Beniaminek bez kompleksów, Arsenal 0-0 Boro

Beniaminek bez kompleksów, Arsenal 0-0 Boro 22.10.2016, 17:02, Łukasz Wandzel 1338 komentarzy

Arsene Wenger świętując swoje 67. urodziny został zmuszony do podzielenia się nie tylko tortem, ale także punktami. Jego podopieczni zremisowali dzisiaj na The Emirates Stadium z beniaminkiem z Middlesbrough. Trudno powiedzieć czego dokładnie zabrakło, kiedy próbuje się ustalić przyczyny niemocy w grze ofensywnej ze strony Arsenalu. Choć pierwsza połowa w wykonaniu londyńczyków była kompletnie bezbarwna, jeśli chodzi o kreowane sytuacje, to w drugiej możliwości stwarzali sobie aż nadto, żeby być w stanie uszczknąć trzy punkty i uszczęśliwić swojego menedżera.

Oceń zawodników Arsenalu!

Z drugiej strony, niezły występ zaliczyła drużyna przyjezdna, która nie oddała pola, nie przestraszyła się teoretycznie mocniejszego rywala i budowała niewiele mniej akcji, które mogły zakończyć się golem dającym komplet oczek właśnie im. Na nieszczęście gospodarzy, jeszcze lepsi niż Traore i Negredo byli defensorzy beniaminka, którzy dzielnie się bronili i w pełni zapracowali na to, aby wywieźć z Londynu jeden punkt. Dodatkowo, obrońcy wspierani byli przez Victora Valdesa, a ten zaliczył udany występ, co tym bardziej utrudniało Alexisowi i spółce przełamanie i strzelenie gola.

Składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Elneny (74' Chamberlain), Coquelin - Walcott, Özil, Iwobi (67' Perez) - Alexis.

Middlesbrough: Valdes - Barragan, Ayala, Gibson, Friend - De Roon, Clayton - Traore, Forshaw, Ramirez (84' Downing) - Negredo (90+5' Stuani).

Gdyby na wynik wpływ miał styl gry stających przeciwko sobie drużyn, to zespół Arsenalu przegrałby z Boro pierwszą połowę. Po myśli faworytów tego spotkania, jakimi niewątpliwie byli The Gunners, mecz układał się przez niecałe dwadzieścia minut. Wtedy gospodarze zamknęli przeciwnika na własnej połowie, lecz nie potrafili objąć prowadzenia. Można więc było odnieść wrażenie, że upragniona bramka w końcu padnie, ale do tego czasu, podczas oglądania, będzie się zbierało na ziewanie. Natomiast wszystkich widzów przebudzili piłkarze... z Middlesbrough. Zaskoczyli oni bowiem groźną kontrą w 19. minucie. Chwilę później strzał z rzutu wolnego trafił w słupek. Koniec końców Petr Cech ratował skórę własnej drużynie mniej więcej cztery razy. Do tego swoją cegiełkę niewątpliwie dołożyli obrońcy Kanonierów, którzy niejednokrotnie popełniali błędy. W ofensywie zabrakło przede wszystkim mocnej odpowiedzi, ponieważ trudno przypomnieć sobie jakąkolwiek zagrażającą bramce Valdesa sytuację sprzed przerwy.

Druga część meczu była zgoła odmienna w wykonaniu zawodników Wengera. Nieco ogarnęli grę w obronie, przez co Petr Cech nie miał kontaktów z futbolówką tak często jak wcześniej. Do, tego w ofensywie coraz częściej przebijali się do pola karnego gości. Ale co z tego? Nie licząc kilku naprawdę wymagających interwencji strzałów, choćby Alexisa z okolicy dwudziestego metra, to Arsenal niespecjalnie miał zamiar ryzykować i grał na pół gwizdka. Szczególnie frustrująca mogła być końcówka, gdzie londyńczycy, rozgrywając piłkę praktycznie tylko dookoła pola karnego przeciwnika, decydowali się głównie na wrzutki do środka. Tam nie było nikogo, kto zdołałby takie dośrodkowanie wykorzystać, czyli oddać strzał. Ani Alexis, ani Perez. Raz udało się to Walcottowi, tylko że jego uderzenie było anemiczne. Valdes większość piłek wyłapywał z uśmiechem na ustach, ponieważ brakowało mocnego strzału, który realnie zagrażałby bramce hiszpańskiego golkipera i zmusił go do interwencji.

Emocjonująco zrobiło się w doliczonym czasie gry, ponieważ każdy fan liczył jeszcze na wepchnięcie futbolówki za linię bramki przez któregoś z Kanonierów. Tym bardziej przykry mógł być fakt, że mecz zakończył się remisem, a w 94. minucie Mesut Özil umieścił piłkę w siatce. Niestety, niemiecki pomocnik znajdował się na pozycji spalonej. Irytacja na pewno musiała sięgnąć zenitu na niejednym krzesełku stadionowym i przed niejednym telewizorem. Chwilę po tym, bo arbiter zdecydował się na przedłużenie drugiej części o pięć minut, do okazji strzeleckiej doszedł jeszcze Walcott. Anglik miał około pięć metrów do bramki i chybił. Co nie zmieniało nic, ponieważ sędzia liniowy znowu podniósł chorągiewkę sygnalizując, że on także zaliczył offside.

W tym spotkaniu trudno znaleźć kogoś, kogo można by było wyróżnić, ale również i winić. Arsenal podzielił się punktami i to nie ulegnie już zmianie. Liczy się jedynie, jakie wnioski wyciągnie Wenger po tym remisie. Jego drużyna przynajmniej do jutra zajmuje fotel lidera, lecz w tym momencie bezpośrednio walczy z Manchesterem City o pierwsze miejsce w tabeli, a do zwycięstwa w lidze potrzeba niezwykłej wytrwałości. Na drodze klubu z The Emirates jeszcze wiele ważnych meczów z zespołami walczącymi o wysokie miejsca w tabeli oraz takimi, które będą zaciekle dążyć do powiększenia swojego niewielkiego dorobku punktowego, czego przykładem było właśnie dzisiejsze starcie z beniaminkiem. Dlatego więcej niepotrzebnej utraty punktów należy w przyszłości unikać.

MiddlesbroughPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.10.2016, 18:26

Ruch się budzi po utracie Stępińskiego. Niezgoda strzela w trzecim meczu z rzędu, w rezerwie Arak + zbalansowana druga linia Surma - Moneta - Lipski. Ruch nabiera rumieńców.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189924.10.2016, 18:19

Sparku
Balotelli ;)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.10.2016, 18:17

pierre
Oglądałeś mecz? Radwanska przegrała psychicznie w trzecim czy zmęczenie? Ja tak sobie pomyslalem, że jet-lag mógł mieć tu duże znaczenie, który obowiązywał tylko Rosjanke. Najwidoczniej nie miało to takiego znaczenia.13-4. A może jeszcze w finale je zobaczymy.

MarcinMotyl komentarzy: 163724.10.2016, 18:15

Mam pytanie odnosnie biletów na mecz Arsenalu, sprawdzałem na zewnętrznej stronie to ceny są dosyć duże czy z kartą membership można zdobyć taniej bilet

pierre_afc komentarzy: 1207124.10.2016, 18:04

@Gunnerrsaurus - Bo tak jest. Od lat jest wojna marketingowa CR7 (Nike) vs Messi (Adidas) i piłkarze itd. głosują na tego, którego bardziej lubią. Niektórzy się wyłamują i głosują na swoich kumpli z klubu jak taki Lewandowski. A Suarez nigdy nie dostanie takiej nagrody ze względu na wizerunek.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189924.10.2016, 17:43

ZP to marketing, nic więcej, ja przestałem zwracać na to uwage w wieku 10 lat, może dlatego teraz uważam, że Suarez jest lepszy od Messiego, choć przecież to Argentyńczyk dostaje nagrodę za nagrodą

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2016, 17:23

Xander
Gdzie na fb wrzucali, ze ona nie jest matematyczka i potwierdzila, ze na filmie to ktos inny.

pierre_afc komentarzy: 1207124.10.2016, 17:20

Również Mr. Robot jest kozacki, ale nie jest to łatwy serial do oglądania :)

Orandzo komentarzy: 338024.10.2016, 17:11

Ale następna kolejka jest dopiero w sobotę a dzisiaj jest poniedziałek, co wam się aż tak spieszy z obstawianiem XD

fabregas1987 komentarzy: 2581524.10.2016, 17:09

Panowie polecicie jakiś ciekawy serial?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.10.2016, 16:45

Dobre pytanie. Coś czuję, że w tej kolejce wielu użytkowników zapomni o obstawieniu meczy.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10924.10.2016, 16:43

Czemu w typerze nie ma jeszcze możliwości ustawiania następnej kolejki?

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10924.10.2016, 16:42

@TW_Szczepan

O ile Santi będzie zdolny do gry

pierre_afc komentarzy: 1207124.10.2016, 16:39

@Hubertus888 - Póki co została przedstawiona połowa zawodników. Co nie zmienia faktu, że swoi głosują na swoich. Taki Lewandowski będzie głosował na kumpli z Bayernu, CR7 na kumpli Realu itd.

XandeR komentarzy: 968524.10.2016, 16:36

Athene

Ja juz Chance widzialem, pierwsze 5min wciska w fotel, pozniej jest roznie, ale czolowka i ten ponury wstep sa swietne.
Jezeli nie pojda w tanie kino akcji i poprowadza pojedynek w ciekawy sposob, moze byc nawet 9/10, ale pewnie wyjdzie cos sredniego.

Hubertus888 komentarzy: 367424.10.2016, 16:35

Widzieli listę nominowanych do ZP? Przecież to jest jakaś zwała że Sancheza nie ma. Suarez i wielu innych ma rację to jest konkurs popularności...

TW_Szczepan komentarzy: 188424.10.2016, 16:29

Na Sunderland to i tak środek Coq-Cazorla musi być

3rdpitch komentarzy: 454224.10.2016, 16:27

Everything Wenger and the club have said in the AGM so far has given me the impression this might actually be Wengers last season at Arsenal... Will try and get some of it up later for you to read ok

z facebooka

AGM - Annual General Meeting

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2016, 16:24

@Womanizer
"1 mecz zawieszenia jest za czerwo ale otrzymane za 2x żółtko" Też, ale nie tylko

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10924.10.2016, 16:23

3 mecze (z Boro, Reading w FA Cup i Sunderlandem)

Womanizer komentarzy: 992224.10.2016, 16:22

1 mecz zawieszenia jest za czerwo ale otrzymane za 2x żółtko. Bezpośrednie czerwo to 3 mecze pauzy

TW_Szczepan komentarzy: 188424.10.2016, 16:21

dziwna sprawa z tym zawieszeniem Xhaki, bo niektórzy podają 1 mecz zawieszenia, inni 3

pierre_afc komentarzy: 1207124.10.2016, 16:21

Ładny i wyrównany mecz Radwańskiej z Kuznetsovą no nie licząc tego drugiego seta, który Polka dość łatwo wygrała. Jednak boje się, że Aga nie da rady trzeciego seta wygrać.

TW_Szczepan komentarzy: 188424.10.2016, 16:19

No, ja mam dostęp do HBO GO, ale wolę ściągnąć Westworld czy Detektywa z torrentów, bo lepsza jakość, szybciej i można napisy włączyć

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2016, 16:18

@damianARSENAL zgadza się, toż to definicja faulu taktycznego:

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 224.10.2016, 16:16

Shameless i Westworld są równie dobre, niestety tak się składa że w telewizji oglądam tylko mecze, więc założyłem niechlubną opaskę pirata i skorzystałem z niezmierzonej pomocy internetów. Został mi jeszcze Belfer oraz dwa odcinki nowego serialu z Hugh Laurie'm który zwie się Chance, może być ciekawie.

damianARSENAL komentarzy: 852024.10.2016, 16:15

Jeśli zawodnik otrzyma czerwony kartonik za zagranie taktyczne, wtedy 1 mecz pauzy. Natomiast, jeśli był nadmiar agresji wtedy 3 mecze zawieszenia. IMO Granit powinien pauzować 1 spotkanie.

TW_Szczepan komentarzy: 188424.10.2016, 16:11

Dewry

Też o tych 3 meczach wiedziałem, ale za takie wejścia jedno spotkanie powinno być max

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 224.10.2016, 16:09

TW_Szczepan
Z tego co pamiętam to z automatu za bezpośrednią czerwoną są 3 mecze zawieszenia, bez względu na to, za co otrzymano kartkę.

TW_Szczepan komentarzy: 188424.10.2016, 16:06

Xhaka 3 mecze za coś takiego? Trochę paranoja, ale mniejsza z tym, jakiemuś Dragomirowi albo Maitlandowi można dać szanse. Cazorli nie ma co ryzykować z Reading, bo na ligę musi być

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 124.10.2016, 15:57

Reading*

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 124.10.2016, 15:56

Tylko tyle, że nie będzie dostępny na mecz z Readong. Coś mi się ta sytuacja nie podoba.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997324.10.2016, 15:52

Wenger cos mowil o Cazorli?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.10.2016, 15:52

Renato Sanches zwycięzcą nagrody Golden Boy.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 224.10.2016, 15:37

Nie. Sunderland to będzie jego ostatni mecz zawieszenia. Więc zobaczymy go pewnie z Ludogorcem.

dissault komentarzy: 326824.10.2016, 15:35

myślałem że tylko mecze ligowe obejmuje czerwona, w takim razie z Sunderlandem będzie już dostępny?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 224.10.2016, 15:33