Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0

Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0 04.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1366 komentarzy

Szok, sensacja i niedowierzanie. Nie chodzi oczywiście o fakt, że Arsenal wygrał z Hull, bo to można było łatwo przewidzieć, ale o to, że Nicklas Bendtner najpierw trafił w piłkę, a w rezultacie do bramki. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, to Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyli, zdobywając kolejne, cenne 3 punkty do swojego dorobku, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Mimo że Hull w niedzielę ograło Liverpool, a Arsenal przystąpił do tego spotkania w nieco rezerwowym składzie, to nie miało absolutnie żadnego problemu z ograniem Tygrysów, którzy ani razu poważnie nie zagrozili Szczęsnemu.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey (80. Arteta) - Rosicky (73. Wilshere), Özil, Cazorla - Bendtner (73. Walcott)

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Figueroa – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Meyler, Brady (58. Rosenior) – Graham (58. Boyd), Sagbo (74. Gedo)

Co za początek meczu! Już w 93. sekundzie spotkania, piłkę do siatki pakuje... Nicklas Bendtner. Nie, to wcale nie jest pomyłka. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym Hull i mocnym strzałem głową, po uprzednim dośrodkowaniu Jenkinsona, pokonał McGregora.

Po mocnym początku, Kanonierzy wciąż dominowali na boisku. Cały czas atakowali bezradne Hull City, które nie mogło wyjść z własnej połowy. Londyńczycy mimo że nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych, byli pod grą, utrzymywali się przy piłce i nie dali przeciwnikowi dojść do głosu.

W 14. minucie Duńczyk mógł ponownie wpakować piłkę do bramki przeciwnika! Tym razem okropny błąd popełnił McGregor, który wypluł futbolówkę po strzale Özila. Duże szczudła Nicklasa nie pozwoliły mu jednak dojść do czystej pozycji strzeleckiej i w rezultacie potknął się o własne nogi.

W 19. minucie do głosu doszedł Santi Cazorla, jednak jego uderzenie nie znalazło drogi w światło bramki. Była to już druga próba Hiszpana w tym meczu, w obu przypadkach brakowało mu odrobinę precyzji.

Kolejne minuty były stosunkowo spokojne, chociaż Kanonierzy wciąż byli stroną wyraźnie dominującą. W 28. minucie strzał po ziemi oddał Aaron Ramsey, ale McGregor tym razem zachował trzeźwy umysł i złapał piłkę.

Dwie minuty później Per Mertesacker sfaulował w okolicy 25. metra George'a Grahama, a sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Była to pierwsza groźna akcja Hull, mimo że Szczęsny bez problemów złapał piłkę bitą dośrodkowaniem.

W 33. minucie kolejny raz zaatakował Aaron Ramsey i tym razem był o krok od strzelenia bramki. Jego atomowe uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał jednak McGregor, który po bardzo ospałym początku, z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej.

Dziesięć minut później kolejny raz zachwycił nas Nicklas Bendtner! Tym razem Duńczyk celnie dośrodkował na głowę Mesuta Özila, który strzelił jednak obok bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu The Gunners.

Tak jak Arsenal zaczął pierwszą połowę, to samo zrobił w drugiej. Świetna akcja zespołowa zakończyła się podaniem Ramseya do Mesuta Özila, a reprezentant Niemiec na wielkim luzie wpakował piłkę do siatki.

Przy strzelonej bramce warto również zwrócić uwagę na pracę Ignacio Monreala przy linii bocznej, który uratował futbolówkę przed wyjściem na aut i zapoczątkował akcję swojego zespołu.

W 55. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł strzelić Nicklas Bendtner, ale Robbie Brady wybił piłkę z linii bramkowej.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Pewny swego Arsenal nieco odpuścił, co dało drużynie gości więcej miejsca. Hull przeprowadziło w późniejszym czasie dwie groźne akcje, które nie przyniosły żadnych bramek, a jedynie stłuczkę pomiędzy Szczęsnym a Sagbo.

W 80. minucie Hull przeprowadziło bardzo groźną akcję. Dośrodkowanie mogło dojść do wybiegającego napastnika, jednak piłkę w świetny sposób wybił Per Mertesacker, który potwierdził fenomenalną formę.

W doliczonym czasie gry głową po dośrodkowaniu Elmohammady'ego strzelał jeszcze Boyd, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wygrał kolejne spotkanie i umocnił się na pozycji lidera Premier League.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 23:39

.. jasna sprawa, że United opiera się jak zawsze na skrzydłach, więc zostaje 4-4-2, jednak na ich miejscu pokombinowałbym, tym bardziej, że skrzydłowi są do wymiany

DzejCoop komentarzy: 326405.12.2013, 23:39

Aż tak tam daje? O.o

PawlakKanonier komentarzy: 21405.12.2013, 23:38

Dużo kto tu jeszcze z Łodzi ? ja tam się nie boje nie dawno co do domu wróciłem :)

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 23:38

afcforever

a diament? a nawet 3-5-2?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.12.2013, 23:36

Ale tu dużo osób z Łodzi jest. Nie dziwię się, że tak spamujecie, tam podobno strach z domu wyjść ;d

Lays,
Co Ty, skarbem jest mieć tak świetnego nurka. Pewnie Barca od razu walczyłaby o niego.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 23:27

Turysta,
Bądźmy szczerzy, to tylko Norwich. Przy 5 bramkach to słabo to wypada. Chyba, ze grał dopiero od 2 połowy to ok. No nie chce mi sie sprawdzać.

Coutinho jak i całe LFC ma problem, jak jakiś zespół gra lepiej w środku. Wtedy muszą liczyć na suareza czy jakaś kontre.

lays komentarzy: 3987105.12.2013, 23:26

Arsenalfcfan

Na lewym rowniez... Young do wyrzucenia :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 23:24

United nie potrzebuje klasycznej 10, przy ich ustawieniu 4-4-2 klasycznej 10 nie ma. Oni potrzebuje SP, który potrafi dobrze rozgrywać np. Taki modric czy gundogan. + przydałby sie im na prawym skrzydle ktoś bardziej kreatywny.

The Football Front ‏@ReviewFootball 5 gru

Coutinho vs Norwich: 62 passes, 86% pass accuracy, 4 key passes, 1 assist & 7 completed take-ons. Sensational.

@shark31

Pomoc MU to jest smieszna :) To pokazuje klase Fergusona, że z tych przecietniakow potrafil wycisnac 110 % i grali tak dobrze :)

Musza kupic skrzydlowego i prawdziwa 10...

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 23:17

Hans

przyzwyczaiłem się :p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 23:16

afcforever,

Dla mnie i tak najlepsze wypowiedzi przed sezonem to były jaki to Coutinho nie jest świetny i, że umiejętności ma jak Cazorla... Dla mnie gracz dobry, młody, jak się dobrze rozwinie to może coś z niego być, ale to nie w tym czy kolejnym roku, a trochę dłużej.

Hans_Zimmer komentarzy: 594505.12.2013, 23:16

turysta przepraszam Cię, że na Ciebie nakrzyczałem.

shark31 komentarzy: 601305.12.2013, 23:16

Dla przykladu MU potrzebuje calej nowej pomocy:)

lays komentarzy: 3987105.12.2013, 23:16

Ozil dostosowuje się do Premier League :) Lepsza kondycja już, ostatnio fajnie walczył. To dobrze wróży przed spotkaniami z prawdziwym topem.

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 23:15

Gerrard bije stałe fragmenty niezywkle precyzyjnie, stąd te "okazje" - póki nie ma w naszej drużynie kogoś o podobnych umiejętnościach Gerrard jest "undropable" :p

dodam, że strzeliliśmy 30 goli, z czego 10 ze stałych fragmentów gry - najwięcej w lidze

tu jest siła Gerrarda na boisku

lays komentarzy: 3987105.12.2013, 23:15

Zobaczymy jak te transfery :) Nie rozumiem ludzi, którzy chcą jakiegoś Naniego z MU w Londynie. Po co? Przez taki ruch Serge nie rozwijalby się tak jak powinien... dawałbym mu wiecej szans :) Dojdzie Poldi i wgl sie na ławce nie znajdzie, masakra.

shark31 komentarzy: 601305.12.2013, 23:14

Imo LFC do tego aby na stale wlaczyc sie do walki o top4 potrzebuje kilku transferow.
Napewno 2 srodkowych pomocnikow(Cabaye i Mvila), skrzydlowego(Nani), ofensywnego pomocnika(Pjanic) i lewego obronce.
W nawiasach tylko propozycje ktore mowia jaki typ pilkarza mam na mysli.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 23:11

Shinev,

Większość rożnych spadających na swojego gracza jest uznawana jako wykreowana sytuacja. To samo tyczy się z wrzutką itp.

A co do Fernandinho to okazuje się, że wcale źle nie gra, wiadomo, że kwota za niego była śmieszna, ale czasami jak oglądam City, to dobrą prace tam wykonuje.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 23:09

Możliwe, że Gerrard ma najwięcej wykreowanych sytuacji. Ale on w LFC prawie wszystkie wolne i rożne wykonuje. Ozil ma 2 mecze mniej.

ja obstawiam, że o najlepszego asystującego czy też najwięcej wytworzonych sytuacji w lidze powalczy Ozil, Hazard i Rooney, możliwe, ze jeszcze Toure.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.12.2013, 23:06

@turysta

Jakoś mnie Gerrard nie przekonuje. Kocham statystyki, ale w tym przypadku chyba nie mówią wszystkiego. Może wiek daje o sobie znać, może to po prostu słabsza forma, ale ja w nim nie widzę tego geniuszu sprzed lat.

Po meczu City ze Swansea widziałem statystykę, że Fernandinho stworzył najwięcej sytuacji. To był dla mnie szok, bo tam był koncert Nasriego i Toure. Może po prostu wystarczy lagę posłać, żeby zostało to uznane jako sytuacja?

Trequartista komentarzy: 536605.12.2013, 23:05

turysta
Potrzebujecie dwóch transferów do pierwszego składu, żeby dostać się do top4: nowego środkowego pomocnika i skrzydłowego. Na Wasze możliwości najlepsi według mnie będą Matić i Yarmolenko.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 23:05

turysta,

My czy United nie gramy z silnym czarnoskórym zawodnikiem na DP :P jakby nie patrząc to czołówka europejska to samo. Bayern, BVB, Barca, Real - żaden z tych klubów nie gra czarnoskórym DP.

Piłka robi się bardziej techniczna, więc dlatego na DP widzimy coraz więcej technicznych zawodników niż silnych :P

Belzebub666 komentarzy: 280105.12.2013, 23:04

M'vila haha wolne żarty, ojciec w wieku 17 lat, dwukrotnie okradziony przez prostytutki, nie podał ręki Blancowi na Euro, gdy schodził, straszne dzieco rozkapryszone, talent miał ogromny, niech sobie siedzi dalej w tym Rubinie, kosi 100 koła euro na tydzień i wsio

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 23:04

rpzldz

nie mówię o asystach, ale o ilości stworzonych sytuacji

Ars3n komentarzy: 1235405.12.2013, 23:04

lepsze komentarze Turysty niz te idiotyzmy pozera rivaldo.

Trequartista komentarzy: 536605.12.2013, 22:59

Skandal, rozmawia się o piłce nożnej w miejscu, w którym powinno się mówić tylko o haxballu i o swoich wynikach w FPL!

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50305.12.2013, 22:59

turysta;
No tak, psychika to była jego pięta Achillesowa. We Francji pokazywał, że posiada ogromny potencjał, więc mam nadzieję, że się ogarnął.

Belzebub666 komentarzy: 280105.12.2013, 22:59

KToś może wytłumaczyc, dlaczego na oficjalnym kanale Eminema na YT ma on ręce ułożone w rogi ? :O

PawlakKanonier komentarzy: 21405.12.2013, 22:58

Hans_Zimmer > Spokojnie zapytałem tylko

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 22:58

Shinev

Gerrard ma pewne miejsce w drużynie jako CM, stworzył najwięcej sytuacji w lidze (drugi jest Ozil, źródło bodajzę squawka), za niego trzeba tylko biegać

3 miejsce w pomocy to nominalnie Coutinho, który grywa często z lewej strony ataku z powodu braku dobrego skrzydłowego/drugiego ofensywnego pomocnika

brakuje nam murzyna na DM, który biega jak głupi, jednak który głupi nie jest :p

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5005.12.2013, 22:58

TaYekARS

dzięki wielki za info ziomuś ;)

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11705.12.2013, 22:58

Hans_Zimmer---> Tak samo jaki pisanie o Fifie czy FPL na k.com. Niech pisze. LFC to nasz rywal, fajnie jest się czegoś dowiedzieć.