Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348607.02.2019, 15:12

jeździł ktoś z Was nową Fiesta ST 1,5 200 kunia?

Ranczomen komentarzy: 1236107.02.2019, 15:00

@Gunner18AFC: Nie sprzedam i ch...

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 307.02.2019, 14:54

@arsenallord: jemu sie chyba kończy kontrakt i wg mnie nie powinien dostać nowego. Niech odejdzie dopóki prezentuje przyzwoity poziom

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 14:54

Zabójczy duet w Serie A :D

Mesut Özil + Krzysztof Piątek

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 14:53

Całkiem możliwe, że latem Gazidis, Mesut i Wenger spotkają się w Milanie.

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 14:36

Na bank nikt z PL się po niego nie odezwie.

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 14:35

Arsenal will listen to offers for defender Shkodran Mustafi in the summer.

Telegraph

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11707.02.2019, 14:34

@Gunner18AFC: Czemu ostatni sezon? Jeszcze pogra z rok u nas.

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 307.02.2019, 14:34

@Ranczomen: kurła Ranczomen weź no sprzedaj Arsenal

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 307.02.2019, 14:33

@djmacius: może dlatego że to ostatni sezon Monreala u nas?

arsenallord komentarzy: 29750 newsów: 11707.02.2019, 14:32

A wiecie, że redaktor naczelny Eleven był na meczu Szwecja - Anglia i widział na żywo przewrotkę Ibry?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.02.2019, 14:29

@FabsFAN: znudziło mi się oglądanie po 25minutach, po czołach się kopali i ta kamera jakaś dziwna taka.
Potem znowu zacząłem oglądać od 75 minuty.
Ale obejrzę sobie następnym razem oglądając tylko malcoma tj. Wcześniej suareza.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.02.2019, 14:23

@JanikK:
Jak oceniasz wczorajszego Malco(L)ma :D?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.02.2019, 14:23

Mustafi ma śmieszny avatar na insta

MatczaK komentarzy: 62207.02.2019, 14:17

@tomek_13: jeden Koulibaly

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.02.2019, 14:17

@MVTI: źródło do źródła:)
RCA+MD skutecznie prowadzili cały transfer suareza.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57307.02.2019, 14:14

@JanikK napisał: "Cross pisał tydzień temu ze się rozglądamy tez za LO, i teraz mundo deportivo to poniekąd potwierdza"

Wymieniłeś dwa najgorsze źródła, serio.

Ech0z komentarzy: 1043007.02.2019, 14:09

@Ranczomen: no tak przecież Arsenal jest mu teraz potrzebny żeby spłacać stadion w Los Angeles. Czytałem już jego plany że będzie zapraszał Arsenal w meczach orzedsezonowych na ten stadion

Ranczomen komentarzy: 1236107.02.2019, 14:06

@Ech0z napisał: "Jest jakaś szansa żeby ktoś kto choć trochę interesuje się piłka nożna kupił Arsenal?"

Kupić pewnie by ktoś kupił. Nie ma za to szans, żeby Kroenke go sprzedał :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.02.2019, 14:05

Chce już mecz! Czemu ostatnio tak rzadko gramy...

mar12301 komentarzy: 2315307.02.2019, 14:05

Teraz United znów wygra, bo mają Fulham, ale z LFC za 2 tygodnie już na pewno stracą. My teraz musimy wygrywać.

ArsenalChampion komentarzy: 811307.02.2019, 14:04

ściągnęliśmy Denisa Suareza , i teraz marne dziennikarzyny będą nam wciskać pół składu Barcelony

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.02.2019, 14:03

djmacius komentarzy: 381407.02.2019, 14:00

Ja się tylko zastanawiam po co nam lewy obrońca.

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 13:47

Czyli co kontakty zaczynają działać i robimy i u nas Rezerwy Barcelony FC?

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 13:46

Arsenal are looking at the possibility of bringing in former Barcelona player Álex Grimaldo as the search for a new left-back goes on. [@mundodeportivo].

Ech0z komentarzy: 1043007.02.2019, 13:43

@JanikK: no wiem i jednocześnie skazujac Arsenal na koniec marzeń o trofeach

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.02.2019, 13:41

@Ech0z: przecież ranczomen kupił w wakacje wsyzstkie akcje od ruska

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 13:41

Nie mam juz na originie Ronaldow bibliotece FIFA 19, wrzucili Neymara, KDB i Dybale, czyzby mialo to zwiazek z podatkami i afera seksualna?

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 13:39

@Matelko:

15 *

Ech0z komentarzy: 1043007.02.2019, 13:37

Matelko komentarzy: 321207.02.2019, 13:33

@lays: Mustafiego musimy sprzedać w lato, jakby trafił się jeleń i rzucił 25 mln trzeba brać i wysyłać awionetkę.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.02.2019, 13:33

Samper, 24 lata. Z powodu kontuzji pauzował już 447 dni, opuścił 76 spotkań.
Idealne wzmocnienie Arsenalu.

gunners007 komentarzy: 954307.02.2019, 13:32

@JanikK: Tak, ale za darmo :)
Swoją drogą wiecie, że Samper ma już 24l ? o_O
Cały czas mi się wydaje, że jest on młody jak Walcott i Wilshere...

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 13:31

@lays

KOLAŚINAC____KOSCIELNY___MAVROPANOS____MONREAL

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 13:30

Najgorsze jest to, że Mustafi gra zenujaco, a pewnie wyjdzie w skladzie na Hudd. Moim zdaniem teraz powinien dostac szanse Mavro, bo trzeba jakos sprobowac zmienic istniejacy stan rzeczy. Mustafi do tarcia chrzanu sie nadaje, a taki Mavro moglby dostac spora pewnosc siebie na meczu z Hudd i 2 domowych. Oby tylko nie gral Monreal na SO. PLS

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 13:29

Myślę, że na pewno zobaczymy tu (na stadionie, który buduje Kroenke w Los Angeles) Arsenal w rozgrywkach przedsezonowych. Prawdopodobnie będziemy ubiegać się także o organizację finału Ligi Mistrzów, w którym moglibyśmy zobaczyć Arsenal, jednak nie prośmy o zbyt wiele.

Devin Demoff

TomekO komentarzy: 275007.02.2019, 13:23

Muszę się pochwalić że zdałem pierwszy swój egzamin od 13 lat i zostałem operatorem koparek jednonaczyniowych :D

Amigo komentarzy: 2807.02.2019, 13:22

@Matelko: Może cytat nie był najlepszym pomysłem to fakt, ale użyłeś teraz tego hasła. Jak obserwuję jakieś dyskusje tu to ta fraza jest takim creme de la creme

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.02.2019, 13:22

Ten samper to czasem nie elneny v2?

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 13:21

Nie wiem czy my bez Sokratisa damy radę :/

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 207.02.2019, 13:21

Ale będzie szkółka Barcelony. Ramsey zawsze chciał grać w Barcelonie. Teraz okazja znowu mu mija obok nosa

mallen komentarzy: 2123907.02.2019, 13:20