Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0

Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0 04.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1366 komentarzy

Szok, sensacja i niedowierzanie. Nie chodzi oczywiście o fakt, że Arsenal wygrał z Hull, bo to można było łatwo przewidzieć, ale o to, że Nicklas Bendtner najpierw trafił w piłkę, a w rezultacie do bramki. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, to Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyli, zdobywając kolejne, cenne 3 punkty do swojego dorobku, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Mimo że Hull w niedzielę ograło Liverpool, a Arsenal przystąpił do tego spotkania w nieco rezerwowym składzie, to nie miało absolutnie żadnego problemu z ograniem Tygrysów, którzy ani razu poważnie nie zagrozili Szczęsnemu.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey (80. Arteta) - Rosicky (73. Wilshere), Özil, Cazorla - Bendtner (73. Walcott)

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Figueroa – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Meyler, Brady (58. Rosenior) – Graham (58. Boyd), Sagbo (74. Gedo)

Co za początek meczu! Już w 93. sekundzie spotkania, piłkę do siatki pakuje... Nicklas Bendtner. Nie, to wcale nie jest pomyłka. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym Hull i mocnym strzałem głową, po uprzednim dośrodkowaniu Jenkinsona, pokonał McGregora.

Po mocnym początku, Kanonierzy wciąż dominowali na boisku. Cały czas atakowali bezradne Hull City, które nie mogło wyjść z własnej połowy. Londyńczycy mimo że nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych, byli pod grą, utrzymywali się przy piłce i nie dali przeciwnikowi dojść do głosu.

W 14. minucie Duńczyk mógł ponownie wpakować piłkę do bramki przeciwnika! Tym razem okropny błąd popełnił McGregor, który wypluł futbolówkę po strzale Özila. Duże szczudła Nicklasa nie pozwoliły mu jednak dojść do czystej pozycji strzeleckiej i w rezultacie potknął się o własne nogi.

W 19. minucie do głosu doszedł Santi Cazorla, jednak jego uderzenie nie znalazło drogi w światło bramki. Była to już druga próba Hiszpana w tym meczu, w obu przypadkach brakowało mu odrobinę precyzji.

Kolejne minuty były stosunkowo spokojne, chociaż Kanonierzy wciąż byli stroną wyraźnie dominującą. W 28. minucie strzał po ziemi oddał Aaron Ramsey, ale McGregor tym razem zachował trzeźwy umysł i złapał piłkę.

Dwie minuty później Per Mertesacker sfaulował w okolicy 25. metra George'a Grahama, a sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Była to pierwsza groźna akcja Hull, mimo że Szczęsny bez problemów złapał piłkę bitą dośrodkowaniem.

W 33. minucie kolejny raz zaatakował Aaron Ramsey i tym razem był o krok od strzelenia bramki. Jego atomowe uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał jednak McGregor, który po bardzo ospałym początku, z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej.

Dziesięć minut później kolejny raz zachwycił nas Nicklas Bendtner! Tym razem Duńczyk celnie dośrodkował na głowę Mesuta Özila, który strzelił jednak obok bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu The Gunners.

Tak jak Arsenal zaczął pierwszą połowę, to samo zrobił w drugiej. Świetna akcja zespołowa zakończyła się podaniem Ramseya do Mesuta Özila, a reprezentant Niemiec na wielkim luzie wpakował piłkę do siatki.

Przy strzelonej bramce warto również zwrócić uwagę na pracę Ignacio Monreala przy linii bocznej, który uratował futbolówkę przed wyjściem na aut i zapoczątkował akcję swojego zespołu.

W 55. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł strzelić Nicklas Bendtner, ale Robbie Brady wybił piłkę z linii bramkowej.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Pewny swego Arsenal nieco odpuścił, co dało drużynie gości więcej miejsca. Hull przeprowadziło w późniejszym czasie dwie groźne akcje, które nie przyniosły żadnych bramek, a jedynie stłuczkę pomiędzy Szczęsnym a Sagbo.

W 80. minucie Hull przeprowadziło bardzo groźną akcję. Dośrodkowanie mogło dojść do wybiegającego napastnika, jednak piłkę w świetny sposób wybił Per Mertesacker, który potwierdził fenomenalną formę.

W doliczonym czasie gry głową po dośrodkowaniu Elmohammady'ego strzelał jeszcze Boyd, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wygrał kolejne spotkanie i umocnił się na pozycji lidera Premier League.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Choina komentarzy: 211206.12.2013, 15:59

A u mnie już cisza i spokój, ale przez ostatnie 3 godziny wiało i sypało, nawet zagrzmiało ze 3 razy i dopiero co mi prąd włączyli (mazowieckie )

turysta komentarzy: 608906.12.2013, 15:55

rpzldz

nie znam się na zarządzaniu

myślę że nie jest znowu tak źle, biorąc pod uwagę cenę biletów w innych miastach

oczekuję od mpk stopniowej wymiany taboru na lepszy, całkowitej rezygnacji z ikarusów - jak to miało ostatnio miejsce w Warszawie no i punktualności w miarę możliwości

@turysta

Ciebie też dziwi, że pomimo tego, że spadł śnieg tramwaje jeżdżą w miare poprawnie? :D

piotrasw komentarzy: 36706.12.2013, 15:45

Wielkopolska: W nocy nawet grzmiało. Armagiedon :)

turysta komentarzy: 608906.12.2013, 15:45

TakKrzysiu komentarzy: 893606.12.2013, 15:44

Kuj.Pomorskie też daje rade. Najwyraźniej z tym końcem świata to komuś sie Grudnie popieprzyły. Dziś rano ganiałem śmietnik. Potem on mnie:|.

Maciek_AFC komentarzy: 248606.12.2013, 15:40

śląskie: wieje w piz*uche ale sniegu nie widac :D

DzejCoop komentarzy: 326406.12.2013, 15:35

MistiqueAFC

W nocy z czwartku na piątek było tak samo.. Piździło nie miłosiernie, okna zamknąłem to huczało i to nieźle ;P

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.12.2013, 15:31

@DzejCoop

Ta nawałnica idzie od strony Niemiec.W szczecinie u mnie była w nocy, i dopiero ze 2h temu sie uspokoilo.Strach było na dwór wyjsc

RPZLDZ komentarzy: 99006.12.2013, 15:19

Polecicie jakieś korki do 100 zł, takie, żeby raz na tydzień na orliku pokopać, obojętnie jakiej firmy. Mogą być to nawet korki firmy korki.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.12.2013, 15:17

gumiaki przezyja wszystko

Maciek_AFC komentarzy: 248606.12.2013, 15:16

Hans

Bądź Campusy, hi tec i inne :D

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.12.2013, 15:15

Porządne buty to ryłko czy wojas a nie jakies szmaciane nike ;-)

Maciek_AFC komentarzy: 248606.12.2013, 15:10

kobiety mają inaczej :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.12.2013, 14:32

mi się w ogóle nie rozwalają. miałem jak do tej pory np. Tiempo III biało-czarno-żółte, Tiempo IV z logiem w citronie , T90 laser IV i teraz kupiłem sobie Mercurial Vapory IX. co roku zmieniam i jest OK. Reeboki mi się rozwaliły, k-swissy też.

Maciek_AFC komentarzy: 248606.12.2013, 14:28

thide

nike to tez shit, ciezko dostac porzadne buty w Polsce. Wiekszosc to FAKE

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.12.2013, 14:27

tylko Nike. co do butów nie ufam innym markom i regularnie od kilku lat kupuje właśnie Nike i jeszcze mi się nie posypały, a w k-swissach po niecałym roku odkleiła się podeszwa. na Tiempo wydałem 140zł, a na swissy 300zł.

ribery8 komentarzy: 27106.12.2013, 14:22

SIema chlopaki . pytanie troszke z innej beczki. ma ktorys z was new balance ? powiecie cos o nich ?

Wbeta komentarzy: 108306.12.2013, 14:14

Witam
Czy ktoś ma jakies inforomacje na temat domniemanej kotuzji Flaminniego??

mallen komentarzy: 2123906.12.2013, 14:08

Na fotce widać Ozila i Sagnę więc z ich zdrowiem powinno być wszystko OK :)

mallen komentarzy: 2123906.12.2013, 14:07

Na poprawę humoru, Poldas wrócił!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.12.2013, 14:04

mallen, jak niby mieliby grać ludzie z PS4 w fifę nextgenową z ludźmi którzy mają ps3 z fifą current genową :P?

mallen komentarzy: 2123906.12.2013, 14:00

Ja zadałem pytanie :P
Ale mój znajomy ma i w BF'a nie może grać z tymi co mają PS3 bo są na innych serwerach.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50306.12.2013, 13:34

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/10499114/Nicklas-Bendtner-may-be-given-last-chance-to-earn-new-contract-at-Arsenal-by-manager-Arsene-Wenger.html

Fak, zapomniałem...

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50306.12.2013, 13:33

Jeremy Wilson ‏@JWTelegraph 1 h
Arsenal unlikely to recruit striker in January and ready to give Bendtner one last chance.

Galatasaray -Elazigspor

Co myślicie o tych spotkaniach? Bo któreś z nich trafią na kupon :D Albo i wszystkie.

pronik komentarzy: 517906.12.2013, 13:14

Valbuena nie zagra z Borussia,szkoda

Szogun komentarzy: 28522 newsów: 306.12.2013, 13:12

To juz slychac o rzekomych urazach Ozila i Flama. Zobaczymy co z tego bedzie prawda. Jesli tak to na najwazniejsze mecze zostajemy bez spokoju w tyle i bez kreacji z przodu.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 206.12.2013, 13:06

Dopiero co obejrzalem bramki Suareza vs Norwich i po prostu brak slow. Jesli mamy jeszcze duzo zapasow w buzdzecie to Wenger nawet i 60 mln za niego, jego 3 brama ala Henry ! :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.12.2013, 12:52