Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Artu komentarzy: 189808.02.2019, 12:57

Panowie więc mały test, napisz z jakim klubem masz zgodę, a z jakim kosę. Wiadomo wszyscy jesteśmy kibicami AFC, ale każdy z nas gdzieś tam lubi lub nie inne drużyny. Chodzi mi o Premier League.
Kosa : Liverpool
Zgoda: Everton

Ech0z komentarzy: 1041608.02.2019, 12:55

Hehe bananek się zjawił na naszej stronie ;) Widać odrazu mentalność kibica City

HiredGun (zawieszony) komentarzy: 1808.02.2019, 12:53

Tak tylko mówicie.
Prawda jest taka, że coraz więcej kibiców zachwyca się grą City i w duchu im kibicuje.
Poza tym umówmy się, każdy kibic lubi bogate transfery. Wy teraz dyskutujecie o nonejmach z Niemiec, czy Francji a my wybieramy, czy lepiej wziąć Icardiego, czy Dybalę, Koulibalego, czy De Ligta. Każdy skrycie lubi brać najlepszych a nie drugi sort.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 12:52

@thegunner4life:
Oprocz pieknej gry warto zwrocic uwage na osobe drugiego trenera. POTĘŻNY Mikel Arteta jest jednym z architektow niesamowitego Manchesteru City.

Catalonczyk komentarzy: 519808.02.2019, 12:50

Reus znowu kontuzja... szkoda, bo zdrowy to światowa czołówka.

Ech0z komentarzy: 1041608.02.2019, 12:47

Podoba mi się gra City i PSg ale nie zostanę ich kibicem ponieważ bycie sezonowcem nie jest w moim stylu

Ech0z komentarzy: 1041608.02.2019, 12:45

To tak jakby City grało z totenhamem to nawet nie wiesz ilu by tu nagle kibiców $ity było ;p

thegunner4life komentarzy: 899708.02.2019, 12:44

@Simpllemann:
Ja kibicuję.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52408.02.2019, 12:44

@HiredGun
Naprawdę, tu nikt nie "kibicuje" City, bo lubi zespół z niebieskiej części Manchesteru i z tego względu porzuci Arsenal. Powód jest banalny i który już tu padł - żadna z tych osób nie chce, by tytuł zgarnął Liverpool. Ot cała filozofia przypływu sympatii do zespołu Guardioli.

Naburator komentarzy: 278408.02.2019, 12:43

@FabsFAN: Jasne, ze mieli, ale ilosc zdobytych pucharow przed szejkami raczej nie powala i ciezko taki klub porownac np z Mułami

Naburator komentarzy: 278408.02.2019, 12:40

@HiredGun: Zgadza sie, ale tu nie chodzi ze ktos jest kibicem City. WIekszosc osob nie chce zdobycia mistrza przez Liv, wybieramy mniejsze zlo xd Moja niechec do Liv jest tylko i wylacznie przez kibicow, ktorzy zaczeli sie strasznie panoszyc i gadac bzudry.

thegunner4life komentarzy: 899708.02.2019, 12:39

@FabsFAN:
No to dobra może tak być.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 12:39

A przegrany kupuje wygranemu pasztecika z kubkiem barszczu?

thegunner4life komentarzy: 899708.02.2019, 12:38

@FabsFAN:
Jutro od 8 u Ciebie pod blokiem, tylko zjedz śniadanie, bo walczymy, aż któryś nie wstanie.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 12:36

Barszczowy kolego, widze, ze znowu to napisales, a mnie to razi w oczy i chce zwrocic uwage, iz "naprawde" piszemy laczne. :P

HiredGun (zawieszony) komentarzy: 1808.02.2019, 12:36

@Naburator: Jasne.
Czytałem komentarze podczas naszego meczu z Evertonem i było zatrzęsienie komentarzy w takim stylu "nareszcie City". "trzymać to City", "jazda z nimi City" itd.

@Naburator:
W PSG nie ma historii? Przed szejkami tez mieli osiagniecia, nawet w 1/2 LM sie zameldowali.

thegunner4life komentarzy: 899708.02.2019, 12:35

@HiredGun:
Ja od zawsze miałem słabość do City, no ale teraz pod wodza wielkiego Pepa Guardiolii nie ma już argumentów, aby serce nie było błękitne. Na prawdę przypominacie mi trochę ten słynny Milan, albo Galacticos.

Naburator komentarzy: 278408.02.2019, 12:33

@HiredGun: Boze co za troll xd tutaj nikt nie kibicuje City,tutaj kazdy jest przeciwko Liverpoolowi xd City jest jak PSG, osiagneli cokolwiek tylko dlatego ze moga sobie kupic kogo chca, niestety ale z historii i tradycji za duzej w tych klubach nie ma xd

HiredGun (zawieszony) komentarzy: 1808.02.2019, 12:29

Poczytałem sobie wasze wcześniejsze komentarze i widzę, że wszyscy życzycie mistrza City. To potwierdza moją teorię.
Jakiś czas temu założyłem się z kolegą, że za kolejne 5-10 lat liczba kibiców City będzie większa niż United, Liverpoolu, czy Arsenalu.
Kwestia czasu. Na waszej stronie też już widać, że niektórzy zachwycają się stylem gry naszej drużyny pod wodzą Guardioli.

Artu komentarzy: 189808.02.2019, 12:22

@mar12301: z taką formą jaką ostatnio ma Arsenal to mogą być kłopoty nawet z takimi drużynami jak Celtic, Genk czy Salzburg

Ech0z komentarzy: 1041608.02.2019, 12:20

@mar12301: pamiętajmy że mamy spec od LE ;) to nasz powinni się obawiać w tym Pucharze i tak będzie. Myślę że go wygramy w tamtym roku Atletico na farcie życia nas powstrzymalo teraz może już nie być tyle szczęścia dla przeciwnej druzyny

mar12301 komentarzy: 2313608.02.2019, 12:14

Najbliższy miesiąc pokaże nam czy ligę już możemy olać i skupić się na jedynej naszej nadziei, czyli LE.

Stawiam, że z palcem w pupie powinniśmy do półfinału dojść, potem mogą być lekkie schody, ale to dalej będzie do przejścia. Czy to Napoli czy to Chelsea czy inna Sevilla.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 12:12

@mar12301: dzięki wielkie
No to łatwo

mar12301 komentarzy: 2313608.02.2019, 12:11

@JanikK: 29 maja w Baku.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 12:02

A kiedy odbywają się finały LE? Ramsey zdąży jeszcze zwycięska bramkę strzelić?

thegunner4life komentarzy: 899708.02.2019, 12:00

@lays:
Liczę że The Blues dadzą z siebie wszystko!

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 11:58

Ok to pa rafson95

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 11:56

Arsenal z Chelsea w finale :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 11:56

Fifa zagrozila banem transferowym Cardiff, jesli nie uiszcza wplaty za transfer Emiliano Sali.

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 11:55

Very sad reports coming from Brazil of a fire at Flamengo's training centre. 10 people are known to have died, and a further 3 are seriously injured.

Globo Esporte say the fire was in 'accommodation for the Flamengo base categories', that would be the youth system.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 11:53

Napoli przehajpowane :d Do finalu raczej nie dotra.

Ech0z komentarzy: 1041608.02.2019, 11:53

W drodze do finału najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Lazio i Villarreal, Sporting już raz pokonaliśmy no i Celtic reszta rywali po drugiej stronie pucharu więc myślę że finał to jest obowiązek nawet z taką obrona jaka mamy to nasz atak powinien wyciągać jedna bramkę więcej od nich :p

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 11:51

Jak tam rivaldo olszewskiego wspominasz?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 11:30

Ja nie wiem. W ogóle żadnych meczów nie gramy. Juz nawet oglądam filmiki z treningów takie Nudyyyyy

@Alonso:

Cardiff, Newcastle, Everton, Watford - byly to 4 zwyciestwa z rzedu i nagle od tego pomyslu Unai odszedl. Ramsey gral w tym ustawieniu jako 10, a Ozil jako skrzydlowy schodzacy do srodka

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 11:15

paul joyce
@_pauljoyce
15 min.
Liverpool accounts for year ending May 2018: £125m profit (£106m after tax), £190m invested in Jurgen Klopp’s squad. Club-wide wage bill £263m. Debt: £100m owed to FSG over Main Stand loan (£10m paid off) with £56m external debt.Turnover £455m. Full story @TimesSport at noon

Cdarwin1 komentarzy: 26108.02.2019, 11:07

Nie podoba mi się kierunek plotek dot. piłkarzy, z którymi jesteśmy laczeni. Za dużo przeciętniakow z niewielkimi możliwościami rozwoju.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 308.02.2019, 11:05

Podobno Sven dzisiaj opuszcza Arsenal. Podobno nasz użytkownik AlexVanPersie będzie go żegnał na lotnisku

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 11:01

Na boisko*

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 11:00

Jeszcze cd tych filmików ze strzałów, to jest ujęcie na napisało i widać że nikogo tam nie ma, czyli oni pewnie zostają po treningu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 10:55

767 minut- tyle na ławce w sumie spędził w 2019 roku Isco. Jest to największa ilość minut piłkarza na ławie licząc ligę i puchar króla w 2019 w Hiszpanii.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 10:49

Kolejne strzały można pooogladac
Suarez iwobi laca auba Monri

tomek_13 komentarzy: 243208.02.2019, 10:47

@FabsFAN: ale chociaż na wyjeździe wygrywali :D

sWinny komentarzy: 782708.02.2019, 10:39

Osut mezil na 10 miejscu wśród najlepiej zarabiających piłkarzy w Europie. Szkoda tylko że na boisku nic nie daje.... Bo go nawet nie ma....