Beniaminek bez kompleksów, Arsenal 0-0 Boro

Beniaminek bez kompleksów, Arsenal 0-0 Boro 22.10.2016, 17:02, Łukasz Wandzel 1338 komentarzy

Arsene Wenger świętując swoje 67. urodziny został zmuszony do podzielenia się nie tylko tortem, ale także punktami. Jego podopieczni zremisowali dzisiaj na The Emirates Stadium z beniaminkiem z Middlesbrough. Trudno powiedzieć czego dokładnie zabrakło, kiedy próbuje się ustalić przyczyny niemocy w grze ofensywnej ze strony Arsenalu. Choć pierwsza połowa w wykonaniu londyńczyków była kompletnie bezbarwna, jeśli chodzi o kreowane sytuacje, to w drugiej możliwości stwarzali sobie aż nadto, żeby być w stanie uszczknąć trzy punkty i uszczęśliwić swojego menedżera.

Oceń zawodników Arsenalu!

Z drugiej strony, niezły występ zaliczyła drużyna przyjezdna, która nie oddała pola, nie przestraszyła się teoretycznie mocniejszego rywala i budowała niewiele mniej akcji, które mogły zakończyć się golem dającym komplet oczek właśnie im. Na nieszczęście gospodarzy, jeszcze lepsi niż Traore i Negredo byli defensorzy beniaminka, którzy dzielnie się bronili i w pełni zapracowali na to, aby wywieźć z Londynu jeden punkt. Dodatkowo, obrońcy wspierani byli przez Victora Valdesa, a ten zaliczył udany występ, co tym bardziej utrudniało Alexisowi i spółce przełamanie i strzelenie gola.

Składy obu ekip:

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Elneny (74' Chamberlain), Coquelin - Walcott, Özil, Iwobi (67' Perez) - Alexis.

Middlesbrough: Valdes - Barragan, Ayala, Gibson, Friend - De Roon, Clayton - Traore, Forshaw, Ramirez (84' Downing) - Negredo (90+5' Stuani).

Gdyby na wynik wpływ miał styl gry stających przeciwko sobie drużyn, to zespół Arsenalu przegrałby z Boro pierwszą połowę. Po myśli faworytów tego spotkania, jakimi niewątpliwie byli The Gunners, mecz układał się przez niecałe dwadzieścia minut. Wtedy gospodarze zamknęli przeciwnika na własnej połowie, lecz nie potrafili objąć prowadzenia. Można więc było odnieść wrażenie, że upragniona bramka w końcu padnie, ale do tego czasu, podczas oglądania, będzie się zbierało na ziewanie. Natomiast wszystkich widzów przebudzili piłkarze... z Middlesbrough. Zaskoczyli oni bowiem groźną kontrą w 19. minucie. Chwilę później strzał z rzutu wolnego trafił w słupek. Koniec końców Petr Cech ratował skórę własnej drużynie mniej więcej cztery razy. Do tego swoją cegiełkę niewątpliwie dołożyli obrońcy Kanonierów, którzy niejednokrotnie popełniali błędy. W ofensywie zabrakło przede wszystkim mocnej odpowiedzi, ponieważ trudno przypomnieć sobie jakąkolwiek zagrażającą bramce Valdesa sytuację sprzed przerwy.

Druga część meczu była zgoła odmienna w wykonaniu zawodników Wengera. Nieco ogarnęli grę w obronie, przez co Petr Cech nie miał kontaktów z futbolówką tak często jak wcześniej. Do, tego w ofensywie coraz częściej przebijali się do pola karnego gości. Ale co z tego? Nie licząc kilku naprawdę wymagających interwencji strzałów, choćby Alexisa z okolicy dwudziestego metra, to Arsenal niespecjalnie miał zamiar ryzykować i grał na pół gwizdka. Szczególnie frustrująca mogła być końcówka, gdzie londyńczycy, rozgrywając piłkę praktycznie tylko dookoła pola karnego przeciwnika, decydowali się głównie na wrzutki do środka. Tam nie było nikogo, kto zdołałby takie dośrodkowanie wykorzystać, czyli oddać strzał. Ani Alexis, ani Perez. Raz udało się to Walcottowi, tylko że jego uderzenie było anemiczne. Valdes większość piłek wyłapywał z uśmiechem na ustach, ponieważ brakowało mocnego strzału, który realnie zagrażałby bramce hiszpańskiego golkipera i zmusił go do interwencji.

Emocjonująco zrobiło się w doliczonym czasie gry, ponieważ każdy fan liczył jeszcze na wepchnięcie futbolówki za linię bramki przez któregoś z Kanonierów. Tym bardziej przykry mógł być fakt, że mecz zakończył się remisem, a w 94. minucie Mesut Özil umieścił piłkę w siatce. Niestety, niemiecki pomocnik znajdował się na pozycji spalonej. Irytacja na pewno musiała sięgnąć zenitu na niejednym krzesełku stadionowym i przed niejednym telewizorem. Chwilę po tym, bo arbiter zdecydował się na przedłużenie drugiej części o pięć minut, do okazji strzeleckiej doszedł jeszcze Walcott. Anglik miał około pięć metrów do bramki i chybił. Co nie zmieniało nic, ponieważ sędzia liniowy znowu podniósł chorągiewkę sygnalizując, że on także zaliczył offside.

W tym spotkaniu trudno znaleźć kogoś, kogo można by było wyróżnić, ale również i winić. Arsenal podzielił się punktami i to nie ulegnie już zmianie. Liczy się jedynie, jakie wnioski wyciągnie Wenger po tym remisie. Jego drużyna przynajmniej do jutra zajmuje fotel lidera, lecz w tym momencie bezpośrednio walczy z Manchesterem City o pierwsze miejsce w tabeli, a do zwycięstwa w lidze potrzeba niezwykłej wytrwałości. Na drodze klubu z The Emirates jeszcze wiele ważnych meczów z zespołami walczącymi o wysokie miejsca w tabeli oraz takimi, które będą zaciekle dążyć do powiększenia swojego niewielkiego dorobku punktowego, czego przykładem było właśnie dzisiejsze starcie z beniaminkiem. Dlatego więcej niepotrzebnej utraty punktów należy w przyszłości unikać.

MiddlesbroughPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.10.2016, 15:03

ZelGrey
Za Bielika wystąpi Holding, Ramsey raczej też nie zagra od pierwszej minuty.

ZelGrey komentarzy: 252424.10.2016, 15:01

Ciekawe jak z Giroud i Ramseyem - czy będą w stanie wystąpić z Reading i czy tylko na samą końcówkę czy zagrać większość spotkania. Zakładając, że doszli do wystarczającej dyspozycji by wystąpić w podstawie chciałbym zobaczyć następujący skład:

Ospina - Maitland-Niles, Bielik, Gabriel, Gibbs - Elneny, Ramsey - Ox, Reine-Adelaide, Perez - Giroud

Przy dobrym wyniku, chętnie bym też zobaczył w drugiej połowie Zelalema, ciekawe jestem, jak ten chłopak się rozwija i czy są jeszcze jakiekolwiek szanse na to, że zostanie zawodnikiem pierwszej drużyny.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.10.2016, 14:52

Abou Diaby is now fighting for his career as he undergoes ankle surgery in London after suffering yet another injury.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 224.10.2016, 14:50

Słodki Jezu w pomarańczach, nowy sezon Walking Dead i ciężka rozkmina od rana..

mitmichael komentarzy: 4924324.10.2016, 14:45

- Jestem szalenie ostrożna. Nie bierze się środków ot tak. Nieważne, czy to herbata czy coś innego, zwłaszcza zakupionego zagranicą czy w aptece - mówiła Therese Johaug ledwie dwa tygodnie przed ujawnieniem, że wykryto u niej zakazany clostebol hahahaha

a w Norwegii sprzedaja łososia z pomatka do ust w prezencie by Johaug :D

Tomassini komentarzy: 272024.10.2016, 14:44

Macie do polecenia jakąś zagraniczną stronę z filmami?

Szukam filmu S Is for Stanley i nie mogę go nigdzie znaleźć

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.10.2016, 14:33

Żeby tylko nikt teraz na dłużej nie wypadł i będzie dobrze.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 124.10.2016, 14:28

Dobrze, że Ramsey i Żiru wracają

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.10.2016, 14:26

W tym sezonie chyba największy progres zaliczy M-Niles chociaż kto wie? :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.10.2016, 14:10

Dokładnie 12 lat temu, zakończyła się seria 49 meczów bez porażki w PL.

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2016, 14:08

@Redzik dobra informacja. Tak jak przewidywaliśmy, czeka nas jutro mocno odmłodzony składzik. Szkoda, że Vlad się nie załapał :) Zobaczymy, jak się chłopaki zaprezentują. Mam nadzieję, że nie ma tam już takch ogórków jak Glen Kamara...

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.10.2016, 14:04

Giroud + Ramsey in full training. Nelson, C. Willock, M. Bola, Mavididi, Sheaf, M-Niles, BIELIK, Zelalem, Macey trained with 1st team.

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2016, 13:58

oke, sprawdziłem. Najszybszy, zarejestrowany sprint w historii BPL

simson16 komentarzy: 461424.10.2016, 13:57

Radwanska wymiata:)

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2016, 13:55

pamiętacie ten sprint Traore w meczu z Boro? Gość pobił rekord Premier League (nie wiem czy w ogóle, czy w tym sezonie) leciał 37km/h. Dobrze mi się wydawało, gość popierdzielał niesamowicie szybko

grzegorz1211 komentarzy: 1030224.10.2016, 13:30

Wygrał też Euro

Qarol komentarzy: 1450224.10.2016, 13:25

Też liczyłem na Donnarummę, świetny jest.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2016, 13:23

Match of the day:
Mourinho przegrał 13 z ostatnich 27 meczów BPL.

Jakiś komentarz od AVP?:d:d

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.10.2016, 13:20

Gazidis on the youth academy set-up: "I'm convinced that over the next years you will see more young players bursting into our team."

Gazidis on the club's wage structure: "We are now beginning to compete in terms of wages with some of the clubs around us."

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.10.2016, 13:17

Zlatan Ibrahimović nie zdobył bramki od 498 minut. Ostatni raz coś takiego zdarzyło mu się w październiku 2006 roku.

Gofer999 komentarzy: 1470424.10.2016, 12:37

@PietrasM; A będzie trwał i trwał jeszcze długo. Tak samo jak komiks który już dawno przestałem czytać bo akcja do niczego nie zmierza, nie ma tam żadnego ostatecznego celu.

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2016, 12:31

@simpllemann masz rację, trudno spodziewać się po nim innego zachowania. Widziały gały co brały. Mourinho + Ibra + Pogba + Wazza w jednym klubie, to będzie piękna katastrofa :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.10.2016, 12:24

maciekbe
Szwed jak to Szwed, umierać za żaden klub nie będzie. Ważne, by pieniądze wpływały na czas.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.10.2016, 12:19

Najnowszy odcinek TWD, najbardziej chory i brutalny w historii TWD. Wcześniej specjalne nie czytałem spoilerów. W sumie to własnie obstawiałem, że Negan ukatrupi... Dobra, bez spoilerów. :)

songoku95 komentarzy: 2348624.10.2016, 12:07

Serial sie ciągnie i ciągnie, ale mimo wszystko odcinek mistrzowski!

maciekbe komentarzy: 1245824.10.2016, 11:56

@simpllemann nie dziwię się:

U nas nawet wiecznie uśmiechnięty Santi nie uśmiechałby się po takim oklepie od niebieskich

bania komentarzy: 5224.10.2016, 11:50

Zmieniło się ostatnio coś na stronie? Pamiętam ostatniego newsa, kadra i transfery nadal nieaktualne.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.10.2016, 11:45

pierre_afc
Porażka w tym meczu nie oznacza wylotu z turnieju. Tak, jak rok temu udało się prześlizgnąć Isi. Kuznetsova pójdzie za ciosem, gwarancją jej udziału w Singapurze było właśnie tylko i wyłącznie zwycięstwo w Moskwie. Obie są w świetnej formie. Nie mniej jednak myślę, że to mniejsze ryzyko stawiać na Rosjankę po takim kursie niż na Polkę po niszowym.

PietrasM komentarzy: 249424.10.2016, 11:17

Jak dla mnie to ten serial trwa już trochę za długo i za bardzo starają się go zaostrzyć by pozostał ciekawy.

Mariusz28 komentarzy: 495124.10.2016, 11:05

I jak tam wrażenia po nowym odcinku TWD?
Dla mnei super, mimo że wiedzialem co się stanie to jednak ciężko się to oglądało :/

Qarol komentarzy: 1450224.10.2016, 10:03

Koledze chodziło o to, że biorąc pod uwagę historię bezpośrednich meczów, może być warto zaryzykować i zagrać na niespodziankę po kursie ~3,5 niż na faworyta po kursie ~1,3. Patrzę od strony czysto typerskiej, bo wiadomo, że życzę Radwańskiej jak najlepiej ; p

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.10.2016, 09:50

Już narzekają na Ibrahimovica, że ten po porażce schodzi z boiska uśmiechnięty.

grzegorz1211 komentarzy: 1030224.10.2016, 09:47

Cieszy porażka Mourinho, nie lubię buca

pierre_afc komentarzy: 1207124.10.2016, 04:08

@WilSHARE - Dobra H2H jest przychylny dla Rosjanki. Jednak każda seria musi się w końcu skończyć, a co ważniejsze to moim zdaniem duży wpływ na mecz może być to ile obie zawodniczki miały odpoczynku. Kuznetsova ostatni mecz zagrała dwa dni temu (22 październik), a Radwańska 13 października - oczywiście Polka zmagała się z urazem, jednak była w super formie i nawet łatwo pokonywała te tenisistki, które grają siłowo. Pytanie czy uraz został wyleczony, a jeśli nie to czy bardzo jej nie przeszkadza w grze. Ja niestety będę w drodze jak będzie mecz, ale trzymam kciuki za Polkę i liczę tak jak Fibak na finał Radwańska vs Kerber.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.10.2016, 01:30

Ja na mejscu typerów obstawiłbym na Kuznetsovą z Radwańska. H2H mówi wszystko za siebie. Radwańska nie odnajduje się w meczach z zawodniczkami grającymi agresywnie ściętą piłką. A kurs ponadto wysoki 3.50

BarcArsenal komentarzy: 135324.10.2016, 01:17

FabsFAN
No wiem wiem, ale na puchar skład sie zmieni u obu zespołów a nie wydaje mi sie zeby united, nawet jesli przegra, nie strzelilo nawet bramki

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 324.10.2016, 01:08

BarcArsenal
United - City - obie strzela:D? Czerwony MEnchi cos ostatno menczy ( on purpose, nie bijcie) bułę:D

Mariusz28 komentarzy: 495124.10.2016, 00:40

Czeka ktos do 3:30 aby zobaczyc śmierć Abrahama i Glenna w TWD? :D

gunner1704 komentarzy: 131924.10.2016, 00:12

A no ciekawy ten Belfer, tez myślałem po 4 odc, że to ta jej przyjaciółka, ale po dzisiejszym już mniej ją podejżewam.