Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto

Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto 12.03.2024, 22:05, Łukasz Wandzel 2113 komentarzy

Od obozu treningowego w Dubaju Arsenal szedł jak burza, wygrywając niemal każde spotkanie. Po ostatnim zwycięstwie nad Brentfordem i remisie Liverpoolu z Manchesterem City wysunął się na prowadzenie w Premier League. Jedyne potknięcie drużyna Mikela Artety zaliczyła w Lidze Mistrzów, w wyjazdowym meczu z FC Porto.

Mecz w Portugalii zakończył się zwycięstwem Smoków 1-0, a rewanż nie okazał się dla Kanonierów łatwiejszy. Londyńczycy zniwelowali stratę jeszcze w pierwszej połowie, lecz o awansie do ćwierćfinału zdecydowały dopiero rzuty karne, w których Arsenal zwyciężył 4-2.

Składy obu zespołów

Arsenal: Raya – White, Saiba, Gabriel, Kiwior (105' Zinczenko) – Odegaard, Jorginho (83' Jesus), Rice – Saka, Havertz, Trossard (105' Nketiah)

FC Porto: Costa – Mario (86' Sanchez), Pepe, Octavio, Wendell – Varela (90+7' Grujić), Nico (101' Eustaquio) – Conceicao (101' Borges), Pepe, Galeno – Evanilson (88' Taremi)

Arsenal był daleki od zdominowania pierwszej połowy. Co prawda znacznie częściej utrzymywał się przy futbolówce i kilka razy wymusił błędy na rywalach, ale FC Porto nie pozostawało bez siły rażenia. Gdy Smoki wyprowadzały akcję z własnej połowy, David Raya musiał pozostawać czujny i wyłapywać piłkę.

Kanonierom brakowało groźnych okazji na strzelenie gola, lecz w 41. minucie Martin Odegaard zaskoczył linię defensywy Porto i krótkim prostopadłym podaniem otworzył Leandro Trossardowi drogę do bramki. Belg popisał się skutecznością i sprawnie pokonał Diogo Costę.

W drugiej połowie Arsenal przeciągał linę z ekipą Porto. Z jednej strony minimalnie przeważał, z drugiej każdą akcją ryzykował, że rywal po przechwycie szybko przeniesie się pod pole karne Rayi.

W 68. minucie Kai Havertz dostał podanie za plecy Pepe i walcząc o piłkę, wyłożył ją spomiędzy stopera i golkipera Odegaardowi, który podciął futbolówkę i trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo Havertz pociągał przeciwnika za koszulkę, a wszystko skończyło się żółtą kartką dla żywo reagującego Mikela Artety.

Chwilę później to przyjezdni mieli szansę na bramkę. Conceicao sprawdził strzałem Rayę, a obrońcy Arsenalu w zamieszaniu zablokowali dobitkę Evanilsona. Ostatecznie gospodarzy uratowałby spalony, bo sędzia liniowy uniósł chorągiewkę.

Stawka, o jaką toczyła się gra, wywoływała emocje na obu ławkach trenerskich, bo szkoleniowiec Porto także obejrzał żółtą kartkę. W końcówce Arteta dał sygnał do ataku, wprowadzając Gabriela Jesusa za Jorginho, jednak londyńczykom nie udało się przechylić szali zwycięstwa nad swoją korzyść w regulaminowym czasie gry.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a Kanonierzy wygrali dopiero w rzutach karnych 4-2. Po stronie Arsenalu celnie uderzali: Odegaard, Havertz, Saka i Rice. W zespole FC Porto najpierw zawiódł Wendell, trafiając w słupek. Z kolei w czwartej serii strzałów próbę Galeno zatrzymał Raya.

FC PortoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pablofan komentarzy: 205114.03.2024, 22:22

Taylor w formie. Dla mnie nie było faulu. Gość wrócił do równowagi i jak zobaczył, że chja zrobi to się wy****l… z15 metrów jeszcze biegł…

Artu komentarzy: 190514.03.2024, 22:17

Ależ Bayer przeważał, stwarzał okazje ale to drużyna z Azerbejdżanu prowadzi .
Leverkusen narazie poza pucharami

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 114.03.2024, 22:17

Ale ten Liverpool to tylko ogórków potrafi tak klepać hehe

Czeczeniec komentarzy: 20714.03.2024, 21:57

Oglądam sobie Atalanta - Sporting i ten Gyokeres serio jest warty uwagi. Dobrze gra tyłem do bramki, potrafi się zastawić, dużo pojedynków wygrywa, zrobił fantastyczną robotę przy bramce Sportingu. Mogą być z niego ludzie naprawdę.

enrique komentarzy: 1937814.03.2024, 21:49

@fabregas1987 napisał: "Uf White bez powołania"
White poprosił o to, by go nie powoływać do kadry.

@Artu: kiedy to było xddd
Nie no żartuje, ale tutaj 4 już po 16 min było. Ale widzę że trochę zluzowali bo stracili teraz bramke i przestali strzelać xd

Artu komentarzy: 190514.03.2024, 21:41

@Arsenal2004: całkiem niedawno nasz Arsenal w 40 minucie w meczu z Shiefield prowadził 5:0

Gunner27 komentarzy: 52314.03.2024, 21:36

@Marzag: Ale samo El Clasico zobaczyć w finale LM to byłby coś. Der Klassiker był w 2013 roku to teraz po raz pierwszy fajnie byłoby zobaczyć Barcelonę z Realem w finale, ale wiadomo, że każdy ma inny pogląd na to

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 814.03.2024, 21:32

Przecież ten dwumecz Liverpoolu zakończył się już w pierwszym spotkaniu w Czechach. Teraz czekam na konfrontację Kloppa z Xabim Alonso.

Arsenal2004 komentarzy: 381114.03.2024, 21:21

W sumie pomyślcie sobie jaka by była afera jak by to Savić złapał Thurama za krocze, a już nie daj boże jak by tak ktoś viniciusowi zrobił xdddd

FlameDood komentarzy: 147814.03.2024, 21:20

Uważajcie co piszecie, zaraz Pan Wojtek z lfc przyjdzie i będzie się żalił, że mecz Liverpoolu komentujecie.

Arsenal2004 komentarzy: 381114.03.2024, 21:19

Ależ Liverpool jest wściekły dzisiaj. Dawo nie widziałem takiego wyniku w tak krótkim czasie. Ciekaw ile się skończy (już w dwuwczu jest 9-1), może Musiałowski dostanie swoją szanse w 2 połowie.

lordoftheboard komentarzy: 824214.03.2024, 21:14

Co ten Liverpool??

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 114.03.2024, 21:13

@Gunner27 napisał: "Znaczy nie typowałbym a chciałbym zobaczyć taki finał"
A mi sie ciężko ogląda taką marną Barcelonę.

miki9971 komentarzy: 6638 newsów: 214.03.2024, 21:12

Ale Liverpool zrobił oro w 3 minuty :OOOO

tyson880 komentarzy: 1049814.03.2024, 21:12

Ja chciałbym Bayern Monachium. Ostatni raz, gdy graliśmy w LM, odpadliśmy właśnie z nimi po porządnym łomocie dwa razy po 5:1. Teraz po wygraniu z Niemcami dwumeczu potwierdzilibyśmy symbolicznie i praktycznie powrót do ścisłej europejskiej czołówki.

19TOMEK91 komentarzy: 157214.03.2024, 21:12

@Spejsik: w takim tempie zdobywania bramek dzisiaj, to moze zlapie z minutke na koncowce w lfc :p

Gunner27 komentarzy: 52314.03.2024, 21:05

@Gunner27: Znaczy nie typowałbym a chciałbym zobaczyć taki finał

Gunner27 komentarzy: 52314.03.2024, 21:04

@Spejsik: Barca vs Real to typowałbym na finał gdybyśmy odpadli

Womanizer komentarzy: 994014.03.2024, 20:32

Kudus jaki to jest kozak. 2 gole dziś. Ale polecam zobaczyć tego na 4:0 i rajd ze swojej połowy boiska.

43 mln złoty deal Młotów.

Chlopek komentarzy: 3595 newsów: 114.03.2024, 20:29

OM jest już zjechane mentalnie.

Rafson95 komentarzy: 1060214.03.2024, 20:21

@arsenallord napisał: "Ale Atletico pokazało wczoraj, że wygrywanie z Salernitanami czy Udinesami to trochę mało. Lautaro też udowodnił co mówię od dawna, że mega przereklamowany."

Wiesz, to samo mógłby powiedzieć kibic Interu o Arsenalu po dwumeczu z Porto: "Są mocni z Bournemouth i Sheffield a przychodzi dwumecz z Porto w LM i jest 180 minut męczarni a Saka udowodnił jak bardzo jest przereklamowany." xd

Spejsik komentarzy: 343914.03.2024, 20:21

@19TOMEK91 napisał: "Musialowski dzis na lawce w LE. Zaskoczony jestem. Juz myslalem ze Polak zaginal nawet w tym bajzlu z kontuzjami ale wejsc raczej nie wejdzie."
Koleś latem prawie do ekstraklasy przeszedł :D

19TOMEK91 komentarzy: 157214.03.2024, 20:20

Moder za to raczej pare minut powinien miec.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11714.03.2024, 20:07

@DyktatorArsene: To nic. Nie zmienia faktu że nie można go sprzedać. A na to liczę. Gość wraca tylko na chwilę jak jest przerwa na kadrę. Obstawiam, że wróci z kontuzją znowu po kadrze jak zwykle.

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 814.03.2024, 20:01

@kaljot napisał: "CO WAM WYSZLO"