Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0

Bendtner strzela gola, Arsenal pokonuje Hull 2-0 04.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1366 komentarzy

Szok, sensacja i niedowierzanie. Nie chodzi oczywiście o fakt, że Arsenal wygrał z Hull, bo to można było łatwo przewidzieć, ale o to, że Nicklas Bendtner najpierw trafił w piłkę, a w rezultacie do bramki. Wracając jednak do samego przebiegu meczu, to Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich przeciwników i zasłużenie zwyciężyli, zdobywając kolejne, cenne 3 punkty do swojego dorobku, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Premier League.

Mimo że Hull w niedzielę ograło Liverpool, a Arsenal przystąpił do tego spotkania w nieco rezerwowym składzie, to nie miało absolutnie żadnego problemu z ograniem Tygrysów, którzy ani razu poważnie nie zagrozili Szczęsnemu.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey (80. Arteta) - Rosicky (73. Wilshere), Özil, Cazorla - Bendtner (73. Walcott)

Hull City: McGregor – Chester, Bruce, Figueroa – Huddlestone – Elmohamady, Livermore, Meyler, Brady (58. Rosenior) – Graham (58. Boyd), Sagbo (74. Gedo)

Co za początek meczu! Już w 93. sekundzie spotkania, piłkę do siatki pakuje... Nicklas Bendtner. Nie, to wcale nie jest pomyłka. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym Hull i mocnym strzałem głową, po uprzednim dośrodkowaniu Jenkinsona, pokonał McGregora.

Po mocnym początku, Kanonierzy wciąż dominowali na boisku. Cały czas atakowali bezradne Hull City, które nie mogło wyjść z własnej połowy. Londyńczycy mimo że nie tworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych, byli pod grą, utrzymywali się przy piłce i nie dali przeciwnikowi dojść do głosu.

W 14. minucie Duńczyk mógł ponownie wpakować piłkę do bramki przeciwnika! Tym razem okropny błąd popełnił McGregor, który wypluł futbolówkę po strzale Özila. Duże szczudła Nicklasa nie pozwoliły mu jednak dojść do czystej pozycji strzeleckiej i w rezultacie potknął się o własne nogi.

W 19. minucie do głosu doszedł Santi Cazorla, jednak jego uderzenie nie znalazło drogi w światło bramki. Była to już druga próba Hiszpana w tym meczu, w obu przypadkach brakowało mu odrobinę precyzji.

Kolejne minuty były stosunkowo spokojne, chociaż Kanonierzy wciąż byli stroną wyraźnie dominującą. W 28. minucie strzał po ziemi oddał Aaron Ramsey, ale McGregor tym razem zachował trzeźwy umysł i złapał piłkę.

Dwie minuty później Per Mertesacker sfaulował w okolicy 25. metra George'a Grahama, a sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Była to pierwsza groźna akcja Hull, mimo że Szczęsny bez problemów złapał piłkę bitą dośrodkowaniem.

W 33. minucie kolejny raz zaatakował Aaron Ramsey i tym razem był o krok od strzelenia bramki. Jego atomowe uderzenie we wspaniałym stylu zatrzymał jednak McGregor, który po bardzo ospałym początku, z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej.

Dziesięć minut później kolejny raz zachwycił nas Nicklas Bendtner! Tym razem Duńczyk celnie dośrodkował na głowę Mesuta Özila, który strzelił jednak obok bramki.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu The Gunners.

Tak jak Arsenal zaczął pierwszą połowę, to samo zrobił w drugiej. Świetna akcja zespołowa zakończyła się podaniem Ramseya do Mesuta Özila, a reprezentant Niemiec na wielkim luzie wpakował piłkę do siatki.

Przy strzelonej bramce warto również zwrócić uwagę na pracę Ignacio Monreala przy linii bocznej, który uratował futbolówkę przed wyjściem na aut i zapoczątkował akcję swojego zespołu.

W 55. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł strzelić Nicklas Bendtner, ale Robbie Brady wybił piłkę z linii bramkowej.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Pewny swego Arsenal nieco odpuścił, co dało drużynie gości więcej miejsca. Hull przeprowadziło w późniejszym czasie dwie groźne akcje, które nie przyniosły żadnych bramek, a jedynie stłuczkę pomiędzy Szczęsnym a Sagbo.

W 80. minucie Hull przeprowadziło bardzo groźną akcję. Dośrodkowanie mogło dojść do wybiegającego napastnika, jednak piłkę w świetny sposób wybił Per Mertesacker, który potwierdził fenomenalną formę.

W doliczonym czasie gry głową po dośrodkowaniu Elmohammady'ego strzelał jeszcze Boyd, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Arsenal wygrał kolejne spotkanie i umocnił się na pozycji lidera Premier League.

Hull CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.12.2013, 21:57

Sprzedaż Shelveya to był idiotyzm ze strony Lfc, teraz jestem tego pewny. Ten chłopak jest cholernie chaotyczny, ale kiedyś zostanie pomocnikiem światowej klasy. Dwa ostatnie mecze to była naprawdę poezja w jego wykonaniu. Człowiek orkiestra. Takich strzałów z dystansu to ja w życiu nie widziałem. Potrzebował tylko trochę zaufania regularnej gry. W obecnej formie byłby drugim najlepszym zawodnikiem

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:55

Ars3n

gdzie tam

EKSPERTEM

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2013, 21:55

Ar3n

jestem wykladowca , u ktorego wielu tu pisalo prace magisterskie od co!

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:54

RIVALDO700@
to Ci sie udało bez kitu. Pomijam że to zafajniacki film.

Ars3n komentarzy: 1235405.12.2013, 21:53

Rivaldo
A kim ty jestes, zeby tu decydowac? szarym userem =|

Kanonierro komentarzy: 150305.12.2013, 21:53

Panowie,jestem z nadmorza huragan jest bardzo silny,wieje,pada wszystko. Na śląsku będzie dopiero za 4-5 h także pozakymajcie okna i życzę powodzenia.

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:52

Ależ bym rozpłakał oczki ze wzruszenia gdybyśmy podkradli Suareze. Szkada że płakać bede raczej z innego powodu^^.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 21:49

Tak tak wiem, a wybrali Rodżersa bo napisał pierdyliard stron o tym jak oddrewni Liverpool i Henry się wzruszył.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 105.12.2013, 21:47

orientuje się tutaj ktoś może, jak ma się sprawa z trwającą właśnie rekrutacją zimową do APSC? Dołączyłam do funclubu w 2011, rok temu nie przedłużałam członkostwa, a teraz chciałabym to zrobić i nie bardzo wiem, czy jest teraz taka opcja, czy jest to rekrutacja dla tylko i wylacznie nowych czlonkow. Dziekuje z gory za odpowiedzi

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:46

Arsenalfcfan

oprócz Martineza i Rodgersa przesłuchanych było kilku innych kandydatów, a decyzja miała być podjęta na końcu - chronologia rozmów nie ma tu znaczenia

wiem o tym, bo śledziłem każdą godzinę procesu zmiany trenera - wierz mi :p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 21:44

turysta,

Były gracz nie zawsze ma dojścia w klubie i wie co się dzieje... u nas także wielu byłych, utytułowanych zawodników się wypowiada, a tak naprawdę sporo nie wiedzą.

Dodatkowo o ile dobrze popamiętam to Sky Sports podawało, że Martinez ma się spotkać w Stanach z Johnem Henrym.

No ale sam fakt, że był ich numerem jeden na liście nawet na wywiad coś znaczyło, bo kolejność jest taka, że pierwszy jest ten kogo najbardziej się chce, drugi kogo drugieo itd.

A jak tak ważne dla Ciebie mają słowa kogoś utytułowanego to co powiesz o tym, że Gerrard to nie jest i nie był world-class?

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:41

ArseneAl@
Wstępnie miał być "troskliwy miś" ale uznali że to już było.

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:41

a23

k

tak jak mówię, lubię Martineza, robi świetną robotę w Evertonie, czym tylko potwierdza swój talent

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 21:39

turysta

Wiem, ale to miała być prowokacja z mojej strony !

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:37

A23

a czy ja mówiłem o Rodgersie cokolwiek?

zostało powiedziane tutaj, że Martinez dostał ofertę pracy w LFC, co jest jawnym kłamstwem, więc chciałem to naprostować

a Martineza bardzo szanuję i lubię jako trenera, nie jest to nic osobistego, tylko po prostu dziwią mnie jego wypowiedzi w sprawie oferty pracy w LFC - nawiasem, mówiło się, że Martinez był bardzo rozczarowany brakiem oferty pracy w LFC i stąd może te komentarze (tak wiem, że teraz jest "deligted" oficjalnie)

Koroniarz komentarzy: 1010605.12.2013, 21:36

youtube.com/watch?v=xPVy6iOBjm8&feature=c4-overview&list=UUBTy8j2cPy6zw68godcE7MQ

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.12.2013, 21:36

Nie ogarniam, jak kibice innej drużyny mogą siedzieć na stronach fanowskich konkurencji. Nie na moją głowę, ja siebie nie wyobrażam na takim manusite czy LFC.pl. Ale nie ma co drążyć tematu po raz kolejny, bo znowu się tylko spina zrobi.

matias1717 komentarzy: 48605.12.2013, 21:36

Dzięki Panie TakKrzysiu, właśnie tak myślałem. Temat uważam za zamknięty.

ArseneAl komentarzy: 2341705.12.2013, 21:35

Ksawery lol. Chyba bardziej bekowego imienia dla huraganu nie mogli wymyślić.

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:35

matias1717@
Bo sie pocą i prawą wycierają jajka

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 21:34

turysta

To i tak więcej niż Rodżers który dostał od niego i od Sousy gotowca w Swansea.

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:34

takkrzysiu

ja po prostu na lfc.pl praktycznie nie bywam - wolę RAWK i inne zagraniczne fora :p

Alonso komentarzy: 1282405.12.2013, 21:34

Po prostu Martinez wybrał lepszą cześć Liverpoolu :P

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:33

turysta@
aha, kiedyś czytałem tu jakiś skopiowany tekst RedWarriora, że "turysta" to taki i owaki i zdrajca rasy i wgl, wiec moje pytanie nie jest bezpodstawne. Ale skoro nie - to nie:).

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:33

*lubi

matias1717 komentarzy: 48605.12.2013, 21:33

Mam strasznie durne pytanie. Czy ktoś z Was wie, dlaczego ludzie na siłowni witają się lewą ręką? Męczy mnie to i nie mogę tego ogarnąć. Pomocy!

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:32

.. mówił również o tym Henry, również jest właścicielem klubu, ale jego się tutaj nie lubie, więc pewnie nie jest wiarygodny.

prawda?

kuba289 komentarzy: 216005.12.2013, 21:32

Wiecie może czy jest możliwość kupna teraz PS4 w jakimkolwiek sklepie w Polsce?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511605.12.2013, 21:32

U mnie też ma tylko lekko zahaczyć ten Ksawery. Ale pierwszy śnieg teraz bardzo ładnie naparza.

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:31

turysta@
Nie jestem infantylny:) nazwałem to tak, nieraz kiedy ktoś sie u nas pokłóci to dla żartu piszemy, że ten ma kose z tamtym. A chyba nietrudno zauważyć, że pisze w formie żartu. RedPussy? Bitch please;).

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:30

dziennikarzowi?

Phil Thompson wypowiedział się tylko na twitterze, a jest znany głównie z tego:

Liverpool
Football League First Division: (7) 1972–73, 1975–76, 1976–77, 1978–79, 1979–80, 1981–82, 1982–83

.. a nie z bycia dziennikarzem.

Wierzę jemu, a nie Martinezowi, którego jedyne trofeum do 1 Fa Cup.

Wheelan jest znany z gadania głupot wszelkich i z dzwonienia o tym do prasy, także tu również pudło.

kanonier91 komentarzy: 457005.12.2013, 21:29

youtube.com/watch?v=rD6XJgb8oOM

u mnie strasznie piździ i mam problemy z netem własnie przez to... Ksawery nadchodzi!!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 105.12.2013, 21:28

Na Dolnym Śląsku nie będzie szału, także się tym bliżej nie interesowałem

turysta komentarzy: 608905.12.2013, 21:27

takkrzysiu

jeśli chodzi Ci o Redwarriora, to nigdy z nim nie prowadziłem żadnej konwersacji, więc trudno mówić o jakiejkolwiek "kosie"

sam pomysł, żeby mieć z kimś kosę przez internet wydaje mi się co najmniej głupi i infantylny :p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 205.12.2013, 21:27

Moja krew ! Keep it going !

Arsenalfcfan komentarzy: 1320705.12.2013, 21:26

turysta,

Prezes Wigan mówił, że LFC go chciało, ale udało mu sie go namówić na pozostanie, także Martinez o tym mówił. Raczej zaufam prezesowi klubu i trenerowi niż dziennikarzowi. Z doświadczenia wiadome jest, że dziennikarze dużo piszą aby szukać sensacji. Dodatkowo Martinez wylądował po wrogiej stronie, więc tym bardziej będzie się go oczerniało... a zwłaszcza byli gracze LFC, którzy znają smak derbów.

TakKrzysiu komentarzy: 893605.12.2013, 21:25

RIVALDO700@
Huragan Ksawery molo omija, widocznie masz do czynienia z Huraganem Ptysiem.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 105.12.2013, 21:23

lipinski to ten co mowil ze ramsey jest obecnie najlepszym pomocnikiem biegajacym po europejskich boiskach, i ze napoli jest duzo lepsze niz to wyglada?

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10805.12.2013, 21:23

Na Highbury.pl ruszyliśmy z kolejnym konkursem i pierwszą edycją "Canon d'Or" czyli nagrodą dla najlepszego Kanoniera roku 2013! Zapraszamy do głosowania i do zabawy :D