Bardzo słabe widowisko na Emirates, Arsenal 1-0 Swansea

Bardzo słabe widowisko na Emirates, Arsenal 1-0 Swansea 10.09.2011, 17:08, Sebastian Czarnecki 1378 komentarzy

O godzinie 16:00 czasu polskiego na Emirates Stadium rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Arsenalem, a walijskim Swansea, które zakończyło się zwycięstwem Kanonierów 1-0 po kuriozalnym golu Andrieja Arszawina. O ile wynik jest satysfakcjonujący, tak gra obu zespołów mocno rozczarowała. Warto dodać, że w wyjściowej jedenastce Arsenalu znalazło się dwóch debiutantów - Per Mertesacker i Mikel Arteta, którzy rozegrali bardzo dobre zawody, a z ławki rezerwowych wszedł inny debiutant - Yossi Benayoun - który również pokazał się z dobrej strony.

Gospodarze przystąpili do tego spotkania w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Sagna - Frimpong, Ramsey, Arteta - Arszawin, Van Persie, Walcott.

Już w pierwszej minucie meczu podopieczni Arsene'a Wengera mogli wyjść na prowadzenie po tym, jak fantastycznym przeglądem pola popisał się Arteta, który wyłożył idealną piłkę pod nogi Ramsey'a. Niestety kapitan walijskiej drużyny narodowej wciąż utrzymuje równy - bardzo słaby - poziom i nie potrafił wykończyć idealnej sytuacji.

W 7. minucie bardzo groźną szansę na zdobycie bramki zmarnowała ekipa gości. Bardzo dobre dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło pod nogi Grahama, który oddał strzał z pierwszej piłki na bramkę Szczęsnego, obok interweniującego Mertesackera. Na szczęście polski golkiper w świetnym stylu zatrzymał to uderzenie.

W 15. minucie Theo Walcott był bliski pokonania Vorma w akcji sam na sam, jednak uderzenie z linii bramkowej wybił Caulker.

Na następną groźną akcję musieliśmy czekać do 30. minuty, kiedy to świetnym rajdem popisał się Andriej Arszawin. Mimo tego, że Rosjanin za daleko wypuścił sobie piłkę i nie zdołał oddać strzału na bramkę, to swoim agresywnym pressingiem zmusił Vorma do błędu, a ten wypuścił piłkę z rąk i posłał ją na rzut rożny.

Pięć minut później dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Walijczycy, jednak dośrodkowanie w pole karne okazało się niedokładne, a interweniujący Gibbs zdołał wybić futbolówkę na korner.

W 40. minucie boiska kibice Kanonierów mogli odczuć ulgę. Mimo, że Walcott oddał fatalny strzał na bramkę, który pewnie złapał Vorm, to holenderski golkiper popełnił najprawdopodobniej najgłupszą decyzją w swoim życiu, wypuszczając piłkę pod nogi swojego obrońcy. Rykoszet od nogi defensora gości wykorzystał Andriej Arszawin, który strzałem z ostrego kąta umieścił piłkę w pustej bramce gości.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Kanonierzy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak podania od Arszawina nie potrafił wykorzystać Theo Walcott.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków Swansea i chaotycznej postawie defensorów Arsenalu, jednak na szczęście żadna z akcji nie przyniosła Walijczykom wyrównania.

W 54. minucie arbiter podyktował rzut wolny przed polem karnym Arsenalu po faulu Laurenta Koscielnego. Do piłki podszedł Scott Sinclair, a jego mocne uderzenie zatrzymało się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Trzy minuty później podopieczni Arsene'a Wengera mogli podwyższyć prowadzenie. Andriej Arszawin podał do Robina van Persiego, a ten po samotnym rajdzie uderzył w słupek bramki Swansea.

W 61. minucie na murawę Emirates Stadium pierwszy raz w nowych barwach wybiegł Yossi Benayoun, który zastąpił Andrieja Arszawina.

Kolejne minuty to głównie kopanina w środku pola i nic nie przynoszące ataki z obu stron. Gra stała się bardzo wyrównana, ale jednocześnie chaotyczna. Na kolejną znaczącą akcję musieliśmy czekać aż do 81. minuty, kiedy Benayoun dobrze uruchomił Mikela Artetę, jednak ten nie zdołał umieścić piłce w bramce pilnowanej przez Vorma.

Dwie minuty później Kieran Gibbs dobiegł do piłki posłanej lewym skrzydłem, a następnie dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegał wprowadzony kilka minut wcześniej Chamakh. Marokańczyk doskoczył do piłki i oddał mocny strzał głową, który jednak zdołał obronić golkiper Walijczyków.

W doliczonym czasie gry drużyna gości zaczęła szaleńczo szturmować na bramkę Wojtka Szczęsnego, ale jeden z ataków został sprytnie przerwany przez defensywę Kanonierów i zapoczątkował kontratak. Za rozegranie piłki wziął się - niestety - Aaron Ramsey, który mając przed sobą czterech kolegów z drużyny i jednego rywala wolał podać piłkę... właśnie do rywala.

Chwilę później zawodnicy Swansea mogli doprowadzić do wyrównania, jednak po zamieszaniu w polu karnym Kanonierów strzał Grahama poleciał nad bramką Szczęsnego. Przed końcowym gwizdkiem sędziego szansę na zdobycie gola miał jeszcze Gibbs, ale dobrą interwencję nogami zaliczył Vorm.

Dzisiejszego dnia mieliśmy obejrzeć nowy Arsenal, który wzbogacony o kilka nowych twarzy będzie grał radosną dla oka piłkę. Wszyscy kibice zgromadzeni zarówno na Emirates Stadium, jak i Ci zasiadający przed telewizorami czy komputerami, mocno się rozczarowali, gdyż Kanonierzy znów zademonstrowali pokaz bezsilności, mozolne ataki, a jedyna bramka dla gospodarzy padła po koszmarnym błędzie przeciwnika. Atak był całkowicie nieskuteczny, Theo Walcott kolejny raz zachowywał się jak jeździec bez głowy, a Aaron Ramsey już zdołał wszystkich przekonać do tego, że daleko mu do rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia i prezentuje poziom co najwyżej trzecioligowy. Na plus należy ocenić jedynie środek obrony, który wyglądał dzisiaj bardzo pewnie. Nowi gracze wkomponowali się w zespół całkiem nieźle, ale wciąż brakuje polotu w grze ofensywnej. Wynik może cieszyć, ale styl gry na pewno nie. Miejmy nadzieję, że z każdym kolejnym spotkaniem będzie coraz lepiej.

Premier LeagueSwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
maciekbe komentarzy: 1245810.09.2011, 23:26

@ste jak tam na meczyku ? :P

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 310.09.2011, 23:26

Bez szans jak mucha widać to w powtórkach jak mocne są ciosy Kliczki. Chwiał się aż na nogach i bardzo słabo stoi. Źle to wygląda.

ste100 komentarzy: 331810.09.2011, 23:24

Nasz mistrz raczej nie dotrwa do końca...

TheoS komentarzy: 96710.09.2011, 22:55

heh przed meczem kazdy mowil od 3-7 do 0. Ja powiedzialem jak wygramy 1-0 to bedzie sukces. . . Czemu sie nie mylilem ?

szym254 komentarzy: 255610.09.2011, 22:52

@nygus --> dzięki serdecznie

szym254 komentarzy: 255610.09.2011, 22:50

@triumphst --> nie wiadomo, podobno 23.05 ale przed tym są jeszcze 4 walki i jak one się wcześniej skończą to walka stulecia rozpocznie się prędzej :)

triumphst955 komentarzy: 107310.09.2011, 22:50

Szogun- dzieki jestes moim idolem;p hehehe

Nyguss komentarzy: 104110.09.2011, 22:48

Arteta i Per dobrze jak na pierwszy mecz. Ten pierwszy aktywny w pierwszej połowie a drugi kilka razy ładnie przeczytał akcje przeciwników. O izraelczyku ciężko mi coś napisać, raczej był nie widoczny ale zapamiętałem jedno ładne podanie do Gibbsa który miał akcje sam na sam.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 310.09.2011, 22:48

triumphst Teraz

triumphst955 komentarzy: 107310.09.2011, 22:47

mam pyanie od ktorej sie to zaczyna;p prrrroooosze odpiszcie bo sie nie doprosze;p

szym254 komentarzy: 255610.09.2011, 22:45

Panowie, jak grali Arteta, Per, Yossi ?

mskafc komentarzy: 579610.09.2011, 22:45

Dzieki ! Faktycznie RTL na 109 . :)

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 310.09.2011, 22:45

Czas zacząć.Adamek musi zadawać dużo ciosów na korpus przy wzroście Kliczki i liczyć na szybkość.

ksowa90 komentarzy: 147310.09.2011, 22:44

zrobiłem sobie drużyne w fantasy champions league na uefa.com i powiedzcie mi jak wybra tam albo zmienieac meczowa 11?

gregory3213 komentarzy: 91710.09.2011, 22:44

youtube.com/watch?v=3ECQzG1NHac

kamil_9414 komentarzy: 282810.09.2011, 22:42

meczelive.com/mecze1.html

Póki co lepiej chodzi niz Arsenal :P Ale jeszcze pol godziny do walki wiec zobaczymy czy nie bedzie scinac. Troszke scina momentami ale jest ok.

gaB komentarzy: 17310.09.2011, 22:41

cala prawda o tej boskiej barcelonie. Nie chodzi o te wulgrane teksty , tylko w jaki sposob osiagaja sukcesy.

Smoq komentarzy: 86410.09.2011, 22:40

gaB co jest prawdziwe ? bo Cie nie rozumiem ...

gaB komentarzy: 17310.09.2011, 22:39

te teksty wulgarne nie dodaje ja tylko moj kolega (mozna powiedziec ze zagorzaly antyfan) ;p

ste100 komentarzy: 331810.09.2011, 22:31

Heja, dopiero wróciłem z meczu do domu...
Clock End rządzi ! :)
I pozdrowienia dla fanów Swansea - byli po prostu niesamowici.

szym254 komentarzy: 255610.09.2011, 22:30

@mskfc Na 109

pemas14 komentarzy: 326 newsów: 210.09.2011, 22:28

Rzeczywiście Messi ładnie zanurkował w dzisiejszym meczu;)
wykop.pl/link/873901/messi-tez-nurkuje-jesli-barcelona-nie-wygrywa/

gaB komentarzy: 17310.09.2011, 22:28

tak poza tematem: facebook.com/pages/Antyfani-Fc-Barcelona/148970755191632

Zapraszam wszystkich posiadaczy konta na portalu facebook.com do dolaczenia do Antyfanow Fc Barcelony poprzez klikniecie Lubie to! (link powyzej) ;D

arshavin21 komentarzy: 11610.09.2011, 22:25

no to prawda że to nie było spotkanie życia ale wygrana jest !

kamilu komentarzy: 810.09.2011, 22:24

odnośnie skrótów to na stronie allgoals.pl są w dobrej jakości do pobrania :)

triumphst955 komentarzy: 107310.09.2011, 22:22

wracajac do spotkania, uwazacie ze zmiany byly należyte..? Powiem szczerze ze procz Yossiego za Arsze to reszta zmian byla kompletnie do kitu. Aoc za Walcotta ktory nic nie grał, Robin to i tak nie wiem po co opuscil boisko bo Ciumciak prócz zmarnowanej bramkowej główki nic nie wciósł a ping pong w sumie mogl zostac... to moje prywatne zdanie bo takie akurat na mnie wrazenie to zrobilo;) pozdrawiam.

mskafc komentarzy: 579610.09.2011, 22:19

na platformie N, na ktorym kanale jest RTL ?

damian199656 komentarzy: 762610.09.2011, 22:12

Na drhtv będzie, ale po niemiecku

kanonier4114 komentarzy: 18610.09.2011, 22:10

RTL jest na kanale około 200. Sprawdź sobie 0d 200 d0 225 .

HellSpawn komentarzy: 618510.09.2011, 22:02

Macie może jakąś transmisje online z walki Adamka po polsku?

MateuszK4nonier komentarzy: 440410.09.2011, 22:00

22:45 : RTL Boxen: Dr. KlitschK.O. - In der Höhle des Löwen: Die WM im Schwergewicht: Vitali Klitschko vs. Tomasz Adamek live aus Breslau

Czyli będzie relacja z walki na RTL, nie martwcie się.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952110.09.2011, 21:59

xTH > Spoko .

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 310.09.2011, 21:58

afckondard -> RTL ma pokazac samą walkę Adamek-Kliczko, więc o 22:40 powinna gala już być :-)

Xdkarol komentarzy: 98810.09.2011, 21:58