Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2021, 20:12

Bellerin to jest taki bezjajowiec, że dramat....

Za każde jego wyjście w składzie ścinam drzewo w Krakowie.

Kowal96 komentarzy: 1759325.02.2021, 20:12

Ronaldo by strzelił... :D

harry86 komentarzy: 81925.02.2021, 20:11

Świetne gramy, piękne składne akcję, pora na Elnenego i Williana

michalmsos komentarzy: 156525.02.2021, 20:11

Wiecie co, jakos sie nie zdziwie jak odpadniemy dzis

Ps. Arteta kilka meczy wygral i temat zwolnienia ucichl....
Prawda jest taka ze jest po prostu mega przecietny.... powinien zaczac zdobywac doświadczenie jako menager gdzies na poziomie Bournemouth....
Lipa:(

mikbla92 komentarzy: 29425.02.2021, 20:10

Pytanie czemu w tym meczu znowu Laca i Pepe na lawce.

Trequartista komentarzy: 536625.02.2021, 20:10

Bellerinowi można spokojnie zostawić pół boiska wolnego miejsca, i tak jego dośrodkowanie trafi w pierwszego możliwego obrońcę

kaziu874 komentarzy: 675725.02.2021, 20:07

Nie narzekajcie bo jakby Benfice uznali takiego gola to ból dupy byłby słyszany z Grecji aż do Londynu. Spalony to spalony, niech oni stworzą przynajmniej kilka konkretnych akcji i zdominują portugalskiego średniaka a nie gra w chodzonego i rozpamiętywanie jednej akcji.

Pixeleq1 komentarzy: 39925.02.2021, 20:07

Pięknie Martin podał przy tym "spalonym"

Gunner72 komentarzy: 167825.02.2021, 20:07

Jak z Burnley. Nic nie tworzą w ataku, ale umieją się ufortyfikować w obronie

Craz komentarzy: 359825.02.2021, 20:07

No strzelcie żesz w końcu ta bramkę, bo też już mnie drażni to ciągle męczenie buły i smród kompromitacji

executer1 komentarzy: 268625.02.2021, 20:07

Widać gołym okiem brak WIliana, bez niego nasza gra leży

Freo98 komentarzy: 648525.02.2021, 20:06

Robili specjalnie miejsce na skrzydle Bellerinowi a ten wbiega tam gdzie wszyscy stali XD

alexis1908 komentarzy: 364025.02.2021, 20:06

Reka byla wychylona haha teraz to nas okradli...

ostriket komentarzy: 666125.02.2021, 20:03

I tak ta druga połowa będzie wyglądać... My obsrani byle nie stracić bo nie strzelimy kolejnych dwóch..

bizooon komentarzy: 700625.02.2021, 20:03

Auba swoje wykorzystal wiecyj jie bedzie

SMTX komentarzy: 205025.02.2021, 20:03

Boże jaki znowu spalony na milimtery, a Benfica pewnie wbije jakiegoś farfocla i będą mieli swoje...

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.02.2021, 20:03

nie było.

Er4s komentarzy: 320825.02.2021, 20:03

Dzis jakiś przełom u mnie. Wlaczylem Arsenal, ktory z zaparciem piersi ogladalem nawet jak przegrywal 8:2 z United z Jenkinsonem na obronie, nawet okrutny futbol, ktorego nie dalo sie ogladac z Emerego, zawsze jakis dreszcz emocji. Dzis przelaczylem na jakiś film, moze odpale konsole. Nie wiem, nazywajcie mnie pseudo ale moze to kryzys wieku sredniego, moze zmęczenie materiału. Patrzenie na to juz nie cieszy. Moze dlatego, ze zaczyna byc nadwyraz widoczne ze projekt Arteta to kolejny niewypał a ma jeszcze trwać.... sam nie wiem. Przepraszam.

Patriko komentarzy: 531225.02.2021, 20:02

Przydałby się dziś taki Yaya Sanogo, miał patent na Lizbonczyków.

Koroniarz komentarzy: 1024225.02.2021, 19:58

no to zaczynamy najwazniejsze 45 minut w tym sezonie, najwazniejsze dla Arsenalu i Artety

Dominik11 komentarzy: 2025025.02.2021, 19:58

Bardzo słabo gramy, a nie przegrywamy dlatego że Benfica gra fatalnie i popełniają mnóstwo błędów w ataku i obronie.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52425.02.2021, 19:58

@harry86 napisał: "Myślę, że wprowadzenie Williana rozrusza grę"