Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lays komentarzy: 3987107.02.2019, 22:34

@RIVALDO700:

Eto, Drogba, Ibra, Suarez z LFC, 5 nie wiem, moze RVP prime z AFC?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190407.02.2019, 22:33

@jurasmolas44:

Nie, tylko kariera, wirtualne kluby i Ultimate Team, nie polecam.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 22:31

Jakie jest wasze top 5 ulubionych 9 ostatnich 10 lat?

U mnie Ibra,Suarez, Benzema,Aubameyang i chyba jednak torres, ale tylko za czerwonkę, bo później to bliżej było mu do Moraty niż wielkiego topu, ale lubiłem jego styl gry gdy miał prime w czerwonce i dlatego będzie u mnie w tej topce.

Dominik11 komentarzy: 2020107.02.2019, 22:31

FULL-TIME: #AWFC 2-1 Man Utd Women

Next stop Bramall Lane for the #ContiCup final

Nasze panie zagrają w finale

michal192837465 komentarzy: 765407.02.2019, 22:13

Joaquin gol bezpośrednio z rożnego. Inna sprawa, że Domenech źle ustawiony i nikogo nie było przy krótkim słupku, ale za sam pomysł należą się brawa.

gunners007 komentarzy: 954307.02.2019, 22:08

"Jeśli jest zawodnik, którego Arsenal nie potrzebował, jest nim Denis Suárez” ~ Tim Sherwood

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 707.02.2019, 21:58

Skasowałem kilka bryk
Nie żałuje dziś
Nie żałuje dziiiiś

jurasmolas44 komentarzy: 184907.02.2019, 21:55

@Gunnerrsaurus: ale grałeś sezony online?

mar12301 komentarzy: 2314407.02.2019, 21:52

@simson16: dwie dziewczyny, dwóch psychopatów. Nie chce nic zdradzać, ale dzieje się sporo. I do myślenia też daje.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190407.02.2019, 21:52

A nie ma aktualizacji? Wydaje mi się, że grałem Piątkiem w Milanie.
Ale to już nie mój problem, sprzedałem tę grę, najgorsza gra piłkarska w jaką grałem przez całe moje życie, no może gorsza była era futbolu, ale to już dawno.

Simpllemann komentarzy: 52850 newsów: 52407.02.2019, 21:50

@simson16
Jako kibic Widzewa wolałbym, by tego rekordu nie pobiła. Choć samej Wiśle źle nie życzę.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 107.02.2019, 21:49

@Er4s: nie wydaje mi się, rozmów na linii pels - Lakers w ogóle nie było, Lakers pytali bez odpowiedzi. Zobaczymy co knuja w Bostonie, bo nawet jeśli wyląduje tam AD, to może się okazać że Kyrie spakuje walizki do LA czy NY.

jurasmolas44 komentarzy: 184907.02.2019, 21:48

Orientuje się ktoś czy wtym roku Fifa będzie miała aktualizacje składów po zimowym oknie czy już zostaje czekać na kolejną?

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:45

@mar12301: to cos dla mnie chyba :)

@mar12301: a o czym? :)

mar12301 komentarzy: 2314407.02.2019, 21:45

@simson16: tylko dość mocno ryje beret, jak oglądałeś Martyrs tego reżysera to ogarniesz o co chodzi.

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:44

@Simpllemann: no Awans musi być!!! :) jak myślisz Wisła będzie miała wiecej karnetów niz Widzew?

mar12301 komentarzy: 2314407.02.2019, 21:43

@simson16: Ostatnio oglądałem Ghostland. Horror, dobry.

Szogun komentarzy: 28754 newsów: 307.02.2019, 21:43

@simson16: Thriller o parze która chciała adoptować dziecko. Fajny.

Er4s komentarzy: 316807.02.2019, 21:42

@polandblood:
Co oni w tym Orlando odwalili....
Pytanie czy jutro rano obudzi nas bomba z Lakers.

Simpllemann komentarzy: 52850 newsów: 52407.02.2019, 21:41

@simson16
Bardzo dobry film.
Na Widzew nie chodzę, a jeśli chodzi o awans, to mam nadzieję, że się uda. Szkoda tylko beznadziejnej końcówki rundy jesiennej (5 meczów bez zwycięstwa), bo Łodzianie roztrwonili naprawdę ładną zaliczkę. Na ten moment 2 punkty straty do Radomiaka, ale wciąż zaległy jeden mecz. Liczę, że od jesieni będę już miał okazję oglądać mecze w Cyfrowym Polsacie, który transmituje 1. ligę.

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:39

Albo inaczej wasze ulubione które ogladaliscie po kilka razy :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.02.2019, 21:38

@polandblood: Właśnie czytałem o Gasolu, o Fultzie coś czytałem na TT Wojnarowskiego

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:38

A może inaczej, jakis film który Podnosi wam nastrój, i chce się dale"j Zyc:") chec do działania itd

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 107.02.2019, 21:35

@mistiqueAFC: Gasol w Raptors, Fultz w Orlando.

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:34

@Szogun: prawie wszystkie oglądałem... Sierota o czym?

Szogun komentarzy: 28754 newsów: 307.02.2019, 21:32

@simson16: 50/50 komediodramat, Podziemny krąg, Lęk pierwotny, Sierota , Miasto Gniewu. Zależy jaki gatunek.

AlexVanPersie komentarzy: 806407.02.2019, 21:32

Pozdrawiam wszystkie drzewka.

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:29

@mar12301: kurde lub ie prawie każdy :) fajnie jakby był jakis do myślenia... Wszytsko oprócz komedii...

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:28

@Szogun: Dokładnie :) tylko 1 cześć :) 2 slabiutka...

mar12301 komentarzy: 2314407.02.2019, 21:27

@simson16: gatunek?

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:27

@Simpllemann: chodzisz na Widzew? Co tam słychać o moim klubie, awansują?

Szogun komentarzy: 28754 newsów: 307.02.2019, 21:26

@simson16: Zapomniałem o Sin City.Swietny film.

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:26

@Simpllemann: Przesadziles :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.02.2019, 21:24

Gortat nie jest już koszykarzem Clippers.

Simpllemann komentarzy: 52850 newsów: 52407.02.2019, 21:24

@simson16
pl.wikipedia.org/wiki/Zaklęte_rewiry_(film)

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:22

@Simpllemann: o czym to??? Tytul bie zachęca :D

Simpllemann komentarzy: 52850 newsów: 52407.02.2019, 21:21

@simson16
Zaklęte rewiry.

simson16 komentarzy: 461407.02.2019, 21:19

Dobra, nie chce mi się oglądać Pucharu Hiszpanii :/Panowie jakis dobry film który ostanio ogladaliscie, polecacie??? Albo taki który mysleliscie ze jest słaby a po obejrzeniu pozytywnie zaskoczeni byliście :) czekam na propozycje?

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 107.02.2019, 21:11

@RIVALDO700: słyszałem że też mają oddziały w LA

softgreat komentarzy: 208107.02.2019, 21:11

The Los Angeles Clippers have waived Marcin Gortat. He has interest in joining the Golden State Warriors. The Warriors will wait to make a decision on who to sign on the buyout market.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.02.2019, 21:08

@polandblood: To nie ta szkoła, ona jest w Rosji, a moja była w Los Angeles.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492507.02.2019, 21:05

Dzięki wszystkim za sugestie, poprzeglądałem opisy i chyba Łzy Słońca to będzie odpowiedni wybór na mój nastrój.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 107.02.2019, 21:04