Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0

Bezlitosny Bayern pokonuje osłabiony Arsenal 2-0 19.02.2014, 21:43, Sebastian Czarnecki 1897 komentarzy

Kapitalna i wyrównana pierwsza połowa meczu, nudna i monotonna druga. Całe spotkanie ustawiła czerwona kartka dla Wojtka Szczęsnego, po której Kanonierzy bronili się całą drużyną i zamknęli się na własnej połowie, całkowicie dając się zdominować przeciwnikowi z Monachium. Bayern nie pozwolił wyjść londyńczykom z własnego pola karnego, powoli rozgrywał swoje akcje i czekał tylko na pojedyncze błędy obronne, by zaatakować. I dwukrotnie udała się ta sztuka monachijczykom, bo dwukrotnie wpakowali piłkę do bramki Łukasza Fabiańskiego, znajdując się w kapitalnej sytuacji przed rewanżem.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini, Wilshere - Chamberlain (74. Rosicky), Özil, Cazorla (38. Fabiański) - Sanogo

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Martinez - Robben, Kroos, Alcantara (79. Pizarro), Götze - Mandżukić (64. Muller)

Mecz od mocnego uderzenia zaczęli Bawarczycy. Już w trzeciej minucie potężnym strzałem z dystansu popisał się Toni Kroos, ale futbolówkę zmierzającą w samo okno bramki na rzut rożny przeniósł Wojciech Szczęsny. Świetna interwencja polskiego gokipera.

W szóstej minucie groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Zamieszanie pod bramką Manuela Neuera wykorzystał Yaya Sanogo, który oddał groźny strzał na bramkę niemieckiego golkipera, ale ten świetnie zatrzymał to uderzenie.

W ósmej minucie spotkania Nicola Rizzoli dyktuje jedenastkę dla Arsenalu za wejście Jerome'a Boatenga w Mesuta Özila. Słuszna decyzja arbitra.

Reprezentant Niemiec sam chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak przy strzale z jedenastu metrów zachował się najgorzej jak tylko mógł, strzelając w środek bramki tak klasowego bramkarza jak Neuer. Golkiper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, wciąż bezbramkowy remis na Emirates Stadium!

Kolejne minuty należały głównie do Bayernu, ale monachijczycy nie potrafili przedrzeć się pod bramkę pilnowaną przez Wojciecha Szczęsnego, głównie za sprawą świetnie ustawionej linii defensywnej.

W 23. minucie pokaz świetnej gry dał Yaya Sanogo, który wywalczył futbolówkę w środku pola i natychmiast uruchomił wybierającego Chamberlaina. Anglik wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, ale ten zrobił dokładnie to samo. Niemiecki golkiper okazał się więc szybszy od nadbiegającego rywala i szybko wybił futbolówkę.

W 31. minucie Arsenal musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzjowanego Gibbsa zastąpił Ignacio Monreal.

Kiedy już narzekaliśmy na brak emocji, w 38. minucie Arjen Robben znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym, a ten... obalił Holendra i został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Nicola Rizzoli wskazał na rzut karny, jak najbardziej słusznie.

Arsene Wenger od razu ściągnął z boiska Santiago Cazorlę i wpuścił na nie Łukasza Fabiańskiego.

Do egzekwowania rzutu karnego przystąpił David Alaba i... spudłował! Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a Łukasz Fabiański już na dzień dobry nie musiał wyciągać piłki z bramki. Dalej bezbramkowo na Emirates Stadium!

Do końca meczu nic nie uległo już zmianie. Sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy bezbramkowym remisie.

Na drugą połowę Pep Guardiola przewidział jedną zmianę. Zagrożonego czerwoną kartką Boatenga zastąpił Rafinhą, który powędrował na prawą stronę obrony, Phillip Lahm przeszedł wówczas do środka pola, a Javi Martinez zajął miejsce na środku obrony u boku Dantego.

Bayern wyraźnie zdominował grających w osłabieniu londyńczyków i powoli wyprowadzał swoje ataki, czekając na rozluźnienie swoich rywali w szykach obronnych.

No i w 54. minucie wyczekali! Podanie Philippa Lahma z prawego skrzydła wykorzystał Toni Kroos, który zdecydował się na techniczne uderzenie z pierwszej piłki. Piłka wpadła w samo okienko bramki pilnowanej przez Fabiańskiego, a Polak nie miał żadnych szans. 1-0 dla Bayernu!

W 63. minucie kolejna świetna akcja Bawarczyków. Z prawego skrzydła zaatakował Arjen Robben, który mógł szukać podania do lepiej ustawionych kolegów z zespołu, ale zdecydował się na strzał. Tym razem Łukasz Fabiański był górą w tym pojedynku i świetnie interweniował.

Siedem minut później kolejny raz próbował holenderski skrzydłowy. Oddał groźny, podkręcony strzał na długi słupek bramki Fabiańskiego, ale znowu zabrakło mu kilku-kilkunastu centymetrów. Minimalnie!

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Arsenal nie mógł wyjść z własnej połowy i został zdominowany przez Bawarczyków, którzy kontrolowali przebieg meczu. Czekali tylko na nadarzające się okazje, by dobić Kanonierów, jednak ci dziennie się bronili, żeby nie dopuścić do straty kolejnych bramek.

W 88. minucie defensywa jednak zawaliła, a Phillipp Lahm celnym dośrodkowaniem odnalazł wybiegającego do piłki Thomasa Mullera. Reprezentant Niemiec celnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego z najbliższej odległości i nie dał mu żadnych szans. 2-0 dla Bawarczyków.

A chwilę później mogło być już 3-0, a Toni Kroos mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców. Tym razem strzał młodego Niemca po podaniu Pizarro trafił w słupek.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, Bayern pokonał Arsenal na Emirates Stadium 2-0 i przybliżył się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Bayern MonachiumLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ludi72 komentarzy: 142720.02.2014, 18:04

@BayernAA
JAk twoim zdaniem wypadł Sanogo? ^^

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 18:01

@kaziu874

Jeśli dobrze pamiętam dostałem kilka warnów i nie mogłem już komentować. Za jakieś tam bodajże hmm linki i teksty typu "XDDDD" No i te konto mam jak widać 3 lata :D tzn będzie za 5 dni :D

Bolek komentarzy: 423220.02.2014, 18:00

@BayernAA
Arsene twierdzi, że powody są czysto sportowe, ale wiemy jaka jest prawda...
Sama zdrada nie jest jednak tematem interesującym Wengera. Ważniejsze jest to, że ta sytuacja miała miejsce w nocy, na kilka godzin przed przegranym meczem z Liverpoolem.

BayernAA komentarzy: 31520.02.2014, 17:59

KingOfLoyal

Dzięki za odpowiedź. Zdziwiłem się, że Sanogo zagrał wczoraj od początku.

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 17:59

Kanonier204 --> on nie wysylal tego do wszystkich, tylko do tzw ''wybrancow''. I jak miales wczesniej konto ale cie zbanowali? ;d

songoku95 komentarzy: 2348620.02.2014, 17:58

bayern
tak został przyłapany, zapłacił 230 tyś. kary i grzeje ławe. Akurat to nam na dobre wyszło/

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 17:58

BayernAA
czy to był powód to nikt nie wie,ale baraszkował w hotelu,przed meczem z Live bodajże.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 17:56

@kaziu874

A to ciekawe.. miałem wcześniej inne konto ale mnie zbanowali :P i nic mi nie wysyłał ale to widocznie z tego względu że prawie wcale się nie odzywałem. Tylko patrzyłem co kto pisze.
W każdym razie dzięki.

BayernAA komentarzy: 31520.02.2014, 17:55

Chciałem zapytać Was o absencję we wczorajszym meczu Giroud? To znaczy, dzisiaj usłyszałem od znajomego, który jest o wiele lepiej poinformowany w kwestiach Arsenalu, że ostatnio Giroud był widziany z inną kobietą w hotelu, czy to prawda i to jest powód posadzenia go na ławce?

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 17:54

Kanonier204 --> pisal prywatne wiadomosci do innych uzytkownikow, w ktorych pisal o przeroznych torturach, ktore by na nich robil. Podobno niektorzy do dzisiaj nie moga spac spokojnie, bo boja sie tego typa.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 17:52

rudzki i kosowski??? panie za co???

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 17:52

Kwiatihno powiadacie.. hmm jeśli dobrze pamiętam jakieś tam komentarze pisał ale nic więcej ktoś mnie oświeci co to za typas? :D

DzAno komentarzy: 35520.02.2014, 17:52

Chelsea z Galatą wcale tak łatwo nie będzie mieć. Wydaję się, że United ma najłatwiej, ale po nich to nie wiadomo co się spodziewać w tych rozgrywkach. Żeby nie wyszło tak, że każda ekipa z Anglii odpadnie na tym etapie rozgrywek.

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 17:52

O wlasnie, Kwiatinho. Co coz, musze zyc w strachu od dzisiaj ;d

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 320.02.2014, 17:52

Marchwik a ile kasy potrzebujecie na nowa domene itd?

pronik komentarzy: 517920.02.2014, 17:51

Sobota:
CANAL+ Sport HD
15.55 Arsenal - Sunderland (Przemysław Rudzki, Kamil Kosowski)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 320.02.2014, 17:50

Jak wytzrymacie to wieczorem bedzie, razem z komplikacja z ozilem.

daro1986 komentarzy: 20820.02.2014, 17:49

Jakbyśmy nie przegrali z Napoli to wczoraj nie musielibyśmy grać z bAYERNEM!

UMF14 komentarzy: 5420.02.2014, 17:48

Najlepsza liga świata znów dała popis swoich wysokich umiejętności, United odpadną równie szybko co Arsenal i City, ewentualnie Chelsea dojdzie do 1/4, ale potem też wyleci...

LoveTheGunners komentarzy: 914020.02.2014, 17:46

może syn kwiatihno przyszedł pomścić ojca

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2720.02.2014, 17:46

Aaaaa, kwiatinho powrócił, znowu nastaną czasy terroru...

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 120.02.2014, 17:44

pany macie jakies pewniaki na dzisiaj?

Verminator97 komentarzy: 1490020.02.2014, 17:43

kaziu874 > Kwiatinho. :D

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 17:43

Nie pocieszacie koledzy ;d Az mi sie przypomnial taki jeden, ktory chcial odcinac glowy i szczac do srodka, ale zapomnialem nazwe jego.

Kanonierro komentarzy: 150320.02.2014, 17:41

Racja Racja jak Sagna mógł to poczuć/widzieć skoro leżał plecami do niego????

TakKrzysiu komentarzy: 893820.02.2014, 17:41

kaziu8742@
zbierze reszte faszystów i odjebą Ci IV Rzesze na chacie. Możesz spróbować kupić kwiatek ale sądząc po nastawieniu chyba nie uznaje kompromisu.

kaziu874 komentarzy: 674120.02.2014, 17:38

Ej, dopiero teraz zauwazylem ze dostalem wiadomosc od uzytkownika dariopmi, a brzmi ona tak (pisownia oryginalna):

matt21
nie wiem tak po prostu do podsawówki lubiłem piłke nożna do gimnajzum jakoś brak czasu .chelsea nigdy jakoś nie trawiłem poprostu bardzo spodobała mi sie taktyka szkoleniowa wengera że to nie jest klub co wydaje kase na prawo i lewo .

DzAno komentarzy: 35520.02.2014, 17:36

Myślicie, że shalke wygra z Mainz jurto ? :)

witamy ;)

mam takie pytanie na start: dlaczego akurat wtedy zacząłeś kibicować Arsenalowi?

Kociek komentarzy: 116120.02.2014, 17:29

@damian93

Siemano, witamy w rodzinie :)

damian93 komentarzy: 1220.02.2014, 17:25

witam wszystkich kibicó kanonierów licze na cieple powitanie . kibicuje arsenalowi od kiedy fabregas od nas odszedł i jastem z naszymi na dobre i na złe . jestem z kujawsko pomorskiego z okolic włocławka . mam na imie Damian i mam 21 lat pozdrawiam

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 17:25

i gdzie illpadrino z kompilacja sanogo v bayern?

kamo99111 komentarzy: 692520.02.2014, 17:25

co nie zmienia faktu, że według przepisu spalony być powinien :) Generalnie szkoda wczorajszego początku bo Cazorla też miał sytuację sam na sam i mógł lepiej to wykończyć. Generalnie do czerwonej kartki nie było źle i postawiliśmy trudne warunki Bayernowi ;)

kamo99111, ja pewnie tez bym nie zauwazyl bedac na miejscu sedziego.

kamo99111 komentarzy: 692520.02.2014, 17:22

Marzag

Nie znam każdego Twojego komentarza ;P tak teraz mi się nasunęło ;)
Aczkolwiek nie wiem jak ty ale ja bym na pewno spalonego nie odgwizdał... Sędzia ma ułamek sekundy na podjęcie decyzji, a ja dopiero po którejś powtórce to zauważyłem ;P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 320.02.2014, 17:19

Co widać to widać jednak z początku też myślałem jak większość że jednak go opluł teraz nie jestem już tego zdania. Sagna zaprzecza więc koniec tematu.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 120.02.2014, 17:18

kamo99111, wczoraj o tym wspominałem

kamo99111 komentarzy: 692520.02.2014, 17:13

A wiecie, że w sytuacji czerwonej kartki dla szczęsnego powinien być spalony ;) Przepisy mówią:
"Zawodnik, który w momencie dotknięcia lub zagrania piłki przez współpartnera przebywa na pozycji spalonej, może zostać ukarany jedynie wtedy, gdy bierze on, według opinii sędziego, aktywny udział w grze poprzez:

1)branie udziału w grze (czyli przyjęcie lub zagranie piłki),
2)przeszkadzanie przeciwnikowi,
3)odnoszenie korzyści z przebywania na tej pozycji (czyli zagrywanie piłki odbitej od słupka, poprzeczki, przeciwnika lub współpartnera)."

Zwróćcie uwagę na punkt drugi, a następnie na Mandzukicia i Koscielnego(który wbiegał za Robbenem w pole karne).

thide komentarzy: 32389 newsów: 185220.02.2014, 17:12