Bezpłciowy Arsenal żegna się z FA Cup, 1-2 z Watfordem

Bezpłciowy Arsenal żegna się z FA Cup, 1-2 z Watfordem 13.03.2016, 15:29, Sebastian Czarnecki 2827 komentarzy

Dwa wymagające, okraszone kontuzjami spotkania z Hull City w 1/8 finału Anglii poszły na marne. Kanonierzy nie potrafili się uporać na własnym stadionie z teoretycznie słabszym Watfordem i w żaden sposób nie umieli pokonać Pantilimona. Kiedy w końcówce meczu na chwilę nadzieje przywrócił Danny Welbeck, dwie minuty później wszystko zabrał i ostatecznie pogrzebał szanse Arsenalu na awans.

Nie można mówić, że Watford był w tym meczu jakiś wybitny. Był po prostu konsekwentny, solidny i poprawnie wykonał swoje zadania. To Kanonierzy na każdym kroku byli bezradni, bezpłciowi i nie mieli żadnego pomysłu na grę. To może być najgorszy tydzień dla Arsenalu. Po odpadnięciu z Pucharu Anglii już w środę londyńczycy prawdopodobnie pożegnają się z Ligą Mistrzów i zostaną im tylko iluzoryczne szanse na mistrzostwo Anglii, gdzie są jednak na złej pozycji i do lidera tracą aż osiem punktów. To miał być najlepszy sezon dla podopiecznych Arsene'a Wengera od lat, a wyjdzie prawdopodobnie jak zwykle.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Gabriel, Gibbs - Coquelin, Elneny (67. Iwobi) - Özil, Alexis, Campbell (68. Welbeck) - Giroud (68. Walcott)

Watford: Pantilimon - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Watson, Behrami, Capoue (73. Anya) - Guedioura (77. Abdi), Deeney, Ighalo (82. Amrabat)

Podopieczni Arsene'a Wengera bardzo dynamicznie rozpoczęli to spotkanie. Czuli się pewnie po wysokim zwycięstwie nad Hull i zdawali sobie sprawę, że w tej fazie rozgrywek nie mogą już sobie pozwolić na rozegranie rewanżu, toteż już od samego początku chcieli strzelić gola.

Już w 3. minucie Kanonierzy dali sygnał swojemu rywalowi, że zamierzają grać w tym meczu bardzo ofensywnie. Joel Campbell obsłużył Chambersa dobrym podaniem, ale linia defensywna Watfordu spisała się na medal.

W 10. minucie Joel Campbell posłał kolejną dobrą piłkę, tym razem na wolne pole do wybiegającego Girouda. Francuz zdołał pokonać Pantilimona i umieścić piłkę w siatce, ale sędzia liniowy podniósł do góry chorągiewkę. Minimalny spalony.

Jeśli Szerszeniom w ogóle udawało się dojść do głosu, to głównie za sprawą bardzo aktywnego Odiona Ighalo. Nigeryjczyk jednak był dobrze pilnowany przez Pera Mertesackera i miał spore problemy z rosłym Niemcem.

Między 17. a 20. minutą Kanonierzy bardzo groźnie naciskali na defensywę swojego rywala, ale ta była bardzo dobrze dysponowana. Najpierw dośrodkowanie Chambersa pewnie wyłapał Pantilimon, chwilę później Nathan Ake bardzo pewnie powstrzymał niskie dośrodkowanie Kierana Gibbsa i powstrzymał Campbella przed oddaniem strzału.

Joel Campbell ponownie zachwycił kibiców świetnym podaniem. Tym razem Kostarykanin uruchomił na prawej flance Caluma Chambersa, który posłał kąśliwe dośrodkowanie w kierunku nadbiegającego Oliviera Girouda. Piłka sprawiła dużo problemów Pantilimonowi, jednak Rumun przytomnie wyszedł z bramki i powstrzymał akcję.

W 26. minucie pierwsza naprawdę groźna akcja Watfordu. Odion Ighalo próbował wymanewrować pilnującego go Gabriela, a kiedy uznał, że nie uda mu się wypracować dobrej pozycji do oddania strzału, podał piłkę prosto do... Pera Mertesackera. To podanie nie miało prawa dojść do Deeneya.

Dużo szczęścia miał Gabriel Paulista, który obunóż zaatakował Troya Deeneya, a mimo to nie ujrzał nawet żółtej kartki, choć wejście było na pograniczu czerwonej.

W 31. minucie na wolnej pozycji znalazł się Mohamed Elneny, jednak Egipcjanin oddał fatalny strzał, koszmarnie pudłując z dogodnej pozycji.

Dziesięć minut później egipski pomocnik ponownie stanął przed świetną sytuacją. Mesut Özil założył siatkę Nathanowi Ake, po czym ruszył prawym skrzydłem i wycofał piłkę na szesnasty metr do wybiegającego Elneny'ego. Były gracz FC Basel huknął ponad bramką.

W 43. minucie Mesut Özil dośrodkował z rzutu wolnego do wybiegającego Campbella, ale Kostarykanin nie potrafił posłać piłki w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo remisuje z Watfordem.

Druga część meczu zaczęła się od ataku ze strony gospodarzy. Olivier Giroud głową strzelił jednak ponad bramką.

W 50. minucie na prowadzenie wychodzi... drużyna z Watfordu. Rzut z autu Deeneya został przedłużony przez Mertesackera, a piłka spadła prosto pod nogi Ighalo, który umieścił piłkę w siatce. Nieudolne krycie Gabriela sprawiło, że Ospina nie miał szans na interwencję. 1-0!

W 53. minucie znowu podanie Deeneya do Ighalo, jednak tym razem Nigeryjczyk oddał niecelny strzał.

Minutę później na potężny strzał z dystansu zdecydował się Elneny, ale piłka leciała prosto w ręce Pantilimona, który nie miał problemów z interwencją.

W kolejnych minutach dwukrotnie próbował Giroud. Francuz najpierw oddał strzał głową po dośrodkowaniu Özila z rzutu rożnego, kilka chwil później strzelił mocnym wolejem po podaniu Campbella. Pantilimon w obu przypadkach był na posterunku.

W 64. minucie Watford podwyższa prowadzenie. Deeney zastawił się w polu karnym i wycofał piłkę do nadbiegające Guedioury, a ten atomowym strzałem pod poprzeczkę strzelił przepiękną bramkę.

Sfrustrowany Arsene Wenger przeprowadził aż potrójną zmianę. Za Elneny'ego, Campbella i Girouda pojawili się Iwobi, Welbeck oraz Walcott.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi oprócz trzech zmian przeprowadzonych przez Floresa. Za Capoue, Guediourę i Ighalo weszli Anya, Abdi oraz Amrabat.

Arsenal zaczął odżywać dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. W 83. minucie mocny strzał po podaniu Sancheza oddał Calum Chambers, jednak piłka po rykoszecie od obrońcy minęła się z bramką. Sędzia jednak nie zauważył tego kontaktu i nie podyktował rzutu rożnego, a aut bramkowy.

W 88. minucie Kanonierzy dają kibicom nadzieje. Piękne podanie piętą Özila umożliwiło Welbeckowi wyjście sam na sam z Pantilimonem. Anglik się nie pomylił, 1-2!

Dwie minuty później mogło być 2-2, a Danny Welbeck popisał się prawdopodobnie największym pudłem w swojej karierze. Strzał Iwobiego trafił w słupek, a do piłki dopadł angielski napastnik, który zastawił się plecami, odwrócił i strzelił... ponad pustą bramką.

W doliczonym czasie gry na mocny strzał zdecydował się znowu Iwobi, ale piłka po nodze obrońcy minęła się z bramką.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrał na własnym boisku z Watfordem 1-2 i pożegnał się z Pucharem Anglii.

FA CupRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5015.03.2016, 11:57

Mówicie że nie chcecie Simeone w Arsenalu bo graliby nudę, a teraz to co grają? Simeone potrafi świetnie ustawić drużynę defensywnie, obok Juventusu to w tej chwili najlepsza obrona w Europie. Ja tam bym go chciał

afc4life komentarzy: 478315.03.2016, 11:47

Ktorej dwojki? Cazorla to na pewno by sie przydal zawsze bral gre na siebie gdy nie szlo. Teraz stara sie to robic tylko Campbell skutecznie bo Sanchez bez formy.

mallen komentarzy: 2123915.03.2016, 11:38

Szkoda tej kontuzji Coquelina... pewnie można by było go teraz wymieniać koło tej dwójki.

TlicTlac komentarzy: 600915.03.2016, 11:37

meczyki.pl/newsy/alves-slawa-to-goo-im-wiecej-kasy-tym-wiecej-problemow/23355-n

To mnie Brazylijczyk zadziwił, ma bardzo dużo racji w tej wypowiedzi.

@ swoją drogą Dembele - ten z Totków i Kante to kluczowe postacie w tym sezonie, kto by się spodziewał?

Czeczenia komentarzy: 1248415.03.2016, 11:36

Przede wszystkim wyczekiwać przerwy reprezentacyjnej, to może być zbawieniem Arsenalu. Moment wytchnienia, znaczy się. Nie będę już mówił o podjęciu pościgu, po prostu wygrać z Evertonem. Później terminarz względnie przyjazny.

mallen komentarzy: 2123915.03.2016, 11:32

Nie wiem, może powrót Jacka, Santiego lub Koscielnego w formie...

mallen komentarzy: 2123915.03.2016, 11:31

Potrzebujemy jakiegoś impulsu, żeby zostać w tym TOP3...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.03.2016, 11:15

Koszulki koszulkami , ale zobaczcie, co zrobila Holandia. Nie zagraja w ogole na euro ;d;d;d;d;d

mallen komentarzy: 2123915.03.2016, 11:14

Wasyl wystąpił 2 razy?

marimoshi komentarzy: 472615.03.2016, 11:14

Gdyby Leicester wygrało 3 kolejki przd końcem ligę to jest szansa dla Wasyla na medal ;d

Mallen

Minuty nie sa wazne, liczy sie ilosc meczów.

kowalski komentarzy: 269715.03.2016, 11:06

Francja to jakaś katastrofa. Wyglądają jak z bazaru. Nasze nie są złe.

mallen komentarzy: 2123915.03.2016, 11:04

Ile minut musi zagrać piłkarz w Premier League żeby dostać medal za mistrzostwo?

Hubertus888 komentarzy: 367415.03.2016, 10:59

Mogli takiego wielkiego orła na koszulce zrobić oczywiście tak żeby tej koszulki nie dominował. Jestem ciekaw ile się sprzeda takich koszulek...

new_star

To plotka Dembele to by za 20 sprzedano a już na pewno Barcelonie

mallen komentarzy: 2123915.03.2016, 10:57

Mam tylko nadzieję, że spodenki będą normalne a nie np.

:/

:/

mallen komentarzy: 2123915.03.2016, 10:56

Też liczyłem na coś lepszego.

Czeczenia komentarzy: 1248415.03.2016, 10:54

No, nie są za ciekawe, ale to nic przy Francuzach. Spójrzcie co oni zrobili. Katastrofa.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 115.03.2016, 10:49

@mallen: 5/10, ten wzorek na brzuchu pasuje jak wół do karety.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 915.03.2016, 10:47

Jak donosi "France Football", działacze Stade Rennes odrzucili ofertę sprzedaży Ousmane Dembele do Barcelony. Według francuskich mediów, Blaugarana była gotowa zapłacić za niego 35 milionów euro.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234715.03.2016, 10:44

Imo chyba najbardziej frustrujacy, bo z reguly chociaz 1 czesc sezonu mamy dobra, a w tym sezonie caly czas gramy miernie. Do tego cala elita naszych rywali gra jeszcze bardziej miernie niz my, a i tak skonczymy na 3-4 miejscu.
Jedyny "plus", ze jutro odpadamy z Barca, a nie z Monaco hehe.

afc4life komentarzy: 478315.03.2016, 10:44

A jak wczoraj Benek se poradzil? Widze, ze 0-1 tylko. Ogladalem maly urywek tylko ale Newcastle tam dzielnie walczyli.

afc4life komentarzy: 478315.03.2016, 10:30

mizio
Czy ja wiem czy najbardziej frustrujacy? Po prostu typowy sezon Wengera jak co roku. Albo zaczynamy dobrze i konczymy jak pajace albo na odwrot.

Mihex komentarzy: 2360415.03.2016, 10:30

arsen1
Jeszcze nie, za mało meczy rozegrał by dostał medal za mistrzostwo. Może dadzą mu taką szansę, ale jakoś wątpię.

arsen1 komentarzy: 107815.03.2016, 10:29

Marcin Wasilewski mistrzem Anglii !
WSTYD mr węgiel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gooner1992 komentarzy: 57715.03.2016, 10:28

mizio--> sezon 10/11 też był frustrujący ;/ imo mieliśmy wtedy najmocniejszą pierwszą 11 w PL i pod tym względem top 5 na świecie. Kontuzje jednak okazały się kluczowe..

mizio komentarzy: 65715.03.2016, 09:43

Najbardziej frustrujący sezon odkąd pamiętam... A kibicuję od 98 roku.
Szkoda, że Wenger ma jeszcze jeden sezon kontraktu, nie wypada go kończyć przed czasem... Należy mu się szacunek, i trzeba się z nim pożegnać właściwie. Z drugiej strony szkoda kolejnego sezonu.

thegunner4life komentarzy: 899015.03.2016, 09:25

Hubertus888
Wysoki pressing tak do 5:0 potem już bronić się, żeby z 8 nie wrócić i gitara.

lucekCFC komentarzy: 12515.03.2016, 09:21

Zapraszam na bloga:

:)

grdogr. blogspot. com

Hubertus888 komentarzy: 367415.03.2016, 09:11

Sympatyczny

Rzeczywiście masz rację. Jednak kiedy człowiek czyta takie coś to nie może uwierzyć że trener na tym poziomie nie potrafił nauczyć prostego elementu.
Wysoki pressing to rzecz która nawet nie musi być ćwiczona na treningu, po prostu każdy musi w tym samym momencie doskoczyć do rywala i zagrać agresywnie tak żeby stracił piłkę.

mitmichael komentarzy: 4924315.03.2016, 08:59

Vardy wczoraj bez gola i Kane sie z nim zrownał. Znowu podali wczoraj ciekawostke - ostatnią druzyną, ktora po 29 kolejkach była na 1 miejscu i nie zdobyła Mistrzostwa był... oczywiscie Arsenal bo jakby inaczej. Wszystko co niechlubne to oczywiscie Arsenal

Sympatyczny komentarzy: 170715.03.2016, 08:46

Taaa, wysoki presing, ciekawe kto ich tego nauczy...

MarkOvermars komentarzy: 913615.03.2016, 08:40

LM to sobie lepiej odpuscmy i skupmy się na lidze, wciąż jest szansa na vice mistrza bo o nic innego nie ma już co grać w tym sezonie

Hubertus888 komentarzy: 367415.03.2016, 08:37

Z Barca to trzeba wysoki pressing, nie mamy nic do stracenia. Jak każdy będzie doskakiwać to Barca te piłkę będzie tracić. Giroud na ławce.

songoku95 komentarzy: 2348615.03.2016, 08:33

Jeszcze zanim pojedziemy do niebieskiej części Merseyside to musimy dostać oklep od Barcy. Jaki skład według Was Papa powinien wystawić? IMO.
OOOOOOOOOOspina
Bellerin-Per-Kosa-Nacho/Gibbs
LeCoq- Szawi z Egiptu
Joel-Ozil-Alexis
Welbz

Szybkie kontry oraz gryzienie trway, tego możemy się spodziewać po tych zawodnikach którzy by zagrali, a nie ukrywajmy jest to najistotniejsze jeśli myślimy chociaż o remisie.

dissault komentarzy: 326815.03.2016, 08:30

nie wiem jak wy ale ja się obawiam jutrzejszego meczu, 2:0 to chyba najniższy możliwy wymiar kary

PietrasM komentarzy: 249415.03.2016, 08:23

@mahrez
Raczej będą to 3, nie gładkie punkty dla Arsenalu.
To nadal Arsenal!

Frankly komentarzy: 76415.03.2016, 01:17

R700

Jeśli chodzi o ładną walkę w tej kolejce to warto też wymienić mecz Newcastle - Sunderland.

Mahrez komentarzy: 8215.03.2016, 01:10

AFC nie walczy i nie gra ostatnio nic szukuj się gładkie 3 punkty dla zespołu Martineza