Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens

Awans z pierwszego miejsca zapewniony. Arsenal 6-0 Lens 30.11.2023, 00:40, Trempa 722 komentarzy

Srogi rewanż za porażkę na ziemi francuskiej. Arsenal nie dał Lens żadnych szans, rozstrzelał przeciwników i przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów.

Początek meczu to spokojne prowadzenie gry, wymiana podań i próba stworzenia sytuacji bramkowej. Przyniosło to efekt w 13 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Tomiyasu, Jesus podał główką do Havertza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Niemiec strzelił gola w drugim meczu z rzędu i z pewnością pomogło mu to odblokować się mentalnie – do końca meczu widać było luz w jego zagraniach. Z tegu luzu wyniknęło jednak kilka strat przed własnym polem karnym, czego z pewnością musi się wystrzegać w kolejnych występach.

Kolejna bramka była efektem brawurowej szarży Saki, który przedarł się między kilkoma zawodnikami Lens. Gdy wydawało się, że obrońcy zatrzymają Anglika, ten upadając trącił jeszcze piłkę do Jesusa, który z dużym spokojem ograł Denso i płaskim strzałem pokonał bramkarza. Wielkie brawa dla asystenta i strzelca bramki!

Zaledwie 2 minuty później było już 3-0. Havertz przejął piłkę na połowie rywala i podał na lewą stronę do Martinellego, który oddał strzał. Bramkarz zdołał obronić piłkę, jednak Bukayo Saka brzuchem dobił wybronioną futbolówkę i do wcześniejszej asysty dołożył także bramkę.

Martinelli dopiął swego w 27 minucie. Otrzymał na lewe skrzydło długie podanie od Tomiyasu, w swoim stylu zabawił się z obrońcą i po długim słupku pokonał Sambę!

W pierwszej połowie Japończyk asystował jeszcze jeden raz. W doliczonym czasie gry popędził prawą stroną, otrzymał podanie od Saki i dośrodkował na ósmy metr do wbiegającego Odegaarda. Norweg pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0, a Arsenal został pierwszym angielskim klubem w historii Ligi Mistrzów, który do przerwy prowadził pięcioma bramkami.

Druga połowa to kontrola gry, kilka zmian i niedopuszczanie przeciwników do sytuacji strzeleckich. Arsenal kilka razy wychodził z dobrze zapowiadającymi się akcjami, ale brakowało ostatniego podania. Zdołał jednak strzelić szóstą bramkę. Po wyrzucie piłki z autu przez Kiwiora, zawodnik Lens uderzył ręką w twarz Martinellego, a piłka dodatkowo spadła na rękę obrońcy. Sędzia początkowo nie widział przewinienia, jednak po sygnalizacji VAR i obejrzeniu sytuacji na monitorze podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho. Warto podkreślić zachowanie Odegaarda, który mając na uwadze nietrafione 3 karne z rzędu w reprezentacji Włoch, pozwolił odbudować się koledze z drużyny.

Bramka strzelona w 86 minucie była ostatnią w tym meczu. Zwycięstwo powoduje, że na kolejny mecz udamy się z pewnym awansem z pierwszego miejsca. Na brawa zasługuje również gra obronna. Jedyna groźna sytuacja Lens, to strzał w słupek zza pola karnego w pierwszej części spotkania. Natomiast w ofensywie zespół Artety mógł w końcu pędzić z prędkością 100 mph/h, nie mając sznura samochodów i autobusów dookoła.

sWinny komentarzy: 786102.12.2023, 16:05

Wolves bardzo nisko. Jak szybko nie słyszeliśmy to zacznie się robić nerwowo. To może być ciężkie spotkanie.

polishbrigadesx komentarzy: 1022802.12.2023, 16:03

Do przodu po 3 pkt Panowie !!!

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 302.12.2023, 16:01

Jazda. Doping przez ostatnie dwa lata pięknie się zmienia.

Kris3Tears komentarzy: 442802.12.2023, 16:01

Jedziemy! Po zwycięstwo!

ksowa90 komentarzy: 147502.12.2023, 15:59

Ja dziś chyba nie obejrzę. Właśnie przywiozłem nowego dzidziusia do domu! Trzymajcie kciuki za wszystko ;)

kylo100 komentarzy: 372602.12.2023, 15:57

COYG!

FlameDood komentarzy: 147802.12.2023, 15:55

Ale tu dzisiaj spokój przed meczem.

Olczyck komentarzy: 107002.12.2023, 15:44

W sumie dobrze jak by dzisiaj Havertz dostał żółta kartek z Luton by sobie odpoczął później trzy bardzo ciężkie mecze lepiej mieć solidna ławkę a tak to dostanie w tygodniu kartkę i później może być lipa na któryś z tych meczy a widać że forma wzrasta

Garfield_pl komentarzy: 2835602.12.2023, 15:41

Mikel Arteta on if Tomiyasu can be more of an attacking outlet: “I think so but the priority for defenders is to defend & to defend well. Anything that they can add on top of that is excellent & we are looking to develop but especially in the defensive phase, the behaviour & consistency we are showing is what we need to maintain, that’s for sure.” #afc

Olczyck komentarzy: 107002.12.2023, 15:40

@Dzulian napisał: "Ile bym dał żeby szybko padł gol i otworzył spotkanie. Krew mnie zalewa przy 0:0 do przerwy gdzie rywal stoi w 9 za linią piłki."

Chodzi ci o taki mecz jak fulham?

Garfield_pl komentarzy: 2835602.12.2023, 15:34

Po 3 pkt!!!

Furgunn komentarzy: 928502.12.2023, 15:20

@1886gunner1886 napisał: "Fajnie że Trossard od pierwszej"

Bardzo dobrze, powinien dostawać więcej minut.

Ech0z komentarzy: 1043102.12.2023, 15:19

@praptak: Rice i Partey potrafią to robić. Ode i Saka też potrafią zakręcić z daleka. Musimy więcej straszyć z daleka żeby wychodzili z tej obrony bo często można tracić punkty na głupim 0:0 z ogórkami. Ja bym jeszcze dał szansę Salibie raz na mecz oddać strzał

1886gunner1886 komentarzy: 147702.12.2023, 15:16

Fajnie że Trossard od pierwszej

praptak komentarzy: 884202.12.2023, 15:14

@Ech0z: siema a nic, właśnie do Ciebie napisałem ^

praptak komentarzy: 884202.12.2023, 15:13

@Ech0z: Dlatego może parę razy z dystansu można by też pyknąć, raczej nie jest to ulubiona metoda Mikela ale pewnie warto czasem spróbować zrobić dziurę w autokarze

Ech0z komentarzy: 1043102.12.2023, 15:10

@praptak: siema praptak co tam słychać

Ech0z komentarzy: 1043102.12.2023, 15:09

Szybka bramka dla Arsenalu to jest gwóźdź do trumny dla rywali. Wtedy nie mogą już grać potrójnego autobusu i muszą się otworzyć co skończy się upokorzeniem. Każdy rywal już o tym wie i dlatego mecze Arsenalu to męczenie buły

praptak komentarzy: 884202.12.2023, 15:09

Czyli jednak Trossard. Podejrzewałem że dzisiaj wyjdzie ciut wyższy kolega

ksowa90 komentarzy: 147502.12.2023, 15:08

@Adamarsenal1: bardzo ofensywnie

Elastico07 komentarzy: 1256802.12.2023, 15:06

Super skład,właśnie chciałem zobaczyć jeszcze raz takie zestawienie już z Jesusem w formie

Furgunn komentarzy: 928502.12.2023, 15:06

@FlameDood napisał: "Zima zaskoczyła nie tylko drogowców ale i adminów..."

To działaj i pomagaj

Garfield_pl komentarzy: 2835602.12.2023, 15:02

Arsenal XI vs. Wolves: Raya; Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Rice, Trossard, Ødegaard; Saka, Martinelli, Jesus.

Arsenal subs: Ramsdale, White, Cedric, Kiwior, Jorginho, Elneny, Nelson, Havertz, Nketiah. #afc

FlameDood komentarzy: 147802.12.2023, 15:00

Zima zaskoczyła nie tylko drogowców ale i adminów...

Adamarsenal1 komentarzy: 322102.12.2023, 15:00

Zespół na mecz z Wilkami: Raya; Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Ryż, Odegaard, Trossard; Saka, Jezus, Martinelli

Rezerwowi: Ramsdale, White, Nketiah, Kiwior, Cedric, Jorginho, Nelson, Elneny, Havertz

NaliniAFC komentarzy: 97402.12.2023, 14:59

Mecz za 1h a meczowego brak , oj chyba nie będzie wypłat

Dzulian komentarzy: 258902.12.2023, 14:54

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 102.12.2023, 14:51

@Womanizer napisał: "Ale te polskie pismaki sie chyba mefedronu nawciągały. Ile można wałkować temat wypożyczenia Kiwiora w styczniu?
To naprawde trzeba nie ogarniać rzeczywistości, żeby myśleć że Arteta odda jedynego ŚO do rotacji."

Rzeczywistość nie ma znaczenia, ilość artykułów musi się zgadzać.

WSP komentarzy: 182402.12.2023, 14:50

@Furgunn: serio?

WSP komentarzy: 182402.12.2023, 14:49

Nie bagatelizowałbym Wolves. To będzie ciężki orzech do zgryzienia jak Brendford

Adi17 komentarzy: 301502.12.2023, 14:49

Godzina 15, a ja idę odśnieżać po raz trzeci...

M4rcin komentarzy: 159802.12.2023, 14:33

Mecz za 1,5h i nie ma jeszcze newsa z zapowiedzią?

Adamarsenal1 komentarzy: 322102.12.2023, 14:29

Gary O'Neil: "Arsenal jest znakomity. Ich pozycje w Lidze Mistrzów i Premier League mówią same za siebie i pokazują w jakim są miejscu. Dokonali kilku wzmocnień i w zeszłym sezonie prawdopodobnie zostaliby Mistrzem Anglii, gdyby nie kontuzje obrońców.

Ostatnio mierzyliśmy się z Manchesterem City, który cierpiał z powodu kilku kontuzji, natomiast Arsenal czuje, że są w naprawdę dobrym momencie sezonu, więc to aktualnie ostateczny test w Premier League, zwłaszcza, że nie pojedziemy do Londynu w pełnym składzie."

Garfield_pl komentarzy: 2835602.12.2023, 13:39

@DeKa napisał: "Na różnych grupach na fb piszą, że tak. Na internetach media piszą, że:
"Ranni policjanci, którzy otrzymali postrzały w głowę, walczą o życie w jednym z wrocławskich szpitali."
Postrzał w głowę to szanse raczej znikome. W sumie nie do końca wiadomo."

Zależy też z czego strzelał, czy ostra,czy nie, ale tak czy siak na pewno ciężko ranił

alexis1908 komentarzy: 364002.12.2023, 13:27

@Furgunn: oczywiscie ze tak Vlaho u nas zdobywał by bramki źle chłopak wybrał klub i tyle kto ogląda juve widzi jak oni kaleczą strzelaja bramkę i jest obrona Częstochowy . Do tego patrząc na ilość dośrodkowań u nas które idą do nikogo które mógłby skończyć i jest to inny typ napastnika niż Jesus ;)

DeKa komentarzy: 964 newsów: 202.12.2023, 13:19