Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 10:38

@tomek_13:
No to same potegi:DDD I 2 mecze na styku.

Alonso komentarzy: 1282408.02.2019, 10:32

@lays napisał: "Gdy Ramsey,Ozil,Laca,Auba byli razem na boisku od początku to wygraliśmy 4 na 4 mecze"

a z kim te mecze były?

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 10:24

Emery to ma sporo pecha. Widać, że główka u niego pracuje i 2 razy coś znalazł, jakąś receptę na nasz skład, ale szybko sie układanka mu nagle rozleciała. Najpierw z KFC zagrał 5 z tyłu i to mega wypaliło, z United bysmy meczyk wygrali, a tu nagle wyleciał nasz najlepszy środkowy obrońca, z którym wgl nie przegrywaliśmy, czyli Holding. Pozniej w tej formacji grali Lichsteiner na srodku, Monreal, Koscielny 1 raz po roku gry, no nie bylo ludzi do takiego grania. Następnie z CFC fenomenalnie rozgryzł Sarriego i zagęścił środek nie wychodząc żadnym nominalnym skrzydłowym, a za skrzydełka robił mu Kola i Bellerin i pyknelismy ich na luziku i co? Bellerin wypada jak Holding do konca roku. Dwoch naszych najlepszych środkowych obroncow w tym sezonie. Mecze z LFC 5-1 i z City 3-1 pokazały, że tam 3-5 goli padło po błędach Lichsteinera, to jest POGROM. Gdyby był tam Bellerin to w tych spotkaniach stracilibysmy 3-4 gole mniej, jestem pewien.

Gdy Ramsey,Ozil,Laca,Auba byli razem na boisku od początku to wygraliśmy 4 na 4 mecze. Na Hudd bardzo chcialbym cos takiego:

@gunners007:

Jak to mówią mądry Polak po szkodzie, a Aubameyang przed.

gunners007 komentarzy: 954308.02.2019, 09:38

W tym momencie zachowanie Aubameyanga, który jakiś czas temu odmówił udania się na mecz reprezentacji Gabonu, ponieważ według niego samolot nie spełniał odpowiednich standardów nabiera innego znaczenia niż tylko zarzucane mu wtedy gwiazdorstwo.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 308.02.2019, 09:21

@Arsenal4Ever14: w ogóle cała ta sprawa dziwnie wygląda. Dlaczego on w ogóle leciał takim złomem?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189908.02.2019, 09:18

Nigdy się nie spodziewałem, że będę tak bardzo tęsknił za Holdingiem

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333008.02.2019, 09:16

Policja z Dorset potwierdziła, że ciało wydobyte z wraku samolotu Piper Malibu, który 21 stycznia zginął z radarów nad Kanałem La Manche, to Emiliano Sala. Nie wiadomo na razie, co stało się z pilotem maszyn Davidem Ibbotsonem.

losnumeros komentarzy: 1318908.02.2019, 08:41

Przecież Lichy to najlepszy PO w lidze, więc nie wolno go pomijać w 1 składzie XD.

No i koniecznie Kosa + Mavro na CB.
Trzeba coś zmienić w tym bloku defensywny bo jesteśmy tragiczni, dać jakiś impuls.

mallen komentarzy: 2123908.02.2019, 08:24

@Wojakus

Tak jak pisałem. Jenkinson albo Monreal. AMN chce być skrzydłowym to niech próbuje. Irytuje mnie to, że nie daje z siebie 100% i truchtem wraca do defensywy.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 308.02.2019, 08:16

@mallen: Monreal na RB? Czy AMN? :)

mallen komentarzy: 2123908.02.2019, 08:14

@Argudo

No i jutro na RB chcę zobaczyć Dżenkiego albo Monreala.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 608.02.2019, 08:12

Carl Jenkinson kończy dziś 27 lat.

thegunner4life komentarzy: 899708.02.2019, 07:56

Nie mogę doczekać się już meczu, żeby zobaczyć Iwobinhio w akcji

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 108.02.2019, 06:59

@Matelko: Nie. Chciałbym, żeby odeszło wielu i przyszło z 5 utalentowanych i młodych i z dwóch już do gry jak ten Yanick.

FilipCz komentarzy: 187508.02.2019, 06:28

@Matelko: oczywiście, że nie. Ucieszy mnie dwóch lub trzech obrońców

gunners007 komentarzy: 954308.02.2019, 06:11

Plan wobec Chambersa to powiększenie letniego budżetu transferowego.

Matelko komentarzy: 320508.02.2019, 06:10

Ucieszyłyby Was w lato takie dwa - jedyne transfery "in"?

Milan Škriniar + Nicolas Pépé

Matelko komentarzy: 320508.02.2019, 05:58

@Marcinafc93: dlaczego? HG poza tym wypożyczony więc jakieś plany względem niego klub musi mieć.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 108.02.2019, 05:55

@Matelko: Raczej nie ma dla niego przyszłości u nas

Matelko komentarzy: 320508.02.2019, 05:53

Ciekawe na jakiej pozycji Emery będzie ustawiał Chambersa po powrocie...

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11708.02.2019, 05:26

Nie róbmy sobie jaj, że Drogba był poziomem bliżej Girouda niż Aguero.

Rafson95 komentarzy: 1054808.02.2019, 04:06

#ares765Out

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 03:52

#EmeryOut

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 03:12

Wczoraj w Pucharze króla joaquin/symbol la liga/ z betisu zasadzil gola bezpośrednio z różnego przeciwko valencii. 37 lat.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57308.02.2019, 02:46

@ares765: no witam Cię człowieku

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 02:43

Kto śpi ten z policji

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 01:24

@lays: tak szczerze w tym sezonie ultra w lfc jest tylko salah i mane. Nikt więcej. Firmino to cien siebie z przed roku. Kto wie może Milik w czerwcu na Anfield ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 01:11

@lays: ale podol i theo prime w chelsea, która dzis jest 4 mogliby przecież spokojnie grac.

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 01:08

W City jest turbo ultra ofensywa. W Liverpoolu tez. United po odblokowaniu ma tez fajny off, ale oczywiscie z Lukaku na ławce. My napastnikow mamy fajnych

@RIVALDO700:

Nieaktualne :D TEraz Gonzaloo

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 01:07

Nie ma się, co spierać. Idźcie spać :) Dobranoc.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 00:57

@lays napisał: "Wgl jak to brzmi RVP, Walcott, Podolski i Cazorla - najlepsza ofensywa ligi :D To pokazuje jak się zmienila liga angielska i ile kasy tu naplynelo. Teraz topowe kluby to w nich i Podolski i Walcott by wgl nie pograli : P"

lays do przesady,. Zyjemy w czasach gdzie w chelsea gra/grał ziru,pedro,william,morata.

Rafson95 komentarzy: 1054808.02.2019, 00:53

@RIVALDO700
No ale jakbyś był bystrzejszy to bys też wziął pod uwagę to ile grał Drogba w sezonach których strzelał te 10 goli, a ile grał RvP. Bo zawodnik X może zagrać 1000 minut i strzelić 10 goli a zawodnik Y zagra 2000 minut i też strzeli 10 goli to oni wg Ciebie są równi?

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 00:53

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 00:50

Drogba w lidze: 254 spotkan - 104 gole
RVP w lidze: 280 spotkan - 144 gole

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 00:45

@Rafson95 napisał: "Didier miał w Anglii dwa super sezony, strzelił bramkę w finale LM i miał patent na strzelanie goli naszym. Ale przez większość sezonów kręcił się w okolicach 10 ligowych bramek. Zawodnik o klasę gorszy od Aguero, Suareza czy RvP."

RVP w lidze w AFC- 5,5,11,7,11,9,18,30 . No rzeczywiscie Drogba był o klasę gorszy od RVP.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 00:28

@Rafson95 napisał: "00: Aż tak nie twierdzę, ale Drogbie na pewno bliżej w stronę Girouda niż w stronę Aguero i Suareza."

Udam ze tego nie widziałem.

Rafson95 komentarzy: 1054808.02.2019, 00:27

Dokładnie tak jak pisze Lays, RvP miał zwykle też koło 10 goli w sezonie bo mało grał z powodu kontuzji. Jakby mu wyliczyć co ile minut strzelał gola dla AFC to dam sobie rękę uciąć że pobiłby na luzie i Drogbe i Girouda i wielu innych świetnych napastników BPL

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747408.02.2019, 00:25

Ale by sobie człowiek takiego lamparda, gerrarda i toure prime obejrzał w PL. Ech...

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 00:24

RVP nie byl rezerwowym. On byl ciagle kontuzjowany. Mial wiele sezonow gdzie strzelal po kilkanascie goli, a mial malo spotkan. Ten sezon gdzie wystrzelil to byl w koncu 1 pelny sezon, w United 1 tez, a potem zaczely sie znow kontuzje i koniec wielkiej kariery.

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 00:23