Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens

Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens 30.11.2023, 00:40, Trempa 722 komentarzy

Srogi rewanż za porażkę na ziemi francuskiej. Arsenal nie dał Lens żadnych szans, rozstrzelał przeciwników i przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Początek meczu to spokojne prowadzenie gry, wymiana podań i próba stworzenia sytuacji bramkowej. Przyniosło to efekt w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Tomiyasu, Jesus podał główką do Havertza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Niemiec strzelił gola w drugim meczu z rzędu i z pewnością pomogło mu to odblokować się mentalnie – do końca meczu widać było luz w jego zagraniach. Z tegu luzu wyniknęło jednak kilka strat przed własnym polem karnym, czego z pewnością musi się wystrzegać w kolejnych występach.

Kolejna bramka była efektem brawurowej szarży Saki, który przedarł się między kilkoma zawodnikami Lens. Gdy wydawało się, że obrońcy zatrzymają Anglika, ten upadając trącił jeszcze piłkę do Jesusa, który z dużym spokojem ograł Denso i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wielkie brawa dla asystenta i strzelca bramki!

Zaledwie 2 minuty później było już 3-0. Havertz przejął piłkę na połowie rywala i podał na lewą stronę do Martinellego, który oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić piłkę, jednak Bukayo Saka brzuchem dobił wybronioną futbolówkę i do wcześniejszej asysty dołożył także bramkę.

Martinelli dopiął swego w 27 minucie. Otrzymał na lewe skrzydło długie podanie od Tomiyasu, w swoim stylu zabawił się z obrońcą i po długim słupku pokonał Sambę!

W pierwszej połowie Japończyk asystował jeszcze jeden raz. W doliczonym czasie gry popędził prawą stroną, otrzymał podanie od Saki i dośrodkował na ósmy metr do wbiegającego Odegaarda. Norweg pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0, a Arsenal został pierwszym angielskim klubem w historii Ligi Mistrzów, który do przerwy prowadził pięcioma bramkami.

Druga połowa to kontrola gry, kilka zmian i niedopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich. Arsenal kilka razy wychodził z dobrze zapowiadającymi się akcjami, ale brakowało ostatniego podania. Zdołał jednak strzelić szóstą bramkę. Po wyrzucie piłki z autu przez Kiwiora, zawodnik Lens uderzył ręką w twarz Martinellego, a piłka dodatkowo spadła na rękę obrońcy. Sędzia początkowo nie widział przewinienia, jednak po sygnalizacji VAR i obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho. Warto podkreślić zachowanie Odegaarda, który mając na uwadze nietrafione 3 karne z rzędu w reprezentacji Włoch, pozwolił odbudować się koledze z drużyny.

Bramka strzelona w 86 minucie była ostatnią w tym meczu. Zwycięstwo powoduje, że na kolejny mecz udamy się z pewnym awansem z pierwszego miejsca. Na brawa zasługuje również gra obronna. Jedyna groźna sytuacja Lens, to strzał w słupek zza pola karnego w pierwszej części spotkania. Natomiast w ofensywie zespół Artety mógł w końcu pędzić z prędkością 100 mph/h, nie mając sznura samochodów i autobusów dookoła.

Garfield_pl komentarzy: 2835602.12.2023, 13:17

@DeKa napisał: "Czytaliście co się stało tej nocy we Wrocławiu? W nocy zatrzymali gościa za oszustwo i wieźli go na dołek a ten zastrzelił obu policjantów i uciekł. Na szczęście złapali go dziś rano."
Czyli obaj policjanci zmarli? Bo było info że są w ciężkim stanie.

DeKa komentarzy: 964 newsów: 202.12.2023, 13:14

Garfield_pl komentarzy: 2835602.12.2023, 13:09

@arsenallord napisał: "10 żółtych kartek wchodzi dopiero po nowym roku jak dobrze pamiętam"
Po 19 kolejkach

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.12.2023, 12:44

@sWinny: 10 żółtych kartek wchodzi dopiero po nowym roku jak dobrze pamiętam

FlameDood komentarzy: 147802.12.2023, 12:38

Fajnie by było teraz podtrzymać passę po meczu z Lens i wygrać oba mecze z Wolves i Luton większą ilością bramek. Wiadomo, że te drużyny nie wyjdą tak wysoko jak drużyna Lens na nas, ale dobrze by było właśnie w takich meczach budować bilans bramkowy bo nigdy nie wiadomo czy to nie zaważy o miejscu w tabeli na koniec sezonu.

Adamarsenal1 komentarzy: 322102.12.2023, 12:32

@sWinny: Wiadomości o drużynie Wolves: brak Leminy, Gomesa i Neto
Wolves nie mają duetu pomocników Mario Leminy i Joao Gomesa , którzy obaj opuszczą ten mecz z powodu zawieszenia.

Rayan Ait-Nouri (kostka) nie zagra po kulewaniu w przegranym 3:2 meczu z Fulham, a Pedro Neto (ścięgno podkolanowe) ma jeszcze kilka tygodni na powrót.

Skysports

sWinny komentarzy: 786102.12.2023, 12:32

@tomke: ok. W takim razie fsc nie jest nieomylny :)

tomke komentarzy: 26602.12.2023, 12:30

@sWinny: oglądałem ich mecz z fulham i jak dostali żółte kartki to pisało na grafice misses next match

sWinny komentarzy: 786102.12.2023, 12:26

Lemina i Gomes nie wystąpią dzisiaj wg artykułu na k.com

natomiast flashscore nie poddaje takiej informacji, więc są do dyspozycji wg ich portalu.
No to zobaczymy kto się myli. Zawsze jak korzystałem z fsc to mieli dokładne i sprawdzone info

Swoją drogą. Na K.com jest napisane, że zobaczyli po 5 żółtej kartce i dlatego nie zagrają. A czy przypadkiem nie zostalo to zwiększone do 10?

Dziadyga komentarzy: 839702.12.2023, 12:18

Dziś spokojne 2-0

Furgunn komentarzy: 928802.12.2023, 12:17

InPost został oficjalnym partnerem Newcastle United!

Garfield_pl komentarzy: 2835602.12.2023, 12:09

Bukayo Saka’s goal involvements have been worth nine points to Arsenal in the Premier League this season.

Only Erling Haaland can beat that with 10 this season. [@footballontnt]

Furgunn komentarzy: 928802.12.2023, 12:06

@GreKa: Dobre! :D

Womanizer komentarzy: 994002.12.2023, 12:02

Ale te polskie pismaki sie chyba mefedronu nawciągały. Ile można wałkować temat wypożyczenia Kiwiora w styczniu?
To naprawde trzeba nie ogarniać rzeczywistości, żeby myśleć że Arteta odda jedynego ŚO do rotacji.

GreKa komentarzy: 342402.12.2023, 11:45

@Furgunn napisał: "Zasypało was? Jakby komu tam trzeba odśnieżyć to dawać znać, uwielbiam przewalać śnieg :D"
Furgunn po tygodniu

FlameDood komentarzy: 147802.12.2023, 11:45

@Womanizer napisał: "Czy wielki Niemiec znowu napocznie rywala?"
Jak maszyna ruszyła to już się nie zatrzyma.

Womanizer komentarzy: 994002.12.2023, 11:42

Czy wielki Niemiec znowu napocznie rywala?

Furgunn komentarzy: 928802.12.2023, 11:40

@pablofan napisał: "w życiu. Jak gość potrafił przegrywać rywalizację z milikiem"

Hehe, to bierzmy Milika :D

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.12.2023, 11:38

@Marzag: Pensją... Czyli główny argument mają po swojej stronie

FlameDood komentarzy: 147802.12.2023, 11:28

Jedyne czym Wolves może nas dzisiaj postraszyć to szybkie kontrataki.

pablofan komentarzy: 205202.12.2023, 11:09

@Furgunn: a w życiu. Jak gość potrafił przegrywać rywalizację z milikiem… ktoś dobrze napisał, że to wtopa na miarę Jovica do RM.

Garfield_pl komentarzy: 2835602.12.2023, 10:59

@arsenallord napisał: "Ciężki mecz dziś będzie. Wolves gra niezłą piłkę. Może nie będą tak murować także ładnie kilka goli. Mało odpoczynku mieliśmy, ale damy radę. Piłkarze w coraz lepszej formie i ciekawe jak to Mikel poukłada. Havertz fajnie ostatnio, Trossard też i wypoczęty bo nie grał. Ciekawe"
Na plus to, że ich środek pola zawieszony za kartki, więc ciut łatwiej będzie chyba

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 102.12.2023, 10:47

@inwilshereitrust napisał: "Romano mocno zasugerował PSG"
Zasgerowal że PSG jest nim zainteresowane a psg to żadna konkurencja dla Arsenalu. Jedyne czym mogą konkurować to pensją.

Spejsik komentarzy: 343902.12.2023, 10:29

@Furgunn napisał: "Czy jest miejsce w Polsce gdzie tego śniegu nie ma? :D"
Ja we Wrocławiu jest to chyba nie ma :p

Ech0z komentarzy: 1043102.12.2023, 10:26

Czekam na powrot formy Odegarda. Kluczową postać w tym sezonie jeżeli każdy będzie ustawiał 11 zawodników w polu karnym. Musimy więcej strzelać z daleka żeby te osrańce wyszli z obrony. Inaczej każdy mecz będziemy męczyć bułę

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11702.12.2023, 10:14

Furgunn komentarzy: 928802.12.2023, 10:07

@Piotrek95 napisał: "Dobrze że nie ściągnęliśmy tego Vlahovica, to jest taki flop w tym Juve teraz, w słabej serie A"

Ja bym go sprawdził, gdyby dało się go wypożyczyć. Wierzę, że Arteta zrobiłby z niego napadziora.

Furgunn komentarzy: 928802.12.2023, 10:06

@Spejsik napisał: "Nawet we Wrocławiu pojawił się śnieg, a to jest mega dziwne"

Czy jest miejsce w Polsce gdzie tego śniegu nie ma? :D

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.12.2023, 09:47

Dobrze że nie ściągnęliśmy tego Vlahovica, to jest taki flop w tym Juve teraz, w słabej serie A i większość meczów gra gorzej od Nketiaha

W Premier League to byłaby tragedia

Spejsik komentarzy: 343902.12.2023, 09:45

Nawet we Wrocławiu pojawił się śnieg, a to jest mega dziwne

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976202.12.2023, 09:42

Dzień meczowy i śniegowy

pablofan komentarzy: 205202.12.2023, 09:42

@domino178: u nas w kraju prawa do pokazywania transmisji z meczów są tak samo mocno zabetonowane jak nasza polska piłka, więc nie wiem ile prawdy było w tych wszystkich newsach o tym, że Viaplay się zawija. Wypuszczenie akcji i ich sprzedaż nie świadczy o tym, że spółka pada, a może to być zabieg w celu pozyskania kapitału na rozwój bez konieczności brania kredytu. Osobiście, jestem mega zadowolony z Viaplay i kupno akcji VP przez C+ jest/było z korzyścią dla obu stron bo myślę, że zyski tą platformą generuje dość spore. W dodatku pracy nie mają mniej i ich studia są co raz to bardziej rozbudowane.

Furgunn komentarzy: 928802.12.2023, 09:24

@krzykus1990: ja wiocha, samochód rano to była taka kupa śniegu łatwa do zlokalizowania, z 30 m do drogi głównej plus podwórko do odśnieżenia, zapraszam na relaks, poźniej jakiś grzaniec % i mecz :D

krzykus1990 komentarzy: 527002.12.2023, 09:05

Dzisiaj Arsenal musi uważać na Hwanga. Ten napastnik jest naprawdę w formie.

@Furgunn napisał: "Zasypało was?"
No niestety auto na pewno. W bloku mieszkam to na zewnątrz wyjdę gorzej zlokalizować i odkopać samochód. Wszystkie białe.

Furgunn komentarzy: 928802.12.2023, 08:51

Furgunn komentarzy: 928802.12.2023, 08:50

Dawać dzisiejsze meczycho! Byle do 16 :)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 902.12.2023, 08:37

Co by nie mówić to w ekstraklasie burdy z powodu opieszałości w wpuszczaniu kibiców gości na stadion lub stwarzanie im problemów z wejściem występują tylko w przypadku zwaśnionych ze sobą kibiców obu drużyn. Znam przypadki gdy kibice dwóch drużyn są w neutralnych stosunkach ze sobą i jedni wpuszcza drugich na stadion np mimo braku sprzedaży wejściówek na sektor gości.

domino178 komentarzy: 244602.12.2023, 07:51

@pablofan: Jakby nie ten "dupny" C+ to mogłoby już ich nie być. Nie wiem czy wiesz ale to właśnie C+ kupił częśc akcji Via dzięki czemu są nadal na powierzchni.

inwilshereitrust komentarzy: 50502.12.2023, 07:33

@Marzag: Romano mocno zasugerował PSG

pablofan komentarzy: 205202.12.2023, 02:04

@Olczyck: no i super. Ciekawe ile prawdy było w tych wysrywach o tym, że do końca roku ich nie będzie.
Viaplay to ogromna konkurencja dla dupnego c+ czy Polsatu. Gdyby mieli jeszcze LM to bym był mega zadowolony.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 102.12.2023, 01:12

@Joker_224 napisał: "Gabriel M. nam wypada z kręgu domniemanych wzmocnień"
Czemu?

Joker_224 komentarzy: 522202.12.2023, 00:27

Paris Saint-Germain are set to open talks for Gabriel Moscardo — PSG are in the race and seriously interested in 2005 born midfielder, as reported earlier.

Luis Campos, following him closely for months.

Gabriel M. nam wypada z kręgu domniemanych wzmocnień

Olczyck komentarzy: 107001.12.2023, 23:24

Viaplay ma być w Polsce do lata 2025

Rafson95 komentarzy: 1060201.12.2023, 23:16

Bądź 2 lata temu był odwołany mecz United z Liverpoolem z powodu zamieszek w Manchesterze ale kto by o tym pamiętał, przecież na zachodzie sobie poradzili i tam jest kibicowanie z kulturą tylko w Polsce są zwierzęta :)

Thierry_H komentarzy: 1029 newsów: 101.12.2023, 23:05

@pablofan napisał: "Vlahovic chwilę temu nie wykorzystał karnego i bramkarz obronił też dobitkę ;D"

Normalne. Grzegorz Rasiak też tak robił i najwyższy czas, żeby użytkownicy tej strony też to sobie uświadomili i żeby upadł ten absurdalny kult Vkahovicia, który jest co najwyżej - w porywach - piłkarzem pokroju Piątka.

Rafson95 komentarzy: 1060201.12.2023, 23:04

Jak tylko Polacy tacy źli to sobie przypomnijcie co się działo jak West Ham przyjechał do Alkmaar w ubiegłym sezonie. Powiedzcie mi kiedy niby kibice/kibole legii zrobili taką patologię aby wdzierać się na trubunę rodzin piłkarzy grających na meczu i ich atakować?

No ale to Holendrzy więc spoko dla Was.
Potem Legia przyjeżdza do Alkmaar i znow problemy

To moze jednak wspólnym mianownikiem w tej sytuacji są Holendrzy?

W zeszłym roku w Paryżu jak był finał LM to grały ze sobą mega cywilizowane drużyny z Hiszpanii i Anglii, przez też jakieś problemy z wejściem na stadion też wybuchły zamieszki i mecz się zaczął z 40 minutowym opóźnieniem.

Skonczcie z tym kompleksem polskich kiboli bo tacy sami sa na całym swiecie.

Garfield_pl komentarzy: 2835601.12.2023, 22:40

@Rafson95 napisał: "Legia ma złą opinię w Europie, więc już każdy klub i każde miasto podejmuje jakieś dziwne akcje przeciwko nim bo jest pewne że i tak każdy na koniec stanie w opozycji do Legii.
Cywilizacja to by było wpuścić kibiców normalnie na stadion to siłą rzeczy by wtedy nie robili burd na miescie ale chyba nikt na to jeszcze na zachodzie nie wpadł."

Mylisz kibiców z huliganami i patusami, bo ich zachowanie nie ma nic wspólnego z kibicowaniem... Oni nie jeżdżą na mecze, żeby je oglądać, tylko po to ,żeby robić burdy, i przy okazji niszczyć opinie Polakom. Wcześniej sytuacja w Alkmaar, teraz w Anglii i oczywiście to niby legioniści niewinni, przechodzili tylko i się ich przyczepiła policja xD wstyd że ktoś w ogóle tych ludzi nazywa kibicami, i wstyd , że Legia i jej zawodnicy jeszcze próbują ich bronić...

tomaszszef komentarzy: 155701.12.2023, 22:32

Ogladam preston- QPR. Poziom tak slaby, ze wcale sie nie dziwie ze beniaminki w tym sezonie takie slabe a Leicester tam cisnie wszystkich.

Marcel90 komentarzy: 819201.12.2023, 21:24

@sWinny napisał: "Śmieszny samobój w meczu hsv. Chyba nigdy w życiu takiego nie widziałem"