Awans jest. Powodów do zadowolenia brak. Wygrana 2-1

Awans jest. Powodów do zadowolenia brak. Wygrana 2-1 07.01.2017, 19:29, Łukasz Wandzel 897 komentarzy

Czołowe kluby z Premier League dołączyły w ten weekend do walki w FA Cup. W tym także popularni Kanonierzy, którzy w ramach 3. rundy tego turnieju podjęli Preston North End. Natomiast koszmarna postawa londyńczyków w tym spotkaniu nie udowodniła, że na Deepdale przyjechał zespół znajdujący się wysoko w tabeli angielskiej ekstraklasy. Arsenal nie był dzisiaj taką drużyną, jaką chcielibyśmy oglądać, choć wygrał mecz i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Piłkarze grający z armatką na piersi dali swoim fanom więcej powodów do niezadowolenia oraz wzbudzili obawę o formę zespołu, kiedy brak Mesuta Özila czy Alexisa Sancheza, niż faktycznej radości, która po wygranej z zespołem z Championship jest znikoma i była obowiązkiem dla tak klasowej drużyny bez względu na wyjściową jedenastkę.

Jednakże Arsenal nie wystąpił wcale w rezerwowym i odmłodzonym składzie, jakiego można się było spodziewać. Jedynym wyjątkiem był Maitland-Niles, który dostał szansę od pierwszej minuty. Reszta nazwisk to przecież Giroud, Ramsey czy Mustafi. I trzeba by wymienić wszystkich występujących, aby pokazać, że są to zawodnicy reprezentujący Arsenal podczas ligowych spotkań. Z tego względu klub z Londynu powinien pokazać ładny futbol, zabawę z piłką i mnóstwo przekombinowanych akcji, które chociaż kilkukrotnie zakończyłyby się trafieniem do siatki. Wyszło jak wyszło, a niektórzy przegrywali sami ze sobą niepotrzebną frustracją oraz pokazem wygórowanego ego. Dostaliśmy więc prezentację słabej obrony i całkowitego braku zaangażowania w ofensywie. Udało się wygrać rzutem na taśmę po wymęczonym golu na 2-1.

Arsenal: Ospina — Maitland-Niles (90+4'+ Holding), Mustafi, Gabriel, Monreal — Xhaka, Ramsey – Oxlade-Chamberlain (83' Welbeck), Iwobi, Lucas (90+4' Reine-Adelaide) — Giroud.

Preston: Maxwell — Vermijl, Clarke, Huntington, Cunningham — Gallagher (60' Browne), Pearson — Johnson, (81' Horgan) McGeady, Robinson — Hugill (75' Makienok).

Wydawało się, że The Gunners podejdą do meczu z odpowiednim spokojem oraz dużą pewnością siebie. Jednak takiego falstartu chyba mało kto się spodziewał. Już w 7. minucie defensorzy, popisując się ogromnym nieokrzesaniem, sprawili Arsene'owi Wengerowi więcej zmarszczek na twarzy. Arsenal stracił bramkę po składnej akcji przeciwnika, lecz tylko błędy londyńczyków sprawiły, że wykreowana sytuacja mogła się podobać. Monreal zapomniał o kryciu, więc przeciwnik odznaczył się świetnym prostopadłym podaniem, które znalazło adresata przez gapiostwo hiszpańskiego obrońcy. Stoperzy również wzięli przykład z kolegi grającego na lewej stronie, ponieważ przepuścili rywala, jak gdyby nie wierzyli, że gol może paść. A padł. Strzelił Robinson, a Ospina nie miał szans poradzić sobie z uderzeniem z piątego metra i musiał wyciągać piłkę z siatki.

To piłkarze z Preston wyglądali w pierwszej odsłonie spotkania na zespół zorganizowany w obronie. Arsenal, bez przesadnego pośpiechu, nie był w stanie rozegrać żadnej kombinacyjnej akcji. Nie pokazał nawet, że potrafi bawić się futbolem, ponieważ nie był w stanie przebić się przez przeciwnika. Natomiast rywal z Championship pokazał, że można istnieć w ofensywie, nawet jeśli gra się przeciwko drużynie z czołówki Premier League. Gospodarze udowodnili to nie raz. Ciągle, bez najmniejszego kłopotu, byli wpuszczani w szesnastkę przyjezdnych. Kanonierzy, zamiast dyktować warunki gry, nie potrafili objąć przewagi w posiadaniu piłki, nie prezentując przy tym wielkiej chęci do zmiany wyniku. Co więcej, trudno odpowiedzieć na pytanie, jaką sztukę wystawiali w obronie? Komedię czy tragedię?

Przerwa wpłynęła nieco orzeźwiająco na piłkarzy Arsene'a Wengera, jak gdyby musieli uzupełnić płyny, żeby pokazać swoje umiejętności, jednak po chwili znowu biegali jak odwodnieni. Konkretnie po wyrównującej bramce strzelonej przez Aarona Ramseya, która była obowiązkiem dla The Gunners. Trudno niestety mówić o jakichkolwiek wymaganiach względem drużyny z Londynu, bo wydawało się, że obowiązkiem będzie dla niej co najmniej dwubramkowe prowadzenie do przerwy. Przy stanie 1-1 znowu nastąpił okres stagnacji. Nie było widać zapału, żadnego zaangażowania. Podopieczni Wengera powinni szukać rozstrzygnięcia i nie przemęczać się z uwagi na terminarz i ilość meczów, jakie muszą rozegrać. Natomiast wybrali oni to drugie, czyli nie wysilali się za bardzo.

Doszło nawet do niepotrzebnego ujścia frustracji u piłkarzy z Londynu i pokazu ego niczym u gwiazd największego światowego formatu. Aaron Ramsey miał pretensje o fizyczną grę przeciwnika, jakby po raz pierwszy przyjechał na angielskie boiska, a Olivier Giroud niepotrzebnie prowokował. Nie pokazując wielkich umiejętności, można by chociaż zachować klasę.

Po kilku minutach irytującego puszczania nerwów u niektórych zawodników Arsenalu znowu nastąpił powrót do niezmiernie nudnego widowiska i braku ładnych sytuacji podbramkowych. Z wyjątkiem jednej, z 77. minuty, kiedy to Olivier Giroud, po podaniu w pole karne, wyprzedził wszystkich i zdobył gola z woleja. Niestety, znajdował się na pozycji spalonej. Bramkę zgodną z przepisami strzelił za to tuż przed końcem spotkania, bo w 89. minucie. Wtedy to za pomocą głowy zgrał futbolówkę do Lucasa Pereza, a ten inteligentnie mu odegrał. To spowodowało, że francuskiemu napastnikowi udało się wepchać ją do siatki i zakończyć tę farsę. Doliczony czas gry nie zmienił nic i sędzia po raz ostatni użył gwizdka. Mecz dał więc awans Kanonierom, ale nie nastraja optymistycznie przed czekającymi na nich starciami w Premier League. Choćby tym w kolejną sobotę, przeciwko Swansea.

FA CupPreston North EndRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29707.01.2017, 20:28

Alexis na jednym skrzydle, a Welbz na drugim, ewentualnie Perez. To powinny być nasze skrzydła. Ale to wie chyba każdy oprócz Arsene'a.

lays komentarzy: 3987107.01.2017, 20:28

adrian

Bo od gwiazdki wigilijnej w Arsenalu są tylko 2 gwiazdki, ktore mocno swieca ostatnio Alexis i Oli.

mikolaj_86 komentarzy: 12107.01.2017, 20:28

Jakie cierpienie.

D14 komentarzy: 437107.01.2017, 20:28

Wembleyy Wembleyyyy
We're the famous Arsenal, We're going to Wembelyyy :D

mitmichael komentarzy: 4924307.01.2017, 20:28

A jakos z astry na niemieckim eurosporcie tak fascynujaca jak gra naszego zespołu dzisiaj :D

Bj1886 komentarzy: 19807.01.2017, 20:28

Wygrana niby jest, ale i tak żenada i wstyd. Wenger out

pumeks komentarzy: 2080807.01.2017, 20:27

Wszystkie koszulki zostaną w Preston...

DontCry komentarzy: 760807.01.2017, 20:27

Wygraliśmy, milutko, ale to trochę smutne że po pierwszej połowie mogliśmy przegrywać 3:0.

Oldgunner3 komentarzy: 982407.01.2017, 20:27

Najważniejsze zwycięstwo ,nawet w tak marnym stylu jak dzisiaj.Dodatkowy plus to powrót Welbecka.

3rdpitch komentarzy: 456707.01.2017, 20:27

100 razy większe wrażenie zrobiło na mnie wygranie główki przez Giroud niż pietka Lucasa

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1607.01.2017, 20:26

Pajace, tylko tyle mogę powiedzieć o zawodnikach, którzy trzymają piłkę w narożniku. Żenada

Kysio2607 komentarzy: 1336007.01.2017, 20:26

Ajj Danny. Miło Cię widziec :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.01.2017, 20:26

Ładna akcja Welbecka.

Oldgunner3 komentarzy: 982407.01.2017, 20:26

Brawo Welbz. -w tej sytuacji musiał spróbować.

3rdpitch komentarzy: 456707.01.2017, 20:26

100 razy większe wrażenie zrobiło na mnie wygranie główki niż pietka Lucasa.

lays komentarzy: 3987107.01.2017, 20:26

Giroud wypalil w tym roku? On co rko uma takie niesamowite okresy, gdzie jest bardzo skuteczny. Rok temu byl kozakiem i zatrzymal sie strzelecko na Anfield, gdzie strzelil 2 gole, a potem mial chyba 11 soptkan bez gola.

Perez podoba mi sie z ta swoja inteligencja, fizycznie slabo to wyglada, ale kombinacyjnie i pod wzgledem aktywnosci, bije theo i oxa razem wzietych

GROMALL komentarzy: 509007.01.2017, 20:26

Welbz co prawie ukąsił xd

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 207.01.2017, 20:26

Perez robi robotę. Było narzekanie, że jak Walcott się połamie, a Giroud zatnie to będą braki z przodu, a Hiszpan pokazuje, że z powodzeniem może być podstawowym zawodnikiem.

mitmichael komentarzy: 4924307.01.2017, 20:25

Brawo Welbeck, tego nam było trzeba, strzalu z dystansu. Szkoda, ze to nie wpadlo.

DexteR_000 komentarzy: 764307.01.2017, 20:25