Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0

Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0 04.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1366 komentarzy

Szok, sensacja i niedowierzanie. Nie chodzi oczywiście o fakt, że Arsenal wygrał z Hull, bo to można było łatwo przewidzieć, ale o to, że Nicklas Bendtner najpierw trafił w piłkę, a w rezultacie do bramki. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, to Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyli, zdobywając kolejne, cenne 3 punkty do swojego dorobku, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Mimo że Hull w niedzielę ograło Liverpool, a Arsenal przystąpił do tego spotkania w nieco rezerwowym składzie, to nie miało absolutnie żadnego problemu z ograniem Tygrysów, którzy ani razu poważnie nie zagrozili Szczęsnemu.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey (80. Arteta) - Rosicky (73. Wilshere), Özil, Cazorla - Bendtner (73. Walcott)

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Figueroa – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Meyler, Brady (58. Rosenior) – Graham (58. Boyd), Sagbo (74. Gedo)

Co za początek meczu! Już w 93. sekundzie spotkania, piłkę do siatki pakuje... Nicklas Bendtner. Nie, to wcale nie jest pomyłka. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym Hull i mocnym strzałem głową, po uprzednim dośrodkowaniu Jenkinsona, pokonał McGregora.

Po mocnym początku, Kanonierzy wciąż dominowali na boisku. Cały czas atakowali bezradne Hull City, które nie mogło wyjść z własnej połowy. Londyńczycy mimo że nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych, byli pod grą, utrzymywali się przy piłce i nie dali przeciwnikowi dojść do głosu.

W 14. minucie Duńczyk mógł ponownie wpakować piłkę do bramki przeciwnika! Tym razem okropny błąd popełnił McGregor, który wypluł futbolówkę po strzale Özila. Duże szczudła Nicklasa nie pozwoliły mu jednak dojść do czystej pozycji strzeleckiej i w rezultacie potknął się o własne nogi.

W 19. minucie do głosu doszedł Santi Cazorla, jednak jego uderzenie nie znalazło drogi w światło bramki. Była to już druga próba Hiszpana w tym meczu, w obu przypadkach brakowało mu odrobinę precyzji.

Kolejne minuty były stosunkowo spokojne, chociaż Kanonierzy wciąż byli stroną wyraźnie dominującą. W 28. minucie strzał po ziemi oddał Aaron Ramsey, ale McGregor tym razem zachował trzeźwy umysł i złapał piłkę.

Dwie minuty później Per Mertesacker sfaulował w okolicy 25. metra George'a Grahama, a sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Była to pierwsza groźna akcja Hull, mimo że Szczęsny bez problemów złapał piłkę bitą dośrodkowaniem.

W 33. minucie kolejny raz zaatakował Aaron Ramsey i tym razem był o krok od strzelenia bramki. Jego atomowe uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał jednak McGregor, który po bardzo ospałym początku, z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej.

Dziesięć minut później kolejny raz zachwycił nas Nicklas Bendtner! Tym razem Duńczyk celnie dośrodkował na głowę Mesuta Özila, który strzelił jednak obok bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu The Gunners.

Tak jak Arsenal zaczął pierwszą połowę, to samo zrobił w drugiej. Świetna akcja zespołowa zakończyła się podaniem Ramseya do Mesuta Özila, a reprezentant Niemiec na wielkim luzie wpakował piłkę do siatki.

Przy strzelonej bramce warto również zwrócić uwagę na pracę Ignacio Monreala przy linii bocznej, który uratował futbolówkę przed wyjściem na aut i zapoczątkował akcję swojego zespołu.

W 55. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł strzelić Nicklas Bendtner, ale Robbie Brady wybił piłkę z linii bramkowej.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Pewny swego Arsenal nieco odpuścił, co dało drużynie gości więcej miejsca. Hull przeprowadziło w późniejszym czasie dwie groźne akcje, które nie przyniosły żadnych bramek, a jedynie stłuczkę pomiędzy Szczęsnym a Sagbo.

W 80. minucie Hull przeprowadziło bardzo groźną akcję. Dośrodkowanie mogło dojść do wybiegającego napastnika, jednak piłkę w świetny sposób wybił Per Mertesacker, który potwierdził fenomenalną formę.

W doliczonym czasie gry głową po dośrodkowaniu Elmohammady'ego strzelał jeszcze Boyd, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wygrał kolejne spotkanie i umocnił się na pozycji lidera Premier League.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Jogurt komentarzy: 165606.12.2013, 09:16

czemu czytam ze flamini kontuzja?!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.12.2013, 09:14

Barcelona nie odstaje jakoś od Nas jakością. te informacje są z czterech liter wzięte.

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 106.12.2013, 09:11

Ramsey nie ma po co odchodzic do Barcelony, no i ma jeszcze 4 lata kontraktu

seba9196 komentarzy: 87406.12.2013, 08:28

thide, przecież Ramsey z pewnością oglądał jakiś mecz Barcelony, więc myślę że jakaś katalońska nić DNA się znajdzie ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.12.2013, 08:16

Brytyjczyk w barcelonie? No way. Ramsey w barcelonie? Hahahehehehahahshshsh

bobslej22 komentarzy: 829406.12.2013, 07:51

sport.wp.pl/kat,1744,title,Wyslannicy-Barcelony-obserwuja-Ramseya,wid,16231231,wiadomosc.html

Zaczęło się badanie DNA . No i to przekonanie że na bank będziemy walczyć o Fabsa . Niech zarząd zacznie wpisywac magiczne klauzule w kontraktach . Skoro Ronaldo ma 1mld ( poprawcie bo nie jestem pewien ) to taki Ramsey może mieć 200 baniek :P .

bobslej22 komentarzy: 829406.12.2013, 07:48

Tak sobie patrze na najbliższe spotkanie i inne pozostałych zespołów i myśle sobie jak wygramy z Evertonem ( będzie ciężko ) to możemy nieźle odskoczyć bo czołówka wydaje mi się że ma ciężkie wyjazdy . Szkoda Boruca bo wtedy by można obstawiać że City tego nie wygra . Teraz to jest nadal Southampton ale juz chyba obrona nie ta . W momencie gdy odpadł Boruc wszystko się posypało. Miejmy nadzieję że drewniaki ze STOKE którzy juz podobno nie są drewniakami ( nie oglądałem nigdy ich meczu chyba że grali z nami bo nienawidze ) wyrwą jakieś punkty z Chelsea . Do tego może Święci i Sunderland no bo gdzie szukac punktów jak nie z kurczaczkami :)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2706.12.2013, 07:39

Rankingu pomocników nie da się ułożyć bo jest zbyt duży kryzys w światowej piłce na tej pozycji.

cegla5055 komentarzy: 152506.12.2013, 06:19

Pawlak Kanonier--. ja jestem z okolic Lodzi mozna powiedziec i u mnie nie pada snieo wogole, tylko pizdzi jak nie wiem. Zimno i wietrznie xD

Kowalczyk11 komentarzy: 325306.12.2013, 01:27

No ciekawe co Sturridge pokaże jak wróci po kontuzji bo na tą chwile jest poza składem na 6 tygodni. Odnośnie Luisa to pozostaje mieć nadzieje że jeśli zmieni klub to albo na Arsenal albo na jakiś spoza PL. Nie ma co sie zachwycać innymi jakby nie było , takiego środka i takiej obrony jak my nie ma nikt w tej lidze i to mnie cieszy. Oby Chambo wrócił na mecz z Cardiff w Nowy Rok to by było coś fantastycznego , licze na jego jeszcze większy rozwój bo przydałby się ktoś na skrzydło z dobrym dryblingiem. Kolejna sprawa jest taka że Poldi będzie za tydzień Chambo za miesiąc i w tym momencie naszym problemem będzie kogo.... nie wziąc nawet na ławkę ;D No ale nie ma sensu się zabierać za rozwiązywanie tego problemu bo zejdzie dwa dni;d Trzeba sie zbierać , nareczka

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2013, 01:21

apropo Lewego dziennik Marca zrobil ankiete by wybrac 11 sezonu ,zaglosowalo 150 tys ludzi , wiecie kto na szpicy?...Lewandowski

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2013, 01:15

Kowalczyk11

racja, ale maja jeszcze sturra wiadomo to nie to samo, ale 9 bram walnal. Ten duet strzelil razem w lidze 22 gole na 30 lfc. Kazdy myslal roo i rvp duet marzen , a tu prosze sa w cieniu na ta chwile.

Kowalczyk11 komentarzy: 325306.12.2013, 01:10

Suarez może być absolutnie poza zasięgiem innych napastników w tym roku. W pojedynkę zdobył prawie połowe bramek które strzelił w tym sezonie cały zespół jednocześnie nie grając w pierwszych 6 kolejkach to jest niesamowite. Zaczynam być bliski stwierdzenie że Lfc staje się one-man-team z każdym jego tak popisowym występem. W przypadku chelsea to już nie mam wątpliwości oni są one-man-team , oczywiście mam tu na myśli Edena który kolejny raz wyciąga im przegrany mecz.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2013, 01:08

beznazwy

dostajesz symboliczna 5, jutro przygotuj mi liste pomocników tylko pamietaj naucz sie.

beznazwy komentarzy: 237106.12.2013, 01:06

Aktualnie
7Lewandowski 6.Falcoao 5.Ibrahimoviv 4.Suarez 3.Messi 2.Ronaldo 1.Gomis

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2013, 01:02

Teraz tak patrze Suarez w 9 meczach BPL 13 bram , teraz tak sobie mysle co by bylo gdyby zagral te 14 meczow .
Byli tu tacy co pisali ,,Suarez 40 goli ? zartujesz''
Zawsze powtarzalem facet jest to w stanie zrobic i teraz paru sie uciszy na te stwierdzenie.
Suarez zalicza sie do tego topu gdzie takie liczby sa osiagalne co pisalem rok temu.

gunner1704 komentarzy: 131906.12.2013, 01:00

Ale moze trzeba im juz za młodego uswiadamiac co i jak....to wkoncu Kanonierzy pełną gąbą...dobranoc

beznazwy komentarzy: 237106.12.2013, 00:58

No rivaldo pamiętam jak Ian McPhersona hejtowali wszyscy a potem taka gwiazda

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2013, 00:55

gunner1704

tu jest wiele 12-latkow itp , wiemy jak to jest, wtedy dzieciaki maja okres buntu i te sprawy, trzeba troche przymknac oko na to.

Ja jako facet po 60 juz sie przyzwyczailem do tych pojazdow na pilkarzy.

gunner1704 komentarzy: 131906.12.2013, 00:52

Niechodzi mi dzisiaj...tak ogólnie....na przelomie paru sezonow to widze...

gunner1704 komentarzy: 131906.12.2013, 00:50

Witam...żałosne są niektóre komenty...widze na tej stronie wielu znawców patrzących przez jakis dziwny pryzmat na naszych zawodnikow...totalną bzdurą jest "krytykowanie" zawodnikow zanim wyjda na boisko...zamiast zaakceptowac i uszanowac wybory trenera to strzelanie z du py jaki to on zj e ba y...cienki...Ramsey,Flamini...czy ostatnio
Bendtner i Jenkinson(chłopaka jada nawet za to ze załapał sie do 11 kolejki)..oni zawsze byli czescia druzyny i nawet jak notowali słabsze wystepy to i tak Wenga zdawał sobie sprawe z ich potencjału...i wierzył w nich...tak zbudował morale a co za tym idzie druzyne...kazdy zawodnik jes wazny w mistrzowskiej druzynie i Wenger to wie...pokazał to dobitnie ostani mecz....dlatego....prosze...szanujmy piłkarzy własnej druzyny...szanujmy Arsenal...pozdro

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.12.2013, 00:49

Glosy blaszczykowskiego w glosowaniu Zlotej piłki-1.Ronaldo 2.Messi 3.Lewandowski

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41206.12.2013, 00:48