Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mruw komentarzy: 413520.02.2014, 18:32

Sędzia zepsuł widowisko tą czerwoną kartką. Robben źle przyjął piłkę, gola by nie było. Ale co sie stało to sie nie odstanie, na szczęście mamy dobrego bramkarza na rewanż. Tam powtórzymy wynik sprzed roku, doprowadzimy do karnych, nie pozwolimy strzelić Ozilowi i awansujemy, bo oni mają Robbena i Alabę :)

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2014, 18:32

Bayern już nie podejdzie do meczu na takim luzie na początku jak w zeszłym roku, więc i o gole będzie trudniej.

Tomo_2 komentarzy: 92820.02.2014, 18:31

Ja liczę, że na AA pokażemy znowu, że nie damy sobie w kaszę dmuchać i mecz będzie fantastyczny - liczę na naszą wygraną/bramkowy remis(większy niż 1:1) i fantastyczne widowisko z obydwu stron. Jeśli wygramy 2 bramkami to spoko, ale powiedzmy sobie szczerze - będzie ciężko.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.02.2014, 18:29

Giroud zagra z Sunderlandem... Sanogo po 3 meczach w tydzień pewnie połamałby się jak nasz inny francuz.

wisnia28 komentarzy: 13320.02.2014, 18:28

Na AA jedziemy na maxa od 1 minuty.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 18:27

ludi72, z sunderlandem powinien zagrać Giroud, bo Sanogo lubi się z kontuzjami a mecz z Bayernem był bardzo wyczerpujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę to że on przecież niedawno wrócił po kontuzji

ludi72 komentarzy: 142720.02.2014, 18:24

Oli sam ułatwił sprawę Wengerowi swoim zachowaniem i już jest niemal pewne, że Sanogo będzie grał częsciej kosztem naszego łobuza hotelowego^^

BayernAA komentarzy: 31520.02.2014, 18:24

ludi72

Ja w sumie też oceniam jego grę na + biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Chociaż zauważyłem pewną niepewność, tutaj piłka mu odskoczy tutaj coś, ale chłopak pokazał się w rozrachunku z dobrej strony. Nie można się temu dziwić, oby tylko dostawał szansę gry bo widać w nim spory potencjał. :)

Merk19

No właśnie, na podstawie filmiku strasznie ciężko było mi to stwierdzić.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 18:24

Verminator97, to kwestia poglądów, ja wiedziałem że dostanie czerwoną po tym jak sędzia wskazał na wapno. Niektórzy(wraz ze mną) po prostu uważają że karny to dostateczna kara.

wisnia28 komentarzy: 13320.02.2014, 18:24

Faulowany zawodnik nigdy nie powinien wykonywac karnych.

Verminator97 komentarzy: 1490020.02.2014, 18:23

Marzag > Neuer także powiedział, że Wojtek nie powinien otrzymać czerwonej kartki. :/

mruw komentarzy: 413520.02.2014, 18:22

KingOfLoyal
Ja już z Liverpoolem zauważyłem że on prawie wszystkie główki wygrywa. Potrafi tak zawisnąć w powietrzu jak Ronaldo.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 18:22

karol8206, ci co mowia ze nie jest potrzebny w Arsenalu to głupki, nic do nich nie dotrze po przeczytaniu tego co napisałeś, a ci co go krytykują za to że tylko udaje że pomaga w obronie, i że zawalił wczorajszy mecz mówią jak jest.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 18:21

@kaziu874

Nic nie szkodzi ;)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50320.02.2014, 18:20

W pierwszej połowie Sanogo zagrał dobrze. Wygrywał pojedynki główkowe, dobrze się zastawiał, miał szansę na strzelenie gola, której niestety nie wykorzystał. W drugiej części Arsenal cofnął się do obrony, więc nie mógł zbyt dużo pokazać. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony jego grą.

Merk19 komentarzy: 63020.02.2014, 18:20

@BayernAA
Sagna podobno powiedział, że go Robben nie opluł więc chyba faktycznie nic takiego nie miało miejsca. Chyba, że sam francuz nie poczuł.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320720.02.2014, 18:19

Jeżeli Sanogo będzie podtrzymywał formę i stale zaliczał progres, to jeżeli kupimy jakiegoś world class stajkera, to Giroud będzie trzecim wyborem.

Merk19 komentarzy: 63020.02.2014, 18:19

No to dziś na ochłodę emocji Liga Europy :P

BayernAA komentarzy: 31520.02.2014, 18:18

kaziu874

Też tak uważam. Pomimo faktu, że to nie było celowe, sędzia zachował się prawidłowo. Niemniej jednak i tak to był słaby mecz w wykonaniu Rizzol'ego. Dobra, a druga sytuacja to oplucie Sagny, przez Robbena. Oglądałem tą sytuację chyba z 20 razy dzisiaj i nie mogę do tego dojść, czy faktycznie tak było. Ktoś mógłby odpowiedzieć mi, czy tam faktycznie Sagna zostaje opluty?

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 18:18

@songoku95
Można poprzeć decyzję o ewentualnej żółtej kartce w bardzo prosty sposób. Piłka odskoczyła Arjenowi na tyle daleko, że trudno, by już było o strzelenie gola w tej sytuacji.

karol8206 komentarzy: 34120.02.2014, 18:18

dla wszystkich którzy krytykuja Mesuta:
Można odnosić że to pojedyńcze akcje ale to jest właśnie taki zawodnik. Jeśli ktoś pisze że Ozil jest nie potrzebny w Arsenalu to nie mam nic więcej do dodania.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 18:18

KingOfLoyal, ktoś tam wczoraj po meczu mówił, że Sanogo prawie nie wygrywał głowek huehue ;d

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 18:18

Kanonier204 --> sorki, zapamietalem ze poprzednio pisalem 203 i napisalem tak samo, nie patrzac na nick ;d

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 18:17

Neuer powiedział że doskonale wie, że Mesut zatrzymuje się przed oddaniem strzału, więc spokojnie poczekał ;p

ludi72 komentarzy: 142720.02.2014, 18:17

@BayernAA
Wydaje mi się że presja go nie zjadła, bo póki było 11 vs. 11 to radził sobie bardzo dobrze, momentami zdumiewająco. Ale jak przyszło nam bronić w 10 to już nic więcej nie mógł zdziałać. Dodatkowo, wymuszone zmiany zabrały Papciowi możliwości, a Yaya od ok 60 minuty ledwo żył.

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 18:17

bayern
jak dla mnie mógł dać żółć i też nikt nie miałby pretensji.
Nie będę popierał tego co mówie jakimiś fachowymi arguementami bo jestem zmęczony, a na pewno kilka by się znalazło.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 18:16

Yaya Sanogo: No player has won more aerial duels in a CL match this season than Sanogo did last night vs Bayern Munich (10) #AFC

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 18:16

@kaziu874

Także mi przykro a i jeszcze jedno mam 204 a nie 203 :P

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 18:16

@BayernAA
Biorąc pod uwagę, że Robben dość daleko odskoczyła ta piłka, to uważam, że czerwona kartka była przesadzona. No, ale sędzia musiał reagować na szybko, więc...

Chociaż, jeśli wcześniej kilka razy oszczędził Boatenga to mógł Wojtkowi też odpuścić.

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 18:15

Kanonier203 --> Pff ;d

BayernAA --> zasluzona czerwona, takie sa przepisy niestety.

mruw komentarzy: 413520.02.2014, 18:15

Jak Ozil podchodził do karnego to wydwało mi sie że nie trafi. Wolałem żeby strzelał Flamini. Ozil od początku wydawał mi sie niepotrzebny w Arsenalu, ale pomyślałem że Wenger wie lepiej i nic nie mówiłem. Poza tym troche był strach wypowiadać sie tak tutaj, zaraz by mnie wszyscy zjedli :).

Kanonierro komentarzy: 150320.02.2014, 18:15

Panowie! bardzo proszę o pomoc dla mojego dziadka ,który był wspaniałym człowiekiem. Każda złotówka się liczy. Nauczył mnie w życiu wiele przy okazji sztuki matematyki. Całą historię macie opisaną w poniższym tekście. Jeszcze raz wielkie dzięki dla tych co pomagają.

voquyen.wordpress.com/2014/02/14/pomoc-dla-marka/

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 18:14

v97
też się zacząłem zastanawiać. Ale ciężko określić, być moze Podol jest na 2nd miejscu ;>

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 18:13

@KingOfLoyal
Ja jak zobaczyłem Ozila, a potem jego minę, to od razu powiedziałem tacie, że on tego nie strzeli.
On od RPA 2010 jest wielkim fanem Mesuta, więc powiedział, że zrzędzę, itd.

Szkoda, że to ja miałem rację.

BayernAA komentarzy: 31520.02.2014, 18:13

ludi72

Sanogo bez szaleństw, ale nie można wymagać od 21 - letniego zawodnika, który gra przeciwko Bayernowi po długiej kontuzji i siedzeniu na ławce, że jakoś wielce zabłyśnie. Gdyby dostawał szanse w miarę regularnie to byłoby inaczej. Wiesz, wielka presja go zjadła w tym meczu i ja temu się w ogóle nie dziwię.

songoku95

Santi byłby pewniejszy w tamtej sytuacji, to prawda. A czy uważacie, że czerwona kartka dla Wojtka była zasłużona?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 18:13

@kaziu874

Tamte konto miało rok lub 2 więc nie sądze :P

Verminator97 komentarzy: 1490020.02.2014, 18:11

s95 > Mi się wydaje, że Wenger kiedyś wspominał, że to Lukas jest w kolejności za Artetą. Za to po tej dwójce albo Giroud albo Mesut.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 18:11

wiecie jak wczoraj Mesut podchodził do tego karnego, to pomyslałem; mógłby tego karnego wykonać Monreal :P

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 18:10

Kanonier203 --> i tak jestem lepszy od ciebie.

BayernAA
pierwszy Arteta, potem chyba Giroud i Ozil.
Wiec przy absensji dwóch wyszło jak wyszło:P

Kredens komentarzy: 369820.02.2014, 18:08

Ja właśnie czytałem, że przed CP, no ale z CP graliśmy u nas, to po jakiego grzyba nocowałby w hoptelu. To raczej że przed Liv bardziej prawdopodobne

...
jednak uważam że Santi lepiej by to wykonał.

Bolek

No tak. Ojej ten Olek to wykończy Wengera. Chociaż gdyby Giroud posiedział parę spotkań na ławce to od razu skuteczność jego wzrosłaby. Nie śledziłem komentarzy w trakcie i po meczu na tej stronie i być może ta kwestia została poruszona już parę razy, ale zastanawia mnie czy Oezil to pierwszy wykonawca karnych w Arsenalu? Dziwiłem się, że to on właśnie podchodzi na przeciwko Neuera, kolegi z reprezentacji. Znają się z ligi niemieckiej i kadry narodowej i podejrzewam, że Neuer wie na temat sposobu wykonywania jedenastek Oezila bardzo dużo. Swoją drogą, karny został wykonany słabiutko.

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 18:06

@Kredens
Ja czytałem, że to było przed przegranym meczem z Liverpoolem, ale ręki sobie nie dałbym uciąć.

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 18:05