Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3)

Awans rzutem na taśmę! Arsenal 3-2 Benfica (4-3) 25.02.2021, 19:53, Łukasz Wandzel 909 komentarzy

Drużyna Mikela Artety przez cały sezon nie potrafiła ustabilizować formy i na ten moment zajmuje 11. miejsce w tabeli. Każdy upływający tydzień na boiskach Premier League zmniejsza szansę Arsenalu na awans do europejskich pucharów. Większość kibiców nie wierzy już w taką możliwość, dlatego rewanżowy mecz z Benficą w Pireusie uważany był za najważniejsze starcie sezonu. Londyńczycy rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału Ligi Europy, strzelając decydującego gola w 87. minucie spotkania.

Wychodzi na to, że na Arsenal czeka teraz więcej tego typu kluczowych spotkań, które zaważą o tym, czy zespół z The Emirates zagra w ogóle w Europie w przyszłym sezonie. Jeśli podpieczni Artety nie odnajdą równej formy w Premier League, mogą pierwszy raz od wielu lat nie zagrać w europejskim pucharze. Z drugiej jednak strony wciąż mają małą szansę, by wrócić do elity i występować w Champions League.

Arsenal: Leno – Tierney, Gabriel, Luiz, Bellerin (78' Lacazette) – Xhaka, Ceballos (63' Partey) – Saka (90' Chambers), Odegaard (90' Elneny), Smith Rowe (63' Willian) – Aubameyang.

Benfica: Leite – Vertonghen, Otamendi, Lucas Verissimo – Grimaldo (85' Nuno Tavares), Silva, Weigl (90' Waldschmidt), Taarabt (58' Gabriel), Goncalves – Pizzi (58' Everton) – Seferović (57' Nunez).

Oba zespoły zaczęły zachowawczo, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Arsenal starał się zdobyć przewagę, stosując pressing. To pozwoliło Kanonierom przejmować futbolówkę jeszcze na połowie rywala. Szczególnie skuteczny w tym aspekcie był Dani Ceballos. Taka gra nie przekładała się jednak na groźne sytuacje bramkowe. Do otwarcia wyniku doszło niespodziewanie po 20 minutach od pierwszego gwizdka sędziego. Bukayo Saka podaniem prostopadłym otworzył drogę do bramki Pierre'owi-Emerickowi Aubameyangowi, który nie złamał linii spalonego i po wyprzedzeniu obrońcy trafił do siatki podcinką.

W 41. minucie piłkarze Mikela Artety mieli szansę podwyższyć korzystny rezultat. Świetnie wtedy zachował się Dani Ceballos, wypuszczając Bukayo Sakę, lecz Anglik nie zdołał wykończyć akcji. Kiedy Arsenalowi wydawało się, że zejdzie na przerwę z prowadzeniem, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Diogo Goncalves. Strzał Portugalczyka był pierwszym celnym uderzeniem Benfiki na bramkę w tym spotkaniu.

Tuż po przerwie Kanonierzy mieli kapitalną szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Martin Odeegard zagrał świetną piłkę do Aubameyanga. Gabończyk podobnie jak przy pierwszej strzelonej bramce podciął piłkę i trafił do siatki. Tym razem znajdował się jednak na pozycji spalonej. Arsenal długo rozgrywał piłkę na połowie Benfiki, ale próbował jedynie niecelnych wrzutek. W 61. minucie w szeregach londyńczyków doszło do katastrofy. Dani Ceballos nie poradził sobie z zagraniem główką na własnej połowie, przez co do piłki wybiegać musiał Bernd Leno. Rafa Silva minął Niemca i uderzył do pustej bramki.

Mikel Arteta po straconym golu szybko zdecydował się wprowadzić dwóch wypoczętych zawodników. Willian oraz Thomas Partey zastąpili Emile'a Smitha Rowe'a i Daniego Ceballosa. To przyniosło błyskawiczne efekty. Już kilka minut później Willian rozegrał dwójkową akcję z Kieranem Tierneyem i asystował Szkotowi, który w gąszczu obrońców znalazł miejsce, by pokonać golkipera. Na ostatni kwadrans w miejsce Hectora Bellerina na murawie zameldował się także Alexandre Lacazette. Wszystkie siły rzucone do ataku przyniosły oczekiwany skutek. Arsenal rzutem na taśmę, w 87. minucie meczu, zdobył zwycięskiego gola. Bukayo Saka przełożył piłkę na lewą nogę i ze skrzydła wrzucił wprost na głowę Aubameyanga. Było 3-2.

Na ostatnie minuty Kanonierzy zabezpieczyli defensywę, przeprowadzając jeszcze dwie dodatkowe zmiany. Calum Chambers i Mohamed Elneny zajęli miejsce Bukayo Saki i Martina Odegaarda. To nie zagwarantowało spokojnej końcówki. W 94. minucie Benfica wypracowała doskonałą sytuację, która mogła wyrzucić Arsenal z Ligi Europy. Do główki wyskoczył Nuno Taveres, ale piłka wylądowała na słupku. Po niecałych 5 doliczonych minutach sędzia zakończył mecz.

Benfica LizbonaLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Koroniarz komentarzy: 1023025.02.2021, 20:16

zamiast wprowadzić lace i Pepe to ten kolejnego dma i williana

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 425.02.2021, 20:16

Pamiętajcie, Arteta poleci, ale Ceballos i Auba będą grać dalej, a to własnie oni nam załatwili to odpadnięcie.

majormati komentarzy: 192325.02.2021, 20:16

Martinelli, Lacazette? A kto to taki?

kaziu874 komentarzy: 675325.02.2021, 20:16

30 minut od pożegnania się z LM w przyszłym sezonie, a ten wpusza Williana. Niech to będzie podsumowaniem procesu Artety. Delektujmy się grą w pucharach bo za rok tego nie doświadczymy.

aaron_maj komentarzy: 182225.02.2021, 20:16

No jak Arteta zostanie to jest hit. Mamy luty, jesteśmy w drugiej połowie tabeli i odpadliśmy ze wszystkich możliwych pucharów.

Ale przecież pół roku temu wygraliśmy FA Cup i Mikel jest super, a do tego ma najfajniejsza fryzurę w lidze.

entap komentarzy: 151325.02.2021, 20:16

Julian przychódź !

bizooon komentarzy: 698825.02.2021, 20:16

@ostriket: no ale tak nie bedzie. Ale bedzie mial buczenie kibicow pod murem obiektow treningowych za to

Arsenal_Londyn (zawieszony) komentarzy: 72425.02.2021, 20:16

Żal

Arsenal96l komentarzy: 502725.02.2021, 20:16

Hahahahhaha o Mamo co to za jełopy ..m

Dominik11 komentarzy: 2023525.02.2021, 20:16

Czy ja dobrze słyszałem? Partey wypożyczony z Atletico?

I cyk wrzutka haha

Moegi14 komentarzy: 177525.02.2021, 20:16

Arteta Out

swistak86 komentarzy: 121225.02.2021, 20:15

Arteta już się poddał skoro wpuszcza Williana, wgl. co on do cholery robi ???

Dziadyga komentarzy: 838625.02.2021, 20:15

Klub mem,zeby w 1 meczu było z 3-0 do przerwy dla Ars to by Benfa nie narzekała a tu odpadną,ale moze i dobrze,bo finału i tak by nie wygrali,trzeba byc pragmatycznym.. :D

No i Willian,to na pewno wygrana bedzie :-)

Sandbead komentarzy: 342625.02.2021, 20:15

Ceballos dwoma zagraniami nam stracił dwie, bramki xD

PabloCebular komentarzy: 68025.02.2021, 20:15

Gol rodem z magazyny ósmej ligi mistrzów. Nie odstajemy poziomem od b klasy.

michalmsos komentarzy: 156525.02.2021, 20:15

@Thierry_H: i w sumie nie wiadomo kiedy wrócę....
Do lm lub le;)

knedel999 komentarzy: 37825.02.2021, 20:15

Arteta oczywiscie bez zmian bez zmian bez zmian jak u Smudy...

bizooon komentarzy: 698825.02.2021, 20:15

Leno tez swietnie zainterweniowal. Chociaz czerwonej nie dostal tym razem

ostriket komentarzy: 665625.02.2021, 20:15

Jeśli z tego meczu cxu nic nam nie wyjdzie to od jutra Mikela nie powinno być w klubie. Niech się idzie uczyć do championship i wróci za 10 lat a my zatrudnijmy kogoś kto chociaż skończył kurs...

Dominik17 komentarzy: 313625.02.2021, 20:15