Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach

Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach 13.06.2012, 22:55, Marcin Stefaniak 610 komentarzy

Przed chwilą dobiegła końca druga kolejka spotkań w grupie B. Dzisiejsze pojedynki zapowiadały się niezwykle ciekawie, gdyż wszystkie cztery drużyny miały o co walczyć. Od początku mogliśmy się spodziewać zaciętej rywalizacji i wielkiej determinacji, szczególnie ze strony Portugalczyków i Holendrów, dla których porażka oznaczałaby niemal na pewno odpadnięcie z turnieju. Oczywiście Niemcy i Duńczycy znajdowali się w odmiennej sytuacji, ale nie zamierzali odpuszczać, bowiem wygrana dałaby im awans do ćwierćfinału.

Punktualnie o 18:00 Craig Thomson rozpoczął pierwsze spotkanie tego wieczora, w którym zmierzyły się Portugalia i Dania. Na początku spotkanie było toczone w wolnym tempie. Obie drużyny próbowały uzyskać przewagę nad przeciwnikiem i z czasem więcej pola zaczęli zdobywać podopieczni Bento. Poskutkowało to golem z rzutu rożnego strzelonym w 24. minucie. Po dośrodkowaniu Joao Moutinho najszybciej do piłki dopadł Pepe i mierzonym strzałem głową umieścił ją przy krótkim słupku bramki strzeżonej przez Stephana Andersena.

Portugalczycy nie zamierzali poprzestawać na jednym trafieniu i poszli za ciosem. Już 12 minut później było 2-0 za sprawą Heldera Postigi, który wykorzystał świetne podanie Naniego i po dobrym strzale pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Dopiero po drugim straconym golu Duńczycy ruszyli do przodu. Podopieczni Olsena już po chwili złapali kontakt. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki Portugalczyków trafił Nicklas Bendtner. Kilka minut później sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

Przez znaczną część drugiej połowy akcja toczyła się w środku pola. Portugalczycy dwukrotnie mogli podwyższyć na 3-1 za sprawą Cristiano Ronaldo, jednak gwiazdor Realu Madryt zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje. Rywalizację na nowo ożywiło dopiero trafienie Nicklasa Bendtnera, napastnik Arsenalu po raz kolejny popisał się świetnym strzałem głową i wyrównał na 2-2.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Bento załamią się, jednak Ci pokusili się jeszcze o odpowiedź. W 84. minucie na boisku pojawił się Silvestre Varela i 3 minuty później został bohaterem. Zawodnik Porto najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i strzałem przy krótkim słupku pokonał Andersena, zapewniając swojej reprezentacji niezmiernie ważne 3 punkty.

PORTUGALIA 3-2 DANIA

Data: 13 czerwca 2013, środa

Miejsce: Arena Lwów

Arbiter spotkania: C. Thomson

Portugalia: Rui Patricio – Pereira, Alves, Pepe, Coentrao – Meireles (84’ Varela), Veloso, Moutinho – Nani (89’ Rolando), Helder Postiga (64’ Oliveira), Ronaldo

Dania: Andersen – Jacobsen, Kjaer, Agger, Poulsen – Kvist, Zimling (16’ Poulsen) – Rommedahl (60’ Mikkelsen), Eriksen, Krohn–Dehli (90’ Schone) – Bendtner

O godzinie 20:45 rozpoczęło się spotkanie zapowiadane jako jedno z najciekawszych starć w całej fazie grupowej, Holandia – Niemcy. Niestety, jak się po chwili okazało, pojedynek był interesujący tylko za sprawą podopiecznych Loewa. Ekipa Oranje po raz kolejny znacznie zawiodła swoich kibiców.

Takich problemów nie mieli natomiast nasi zachodni sąsiedzi, którzy z łatwością przebijali się przez bezradną defensywę przeciwnika. Poskutkowało to świetnym trafieniem Mario Gomeza z 24. minuty. Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał świetne podanie klubowego kolegi – Bastiana Schweinschteigera i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Mimo straty gola Holendrzy nie ożywili się i nie próbowali atakować, a chwilę później Marten Stekelenburg po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. W 38. minucie obejrzeliśmy kopię akcji sprzed 12 minut i swoje 3. trafienie na turnieju zaliczył Mario Gomez. Obraz gry nie zmienił się do końca pierwszej części spotkania. Niemcy nadal atakowali i byli bliscy strzelenia gola na 3-0, ale honor Holendrów ratował Stekelenburg.

W połowie spotkania Bert van Marwijk przeprowadził dwie zmiany, na boisku pojawili się Klaas Jan Huntelaar i Rafael van der Vaart. Mimo wprowadzenia ofensywnych graczy ekipa Oranje nadal nie miała pomysłu na sforsowanie dobrze usposobionej niemieckiej defensywy.

Dopiero w 73. minucie po świetnej indywidualnej akcji i dobrym strzale z dystansu Neuera pokonał Robin van Persie. Niemcy szybko jednak zapomnieli o straconej bramce i znów zaczęli panować na boisku. Do samego końca spotkania pewnie utrzymywali się przy futbolówce i nie dali przeciwnikowi najmniejszych szans na wyrównanie.

Po drugiej porażce na mistrzostwach Europy szanse Holendrów na awans są już tylko iluzoryczne. Niemcy natomiast po raz kolejny udowodnili swoją siłę i jedną nogą zameldowali się w ćwierćfinale.

HOLANDIA 1-2 NIEMCY

Data: 13 czerwca 2012, środa

Miejsce: Stadion Metalist, Charków

Arbiter spotkania: J. Eriksson

Holandia: Stekelenburg – van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems – van Bommel(46' van der Vaart), De Jong – Afellay(46' Huntelaar), Sneijder, Robben(83' Kuyt) – van Persie

Niemcy: Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Mueller(90' Bender), Oezil(81' Kroos), Podolski – Gomez(72' Klose)

Euro 2012Reprezentacja HolandiiReprezentacja Niemiec autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne

Marcel90 komentarzy: 816114.06.2012, 21:38

Olac ten mecz, moze Chorwaci z nimi wygraja a Wlosi z Irlandia i nie bedzie trzeba wiecej ogladac tej nudnej pilki Ty do mnie ja do Ciebie

schade komentarzy: 386214.06.2012, 21:37

O co chodzi?! Na stronie Arsenal.com na tej reklamowej stronie jest "New home kit 2012/14"
To jakaś pomyłka

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 21:36

@RvPersie - może keane coś ukąsi. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić:)

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 21:36

@RvPersie
Pełna zgoda, najnudniejszy mecz jak narazie :(

RvPersie komentarzy: 1145814.06.2012, 21:33

eh najnudniejszy mecz ME. Gdyby nie parodia bramkarska Givena miałbym mój wymarzony remis ;c

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 20:51

Niemożliwe nie istnieje ... Torres strzela bramkę:)

Marcel90 komentarzy: 816114.06.2012, 20:49

Niewiem ciezko mi powiedziec. Gdyby nie wystepowal w pierwszej jedenastce tylko grzal lawke jak Llorente teraz to jeszcze niech bedzie, ale brak powolania to straszna glupota. Lece ogladac mecz, oby Irlandia cos ugrala

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 20:48

@marcel- a on nie ma kontuzji?

Tak btw. co myślicie o słowach franza smudy dotyczących obsady bramki : " nieprzegranego składu się nie zmienia"?

rvparsen komentarzy: 204114.06.2012, 20:47

Może dlatego, że to wychowanek Realu?

Marcel90 komentarzy: 816114.06.2012, 20:45

Ja mam inne pytanie, co musi Soldado zrobic zeby zostac powolany ? Jak go powolal Del Bosque i dal mu 45 minut to strzelil 3 bramki, jednak to bylo za malo zeby go przekonac do siebie :D

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 20:41

@rvparsen to z tymi rodzicami mogłeś se darować:)

rvparsen komentarzy: 204114.06.2012, 20:39

Gram w karierę w FIFA 12, kogo radzicie mi sprowadzić do Arsenalu. Alexisa Sancheza, Inieste, czy Messiego? Dodam, że jestem już w sezonie 2013/2014 i RvP odziwo nie odszedł mi z klubu, jest bardzo fajnie gram sobie, nawet rodzice nieraz podpatrują moje dokonania, a w szczególności tata.

pioafc komentarzy: 4391 newsów: 214.06.2012, 20:39

Od dłuższego czasu Torres i bramki to pojęcia od siebie bardzo ale to bardzo odległe.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 20:38

Ktoś tu pisał( chyba ArseneAl) że kupi fabsa bo gra na ataku. To sie fabs nagrał:)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.06.2012, 20:37

Fajnie, że Cox jest w pierwszym składzie. :)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.06.2012, 20:36

no co ? :D
nie widizałem wcześniej tego info ;)

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 20:36

@_Dennis_Bergkamp_
Zostać piłkarzem Więcejniżklubu lub Realu ;)

maciekbe komentarzy: 1245814.06.2012, 20:35

@klama jo, a Wenger trenerem dekady został :P

SirAlex komentarzy: 100014.06.2012, 20:34

Arsenal23

Akurat z Torresem to Hiszpania ma 2x większe szanse strzelić bramkę niż bez niego.
Popatrz na mecz z Włochami jaką on ma łatwość do dochodzenia do sytuacji bramkowych...
Wtedy nie strzelił to teraz moż strzelić...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.06.2012, 20:34

btw co musi zrobic Liorente, aby zagrac...

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 20:33

U mnie sześciu jeszcze:) Nasri, Rami, Hart, Lescott, Konoplyanka i Martin Olsson

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.06.2012, 20:33

Potwierdziły się doniesienia z ostatnich kilkunastu godzin - Harry Redknapp został zwolniony z funkcji menedżera Tottenhamu.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.06.2012, 20:32

No bramka Pirlo ładna. Włosi koncertowo schrzanili kilka doskonałych okazji do strzelenia gola, szczególnie Marchisio. No, ale dobrze, że Chorwatom udało się doprowadzić do remisu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.06.2012, 20:30

Torres gra także gola nie strzelą :)

maciekbe komentarzy: 1245814.06.2012, 20:30

Fabs widzę, że się nagrał w reprezentacji -_-
W barcelonie będzie to samo, niech przeprasza i do nas wraca :D do tego M'vila, Giroud i podbijamy Europę !
Gdybanierzy mode OFF
Dobry meczyk Włochów z Chorwacją, liczę teraz na dobry mecz Irlandii. Jak zagrają tak ambitnie jak chociażby Ukraina to może być dobrze. Chociaż nie mają takich skrzydłowych :|

arsenalfan154 komentarzy: 25214.06.2012, 20:23