Bezpłciowy Arsenal żegna się z FA Cup, 1-2 z Watfordem

Bezpłciowy Arsenal żegna się z FA Cup, 1-2 z Watfordem 13.03.2016, 15:29, Sebastian Czarnecki 2827 komentarzy

Dwa wymagające, okraszone kontuzjami spotkania z Hull City w 1/8 finału Anglii poszły na marne. Kanonierzy nie potrafili się uporać na własnym stadionie z teoretycznie słabszym Watfordem i w żaden sposób nie umieli pokonać Pantilimona. Kiedy w końcówce meczu na chwilę nadzieje przywrócił Danny Welbeck, dwie minuty później wszystko zabrał i ostatecznie pogrzebał szanse Arsenalu na awans.

Nie można mówić, że Watford był w tym meczu jakiś wybitny. Był po prostu konsekwentny, solidny i poprawnie wykonał swoje zadania. To Kanonierzy na każdym kroku byli bezradni, bezpłciowi i nie mieli żadnego pomysłu na grę. To może być najgorszy tydzień dla Arsenalu. Po odpadnięciu z Pucharu Anglii już w środę londyńczycy prawdopodobnie pożegnają się z Ligą Mistrzów i zostaną im tylko iluzoryczne szanse na mistrzostwo Anglii, gdzie są jednak na złej pozycji i do lidera tracą aż osiem punktów. To miał być najlepszy sezon dla podopiecznych Arsene'a Wengera od lat, a wyjdzie prawdopodobnie jak zwykle.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Gabriel, Gibbs - Coquelin, Elneny (67. Iwobi) - Özil, Alexis, Campbell (68. Welbeck) - Giroud (68. Walcott)

Watford: Pantilimon - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Watson, Behrami, Capoue (73. Anya) - Guedioura (77. Abdi), Deeney, Ighalo (82. Amrabat)

Podopieczni Arsene'a Wengera bardzo dynamicznie rozpoczęli to spotkanie. Czuli się pewnie po wysokim zwycięstwie nad Hull i zdawali sobie sprawę, że w tej fazie rozgrywek nie mogą już sobie pozwolić na rozegranie rewanżu, toteż już od samego początku chcieli strzelić gola.

Już w 3. minucie Kanonierzy dali sygnał swojemu rywalowi, że zamierzają grać w tym meczu bardzo ofensywnie. Joel Campbell obsłużył Chambersa dobrym podaniem, ale linia defensywna Watfordu spisała się na medal.

W 10. minucie Joel Campbell posłał kolejną dobrą piłkę, tym razem na wolne pole do wybiegającego Girouda. Francuz zdołał pokonać Pantilimona i umieścić piłkę w siatce, ale sędzia liniowy podniósł do góry chorągiewkę. Minimalny spalony.

Jeśli Szerszeniom w ogóle udawało się dojść do głosu, to głównie za sprawą bardzo aktywnego Odiona Ighalo. Nigeryjczyk jednak był dobrze pilnowany przez Pera Mertesackera i miał spore problemy z rosłym Niemcem.

Między 17. a 20. minutą Kanonierzy bardzo groźnie naciskali na defensywę swojego rywala, ale ta była bardzo dobrze dysponowana. Najpierw dośrodkowanie Chambersa pewnie wyłapał Pantilimon, chwilę później Nathan Ake bardzo pewnie powstrzymał niskie dośrodkowanie Kierana Gibbsa i powstrzymał Campbella przed oddaniem strzału.

Joel Campbell ponownie zachwycił kibiców świetnym podaniem. Tym razem Kostarykanin uruchomił na prawej flance Caluma Chambersa, który posłał kąśliwe dośrodkowanie w kierunku nadbiegającego Oliviera Girouda. Piłka sprawiła dużo problemów Pantilimonowi, jednak Rumun przytomnie wyszedł z bramki i powstrzymał akcję.

W 26. minucie pierwsza naprawdę groźna akcja Watfordu. Odion Ighalo próbował wymanewrować pilnującego go Gabriela, a kiedy uznał, że nie uda mu się wypracować dobrej pozycji do oddania strzału, podał piłkę prosto do... Pera Mertesackera. To podanie nie miało prawa dojść do Deeneya.

Dużo szczęścia miał Gabriel Paulista, który obunóż zaatakował Troya Deeneya, a mimo to nie ujrzał nawet żółtej kartki, choć wejście było na pograniczu czerwonej.

W 31. minucie na wolnej pozycji znalazł się Mohamed Elneny, jednak Egipcjanin oddał fatalny strzał, koszmarnie pudłując z dogodnej pozycji.

Dziesięć minut później egipski pomocnik ponownie stanął przed świetną sytuacją. Mesut Özil założył siatkę Nathanowi Ake, po czym ruszył prawym skrzydłem i wycofał piłkę na szesnasty metr do wybiegającego Elneny'ego. Były gracz FC Basel huknął ponad bramką.

W 43. minucie Mesut Özil dośrodkował z rzutu wolnego do wybiegającego Campbella, ale Kostarykanin nie potrafił posłać piłki w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo remisuje z Watfordem.

Druga część meczu zaczęła się od ataku ze strony gospodarzy. Olivier Giroud głową strzelił jednak ponad bramką.

W 50. minucie na prowadzenie wychodzi... drużyna z Watfordu. Rzut z autu Deeneya został przedłużony przez Mertesackera, a piłka spadła prosto pod nogi Ighalo, który umieścił piłkę w siatce. Nieudolne krycie Gabriela sprawiło, że Ospina nie miał szans na interwencję. 1-0!

W 53. minucie znowu podanie Deeneya do Ighalo, jednak tym razem Nigeryjczyk oddał niecelny strzał.

Minutę później na potężny strzał z dystansu zdecydował się Elneny, ale piłka leciała prosto w ręce Pantilimona, który nie miał problemów z interwencją.

W kolejnych minutach dwukrotnie próbował Giroud. Francuz najpierw oddał strzał głową po dośrodkowaniu Özila z rzutu rożnego, kilka chwil później strzelił mocnym wolejem po podaniu Campbella. Pantilimon w obu przypadkach był na posterunku.

W 64. minucie Watford podwyższa prowadzenie. Deeney zastawił się w polu karnym i wycofał piłkę do nadbiegające Guedioury, a ten atomowym strzałem pod poprzeczkę strzelił przepiękną bramkę.

Sfrustrowany Arsene Wenger przeprowadził aż potrójną zmianę. Za Elneny'ego, Campbella i Girouda pojawili się Iwobi, Welbeck oraz Walcott.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi oprócz trzech zmian przeprowadzonych przez Floresa. Za Capoue, Guediourę i Ighalo weszli Anya, Abdi oraz Amrabat.

Arsenal zaczął odżywać dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. W 83. minucie mocny strzał po podaniu Sancheza oddał Calum Chambers, jednak piłka po rykoszecie od obrońcy minęła się z bramką. Sędzia jednak nie zauważył tego kontaktu i nie podyktował rzutu rożnego, a aut bramkowy.

W 88. minucie Kanonierzy dają kibicom nadzieje. Piękne podanie piętą Özila umożliwiło Welbeckowi wyjście sam na sam z Pantilimonem. Anglik się nie pomylił, 1-2!

Dwie minuty później mogło być 2-2, a Danny Welbeck popisał się prawdopodobnie największym pudłem w swojej karierze. Strzał Iwobiego trafił w słupek, a do piłki dopadł angielski napastnik, który zastawił się plecami, odwrócił i strzelił... ponad pustą bramką.

W doliczonym czasie gry na mocny strzał zdecydował się znowu Iwobi, ale piłka po nodze obrońcy minęła się z bramką.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrał na własnym boisku z Watfordem 1-2 i pożegnał się z Pucharem Anglii.

FA CupRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Doktor komentarzy: 770614.03.2016, 22:15

Ludzie, rynek się zmienił, tak, ten sprzed trzech lat jest kompletnie nieaktualny. Nawet ten sprzed niecałych dwóch. Sanchez za 35 w funtach? Nie w tym świecie, nie dziś. Dziś to tak koło 60.

daniken komentarzy: 351414.03.2016, 22:15

akcja w stylu Arsenalu

kamilo_oo komentarzy: 2356714.03.2016, 22:15

A wiecie co powie Wenger na koniec sezonu?

"Mamy jakość, ponieważ ograliśmy dwa razy mistrza kraju..."

maciekbe komentarzy: 1245814.03.2016, 22:12

@pauleta lubię Cię kolego, ale teraz poleciałeś po bandzie. Spurs stawiają na młodych, Arsenal stawia na tych ze stażem. Bo przecież tyle się u nas chowali, że teraz szkoda nimi nie grać.

Doktor komentarzy: 770614.03.2016, 22:12

@sebastix11

Nie nazwałbym Kante do końca defensywnym pomocnikiem, jest bardziej uniwersalnym.

Poza tym - wystarczająca według kogo? Według Ciebie? Bo na pewno nie według Leicester.

simson16 komentarzy: 461414.03.2016, 22:11

Wenger dawno sie pogubil!!!!jestem za jak najszybszym zwolnieniem tego Pana:)

3rdpitch komentarzy: 454814.03.2016, 22:11

Odejdę trochę od tematu. Z ciekawości wpisałem w google "Wilshere Kane" i tak jak myślałem, nie ma ani jednego zdjęcia Jacka z nim (a ciężko znaleźć parę piłkarzy jednej drużyny, która nie ma wspólnego zdjęcia, chociażby zwykłego z treningu). I coś mi mówi, że to bardziej za sprawą Wilshera, który trzyma się od niego z daleka.
Ktoś narzeka na charakter tej drużyny, a jest przeciwnikiem Jacka do objęcia opaski, bo zapalił sobie fajke? To dalej będziemy mieć jako liderów takie piz*eczki jak Mertesacker czy Arteta. Skoro mówimy o wielkich zmianach w klubie to bez wątpienia to powinna być jedna z nich.

Oczywiście mnóstwo tutaj zależy od kontuzji. Ale skoro formalnie kapitanem jest Arteta, który w ogóle nie gra to tymbardziej powinien być Jack. Wtedy może kiedyś zobaczymy takie sceny, a Wilshere to może być naszym Gerrardem.

youtube.com/watch?v=a6SY5xxwTmg

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.03.2016, 22:10

pauleta19

Za miłość, humor , inteligencje, dystansem do siebie, trenerem sie nie zostaje. Buduje tą przyszłość klubu tak długo że już dawno ta jego "przyszłość którą zaczął budować dawno temu powinna przynosić trofea. najlepszy zespół w historii Arsenalu jest juz w 90% na emeryturze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2016, 22:08

Hubertus888, oglądam prawie każdą konferencję Wengera i uważam Wengera za jednego z najinteligentniejszych trenerów. Poza tym AW jest obdarzony dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Dba o przyszłość klubu (stadion, baza treningowa, finanse itd.). Stawia na młodzież. Ma oko do dostrzegania talentów. Dba o styl zespołu. Ma szacunek u piłkarzy. Pokazał że potrafi zdobywać trofea. Zbudował najlepszy zespół Arsenalu w historii. Kocha ten klub.

@sebastix11

Gwarantuję Ci, że Twarowskiemu jest zdecydowanie bliżej do sumy, jaką Lisy chciałyby uzyskać za Kante. Pomyśl sobie, jaki dostaną zastrzyk finansowy za PL i LM, a już są przecież dość bogatym klubem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.03.2016, 22:07

Witowo

Oj żyjesz przeszłością.Mamy przecież panią premier :D

Adu (zawieszony) komentarzy: 549814.03.2016, 22:07

Dokładnie, to że Wenger ma demencje starczą można wywnioskować po jego zmianach. 14 miejsce w ilości strzelonych bramek u siebie.. na Emirates - Arsenal.. Arsenal na Emirates -.^ , jak my bronimy z nieważne jakim rywalem wyniku 1-0 i zaraz w 2 połowie wprowadzamy obrońców za ofensywnych zawodników? Ile razy Gibbs wchodził w tym sezonie ? Myśle że Wenga tak bardzo chciał zdobyć majstra że nawet każdego wyniku pozytywnego chciał bronić za wszelką cene, i tym sposobem przegraliśmy sezon.

mitmichael komentarzy: 4924314.03.2016, 22:07

Taa 100 od razu. to juz Krychowiak tanszy

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 114.03.2016, 22:06

*Mistrzów z 8 krajów, kurczę jak nie literówka to brak wyrazów...i jak tu żyć panie premierze?

bobslej22 komentarzy: 834414.03.2016, 22:06