwajcara. "To są te detale" :)

lays komentarzy: 3987107.01.2017, 19:50

dawac Welbecka :D

Oldgunner3 komentarzy: 982607.01.2017, 19:50

W końcu dobre,długie podanie Xhaki.

bobslej22 komentarzy: 836207.01.2017, 19:50

Zaczynają grać to co w pierwszej połowie.

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2017, 19:50

Remzi całą swoją siłę włożyć w strzelenie bramki, biedak teraz nie ma sił podać dokładnie na 5m.

mitmichael komentarzy: 4924307.01.2017, 19:49

hahahaha stoi Xhaka bodajze i czeka az sie pilka doturla lol, nawet nie chcialo mu sie do przodu ruszyc

MarkOvermars komentarzy: 915107.01.2017, 19:49

Welbeck na bank dzisiaj wejdzie bo mam mało opcji co do zmian

Mitland- Niles nie nadaje się na PO chociaż chyba i tak lepiszy niż Jenkinsonn

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2017, 19:47

mitmichael

Zresztą Robercik mówił, że za Guardioli szału nie było jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, przerwa letnia z racji Euro poskutkowała gorszym przygotowaniem Bayernu do rundy jesiennej. Jak zapowiada Robert, wiosną powinni wyglądać dużo, dużo lepiej, bo przepracują normalnie okres przygotowawczy. Także z taką grą nie mamy czego szukać w starciu z Bayernem.

daniken komentarzy: 351707.01.2017, 19:44

vipleague.me/football/443006/1/preston-north-end-vs-arsenal-live-stream-online.html

baranek19 komentarzy: 134107.01.2017, 19:42

Nie wiem czego, ale jak pokazali Wengera z tym wyciągniętym kciukiem to niesamowicie mnie to rozbawiło.

kosbat komentarzy: 45407.01.2017, 19:41

@gofer xD, nie doceniasz komentujących. Jeszcze wykraczesz ;)

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 107.01.2017, 19:41

Koleś strzelił pierwszego gola od marca zeszłego roku, w dodatku w FA Cup przeciwko drugoligowemu Preston North End, a niektórzy się wzniecają jakby to był hattrick w derbach Madrytu. To naprawdę smutne.

@Gofer999
Strona zawsze pada jak przegrywamy, z Evertonem padła na 20 minut przed koncem meczu :D

Theo44 komentarzy: 428107.01.2017, 19:39

Nie wiem z czego tu sie cieszyc. Wlasnie Aaron zapewnil sobie kilejna 100 spotkan bez wzgledu na forme...;-)

Slaviola komentarzy: 1237707.01.2017, 19:39

Ramsey pobudka 😵

pumeks komentarzy: 2080807.01.2017, 19:39

Taktyka chaosu się sprawdziła......

Gofer999 komentarzy: 1473207.01.2017, 19:38

Gol Ramseya i tak cicho tutaj? Myślałem że storna padnie na 30 min co najmniej.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.01.2017, 19:38

Ciekawe, czy to ostatnie 45 minut w Pucharze Anglii w tym sezonie.

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2017, 19:37

Człowiek się trochę zmachał przy odśnieżaniu, emocje opadły, można na spokoju obejrzeć 2-gą połowę :)

Womanizer komentarzy: 994007.01.2017, 19:37

W sumie to nawet dobrze sie stanie jeśli odpadniemy, będzie więcej sił do walki o 4 miejsce. Tego pucharu i tak byśmy nie wygrali bo mamy nikłe szanse z głodnymi pierwszego trofeum z nowym zespołem Kloppem, Conte czy Guardiolą, już nie mówiąc że dwójka pierwszych ma mało kontuzji i wypoczętych graczy.

kb8konrad komentarzy: 143207.01.2017, 19:36