Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 20:24

Mico17, Sanogo!

mar12301, czoło niestety gra już w Romie :| A tak serio, to jestem pewien że czeka nas ciekawy mecz

mar12301 komentarzy: 2314020.02.2014, 20:23

Ale zauważcie jak sobie skomplikowaliśmy sytuację tym ostatnim meczem z Napoli. Wystarczyło zagrać tam na remis i dziś mielibyśmy za rywala jakiś Milan czy Galatasaray... A tak. Teraz możemy już gdybać.

mar12301 komentarzy: 2314020.02.2014, 20:22

Marzag

oczywiście, w piłce wszystko jest możliwe. Na tym polega jej piękno. Dla mnie najważniejsze, żeby chłopaki - jak już mają odpaść - niech odpadną z czołem z LM.

A teraz najważniejsza jest PL, a tu też przed nami wymagające spotkania..

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 120.02.2014, 20:22

Młody, silny, niewolny, utalentowany zawodnik do kariery Fifa 13 poszukiwany. Jakieś propozycje?

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 20:18

mar12301, no to jak nie bedzie Ramseya to bedzie Wilshere, wszystko sie moze zdarzyc IMO, dla mnie 0:2 to nie jest zly wynik jak na takie warunki w jakich gralismy od czerwonej kartki. Bayern ma nieogarniętych środkowych obrońców i średniego napastnika, piłkarze Arsenalu nie będą mieli nic do stracenia więc będą grali na luzie

Ashburton komentarzy: 451420.02.2014, 20:16

Tu się kiedyś zalogował jakiś pydak, co miał nick cytuję ,,rahudopiachu'' to od razu dostał bana.
Po prostu admini nie chcą się wtrącać w wasze rozmowy.

mar12301 komentarzy: 2314020.02.2014, 20:15

Marzag

chodzi mi o poprzedni sezon i lekceważące podejście Bayernu w rewanżu z Kanonierami. Myślę, że Guardiola wie o tym meczu i zrobi wszystko, żeby do czegoś takiego nie doszło. No i wróci już Ribery...

wiesz, że "Arsenalowskie 3 tygodnie" to inna jednostka czasu? ;]

Alonso komentarzy: 1282420.02.2014, 20:15

Ramsey zacznie z ławki na ostatnią kolejkę PL gdzie Arsenal zakończy te rozgrywki zwycięsko, a cały mecz zagra dopiero w wygranym finale FA CUP.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 20:12

mar12301, nie muszą nikogo lekceważyć? Myślisz, że Bayern lekceważył Arsenal do momentu czerwonej kartki?

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 20:12

nbw
ale powrócili, ale RvPersie się fochnął chyba jakoś teraz.

ej wieśniaki, co tam dzisiaj oglądacie z wieczora?

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 20:11

ej w sumie nie obraziłbym się jakby wyniki byłyby takie same tylko tym razem drużyny zdobywałby je odwrotnie
#awans

mar12301 komentarzy: 2314020.02.2014, 20:11

A Ramsey wcale nie jest powiedziane, że wróci na rewanż.. z tym sztabem medycznym nic nie wiadomo..

mar12301 komentarzy: 2314020.02.2014, 20:10

Marzag

naprawdę wierzysz, że Guardiola zlekceważy Arsenal jak Jupp rok temu i pozwoli im wygrać dwiema bramkami (najlepiej dla nas byłoby 3-1 ;) ?

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 20:09

marzag
no tak, przepraszam że troche zmieniłem historie. Ale wtedy niby prowadzili rozmowe że nigdy nie powrócą na k.com a tu pewnego dnia powrócił Arseneanal

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 20:09

Diaby wygląda jakby śmigał w koszuli szpitalnej, do twarzy mu

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 20:08

ja czasami walne laika Marchewce, mądry chłop, zawsze dobrze prawi!

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 20:08

songoku95, oni się nie buntowali, oni mieli wtyki :D

Bolek, Szkoda, że Wilshere tak kiepawo podał, pewnie już nie miał siły. Ale jak Kosa wrócił to widać było że ledwo stoi na nogach i jest wręcz oszołomiony ze zmęczenia ;p

nbw
ten portal został zapomniany przez wszystkich adminów ;

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 20:07

Ja tam wierzę że z Ramseyem i ogarniętym Ozilem w rewanżu możemy coś ugrać :d to jest najmniejszy wynik do odrabiania jaki ostatnio mieliśmy w LM a mamy najlepszą ekipę od kilku lat :P

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 20:07

@Ashburton
No racja. W tej akcji na drugą bramkę zaważył brak porozumienia między Kosą i Flaminim.

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 20:06

ltg
poza tym zaprzepaściłeś swoją życiową okazje. Chciałem Ci coś ciekawego wysłać na PW ale masz pełną skrzynke :3

Ashburton komentarzy: 451420.02.2014, 20:05

Przestańcie dzielić polaków, znaczy kibiców Arsenalu, nie wzniecać buntów.

Ashburton komentarzy: 451420.02.2014, 20:03

@Bolek
Tak, ale ta akcja z końca meczu, szkoda że tam Kosy nie było to może by i bramy nie wcisnęli.

@Ashburton
Właśnie była sytuacja. O ile się nie mylę to wrzutka Lahma, po której Szczesny zarobił kartkę doszła do skutku w dużej mierze przez sporą pasywność Mesuta. No, ale tak jak mówię - dobrej postawy w obronie przez tak długi okres czasu nie można wymagać od takiego zawodnika. Po wejściu Monreala natychmiastowo Ox powinien zamienić się z Mesutem stronami.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 20:00

Marchwik, BTW Twój post na fb Ozila jest widoczny na jego oficjalnej stronie jako pierwszy ;d

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 19:59

może jakaś rewolucja, ew. rokosz przeciwko Rahowi?
Kiedy ArseneAl i Rvpersie się buntowali to wyłapali bana xd

RVP87 komentarzy: 116420.02.2014, 19:59

OSVALDO! i jak narazie 1-0 dla Juve ale i tak mi sie gra nie podoba, Conte już dawno powinien zmienic system na 4-3-3 !

FORZA * * * JUVE

FORZA ARSENAL !

Ashburton komentarzy: 451420.02.2014, 19:58

Z truchtania Oezila przynajmniej nie było jakiejś sytuacji dla niemców,, Kosa grał dobrze, pod koniec poszedł do przodu, wracał truchtając i gol dla niemców na 0:2.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52420.02.2014, 19:57

songoku95
Od prawa i jego przestrzegania to tu chyba kolega Niuchacz jest.

Ashburton komentarzy: 451420.02.2014, 19:55

UWAGA

HAXBAL JEST GŁUPI!!! hahahaha

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 19:54

@KingOfLoyal
Szczerze? Uważam, że za duża krytyka spada na Mesuta po wczorajszym meczu.

Za karnego bura mu się należy. Nie chodzi o to, że nie strzelił, bo to zdarza się każdemu - chodzi tu o styl w jakim to zrobił.

Nie rozumiem natomiast zarzutów do jego zaangażowania i gry w obronie we wczorajszym meczu. Biegał dużo i robił co mógł, ale po tym jak wszedł Monreal i jeszcze musieliśmy grać w dziesięciu to dla niego było za dużo. 10 o takiej charakterystyce nigdy nie da rady zapierdzielać 50-60 minut wspierając naszego bocznego obrońcę i trzymając przy tym dobry poziom.

Uważam, że błąd taktyczny popełnił Wenger. Chyba każdy widział ile ataków przeprowadzał Robben odkąd wszedł Monreal? Arsene powinien szybko przerzucić Oxa (dwie klasy lepszy w defensywie od Mesuta) na drugą stronę, by pomógł Nacho. Ozil natomiast powinien w tym momencie próbować pomagać Bacaremu, który nie dość, że miał wczoraj mnie pracy (Gotze nie zachwycał) to jest też wyraźnie lepszym bocznym obrońcą od Monreala.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 120.02.2014, 19:53

No i Swansea

Vorm, Rangel, Chico, Williams (c), Davies, Britton, Canas, Hernandez, Routledge, Dyer, Bony.

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10820.02.2014, 19:53

Na Highbury.pl ponownie Ćwierkający Kanonierzy! W środku m.in. Wilshere, Ramsey, Sanogo i Özil, ale jak zwykle najwięcej pisał Poldi.

Lukas Podolski: Taki jest futbol! Ufajcie Mesutowi, on zrobi wszystko, aby oddać w zamian dwa razy tyle i uszczęśliwić nas wszystkich. Przyjaciele muszą trzymać się razem. AFC!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 120.02.2014, 19:51

Napoli lineup: Rafael; Maggio, Henrique, Britos, Reveillere; Inler, Dzemaili; Insigne, Hamsik, Callejòn; Higuain

Szaleństwa nie ma.

TheGunner123 komentarzy: 19920.02.2014, 19:49

No ja ******** Albo ja jestem ślepy albo naprawde nie było ocen za mecz z Bayernem Monachium... Były?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 120.02.2014, 19:46