Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
radzio_TRN komentarzy: 2717 newsów: 1308.02.2019, 13:45

Straszna bieda w tej ofensywie, Mahrez szrot, Sane jeździec bez głowy, Aguero emeryt i De Bruyne szklanka. Potrzeba wzmocnień, ale zarząd da pewnie z 200 milionów, a za taką kasę ciężko będzie uzupełnić luki na wszystkich pozycjach... Jak żyć?

thegunner4life komentarzy: 899008.02.2019, 13:45

@RahU:
Ja go nie chcę wiesz, wolałbym Neymara w te lato.

Simao12 komentarzy: 775208.02.2019, 13:45

xDD, ładna strona.

Uwielbiam City bo mają dobry skład w fifie, podoba mi się że każda formacja ma odpowiednią jakość. Przypominają mi Arsenal z najlepszych lat.

Kogo byście widzieli w naszym klubie? Ja bym zabrał VVD Liverpoolowi i postarał się o Mbappe bo nie przekonuje mnie Bernardo, za wolny i do niczego się nie przydaje w fifie

jakub40 komentarzy: 9008.02.2019, 13:44

Serio? Dlaczego niszczycie taki cudowny portal?...

mar12301 komentarzy: 2311708.02.2019, 13:43

tytuł xDD

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214308.02.2019, 13:42

WOLOLO!

mar12301 komentarzy: 2311708.02.2019, 13:42

Wracajcie na swoją stronę 4rsenalu. Nawet 4 miejsca nie bedziecie mieli biedoki!

mallen komentarzy: 2123908.02.2019, 13:41

"Łatwy meczy, cyk pyk 3-1 i idziemy na mistrza"

ahahahahaha LOL :D

Ona widzi we mnie piniondz tararara...

Ech0z komentarzy: 1041208.02.2019, 13:39

@HiredGun: Zmien Avatar co Ty z ta armatką robisz? daj spokoj nie bądz biedakiem

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52408.02.2019, 13:39

@HiredGun
Nie dziwię się. Mnie wzruszenie też odjęło mowę.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189908.02.2019, 13:39

Nie wiem co się dzieje, ale w końcu przestaliście się ukrywać z miłością do City.
Podobają mi się nowe kolory, tamte były aż za bardzo Liverpoolowe.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 608.02.2019, 13:39

@wojtek1256:

Znowu jacyś uchodźcy z Arsenalu... Wracajcie na swoją stronę, zamiast tutaj pisać.

Ech0z komentarzy: 1041208.02.2019, 13:38

Ale przez chwile czulem emocje, bo Liverpool naprawde myslal o tym ze moze skonczyc na pierwszym miejscu :o

HiredGun (zawieszony) komentarzy: 1808.02.2019, 13:38

Nie wiem co powiedzieć :)

lukasz845 komentarzy: 454408.02.2019, 13:37

@mallen: AVP wtedy odnajdzie się na stronie :D

mar12301 komentarzy: 2311708.02.2019, 13:37

Z Chelsea dałbym Sane na boku, wydaje mi sie że przyda się na szybkie ataki.

mallen komentarzy: 2123908.02.2019, 13:36

Ja bym kupił Svena.

mar12301 komentarzy: 2311708.02.2019, 13:36

mam nadzieje, że przyjdzie ktoś na środek pomocy latem, widziałbym tam Dybalę, może też grać na cofniętym pomocniku, Aguero już swoje lata ma, ale nie wiem czy Juve się zgodzi na 150 mln funtów. Co myślicie?

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 108.02.2019, 13:35

Co tu się odwaliło?

thegunner4life komentarzy: 899008.02.2019, 13:35

@RahU:
Jest błąd słuchaj po prawej pisze, że jakiś Arsenal gra z Huder coś tam, jak my z Chelsea teraz gramy.

Ech0z komentarzy: 1041208.02.2019, 13:33

Ej no gdzie jeste hired gun przeciez my to wszystko dla niego zrobilismy zeby nie czul sie jako kibic city taki samotny na tym swiecie

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 13:32

Meczyk :P

mallen komentarzy: 2123908.02.2019, 13:32

Dajcie tyle plusów ile punktów będziemy mieli przewagi nad Arsenalem na koniec sezonu!

thegunner4life komentarzy: 899008.02.2019, 13:32

Moim zdaniem powinniśmy kupić w lato Kane.

Calyn komentarzy: 191608.02.2019, 13:31

Piękny nowy design strony. Podoba mi się ta "ukulturowienie" portalu kanonierzy. Nie możemy dyskryminować uchodźców z klubów trzeciego świata! Niech żyje tolerancja. Kanonierzy Szwecją całego świata

Ech0z komentarzy: 1041208.02.2019, 13:31

Fajnie sie ten piatek zaczyna jak sie bawic to sie bawic drzwi wy***Ć okna kupiiić

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 108.02.2019, 13:30

REEEEEEEEE Liverpool. Tylko $ity i 4rsenal.

wojtek1256 komentarzy: 298608.02.2019, 13:29

Co tu sie odwala? xD

Alonso komentarzy: 1282408.02.2019, 13:29

Admina po*******iło

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214308.02.2019, 13:29

Kogo kupimy latem? Wpisujcie całe drużyny.

thegunner4life komentarzy: 899008.02.2019, 13:28

Gdzie macie tatuaże z City? Ja mam jeden właśnie tam!

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2408.02.2019, 13:26

Tytul newsa zmiencie na: Wciąż w walce o mistrzostwo. Manchester City 3:1 Arsenal

mallen komentarzy: 2123908.02.2019, 13:26

Pany mamy pierwsze miejsce w tabeli :D co to za uczucie :O

kaman17 komentarzy: 498608.02.2019, 13:26