Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rafson95 komentarzy: 1054808.02.2019, 00:19

Ja mega żałuję, że nie zatrzymalismy RvP siłą na ten ostatni sezon 12/13. Robin życiowa forma, za nim na ŚPO Cazorla również chyba najlepszy sezon w swojej karierze, na skrzydłach Poldi i Wallcot którzy byli w stanie na spokojnie zrobić 15-20 pkt w kanadyjce. Mielibyśmy z przodu największy ogień w całej Anglii, ale teraz niestety można już tylko gdybać.

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 00:18

Jeżeli chodzi o RvP, to wcale nie miał złych liczb. Większość pobytu w Arsenalu był rezerwowym.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 508.02.2019, 00:16

Yaya Sanogo to najlepsza 9

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 00:15

RVP prime z ostatniego sezonu u nas i 1 w United to byl dzik.,.. poruszal sie z taka gracja i tak fajnie trzymal pileczke, cos pieknego

Rafson95 komentarzy: 1054808.02.2019, 00:13

@RIVALDO700: Aż tak nie twierdzę, ale Drogbie na pewno bliżej w stronę Girouda niż w stronę Aguero i Suareza.

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 00:12

A mi się wydaje, że, gdyby Piątek był taką super 9, to już dawno ktoś kupiłby go z tego Milanu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 00:11

@Rafson95: To co stawiamy ta tezę? Ziru lepszy.

Rafson95 komentarzy: 1054808.02.2019, 00:10

@RIVALDO700: Zgadza się, głowa 10, zastawianie się 10, strzały 10 i średnia liczba bramek w większości sezonów też 10* xd

* oczywiście wiem, że miał dwa sezony gdzie raz strzelił 20, a raz 29, ale 2 takie sezony na 9 lat gry w anglii to trochę mało

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 00:09

Lepiej nie bic sie na cyferki tak dogłębnie, bo wtedy nie wyjdzie zbytnio miła prawda o RVP.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 00:06

@RIVALDO700:
Jakby byl taki 10/10 , to chyba ladowalby wiecej goli?:D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 00:05

Tak Drogba to nic wielkiego. Głowa 10/10 , zastawianie sie 10/10. bramki 20 metrów, na luziku. Bardzo dobre wolne.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 00:04

@Rafson95:
Takie jaranie sie tym finalem LM i Droga, a ludzie zapominaja, ze Czechu obronil tam karnego wykonywanego przez Robbena.

Rafson95 komentarzy: 1054808.02.2019, 00:01

Drogba jedną z najlepszych 9 jaka biegała po angielskich boiskach?
To ciekawostka:
Licząc wszystkie możliwe występy w barwach Chelsea, Drogba strzelał bramkę średnio co 165 minut gry (164 gole, 27007 minut).
Natomiast nasz Olivier Giroud, rozegrał w AFC 16050 minut i zdobył 105 goli, co daje średnio jedną bramkę na 153 minuty gry.

Trochę śmieszna sprawa, że Drogba z gorszymi statystykami jest uznawany za legende BPL, a Giroud przez wielu za drewno i nieudacznika.
Didier miał w Anglii dwa super sezony, strzelił bramkę w finale LM i miał patent na strzelanie goli naszym. Ale przez większość sezonów kręcił się w okolicach 10 ligowych bramek. Zawodnik o klasę gorszy od Aguero, Suareza czy RvP.

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 23:59

Chambers akurat w cienkim Fulham to robi małą furrorę w środku. Jestem ciekawy ile bedzie wart po sezonie

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 23:56

@tyson880: mega proste pytanie, każdy wie.

tyson880 komentarzy: 1049607.02.2019, 23:55

A najlepszy DP ostatniej dekady?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 23:54

Chambers jakby nie miał pecha to w tym sezonie miałby na luzie z 7 goli.

tyson880 komentarzy: 1049607.02.2019, 23:53

Calum??? A to niespodzianka. Kto by się spodziewał.

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 23:51

Lol Chambers ma najwiecej przechwytow w Premier League wzgledem granych minut :O

Dominik11 komentarzy: 2017007.02.2019, 23:47

OFFICIAL: Police have identified a body found on crashed aeroplane as Emiliano Sala. RIP.

@arsenallord:

Z czasów gry w Atletico był najlepsza 9 świata.

tyson880 komentarzy: 1049607.02.2019, 23:34

Same liczby to też nie wszystko, ale ja zawsze ceniłem Milika.

Dominik11 komentarzy: 2017007.02.2019, 23:33

Arsenal have identified Genk winger Leandro Trossard as a summer transfer target, with the 24-year-old valued at £22m. [
@Football_LDN
] #afc

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 23:31

@tyson880: Mało tego jak by patrzeć na liczby innych 9, to nawet wyżej hehe.

tyson880 komentarzy: 1049607.02.2019, 23:28

Biorąc pod uwagę ten sezon, stawiałbym, że tak.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 23:26

Ej a teraz bez żartów, bo mamy czasy jakie mamy.

Waszym zdaniem Milik jest gdzieś dziś na 10-13 miejscu wśród najlepszych 9 w Europie?

tyson880 komentarzy: 1049607.02.2019, 23:22

A Drogba rzeczywiście też był lubianym przeze mnie napastnikiem, choć jego minusem było to, że był niebieski.

tyson880 komentarzy: 1049607.02.2019, 23:19

No szkoda. I dziwne, że tak potoczyła się jego kariera. Swego czasu (ze 2 lata?) był najlepszą 9-tką na świecie. Oczywiście mowa o Falcao.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 23:19

Cholera rzeczywiście Drogba jeszcze ładował bramki dla chelsea w sezonie 14/15. Czemu ja mam wrażenie ze pożegnałem go z jakies 10 lat temu ? Hehe

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.02.2019, 23:17

O właśnie zapomniałem o Falcao. Przez chwilę był najlepszy na świecie prawdopodobnie.

Ibrahimovic

Choć DB to nie typowa 9 akurat. Zależy też, czy pytasz o ulubionych napastników, czy obiektywnie najlepszych? Ja podałem tych ulubionych.

pumeks komentarzy: 2080807.02.2019, 23:11

@mar12301:

Ryje beret to film "Człowiek pogryzł psa"

pumeks komentarzy: 2080807.02.2019, 23:09

@Simpllemann:

Daj spokój, a Rasiak?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 23:05

@tyson880: Ach Falcao, jak ja żałuje ze jego prime był tak króciutki w historii piłki...

michal192837465 komentarzy: 765407.02.2019, 23:05

Jeśli można sklasyfikować jako 9, to jeszcze Diego Forlan.

tyson880 komentarzy: 1049607.02.2019, 23:03

Suarez, Ibra, Falcao, David Villa, Aguero.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 23:00

Jedyny minus jaki ma atak AFC dziś to gra głowa. Cos czuje ze duet AL razem dla AFC nie wbija 5 goli z główki hehe.

michal192837465 komentarzy: 765407.02.2019, 22:54

Milito, Aguero, van Persie, Torres, Cavani/Klose/Ibra

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.02.2019, 22:51

@RIVALDO700: Suarez, Aguero i Ibra zdecydowanie. Może Rooney, RVP i Torres jeszcze.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 22:47

@lays: Drogba tez jeden z moich ulubionych napastników. Dla mnie w nowszych czasach w PL jedna z najlepszych 9 na boiskach jaka biegała po Anglii.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12607.02.2019, 22:43

RVP w prime był the best. Żadnego innego napastnika się tak dobrze nie oglądało.

Z innej beczki. Czemu Denis Suare miałby być niepotrzebny z zasady. Odchodzi Ramsey, Ozil wypychany na wszystkie sposoby. Będzie brakować ofensywnych pomocników

Alonso komentarzy: 1282407.02.2019, 22:42

@RIVALDO700 Ibra, David Villa, Aguero, Cavani, Lewy

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.02.2019, 22:42

Zestawienie napastników bez Brożka to żadne zestawienie.

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 22:42

No jak, przeciez Eto sezon 2009 to byl dzik nad dzikami, ale musial odejsc, bo Guardiola wpadł i wolal Ibrę, a potem poszedl do Interu i wygral z nimi LM. DIDI? I ten jego final z Bayernem wygrany :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 22:37

@lays: szczerze nie brałem pod uwage eto i drogby bo nie byłem pewny czy oni się jeszcze łapią. Drogba i eto kojarzy mi sie z era henry'ego.