Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1759107.02.2019, 19:15

@MatczaK:

Nieźle, nawet w komentarzach go jadą, pewnie osoby z jego klasy. Mam nadzieję, że to jest już zgłoszone do odpowiednich osób.

SMTX komentarzy: 204907.02.2019, 18:59

Powoli zaczynam podejrzewać, że AlexVanPersie jest trollem...

Dominik11 komentarzy: 2021407.02.2019, 18:59

@michal192837465: Ale co z tego jak nic z tego nie wynika ani asyst ani goli, a skrzydłowy powinien jakieś liczby robić .

lucasnoline komentarzy: 541607.02.2019, 18:58

Jakby tak Glik pojechał jak Geundo, to byłoby inne gadanie.

michal192837465 komentarzy: 765407.02.2019, 18:52

Jeśli chodzi o Iwobiego, to tutaj jest ciekawa statystyka. Trochę pokręcona, ale jednak jest w czołówce :D

silvano95 komentarzy: 984507.02.2019, 18:50

Dopiero w przyszłości mozemy powiedzieć jak dalej bedziemy funkcjonować bez Svena i jakie ruchy zrobi klub w zarządzie i w drużynie

Dominik11 komentarzy: 2021407.02.2019, 18:47

@AlexVanPersie: Dobra mi też szkoda Svena ale daj już spokój i nie traktuj go jak Boga bo nim nie jest. Owszem jest bardzo dobry w swoim fachu , ale patrz BVB po jego odejściu dalej ściąga talenty.

Fakt co do zarządu że woleli co innego oglądać niż nasz mecz z City .

AlexVanPersie komentarzy: 806407.02.2019, 18:44

Powiem wam, że trochę mnie podłamał ostatni podcast Ornsteina.

Po pierwsze większość zarządu na finale Superbowl zamiast na meczu z MC.

Po drugie po odejściu Gazidisa nikt z zarządu nie zarekomendował Svena, to jest jakiś dramat jak oni mają gdzieś Arsenal.
Coraz bardziej jestem przekonany, że tam nikomu mocno nie zależy na Arsenalu, bo nikt nie zawalczył by Gazidis dokończył transformację Arsenalu, nikt nie zawalczył o skauta...
Mecz z MC olewają, najlepszemu skautowi odejść pozwalają.

Pomijam już fakt, że transfer Karasko i Persicia prowadził Sven, a później przejął to Raul jak się okazało, że odchodzi.
Wychodzi, że Raul taki nazbyt skuteczny nie jest, ale mniejsza z tym.

Dużo informacji płynie, że Persić był ostro napalony na transfer do nas.
Jak powiedział Unai, część zawodników przeszło do nas ZE WZGLĘDU NA SVENA, przypuszczam, że Persić też się ostro napalił po bajerce Mislintata.

Fajna historia z Mavro i Papciem, który się trochę zgrzał jak mu go sprowadzono bez jego wiedzy. Ale jak zobaczył Greka na treningu to mu nerwy przeszły. :)

Dominik11 komentarzy: 2021407.02.2019, 18:33

Alex Iwobi: Czuje, że w tym sezonie gram lepiej, że wszystko mam pod kontrolą, szczególnie w grze w ataku.

Co on sobie ubzdurał to ja nie wiem , gra fatalnie jego strzały są beznadziejnie . Owszem może troszkę się poprawił , ale to nadal poziom League One.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041307.02.2019, 18:32

@_Dennis_Bergkamp_:

Ja man dawać? A piłkarze nie dają z siebie wszystkiego? O właścicielu nie wspomnę :)

kamil47 komentarzy: 268507.02.2019, 18:10

@ares765: nie. Ale możesz mieć osłabiony układ odpornościowy czy też tendecje do zamartwiania się. Warto go podnieść. Większość w Polsce ma niedobory jeżeli nie suplementuje tej witaminy.

Alonso komentarzy: 1282407.02.2019, 18:06

@lays napisał: "Patrzcie na Guendo hahahahahahaha"

a potem oficjalnie na stronie klubu: 2 weeks off, injury during training

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35307.02.2019, 18:02

Iwobiego wystawić na rynek. Ma status HG także patrząc ile średniaki Angielskie potrafią rzucić na drewniaków pokroju Solanke, spokojnie Arsenal może dostać za niego z 30 mln Ł.

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 307.02.2019, 17:57

@Traitor: jak ma błyszczeć jak gra z Iwobim czy szwajcarską kłodą? Praktycznie wcale nie gra. A powinien grać jak mamy takie miernoty w skladzie, że po skrzydlach biega Iwobi albo Niles a środek pola to Torreira Xhaka Guendo

Jeden szybki Auba cudów nie zrobi.

AlexVanPersie komentarzy: 806407.02.2019, 17:53

Cały Guendo.
Znalazł wolną przestrzeń między dwoma szpalerami obrońców i podał tam...samego siebie.

A teraz wyobraźmy sobie jakby się to skończyło dla Xhaki.
Po pierwsze rzuciłby się na oparcia, które jadą do tyłu, na górę.
Tam by się wywalił, potem wciągnęło by go między schody a na końcu wystającą nogą kopnął by jeszcze jakichś dwóch ludzi i oczywiście darł na nich mordę spod podłogi.

Jakby go wypluło na dole, to rzuciłby się na ochronę, za co wywaliliby go za drzwi. Oczywiście odchodząc wciąż by myślał, ze wszystko zrobił ok i to schody go sfaulowały.

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 17:40

Pepe, Malcom, Sarr, Lozano, Umpecano, Konate, Diallo, Havertz, Zaniola, Mendy z Lyonu, Auor, Fekir, Ndombele - ich bym chcial mocno

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1607.02.2019, 17:35

I zaraz byłoby: Arsenal, kontuzja zawodnika odniesiona na schodach ruchomych.

To by przebiło wszystkie wcześniejsze urazy.

mar12301 komentarzy: 2315307.02.2019, 16:53

@_Dennis_Bergkamp_: szczerze jak mam wybierać to wolę wygrać LE, i trofeum i LM jednocześnie :D

Matelko komentarzy: 321207.02.2019, 16:50

@_Dennis_Bergkamp_: Krzake i Mustafiego:)

lays komentarzy: 3987107.02.2019, 16:49

Dwie paczki laysow i 50 fifa points

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997307.02.2019, 16:48

btw ile teraz dalibyscie za to 4 miejsce?

Kowal96 komentarzy: 1759107.02.2019, 16:45

@Mikitarian napisał: "Ponoć Wenger dostał 4 oferty"

Tymczasem Papcio:

"Hmm, z jakim zespołem najłatwiej zdobyć czwarte miejsce..."

Oczywiście śmieszkuje i życzę mu jak najlepiej :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.02.2019, 16:33

Nie byłby to 4rsene.

Matelko komentarzy: 321207.02.2019, 16:32

@Kanonier204: z kim my mamy zdobywać punkty jak nie z outsiderem. Trzeba gonić Manu i Chelsea.

Jeszcze raz dzięki.

Mikitarian (zawieszony) komentarzy: 35307.02.2019, 16:32

Ponoć Wenger dostał 4 oferty i ma wkrótce objąć nową pracę. Z chęcią bym go widział w Arsenalu jako dyrektora sportowego od wyszukiwania perełek.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.02.2019, 16:30

@Matelko
Jedni jak i drudzy potrafią rozczarować, a na Arsenal w życiu bym nie stawiał. Nie jeden umoczył kupon stawiając na swoich.

Ale róbta co chceta :D

Jacek1s komentarzy: 764607.02.2019, 16:29

@ares765: Jeśli tak to przypuszczam, że mój poziom witaminy D3 jest ujemny xd

Dominik11 komentarzy: 2021407.02.2019, 16:27

@ares765: Grób już sobie kup, i nie zapomnij garnituru.

MatczaK komentarzy: 62207.02.2019, 16:25

@ares765: Podczas okresu zimowego jest to normalne, przyjdzie wiosna to Ci skoczy do góry, tylko odejdź czasem od k.com i wyjdź na zewnątrz :)

Matelko komentarzy: 321207.02.2019, 16:25

@Kanonier204: dzięki za opinię.

Huddersfield ma raptem 11 punktów na 25 kolejek.
Natomiast Ac Milan walczy o ligę mistrzów i wydaje mi się , że w roli gospodarza zdobędą 3 punkty a nasz rodak coś ustrzeli.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10307.02.2019, 16:22

Odebrałem wyniki badania krwi i okazało się, że poziom witaminy D3 w moim organizmie wynosi 7,74, gdzie norma to 30-50 xD Czy ja już umieram?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.02.2019, 16:20

@Matelko
To nawet nie pewniaki, w dodatku na swoich się nie stawia. Poszukaj coś innego.

Oby chłopaki byli gotowi.

"Aubameyang jest chory, ale myślę, że będzie gotowy na sobotę. Wczoraj Laurent Koscielny też był lekko przeziębiony, dziś uczestniczył już jednak w treningu."

Emery

ZelGrey komentarzy: 252407.02.2019, 16:12

@Tevez napisał: "Taki boiskowy leń jak Ozil miałby grać w zespole Gattuso? Nie widzę tego."
Pytanie jaki zespół będzie w przyszłym sezonie trenował Gattuso - bo wcale nie jest powiedziane, że utrzyma pozycję w Milanie :P

Traitor komentarzy: 10318 newsów: 2407.02.2019, 16:01