Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

PabloCebular komentarzy: 68025.02.2021, 20:19

Ja mam prośbę do użytkowników tej strony: Jeżeli ktoś z was jest w Londynie albo okolicach to niech wywiesi flagę "Mamy kurde faja dosyć" czy coś.

marcingus1 komentarzy: 117825.02.2021, 20:19

Kieran :o

szagi70 komentarzy: 16525.02.2021, 20:19

To na ile tym razem Partey wypadnie?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2021, 20:19

Dobra. Moja Hektolitrowa miarka się przebrała...

Wywozimy tego Artetę.

AaronRambo komentarzy: 128025.02.2021, 20:19

Jest plus ze za rok nie będziemy męczyć tych czwartków z dupy

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.02.2021, 20:18

Co za różnica czy odpadna teraz czy w nastepnej rundzie..

wnw46 komentarzy: 182725.02.2021, 20:18

nie ogladam arsenalu z 2 lata włączam ale tam dalej po staremu Xd

polishbrigadesx komentarzy: 1020925.02.2021, 20:18

Nic nie gramy brak jakiejkolwiek taktyki Arteta out

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52425.02.2021, 20:18

@Ech0z
Tak. Arsenal w tym momencie musi wygrać.

majormati komentarzy: 191525.02.2021, 20:18

Wy naprawde sadzicie ,ze Arteta poleci xD? haha

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1425.02.2021, 20:18

Dobrze że mnie ten śmieszny puchar nie interesuje.

rosiu71 komentarzy: 77025.02.2021, 20:18

Mam nadzieję że dzisiaj poleci glowq

Craz komentarzy: 358325.02.2021, 20:18

Niektórzy i tak napiszą proszę nie płakać jest super XD

Ech0z komentarzy: 1042425.02.2021, 20:18

Czyli żeby nie odpaść musimy strzelić 2 bramki i nie stracić ta ?

FanekAFC komentarzy: 511225.02.2021, 20:18

Te wrzutki XD Halo nie ma już Giroud czy Chamakha

Mickeylo komentarzy: 275625.02.2021, 20:18

Haha brawo ***** brawo żegnamy się z LE..

AaronRambo komentarzy: 128025.02.2021, 20:17

Willan i po meczu : D Także barista, wuefista zegnamy

lukasz845 komentarzy: 455425.02.2021, 20:17

ARTETA OUT długo w niego wierzyłem, ale wszystko ma swoje granice, miał wystarczająco wiele czasu

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 325.02.2021, 20:17

Najgorsza Benfica, jaka ogladam za mojego zycia, a Barista prawdopodobnie odpada xD

Marcel90 komentarzy: 817025.02.2021, 20:17

Jeden trener zrobił trzy zmiany przy remisie bo chciał wygrać, drugi byl zadowolony z wyniku i nie musiał nic zmieniac

marcingus1 komentarzy: 117825.02.2021, 20:17

Zaczyna się gra jak z Tottkami, zero pomysłu i cały czas wrzutki. O taki Arsenal nic nie robiłem

executer1 komentarzy: 266125.02.2021, 20:17

Dobry ten Ceballos, mam nadzieję że wykupimy go po sezonie.
Idealnie się wpasował w tę drużynę :D

jurandos80 komentarzy: 25925.02.2021, 20:17

@rosiu71: dokladnie tak. benfika robi 3 zmiany a tenczeka ch.j wie na co.

kajkaj21 komentarzy: 50325.02.2021, 20:17

@aaron_maj napisał: "Ale przecież pół roku temu wygraliśmy FA Cup i Mikel jest super, a do tego ma najfajniejsza fryzurę w lidze."
Nie zapominaj, że fajnie przycisnęliśmy Wolves przez 44 minuty!

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1425.02.2021, 20:17

Co się mowi, dzieci?

Dooo wiiidzeeeeniaaa.

ostriket komentarzy: 663325.02.2021, 20:17

I Willian na gonienie wyniku nosz kwa... I Thomas pewnie nie dole żony więc pogra 2 mecze i narka... Co się dzieje z tym klubem do ch...olery!

Ech0z komentarzy: 1042425.02.2021, 20:17

Czy przed tym klubem jest jakaś przyszłość ?

noth komentarzy: 264325.02.2021, 20:17

Proszem Panstwa przed Wami ARTETA MASTERCLASS

hahahhahahahha nie pozostalo nic innego jak zatrudnic allegriego

djmacius komentarzy: 380625.02.2021, 20:17

Co my teraz gramy

Rumunia komentarzy: 87425.02.2021, 20:17

Nie wiem, co gorsze - to, że straciliśmy frajersko bramkę, czy że wszedł Willian

majormati komentarzy: 191525.02.2021, 20:17

I cyk wrzutka! xD

Craz komentarzy: 358325.02.2021, 20:17

Po co te wrzutki ciągle nic z tego nie wynika

Pixeleq1 komentarzy: 39925.02.2021, 20:17

Arteta jest żałosny, wpuszcza Williana zamiast gabiego, młody Brazylijczyk prezentuje się 2038373 razy lepiej niż ten odpad z Chelsea a i tak wielki Hiszpan woli nic nie grającego Williana

szagi70 komentarzy: 16525.02.2021, 20:17

Dobra arteta out partey z willianem nic nie zagrają ...

ELAdzik komentarzy: 250925.02.2021, 20:17

@KapitanJack10: tylko ktoś ich wystawił w tym składzie.

Gunner915 komentarzy: 282125.02.2021, 20:16

taktyka Artety to nieustanne wrzutki Tierneya z lewej strony do nikogo :)

peslancher komentarzy: 8825.02.2021, 20:16

Arters ten mecz przegrał trenersko, już dawno powinny być zmiany !!!

Mchard komentarzy: 61725.02.2021, 20:16

Barista robi dobry grunt pod kolejny sezon, za rok nie będzie problemu przeciążenia meczami.

michalmsos komentarzy: 156525.02.2021, 20:16

@aaron_maj: dokładnie