Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto

Awans po rzutach karnych! Arsenal 1-0 (4-2 k.) FC Porto 12.03.2024, 22:05, Łukasz Wandzel 2113 komentarzy

Od obozu treningowego w Dubaju Arsenal szedł jak burza, wygrywając niemal każde spotkanie. Po ostatnim zwycięstwie nad Brentfordem i remisie Liverpoolu z Manchesterem City wysunął się na prowadzenie w Premier League. Jedyne potknięcie drużyna Mikela Artety zaliczyła w Lidze Mistrzów, w wyjazdowym meczu z FC Porto.

Mecz w Portugalii zakończył się zwycięstwem Smoków 1-0, a rewanż nie okazał się dla Kanonierów łatwiejszy. Londyńczycy zniwelowali stratę jeszcze w pierwszej połowie, lecz o awansie do ćwierćfinału zdecydowały dopiero rzuty karne, w których Arsenal zwyciężył 4-2.

Składy obu zespołów

Arsenal: Raya – White, Saiba, Gabriel, Kiwior (105' Zinczenko) – Odegaard, Jorginho (83' Jesus), Rice – Saka, Havertz, Trossard (105' Nketiah)

FC Porto: Costa – Mario (86' Sanchez), Pepe, Octavio, Wendell – Varela (90+7' Grujić), Nico (101' Eustaquio) – Conceicao (101' Borges), Pepe, Galeno – Evanilson (88' Taremi)

Arsenal był daleki od zdominowania pierwszej połowy. Co prawda znacznie częściej utrzymywał się przy futbolówce i kilka razy wymusił błędy na rywalach, ale FC Porto nie pozostawało bez siły rażenia. Gdy Smoki wyprowadzały akcję z własnej połowy, David Raya musiał pozostawać czujny i wyłapywać piłkę.

Kanonierom brakowało groźnych okazji na strzelenie gola, lecz w 41. minucie Martin Odegaard zaskoczył linię defensywy Porto i krótkim prostopadłym podaniem otworzył Leandro Trossardowi drogę do bramki. Belg popisał się skutecznością i sprawnie pokonał Diogo Costę.

W drugiej połowie Arsenal przeciągał linę z ekipą Porto. Z jednej strony minimalnie przeważał, z drugiej każdą akcją ryzykował, że rywal po przechwycie szybko przeniesie się pod pole karne Rayi.

W 68. minucie Kai Havertz dostał podanie za plecy Pepe i walcząc o piłkę, wyłożył ją spomiędzy stopera i golkipera Odegaardowi, który podciął futbolówkę i trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany, bo Havertz pociągał przeciwnika za koszulkę, a wszystko skończyło się żółtą kartką dla żywo reagującego Mikela Artety.

Chwilę później to przyjezdni mieli szansę na bramkę. Conceicao sprawdził strzałem Rayę, a obrońcy Arsenalu w zamieszaniu zablokowali dobitkę Evanilsona. Ostatecznie gospodarzy uratowałby spalony, bo sędzia liniowy uniósł chorągiewkę.

Stawka, o jaką toczyła się gra, wywoływała emocje na obu ławkach trenerskich, bo szkoleniowiec Porto także obejrzał żółtą kartkę. W końcówce Arteta dał sygnał do ataku, wprowadzając Gabriela Jesusa za Jorginho, jednak londyńczykom nie udało się przechylić szali zwycięstwa nad swoją korzyść w regulaminowym czasie gry.

Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a Kanonierzy wygrali dopiero w rzutach karnych 4-2. Po stronie Arsenalu celnie uderzali: Odegaard, Havertz, Saka i Rice. W zespole FC Porto najpierw zawiódł Wendell, trafiając w słupek. Z kolei w czwartej serii strzałów próbę Galeno zatrzymał Raya.

FC PortoLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
artur759 komentarzy: 30315.03.2024, 09:35

City, Bayern i Athletico w drugiej stroni drabinki niż my i będzie idealnie

pablofan komentarzy: 205115.03.2024, 09:35

@3rdpitch: z perspektywy stacji tv pary typu Real vs. Barca/atletico, Arsenal vs. City, Bayern vs. Barca/atletico na tym etapie wytworzą największą oglądalność.
PSG celowo pomijam bo odnoszę wrażenie na przeciągu całej LM, że ich po prostu się przepycha co fazę i takie BVB jestem im pisane. Z pewnością zwiększy ich szanse na 1/2, choć łatwo mieć na pewno nie będą bo według mnie paryżanie to najsłabsza ekipa.
Barca dla realu do żaden rywal w tym sezonie. W dodatku mają kolejne osłabienia i nie daje im żadnych szans, ale mimo wszystko „el Classico” to wielkie widowisko i z pewnością przyciągnie każdego widza. Nawet jeśli trafią na Atletico, to mamy derby Madrytu w LM, w których nie obyło by się bez problemów dla realu, ale rywalizacja w lidze pokazała, że nie powinni się za bardzo martwić.
Natomiast starcie Arsenalu i City, drużyn, które w lidze kolejny sezon walczą o mistrza, a w tym rywalizacja jest praktycznie na żyletki, tylko podkręci atmosferę. Każdy kibic ligi angielskiej sobie tego spotkania nie odpuści, nie mówić już o wyspiarzach. Mecz ciasteczko. W dodatku obie ekipy są w dobrej formie.
Zaś Bayern tak samo jak Real, mimo, że ma swoje problemy w tym sezonie w lidze, to jednak powinien poradzić sobie czy to z Barca czy Atletico z oczywistych przyczyn.
Taki układ par może zapewnić 4 drużyny w półfinałach z 4 różnych lig. To by była nie lada gratka i w sumie dość dawno niespotykana sytuacja. Rywalizacja już nie bylaby tylko określana jako stracie największych klubów, a też jako starcie najlepszych lig.
Jednakże z przebiegu losowania 1/16 skłaniam się ku temu, że trafimy na Atletico, ponieważ tylko z tą drużyną nie będziemy mogli grać swojej piłki i będzie bardzo ciężko nam awansować, a mało kto nam tego życzy. W dodatku dadzą kolejnego ogóra na sędziego jak w meczu w Porto i na tle drużyny Simeone wyjdziemy na rzeźników XD to KURIOZUM jest możliwe ;D
Z city już udowodniliśmy, że możemy sobie poradzić i to całkowicie wykluczając ich z gry ofensywnej, więc daje na to mniejszą szansę, ale z powyżej opisanej sytuacji jest ona możliwa.

artur759 komentarzy: 30315.03.2024, 09:34

@Garfield_pl napisał: "White z nowym kontraktem, bardzo ważny zawodnik i pomyśleć, że gdy płaciliśmy za niego 50 baniek, kibice mułów kręcili bekę że za dużo mniej mają Varane xD gdzie White a gdzie Varane po tym czasie xD"
Obiektywnie to na papierze transfer Varana wyglądał świetnie. 40 mln euro, za chyba 28 letniego podstawowego obrońcę Realu Madryt i reprezentacji Francji, który miał za sobą kilka sezonów gry na najwyższym poziomie. Myślę, że nie tylko kibice ManU, ale większość obiektywnych fanów piłki uważała te transfer za dobry deal i świetny stosunek ceny do jakości.

White natomiast przychodził za znacznie większy hajs z przeciętnego w tamtym momencie Brighton, z małym doświadczeniem i z łatką podbitej ceny za angielskie obywatelstwo. Tym bardziej brawo dla Edu i Artety, którzy pokazali, że naprawdę znają się na swojej robocie i skończyło się tak a nie inaczej, czyli dla nas świetnie

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 315.03.2024, 09:28

Pary na jednej z grafik były całkiem ok. My z BvB, City z Atletico, Barcelona z PSG i Bayern z RM. Całkiem spoko meczyki by były.

Mastec30 komentarzy: 627115.03.2024, 09:18

@NaliniAFC napisał: "Biereth znowu bramka"

Nadal to tylko Austria i LKE ale miło by było mieć swojego własnego wysokiego blond Skandynawa w ataku

Garfield_pl komentarzy: 2835615.03.2024, 08:58

wwisnia4 komentarzy: 1815.03.2024, 08:54

@bizooon: Mi niestety Sparta spartoliła kupon... Musieli wdupić tą jedną bramkę:(

bizooon komentarzy: 699615.03.2024, 08:37

@Thoneick napisał: "Pięknie mi Bayer kuponik uratował. Postawiłem powyżej 4.5 bramki w meczu. Po bramce na 3:2 w 97 minucie aż wydarłem mordę ze szczęścia"
a ja postawiłem Betbuildera na ten mecz i mecz Benfiki. zwycięstwo Benfiki i mniej niż 6.5 rożnego w 1 połowie. Było oczywiście .... 7

bizooon komentarzy: 699615.03.2024, 08:36

@3rdpitch: coś w tym jest, też tak czuję

Gonzo92 komentarzy: 19615.03.2024, 08:35

Panowie jak tam humory przed losowaniem? Ja podjarany jak młody przed pierwszym "wsadem".

3rdpitch komentarzy: 458215.03.2024, 08:29

Tradycyjnie Bayern albo Barcelona nie ma co się oszukiwać

FlameDood komentarzy: 147815.03.2024, 07:45

@ksowa90: 12:00 Polsat Sport Premium i chyba na oficjalnej stronie UEFA.

pablofan komentarzy: 205115.03.2024, 07:36

@Rynkos7: może się to uda, ale jestem więcej niż pewny ,ze city, Real i PSG na siebie teraz nie trafią. Jak nie trafimy Atletico to pewnie City. Czekamy.

ksowa90 komentarzy: 147515.03.2024, 07:36

Czy może ktoś powiedzieć o której i w jakiej tv będzie losowanie?

Rynkos7 komentarzy: 690915.03.2024, 07:09

Bardziej od tego kogo wylosujemy chciałbym aby City z Realem byli po drugiej stronie drabinki. A to czy my trafimy na Barce, Atletico czy PSG to już mniej ważne. Moim zdaniem już z każdym zespołem ze stawki będą ciężary, mniejsze lub większe, zwłaszcza po tym jak bardzo ciężko przyszło nam wygrać z Porto.

Theo44 komentarzy: 428415.03.2024, 05:35

Jutro moj pierwszy wybor Barca. Pisze to po kazdym losowaniu. Nic mnie nie ucieszy jak upewnienie sie, ze morda Xaviego nie ujrzy zadnego trofeum w tym sezonie... Jest symbolem pychy, arogancji i nadetosci tamtej druzyny, kt. mogla byc wielka, ale wolala oszukiwiac swoim aktorstwem a nade wszystko terroryzowac sedzow co w wiekszosci przypadkow uchodzilo im plazem. Ich s****ysynska postawa wobec Arsenalu w sprawie Fabregasa na zawsze pozostanie hanba w relacjach. I mimo pozniejszych decyzji Ceska to od nich wychodzily pierwsze sygnaly.
Przez ostatnie lata miodem na serce byly informacje o ich postepujacej degrengoladzie...o rozpasanych pensjach, coraz zalosniejszych transferach. My w tym czasie po prostu robilismy swoje.. Solidna praca u podstaw przyniosla efekty i oto teraz grajac pieknie i efektywnie zarazem nie wyobrazam sobie lepszego momentu, zeby pokarac tej wiecejnizklub...

Thoneick komentarzy: 198915.03.2024, 01:37

kaziu874 komentarzy: 675515.03.2024, 00:57

Southgate najpierw na mundialu w Katarze ma jakiś problem do White, odsyła go do domu i jasno daje do zrozumienia że nie będzie go powoływał, a teraz jak kontuzje mają Trent, James i Trippier to dupa się pali i nagle nie ma problemu. Ben zna swoją wartość i ma wbite w trenejro u którego grają pupilki bez względu na formę, typu Maguire czy Henderson, a sam Southgate inteligencją nie grzeszy, tak samo jak ludzie którzy tyle lat trzymają go na tym stanowisku i pozwalają marnować potencjał tej drużyny.

fabregas1987 komentarzy: 2583815.03.2024, 00:20

@grzegorz1211: Barce :D

stanyal komentarzy: 140515.03.2024, 00:14

@losnumeros napisał: "Nie jestem święty i wiem że sam siebie ośmieszyłem się na tej stronie wcześniej. Umiem przyznać się do błędu i patrzę zupełnie inaczej teraz. To że wczoraj napisałem o 3 oku, to nie jest żadna sekta jak napisał kot Garfield. 3 oko to szyszynka, każdy z nas ma ten gruczoł. https://www.facebook.com/share/r/EGvQE3zUdb6ug35s"

Mialem mega professionalna I personalna ceremonie z grzybami I Ayahuasca. 3 oko istnieje i Jak sie je otworzy to widzisz zycie z innego wymiaru. Sa rzeczy,.ktore sie fizjilogom nie snily i one nas otaczaja I co wiecej sa w nas samych.

losnumeros komentarzy: 1319014.03.2024, 23:45

Nie jestem święty i wiem że sam siebie ośmieszyłem się na tej stronie wcześniej. Umiem przyznać się do błędu i patrzę zupełnie inaczej teraz. To że wczoraj napisałem o 3 oku, to nie jest żadna sekta jak napisał kot Garfield. 3 oko to szyszynka, każdy z nas ma ten gruczoł. https://www.facebook.com/share/r/EGvQE3zUdb6ug35s/

NaliniAFC komentarzy: 97414.03.2024, 23:43

Biereth znowu bramka

GreKa komentarzy: 342314.03.2024, 23:14

pablofan komentarzy: 205114.03.2024, 23:05

@wajktor1998: bo to Taylor. Kartka czerwona z du*y. Frimpong jeszcze na nogi zdążył stanąć i jak zobaczył, że ch zrobi to się wyje*al pod wpływem wiatru. Anglik wyd*mal Karabach i tyle.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190914.03.2024, 23:04

Ale dzisiaj bramek nastrzelali

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976214.03.2024, 23:04

W ogóle nie pochwalam nigdy takich zachowań żeby kraść czas, ale w sytuacjach gdy piłka wyjdzie, gdy ma ją własną drużyna czy bramkarz no to można zrozumieć, każdy chce wygrać więc chwyta się wszystkiego.

Ale co mu strzeliło do głowy żeby nie wrócić do obrony tylko się położyć, oczywiście bez żadnego kontaktu z rywalem gdy sunie akcja na ich bramkę XD

I jak padł gol to gość wyszedł z bloków jak Usain Bolt, cudowne ozdrowienie od razu

Artu komentarzy: 190514.03.2024, 23:01

Grimaldo, ciekawy zawodnik Leverkusen

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976214.03.2024, 22:59

@Moczyknur napisał: "W akcji bramkowej Bayeru jeden z zawodników Karabachu powalił się na murawie i chciał kraść czas. Bardzo dobrze, że Leverkusen nie przerwało gry. Przyniosło to bramkę, a widać że zawodnik z Azerbejdżanu biega teraz i ma się dobrze. Jak mnie wkurrr takie coś."

Tak, też to widzialem, chłop przy linii środkowej uznał że się położy żeby ukraść czas, i w tej samej akcji Leverkusen strzeliło bramkę po kilkunastu sekundach, duża satysfakcja za takie żałosne zachowanie

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976214.03.2024, 22:58

Bayer w dwumeczu nie prowadził więcej niż 3 minuty a mimo to wygrywa i to bez dogrywki XD

FlameDood komentarzy: 147814.03.2024, 22:55

Bayer specjalnie stracił drugą bramkę by zrobić nadzieję Liverpoolowi a ty niespodzianka ;)

lordoftheboard komentarzy: 824214.03.2024, 22:49

@grzegorz1211: Bayern albo Barka bo nas zawsze odprawiali. Z Bayernem dodatkowo kura na czubie

sWinny komentarzy: 786114.03.2024, 22:43

jakie płaczki w tym bayerze leverkuzen. Ciężko się na nich patrzy

Yave komentarzy: 170414.03.2024, 22:35

@grzegorz1211: PSG byłoby ciekawe

Womanizer komentarzy: 994014.03.2024, 22:33

@grzegorz1211 napisał: "Kogo byście chcieli w jutrzejszym losowaniu??"

wajktor1998 komentarzy: 126614.03.2024, 22:22

@pablofan: czemu az czerwona za to dal? byl obronca przeciez jeszcze, a poza tym co pociagniecie za koszulke to nie bylo pol sekundy nawet..