Bardzo słabe widowisko na Emirates, Arsenal 1-0 Swansea

Bardzo słabe widowisko na Emirates, Arsenal 1-0 Swansea 10.09.2011, 17:08, Sebastian Czarnecki 1378 komentarzy

O godzinie 16:00 czasu polskiego na Emirates Stadium rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Arsenalem, a walijskim Swansea, które zakończyło się zwycięstwem Kanonierów 1-0 po kuriozalnym golu Andrieja Arszawina. O ile wynik jest satysfakcjonujący, tak gra obu zespołów mocno rozczarowała. Warto dodać, że w wyjściowej jedenastce Arsenalu znalazło się dwóch debiutantów - Per Mertesacker i Mikel Arteta, którzy rozegrali bardzo dobre zawody, a z ławki rezerwowych wszedł inny debiutant - Yossi Benayoun - który również pokazał się z dobrej strony.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Frimpong, Ramsey, Arteta - Arszawin, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu podopieczni Arsene'a Wengera mogli wyjść na prowadzenie po tym, jak fantastycznym przeglądem pola popisał się Arteta, który wyłożył idealną piłkę pod nogi Ramsey'a. Niestety kapitan walijskiej drużyny narodowej wciąż utrzymuje równy - bardzo słaby - poziom i nie potrafił wykończyć idealnej sytuacji.

W 7. minucie bardzo groźną szansę na zdobycie bramki zmarnowała ekipa gości. Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło pod nogi Grahama, który oddał strzał z pierwszej piłki na bramkę Szczęsnego, obok interweniującego Mertesackera. Na szczęście polski golkiper w świetnym stylu zatrzymał to uderzenie.

W 15. minucie Theo Walcott był bliski pokonania Vorma w akcji sam na sam, jednak uderzenie z linii bramkowej wybił Caulker.

Na następną groźną akcję musieliśmy czekać do 30. minuty, kiedy to świetnym rajdem popisał się Andriej Arszawin. Mimo tego, że Rosjanin za daleko wypuścił sobie piłkę i nie zdołał oddać strzału na bramkę, to swoim agresywnym pressingiem zmusił Vorma do błędu, a ten wypuścił piłkę z rąk i posłał ją na rzut rożny.

Pięć minut później dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Walijczycy, jednak dośrodkowanie w pole karne okazało się niedokładne, a interweniujący Gibbs zdołał wybić futbolówkę na korner.

W 40. minucie boiska kibice Kanonierów mogli odczuć ulgę. Mimo, że Walcott oddał fatalny strzał na bramkę, który pewnie złapał Vorm, to holenderski golkiper popełnił najprawdopodobniej najgłupszą decyzją w swoim życiu, wypuszczając piłkę pod nogi swojego obrońcy. Rykoszet od nogi defensora gości wykorzystał Andriej Arszawin, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w pustej bramce gości.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak podania od Arszawina nie potrafił wykorzystać Theo Walcott.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków Swansea i chaotycznej postawie defensorów Arsenalu, jednak na szczęście żadna z akcji nie przyniosła Walijczykom wyrównania.

W 54. minucie arbiter podyktował rzut wolny przed polem karnym Arsenalu po faulu Laurenta Koscielnego. Do piłki podszedł Scott Sinclair, a jego mocne uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Trzy minuty później podopieczni Arsene'a Wengera mogli podwyższyć prowadzenie. Andriej Arszawin podał do Robina van Persiego, a ten po samotnym rajdzie uderzył w słupek bramki Swansea.

W 61. minucie na murawę Emirates Stadium pierwszy raz w nowych barwach wybiegł Yossi Benayoun, który zastąpił Andrieja Arszawina.

Kolejne minuty to głównie kopanina w środku pola i nic nie przynoszące ataki z obu stron. Gra stała się bardzo wyrównana, ale jednocześnie chaotyczna. Na kolejną znaczącą akcję musieliśmy czekać aż do 81. minuty, kiedy Benayoun dobrze uruchomił Mikela Artetę, jednak ten nie zdołał umieścić piłce w bramce pilnowanej przez Vorma.

Dwie minuty później Kieran Gibbs dobiegł do piłki posłanej lewym skrzydłem, a następnie dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegał wprowadzony kilka minut wcześniej Chamakh. Marokańczyk doskoczył do piłki i oddał mocny strzał głową, który jednak zdołał obronić golkiper Walijczyków.

W doliczonym czasie gry drużyna gości zaczęła szaleńczo szturmować na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale jeden z ataków został sprytnie przerwany przez defensywę Kanonierów i zapoczątkował kontratak. Za rozegranie piłki wziął się - niestety - Aaron Ramsey, który mając przed sobą czterech kolegów z drużyny i jednego rywala wolał podać piłkę... właśnie do rywala.

Chwilę później zawodnicy Swansea mogli doprowadzić do wyrównania, jednak po zamieszaniu w polu karnym Kanonierów strzał Grahama poleciał nad bramką Szczęsnego. Przed końcowym gwizdkiem sędziego szansę na zdobycie gola miał jeszcze Gibbs, ale dobrą interwencję nogami zaliczył Vorm.

Dzisiejszego dnia mieliśmy obejrzeć nowy Arsenal, który wzbogacony o kilka nowych twarzy będzie grał radosną dla oka piłkę. Wszyscy kibice zgromadzeni zarówno na Emirates Stadium, jak i Ci zasiadający przed telewizorami czy komputerami, mocno się rozczarowali, gdyż Kanonierzy znów zademonstrowali pokaz bezsilności, mozolne ataki, a jedyna bramka dla gospodarzy padła po koszmarnym błędzie przeciwnika. Atak był całkowicie nieskuteczny, Theo Walcott kolejny raz zachowywał się jak jeździec bez głowy, a Aaron Ramsey już zdołał wszystkich przekonać do tego, że daleko mu do rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia i prezentuje poziom co najwyżej trzecioligowy. Na plus należy ocenić jedynie środek obrony, który wyglądał dzisiaj bardzo pewnie. Nowi gracze wkomponowali się w zespół całkiem nieźle, ale wciąż brakuje polotu w grze ofensywnej. Wynik może cieszyć, ale styl gry na pewno nie. Miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie coraz lepiej.

Premier LeagueSwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
David92 komentarzy: 640011.09.2011, 16:20

Dlaczego w tabeli sa jakies bledy? manu ma 4 wygrane a nie 3 i remis...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1411.09.2011, 16:20

Taa bo Borussia ostatni mecz zagrała fantastycznie tak?

PtaQ komentarzy: 38111.09.2011, 16:14

Z Borussią mogą być bęcki ;/

maniek56 komentarzy: 300711.09.2011, 15:58

mskafc > oczywiście masz rację ale mój komentarz był tylko odpowiedzią dla tych którzy już wczoraj piali z zachwytu nad jego talentem.

mskafc komentarzy: 579611.09.2011, 15:51

maniek

Spokojnie, to chyba jasne ze potrzebuje troche czasu. Myslisz, ze swiatowej slawy obroncy nie popelniaja bledow? to jego pierwszy mecz, bedzie dobrze:D

Zaloguj komentarzy: 216611.09.2011, 15:48

FabsAFC
Znając Wengera zagramy
Song
Ramsey-Arteta

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17211.09.2011, 15:48

Benayoun na skrzydło ewentualnie. Ale Walcott pewnie zagra a Gervinho nie wygryzie.

KanonierChris komentarzy: 292411.09.2011, 15:44

Ja bym chciał zamiast Rosickiego Benayouna:)

maniek56 komentarzy: 300711.09.2011, 15:26

Co myślicie o Mertesackerze? Wszyscy się nad nim zachwycali wczoraj a mi się nie podobała jego gra. Chłop ma 3 metry a nie potrafi grać głową, nie potrafi wygrywać pojedynków główkowych, źle się do nich ustawia, skacze nie w tempo. Na początku meczu nie potrafił upilnować napastnika Swensea i gdyby nie interwencja Wojtka to bylibyśmy w plecy o jedną bramkę. Do tego dołóżmy jeszcze brak szybkości i orientacji na boisku i wychodzi nam cały Per. Przez cały mecz naliczyłem 3-4 dobre interwencje w jego wykonaniu. Przy Kościelnym Niemiec był kiepskim statystą. Może jestem nieobiektywny bo od początku nie byłem zwolennikiem tego transferu dlatego może trochę przejaskrawiłem jego obraz, mimo wszystko jeśli Per wyglądał tak słabo na tle Swensea która prawie nie atakowała to boję się myśleć co będzie dalej.

ToKo95 komentarzy: 110011.09.2011, 15:21

ja znalazłem na allegro koszulkę z własnym napisem z sezonu 10/11 w tamtym roku. Świetna podróbka! wiele razy prana a wygląda jak nówka

em_creater komentarzy: 73211.09.2011, 15:14

panowie, mam pytanie..orientuje sie ktos czy leci gdzies we wtorek w nocy retransmisja naszego meczu z dortmundem?

szym254 komentarzy: 255611.09.2011, 15:10

Wie ktoś przypadkiem, gdzie można kupić bluzę z Arsenalu bramkarską ?

fabregas1987 komentarzy: 2581511.09.2011, 15:01

youtube.com/watch?v=nVik94HNJzQ&feature=related

film o RvP jeszcze z czasow kiedy mial "11" na plecach :DD

janek_4 komentarzy: 123511.09.2011, 15:00

dobra, już mam. jak kogoś interesuje na Canal + Premium leci.

damian199656 komentarzy: 762611.09.2011, 14:56

szym254-> żeby każdy mógł poczytać te pierdoły

damian199656 komentarzy: 762611.09.2011, 14:55

Koscielny has a 91% aerial duel success rate in the PL this season - Phil Jagielka 60%, Gary Cahill 59%, Chris Samba 25%

szym254 komentarzy: 255611.09.2011, 14:55

@damian

To po co to tu wklejasz jak "pierdoły" ? :D

damian199656 komentarzy: 762611.09.2011, 14:54

crunchsports.com/category/Soccer/Arsenal-FC-want-to-sign-Thiago-Alcantara-from-FC-Barcelona-in-January-201109110004/

Ale pierdoły

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.09.2011, 14:52

ojj Jonsa to wielka szkoda, Youna też, De Gei..t..tego mi akurat nie szkoda:)
Shaqiri, Hazard, M'Vila, Bains, Cahill... te nazwiska już były wymieniane wśród celów Wengera, a skończyło się na Benayounie, Parku, Artecie, Santosie i Mertesackerze. Wengera nie zrozumiesz...

janek_4 komentarzy: 123511.09.2011, 14:51

panowie, emitują na cyfrze norwich - wba?

kurczak1996 komentarzy: 55111.09.2011, 14:48

grzegi_ndg
6 miejsce, a to dobre!
jeśli wdg ciebie 6 miejce było złe to śmieszny jesteś.
a i jeśli Cię tak naprawde śmieszy do 6 miejsce to spójrz na bilans bramek strzelonych kolejno Chelsea i Arsenalu.
Dziękuje.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12611.09.2011, 14:46

armata88, 16,5 mln funtów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.09.2011, 14:45

Arsenal_1886, no domyślam się, że tak będzie:) ja napisałem jakbym chciał żeby zagrali:)

armata88 komentarzy: 63111.09.2011, 14:44

szkoda że nie udało sie ściągnoć tego Phila Jonesa chłopak jest fenomenalny ile Manu za niego dało?ktoś sie orientuje,bo o niego sie bardzo
staralismy?

staralismy?

concrete13 komentarzy: 869811.09.2011, 14:40

myślę, że Schmelzer jest słabym punktem BVB i może Theo to wykorzysta

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.09.2011, 14:39

pauleta19 > Rosicky w miejsce Ramseya ,a Theo lub Arshavin w miejsce Rosickiego na prawej flance .
Tak zapewne będzie . Wolałbym AOC ,ale Wenger nie da mu szansy zapewne ;/
Cóż , trzeba poczekać do Carling Cup .

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277011.09.2011, 14:38

szym

tylko to pierwsze pisali idioci ktorzy chca sie na kims wyzyc, a drugie kibice:P

Nyguss komentarzy: 104111.09.2011, 14:38

U mnie w pracy ludzie się śmieją że Szczęsny przynajmniej wraca do domu przed 9 ;-)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.09.2011, 14:37

Możliwe ,że BVB zagra tak z nami we wtorek .

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.09.2011, 14:37

-------------------------Szczęsny---------------------
Sagna-------Mertesacker-----Koscielny------Gibbs
-----------Arteta-------Song------Ramsey----------
Rosicky*-------------van Persie-----------Gervinho

*pewnie będę oryginalny z pomysłem wystawienia Czecha w pierwszej 11-stce, ale moim zdaniem przydałby się zawodnik potrafiący dłużej utrzymać się przy piłce. Mały Mozart pełniłby rolę Nasriego, czyli zawodnika wspomagającego rozegranie piłki. Później zmiana na Walcotta, gdy rozluźnią się formacje, a boczni obrońcy będą podmęczeni.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12611.09.2011, 14:36

Nie ma idealnego zastępcy dla Ceska, nie da się go zastąpić 1:1. I tak będzie trzeba robić korekty w stylu.

fabregas1987 komentarzy: 2581511.09.2011, 14:36

Shaqiri, Hazard, Granero okienko za pol roku a spekulacji znow duzo, ale i tak wszyscy dobrze wiemy, ze Wenger kupi tylko jakiegos sredniaka :PP

szym254 komentarzy: 255611.09.2011, 14:36

demotywatory.pl/3438029/Polscy-kibice

Polscy ludzie są jednak dziwni.

concrete13 komentarzy: 869811.09.2011, 14:35

muszę się podszkolić odnośnie innych klubów ..kto to jest Hernanes ? o.O

Arsenal_1886 komentarzy: 1952111.09.2011, 14:29

mitmichael > Idealnym zastępcą dla Ceska byłby Gotze :P Hernanes jest trochę słabszy od Niemca .

mitmichael komentarzy: 4924311.09.2011, 14:29

"Menedżer Arsenalu Londyn, Arsene Wenger chce sprowadzić do klubu pomocnika Lazio Rzym, Hernanesa. Ma on zdaniem Francuza zastąpić sprzedanego do Barcelony Cesca Fabregasa, którego stylem gry przypomina

Trener londyńskiego zespołu zamierza przez najbliższe kilka miesięcy obserwować 25-letniego pomocnika Lazio a w styczniu złożyć ofertę jego zakupu. W tym momencie Hernanes wyceniany jest przez swój klub na 20 milionów funtów.

Przed przejściem do Lazio, Hernanesem były zainteresowane między innymi AC Milan, Juventus Turyn oraz Olympique Lyon."

szym254 komentarzy: 255611.09.2011, 14:28

Też bym wolał Hazarda, ale mówię że za parę lat Shaquiri będzie postrachem bramkarzy

mitmichael komentarzy: 4924311.09.2011, 14:27

A slyszeliscie, ze Wenger znalazł nastepce Fabregasa i ma go sciagnac za cok? Chodzi o Hernanesa z Lazio

concrete13 komentarzy: 869811.09.2011, 14:27

ja go już kilka miesięcy temu zakupiłem grając w F11 :)