Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Frytek komentarzy: 319721.02.2014, 00:01

Chłopaki, moja mama uczestniczy w wyborze człowieka kultury u mnie w powiecie, jeśli jestes ktoś tutaj w stanie wysłać sms co da 1 głos proszę o pomoc. Każdy głos jest na wagę złota :)

Jeśli możecie wesprzeć Kanoniera i Kanonierkę to proszę, treść smsa to GP.CK1 a numer 71160 . Proszę o głos !

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 120.02.2014, 23:26

Haxball na poziomie
haxball.com/?roomid=~21e2caf2942488578d8cddd612951ff454bdf9c917cfc79cb4cb6a0d0fa968798
polecam Mico17

ludi72 komentarzy: 142720.02.2014, 23:24

@Alonso
Bo racja stanu Francuzów czy Niemców nie jest zainteresowana Ukrainą.

MatczaK komentarzy: 62220.02.2014, 23:23

Panowie skąd polecacie kupić koszulkę Arsenalu z tego sezonu, akurat ostatni trochę hajsu wpadło, a że to ostatnia Nike, pomyślałem, że kupię, poratuje ktoś linkiem, warto z allegro? nie chcę trafić ma szmelc

Alonso komentarzy: 1282420.02.2014, 22:52

Japierdziele jaka wojna na Ukrainie. Głupia UE stabilizuje sytuacje u arabów i afryce , a przy swojej granicy ma Białoruś i Ukrainę i nic nie robi.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.02.2014, 22:49

@Kanonier204
Hahhahahah :D Topowy snajper, za gruby hajs.

Ale chociaż strzela z karnych w przeciwieństwie do Ozila xdd

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12620.02.2014, 22:46

Soldado to jednak as. Jakim cudem on strzelał w tej Hiszpanii.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 220.02.2014, 22:45

No w Lorient gra Aboubakar, przez K.
I on rzeczywiście ma tą "jakość", by grać w Arsenalu? W sumie rok młodszy zaledwie od Balotelliego, a pierwszy raz o nim słyszę.

Marzag komentarzy: 41241 newsów: 120.02.2014, 22:22

gunner, dla bayernu na pewno lepiej, jednak wenger to samolub i wolał by jego drużyna miała lepiej

MateuszK4nonier komentarzy: 440420.02.2014, 22:13

Quaresma w swoim stylu. Te bramki z fałsza.. szkoda, że nie wykorzystał potencjału.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 22:12

Te gole to jak w pesie :d

Sopel123 komentarzy: 90520.02.2014, 22:10

youtube.com/watch?v=8iVVy1ZV4tw

gol Quareemy - magia

gunner98 komentarzy: 14820.02.2014, 22:10

według minie nie potrzebnie Wenger postawił na Sanogo skoro miał jeszcze Podolskiego jako napastnika zawsze było by nieco lepiej

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 120.02.2014, 21:59

11 - Swansea have already had more shots (11) than Arsenal had in either of their Champions League games vs. Napoli this season. Outgunned.

rafi_i komentarzy: 421820.02.2014, 21:51

Swansea dostanie w czapę, za dużo psują sytuacji.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 21:51

@rafi_i

No brama miodzio :P

ludi72 komentarzy: 142720.02.2014, 21:50

Boże ja nie wiem co oni tam w tym Ajaxie robią... tragicznie grają, a postawa Slazburga jest kapitalna.

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274820.02.2014, 21:47

Jonathan Soriano (Salzburg) wykonuje strzał z około 50 metrów po jego solowej akcji. Wpada ona w górną część siatki, a Jasper Cillessen (Ajax) zostaje bez szans.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.02.2014, 21:41

mecz by się zrobił jakby Swansea strzeliło, jak Napoli strzeli to pewnie zamurują i będzie kontra, Swansea strzeli, to Napoli będzie musiało otworzyć się.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11720.02.2014, 21:37

Ale Shinev pewnie podniecony :D

RVP87 komentarzy: 116420.02.2014, 21:33

tak Coleman sorry za błąd,

nom narazie Swensea niby lepsza ale i tak Napoli zagra w kolejnej rundzie jestem pewien !

Lemmy komentarzy: 33420.02.2014, 21:30

Napoli nie istnieje na razie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52420.02.2014, 21:29

RVP87
Chyba Coleman.

RVP87 komentarzy: 116420.02.2014, 21:24

Swansea 0 - 0 Napoli co do tego meczu Napoli spokojnie przejdzie dalej ! graja bardzo dobrą piłke mają świetnych garczy i znakomitego trenera rok dwa minie i w LM bedą mega mocni!

Qarol komentarzy: 1450220.02.2014, 21:23

Tego obrońcy nie znam.

RVP87 komentarzy: 116420.02.2014, 21:21

Włoska ekipa wygra LE w tym roku tak mi sie wydaje i cieszy mnie to bardzo.

co do naszych transferów to u mnie na liście do AFC mam :)

mico
mam ale nie chce mi się szukać tego, instalować bóg wie co jeszcze.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 120.02.2014, 21:12

songo
masz mikrofon frajerze? ;p

rafi_i komentarzy: 421820.02.2014, 21:11

Tak sobie teraz myślę, szkoda, że Wenger nie wziął w pakiecie z Ozilem Higuaina z Realu. Ta dwójka mogłaby nam zapewnić mistrzostwo Anglii.