Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
LoveTheGunners komentarzy: 914020.02.2014, 19:46

Ponawiam. Próba numer 2.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 19:46

Mesut Özil ‏@MesutOzil1088 16 min.
Thanks bro and thanks to my team for the support. #gunners #coyg

Mesut wie,ze dał ciała. Teraz na pewno pokaz się dobrze,bo góre weźmie charakter. Ale nie o to tu chodzi,jemu zwyczajnie potrzebny jest mały odpoczynek. Bo od okresu światecznego jest kiepsko,można powiedziec,ze z United i Live było dobrze- było,ale to było po tym jak dał ciała w meczu z Live i tez go zjechali i wział sie za siebie.
Chwila oddechu dla Mesuta, wzłasza,ze ma go kto zastapic i bedzie lux!

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 19:46

ltg
coś Ci nie wyszło :D

LoveTheGunners komentarzy: 914020.02.2014, 19:44

NBW

google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&ved=0CAQQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.livememe.com%2Fxmeh35&ei=-UwGU9bII6yK5AS_4YHYAg&usg=AFQjCNE63Gx5k3Nes0kIoUHEiPuuk5qupA&sig2=SCF4D_VUQ158yE7glB16JA

Traitor komentarzy: 10310 newsów: 2420.02.2014, 19:22

Co jest z Lamela, nawet w LE do 18 sie nie lapie?

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 19:18

miszczu chce grać w HAXA, robić miejsca.

Alonso komentarzy: 1282420.02.2014, 19:09

Grają z jakimś Chornomorets Odesa i to jeszcze z Ukrainy. Też bym tam nie posyłał najlepszych zawodników.
Nawet Dynamo Kijów gra dzisiaj z Valencia u siebie. Ja się pytam jak? :D

Merk19 komentarzy: 63020.02.2014, 19:08

KOL

Wydaję mi się, że po prostu Liga Europy to nie jest ich nadrzędny cel :P oszczędzają ich pewnie na Ligue1, gdzie w sumie mają spore szanse na 3 miejsce bo są co raz bliżej.

Frankly komentarzy: 76420.02.2014, 19:07

meczyki.pl/obrazki,12216

Frankly komentarzy: 76420.02.2014, 19:06

Mogłby to ktoś z kibiców Arsenalu zweryfikowac ? Bo zazwyczaj wrzucają tam takie gówna że nie wiem czy te statystyki mają cokolwiek wspolnego z prawdą.

Vendeful komentarzy: 236820.02.2014, 19:05

KOL

podobno po prostu nie pojechali na mecz,moze lyon odpuscil

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 19:04

Dostałem cynę, że niejaki Sanogo stawia pokój:

haxball.com/?roomid=~2c165841357ec87f44ffe367d3c2af791916bba830d39ccdb3143a39f8aa8e7a5

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 19:03

Jest tu jakis ekspert i powie mi dlaeczego Gomisa i Lacazzette nie ma w składzie Lyonu?

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 19:02

kto inny zrobi haxa bo Rajder zrobił ałt?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 19:01

Meczyk już można ściągnąć w całości z komentarzem : Marcin Rosłoń i Rafał Nahorny

Rider komentarzy: 242220.02.2014, 18:55

haxball.com/?roomid=~20e26b6e9f8c343e0b15bf2ac289d007a5de24b1b45020ea9366a940e3b641142

wbijac

Mi to bardziej niż Euro to wczoraj przypomniał się finał LM z 2006.

bobslej22 komentarzy: 834320.02.2014, 18:52

Wczoraj oglądam mecz z kumplem i mówie mu "Ty widziałeś opluł go " kumpel do mnie " nie no co Ty " . Nie byłem pewien że to zrobił dziś zdjęcia potwierdzają . Sagna został opluty .

Vendeful komentarzy: 236820.02.2014, 18:51

KOL
moze masz na rozdzialke 1440x900?

mruw komentarzy: 413520.02.2014, 18:51

gunners007
nie wiadomo ile jeszcze meczów kary za swoje zachowanie zaplanował Wenger dla Giroud. Może sie okazać że z Sunderlandem zobaczymy Lorda od pierwszych minut i wcale bym się tym nie zmartwił bo chcę żeby on się w końcu wykazał.

Belzebub666 komentarzy: 280120.02.2014, 18:48

Ja ustawiłbym Poldiego na szpicy, pod nim Cazorla, na skrzydle Gnabry i OX, środek Flamini z Wilsherem, Ozil ława na kocury

gunners007 komentarzy: 954320.02.2014, 18:47

Na mecz z Sunderlandem trzeba wystawić Giroud, ale w następnych meczach najlepiej byłoby regularnie wystawiać w I składzie Sanogo. W meczach z Liverpoolem i Bayernem zaprezentował się na plus, mimo gry przeciwko najlepszym na świecie. Według mnie w lidze Sanogo może odpalić, tak jak np. Benteke. On ma już 21 lat więc jeśli ma talent na bycie jednym z najlepszych to od razu wejdzie na najwyższy poziom w co głęboko wierzę, lecz obawiam się o jego podatność na kontuzje bo to może zahamować jego karierę.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 18:47

pic.twitter.com/eoBUtY5V5I

piękne!

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 18:45

Chciałbym, żeby Poldi dostawał więcej szans... W wyjściowym składzie na wczorajszy mecz widziałem bardziej jego niż Cazorlę. On by tego karnego ustrzelił, a i w paru innych sytuacjach z początkowej fazy meczu mógłby coś ustrzelić, bo instynkt to on ma.

VegetaSSJ2 komentarzy: 3920.02.2014, 18:42

haxball.com/?roomid=~289a807ad83d19cac5a518d4bb7fdf2cc95515c632e2090e9a2da131e88a3348d

mruw komentarzy: 413520.02.2014, 18:41

Özil niech na razie odpoczywa. Za niego będzie już mógł grac Ramsey.

ludi72 komentarzy: 142720.02.2014, 18:39

@marzag
Wydaje mi się, że tu racje masz. Ale taka sytuacja jest bardzo korzystna bo być może Wenga będzie nimi rotował. Co dobrze wpłynie na Oliego i przedewszystkmi Sanogo.

Kysio2607 komentarzy: 1336020.02.2014, 18:38

Jak strzelimy w pierwszym kwadransie znów jakimś cudem to będziemy mogli zacząć marzyć. Jak się Bawarczycy rozegrają a nie będą mieli na koncie żadnych strat, to dupa.

VegetaSSJ2 komentarzy: 3920.02.2014, 18:38