Bezpłciowy Arsenal żegna się z FA Cup, 1-2 z Watfordem

Bezpłciowy Arsenal żegna się z FA Cup, 1-2 z Watfordem 13.03.2016, 15:29, Sebastian Czarnecki 2827 komentarzy

Dwa wymagające, okraszone kontuzjami spotkania z Hull City w 1/8 finału Anglii poszły na marne. Kanonierzy nie potrafili się uporać na własnym stadionie z teoretycznie słabszym Watfordem i w żaden sposób nie umieli pokonać Pantilimona. Kiedy w końcówce meczu na chwilę nadzieje przywrócił Danny Welbeck, dwie minuty później wszystko zabrał i ostatecznie pogrzebał szanse Arsenalu na awans.

Nie można mówić, że Watford był w tym meczu jakiś wybitny. Był po prostu konsekwentny, solidny i poprawnie wykonał swoje zadania. To Kanonierzy na każdym kroku byli bezradni, bezpłciowi i nie mieli żadnego pomysłu na grę. To może być najgorszy tydzień dla Arsenalu. Po odpadnięciu z Pucharu Anglii już w środę londyńczycy prawdopodobnie pożegnają się z Ligą Mistrzów i zostaną im tylko iluzoryczne szanse na mistrzostwo Anglii, gdzie są jednak na złej pozycji i do lidera tracą aż osiem punktów. To miał być najlepszy sezon dla podopiecznych Arsene'a Wengera od lat, a wyjdzie prawdopodobnie jak zwykle.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Gabriel, Gibbs - Coquelin, Elneny (67. Iwobi) - Özil, Alexis, Campbell (68. Welbeck) - Giroud (68. Walcott)

Watford: Pantilimon - Nyom, Prödl, Cathcart, Ake - Watson, Behrami, Capoue (73. Anya) - Guedioura (77. Abdi), Deeney, Ighalo (82. Amrabat)

Podopieczni Arsene'a Wengera bardzo dynamicznie rozpoczęli to spotkanie. Czuli się pewnie po wysokim zwycięstwie nad Hull i zdawali sobie sprawę, że w tej fazie rozgrywek nie mogą już sobie pozwolić na rozegranie rewanżu, toteż już od samego początku chcieli strzelić gola.

Już w 3. minucie Kanonierzy dali sygnał swojemu rywalowi, że zamierzają grać w tym meczu bardzo ofensywnie. Joel Campbell obsłużył Chambersa dobrym podaniem, ale linia defensywna Watfordu spisała się na medal.

W 10. minucie Joel Campbell posłał kolejną dobrą piłkę, tym razem na wolne pole do wybiegającego Girouda. Francuz zdołał pokonać Pantilimona i umieścić piłkę w siatce, ale sędzia liniowy podniósł do góry chorągiewkę. Minimalny spalony.

Jeśli Szerszeniom w ogóle udawało się dojść do głosu, to głównie za sprawą bardzo aktywnego Odiona Ighalo. Nigeryjczyk jednak był dobrze pilnowany przez Pera Mertesackera i miał spore problemy z rosłym Niemcem.

Między 17. a 20. minutą Kanonierzy bardzo groźnie naciskali na defensywę swojego rywala, ale ta była bardzo dobrze dysponowana. Najpierw dośrodkowanie Chambersa pewnie wyłapał Pantilimon, chwilę później Nathan Ake bardzo pewnie powstrzymał niskie dośrodkowanie Kierana Gibbsa i powstrzymał Campbella przed oddaniem strzału.

Joel Campbell ponownie zachwycił kibiców świetnym podaniem. Tym razem Kostarykanin uruchomił na prawej flance Caluma Chambersa, który posłał kąśliwe dośrodkowanie w kierunku nadbiegającego Oliviera Girouda. Piłka sprawiła dużo problemów Pantilimonowi, jednak Rumun przytomnie wyszedł z bramki i powstrzymał akcję.

W 26. minucie pierwsza naprawdę groźna akcja Watfordu. Odion Ighalo próbował wymanewrować pilnującego go Gabriela, a kiedy uznał, że nie uda mu się wypracować dobrej pozycji do oddania strzału, podał piłkę prosto do... Pera Mertesackera. To podanie nie miało prawa dojść do Deeneya.

Dużo szczęścia miał Gabriel Paulista, który obunóż zaatakował Troya Deeneya, a mimo to nie ujrzał nawet żółtej kartki, choć wejście było na pograniczu czerwonej.

W 31. minucie na wolnej pozycji znalazł się Mohamed Elneny, jednak Egipcjanin oddał fatalny strzał, koszmarnie pudłując z dogodnej pozycji.

Dziesięć minut później egipski pomocnik ponownie stanął przed świetną sytuacją. Mesut Özil założył siatkę Nathanowi Ake, po czym ruszył prawym skrzydłem i wycofał piłkę na szesnasty metr do wybiegającego Elneny'ego. Były gracz FC Basel huknął ponad bramką.

W 43. minucie Mesut Özil dośrodkował z rzutu wolnego do wybiegającego Campbella, ale Kostarykanin nie potrafił posłać piłki w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal bezbramkowo remisuje z Watfordem.

Druga część meczu zaczęła się od ataku ze strony gospodarzy. Olivier Giroud głową strzelił jednak ponad bramką.

W 50. minucie na prowadzenie wychodzi... drużyna z Watfordu. Rzut z autu Deeneya został przedłużony przez Mertesackera, a piłka spadła prosto pod nogi Ighalo, który umieścił piłkę w siatce. Nieudolne krycie Gabriela sprawiło, że Ospina nie miał szans na interwencję. 1-0!

W 53. minucie znowu podanie Deeneya do Ighalo, jednak tym razem Nigeryjczyk oddał niecelny strzał.

Minutę później na potężny strzał z dystansu zdecydował się Elneny, ale piłka leciała prosto w ręce Pantilimona, który nie miał problemów z interwencją.

W kolejnych minutach dwukrotnie próbował Giroud. Francuz najpierw oddał strzał głową po dośrodkowaniu Özila z rzutu rożnego, kilka chwil później strzelił mocnym wolejem po podaniu Campbella. Pantilimon w obu przypadkach był na posterunku.

W 64. minucie Watford podwyższa prowadzenie. Deeney zastawił się w polu karnym i wycofał piłkę do nadbiegające Guedioury, a ten atomowym strzałem pod poprzeczkę strzelił przepiękną bramkę.

Sfrustrowany Arsene Wenger przeprowadził aż potrójną zmianę. Za Elneny'ego, Campbella i Girouda pojawili się Iwobi, Welbeck oraz Walcott.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi oprócz trzech zmian przeprowadzonych przez Floresa. Za Capoue, Guediourę i Ighalo weszli Anya, Abdi oraz Amrabat.

Arsenal zaczął odżywać dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. W 83. minucie mocny strzał po podaniu Sancheza oddał Calum Chambers, jednak piłka po rykoszecie od obrońcy minęła się z bramką. Sędzia jednak nie zauważył tego kontaktu i nie podyktował rzutu rożnego, a aut bramkowy.

W 88. minucie Kanonierzy dają kibicom nadzieje. Piękne podanie piętą Özila umożliwiło Welbeckowi wyjście sam na sam z Pantilimonem. Anglik się nie pomylił, 1-2!

Dwie minuty później mogło być 2-2, a Danny Welbeck popisał się prawdopodobnie największym pudłem w swojej karierze. Strzał Iwobiego trafił w słupek, a do piłki dopadł angielski napastnik, który zastawił się plecami, odwrócił i strzelił... ponad pustą bramką.

W doliczonym czasie gry na mocny strzał zdecydował się znowu Iwobi, ale piłka po nodze obrońcy minęła się z bramką.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrał na własnym boisku z Watfordem 1-2 i pożegnał się z Pucharem Anglii.

FA CupRaport pomeczowyWatford autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
wolnylos komentarzy: 23214.03.2016, 23:18

Najlepszy w tym sezonie jest Kante, ale dostanie Mahrez, bo to jest jednak nagroda dla zawodników grających ofensywnie i widowiskowo. Co nie zmienia faktu, że Mahrez także na nią zapracował.

3rdpitch komentarzy: 454814.03.2016, 23:18

VermAlan
Nie do zrobienia.

Czeczenia komentarzy: 1249414.03.2016, 23:17

I dobrze, że zbliża się przerwa reprezentacyjna. Arsenal dał plamę na każdym możliwym froncie. Niestety jeszcze ten Everton. Arsenal jak co tydzień - po prostu MUSI.

Doktor komentarzy: 770614.03.2016, 23:17

Nie wiem, kto mógłby zostać najlepszym graczem, gdyby ligę wygrał Tottenham. Alli? Dembele? Chyba jednak dalej Mahrez.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2016, 23:16

Hubertus888, wiesz że Bielsa jeszcze nie wygrał żadnego trofeum w Europie? Z resztą większość podanych przez Ciebie trenerów nic znaczącego jeszcze nie wygrała.

wolnylos komentarzy: 23214.03.2016, 23:16

No nie wiem, awans raczej już mają a Villarreal i Real to rywale jednak z dużo wyższej półki. Szczegolnie wyjazd do zółtej.

Doktor komentarzy: 770614.03.2016, 23:15

Jedyny zawodnik, który mógłby konkurować z Mahrezem, to Kante.

VermAlan komentarzy: 86814.03.2016, 23:15

Jeśli my kibice chcemy coś zrobić dobrego dla Arsenalu, to powinniśmy przestać oglądać mecze tej drużyny, i nie chodzić na ich mecze.Wtedy jak się utnie kasę, to zarząd nie będzie miał wyjścia i zacznie coś robić z myślą o kibicach, a nie o swoich portfelach.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2016, 23:14

RIVALDO700, tak.

Hubertus888 komentarzy: 367414.03.2016, 23:14

Barca to się właśnie w lidze oszczędza. Z nami zagrają na 100% o zwycięstwo i to jak najwyższe jestem pewien.

VermAlan komentarzy: 86814.03.2016, 23:13

Jeśli my kibice chcemy coś zrobić dobrego dla Arsenalu, to powinniśmy przestać oglądać mecze tej drużyny, i nie chodzić na ich mecze, wtedy jak się utnie kasę. Zarząd nie będzie miał wyjścia i zacznie coś robić z myślą o kibicach, a nie o swoich portfelach.

wolnylos komentarzy: 23214.03.2016, 23:12

Barca może się trochę będzie oszczędzać, bo teraz mają dużo trudniejsze mecze w lidze, więc może za dużo nam nie wrzuci ;)

Hubertus888 komentarzy: 367414.03.2016, 23:11

Rivaldo700

Ja się zgadzam. W zeszłym sezonie Hazard zasłużenie został zawodnikiem sezonu więc wypada by w tym mistrz kraju miał również najlepszego zawodnika i też skrzydłowego.

Czeczenia komentarzy: 1249414.03.2016, 23:10

Nie ma co patrzeć na Leicester czy Tottenham, kiedy samemu jest się bez formy. Wycieczka do Barcelony, a od weekendu znów walka o życie.

Jest mecz na Goodison który wspominam bardzo źle:

youtube.com/watch?v=IUj6FmZwAbI

Mam nadzieję, że karta się odwróci.

Hubertus888 komentarzy: 367414.03.2016, 23:10

mistiqueAFC

Coman przyszedł z Juve ale znałeś go wtedy? Grał tak dobrze? Założę się że nie.

wolnylos komentarzy: 23214.03.2016, 23:09

Sympatyczny, ten który "straszy" trumpa to kto?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.03.2016, 23:09

Slyszeliscie co twaro powiedzial w 1 polowie i to dosyc stanowczo?

Jego zdaniem, Mahrez to zawodnik sezonu i jesli bedzie ktos inny to wysmieje ta decyzje, zgadzacie sie z nim?

lucekCFC komentarzy: 12514.03.2016, 23:08

Zapraszam na bloga!

grdogr. blogspot. com

Hubertus888 komentarzy: 367414.03.2016, 23:08

Czyli wychodzi na to że Wenger nie ma żadnych plusów przynajmniej tych najważniejszych które powinien mieć dobry szkoleniowiec. Codziennie przewija się tu wiele nazwisk i zazwyczaj te same. Skoro Wenger jest taki niepoprawny to dlaczego nie inni trenerzy których się tu nie wymienia? Emery? Jorge Jesus? Marcelinho? Bielsa? Cocu? Valverde? Można wymieniać trochę i każdy z nich ma przynajmniej jedną dobrą cechę nie licząc juź sknerstwa.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2016, 23:06

softgreat, Chelsea? ;p

Dobra. To nie jest śmieszne

Sympatyczny komentarzy: 170714.03.2016, 23:06

xDD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747414.03.2016, 23:06

Tak sie zastanawam czy Lisy to zamierzaja przegrac w tym sezonie z 1 mecz jeszcze czy nie? hehe

Ogolnie meczyk kiepski, oprocz gola okazakiego to ja w tym meczu nie pamietam zadnego celnego strzału.

softgreat komentarzy: 208114.03.2016, 23:05

kto 2x pokonal
mistrza w tym sezonie?;)

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52414.03.2016, 23:05

Tottenham tak bardzo odstaje, że ma "tylko" 6 punktów przewagi przy naszym zaleglym spotkaniu. Może grają lepiej ale zdecydowanie lepiej już nie punktują.

Sympatyczny komentarzy: 170714.03.2016, 23:01

mistiq a do juve z psg ;D

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2214.03.2016, 23:01

8 punktów przy ośmiu kolejkach? Średnio punkt na kolejkę przy tak grającym Leicester - awykonalne.

Gunner48 komentarzy: 792914.03.2016, 22:59

mistique
Za czasów kid cudiego, samira i wielu wielu innych :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.03.2016, 22:59

Pauleta

Oj pamiętam co się wtedy działo, ale teraz chyba jest jeszcze ciekawiej

wolnylos komentarzy: 23214.03.2016, 22:59

Co jak co ale lider Lester to nie jest żaden przypadek. Zresztą oni i Tottenham wyraźnie odstają od reszty stawki w kontekście całego sezonu. Dla nas czy dla City utrzymanie w 4 i tak będzie można uznać za sukces.

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.03.2016, 22:58

Hubertus

Coman przyszedł z Juventusu xD

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2016, 22:58

mistiqueAFC; Arsenal-Monaco 1-3.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52414.03.2016, 22:57

12. raz w tym sezonie Leicester wygrało jedną bramką. Skutecznie do celu, którym jest mistrzostwo.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2016, 22:57

Leicester. Celne strzały: 1. Gole: 1. Tylko pozazdrościć skuteczności.

"Last 8 home games, shots/goals.
Giroud 29/0
Alexis 27/1
Conversion rate: 1.7% "

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.03.2016, 22:57

Illpadrino

Wenger tez krzyczy, ale "What???What????"

Widać podobieństwo

Hubertus888 komentarzy: 367414.03.2016, 22:56

Pauleta19

Ferguson? Simeone? Było i jest wielu szkoleniowców którzy z nikogo robili kogoś. Jedni wynaleźli mniej takich piłkarzy a inni więcej. Nie każdy ma takie podejście co Wenger i też nie zawsze Wenger kupował anonimowych graczy. Guardiola też z rezerw wyciągnął wielu pilkarzy kosztem zawodników pierwszej drużyny. Znałeś Comana?
Byli trenerzy Ajaxu, były trener Werderu Brema, można wymieniać i wymieniać. Ważne żeby wycisnąć max z każdego piłkarza niezależnie czy on kosztował 20 tysięcy czy 20 mln.

mistiqueAFC komentarzy: 2676914.03.2016, 22:55

Odchodząc od tematu

Kiedy ostatni raz na k.com byla taka cudowna atmosfera jaka jest od wczoraj? :D

D14 komentarzy: 436614.03.2016, 22:55

Ludzie przestańcie płakać. Ja się ciesze ze Leicester wygrało bo jako jedyni zasługują na to by wygrać lige.. bo na pewno nie my i nie ma co się łudzić, że ich dogonimy bo tak się na 90% nie stanie.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 314.03.2016, 22:55

Simple

Krzyczał w każdą strone "c'mon!!!!!c'mon!!!” gestami zwyciestwa zachecal piłkarzy do dalszej walki i wznosił ręce do kibiców w celu dalszego dopingu i wzniesienia tumultu na stadionie.

Musisz obczaić bo super oddało atmosfere w tej drużynie- DRUŻYNIE.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.03.2016, 22:53

Adu, " Jestes zaslepiony tym starcem."

Pominąłem wady Wengera, bo Hubertus888 już je wypisał. Nie zaprzeczyłem więc się z nimi zgadzam.

-jedna taktyka na wszystkie zespołu (maks dwie, bo kontra od święta)
-słabe reagowanie na boiskowe sytuacje
-skąpstwo
-problemy z motywowaniem zespołu
-od kilku lat omijanie charakternych piłkarzy
-niańczenie beznadziejnych piłkarzy przez lata
-brak najważniejszych trofeów od lat

Powtarzam jeszcze raz że nie jestem ani Wengerinem ani Wengeroutem.

Pumeks
Nie no, Tottki ich jeszcze wezmą. Nam braknie punktów.

Gerwciu komentarzy: 372214.03.2016, 22:51

Brawo Lisy. Drużyna Ranieriego prowadząc 1 do 0 gra presingiem i swój czas spędza na połowie przeciwnika. Drużyna Wengera prowadząc 1 do 0 niezależnie od poziomu przeciwnika broni się i oddaje inicjatywę

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 814.03.2016, 22:50

Czysty mecz. Bez kartek dziś.

helzing komentarzy: 327314.03.2016, 22:50

coraz bardziej prawdziwy jest tekst "jaka liga, taki mistrz" czy tam odwrotnie :P

pumeks komentarzy: 2080814.03.2016, 22:49