Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach

Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach 13.06.2012, 22:55, Marcin Stefaniak 610 komentarzy

Przed chwilą dobiegła końca druga kolejka spotkań w grupie B. Dzisiejsze pojedynki zapowiadały się niezwykle ciekawie, gdyż wszystkie cztery drużyny miały o co walczyć. Od początku mogliśmy się spodziewać zaciętej rywalizacji i wielkiej determinacji, szczególnie ze strony Portugalczyków i Holendrów, dla których porażka oznaczałaby niemal na pewno odpadnięcie z turnieju. Oczywiście Niemcy i Duńczycy znajdowali się w odmiennej sytuacji, ale nie zamierzali odpuszczać, bowiem wygrana dałaby im awans do ćwierćfinału.

Punktualnie o 18:00 Craig Thomson rozpoczął pierwsze spotkanie tego wieczora, w którym zmierzyły się Portugalia i Dania. Na początku spotkanie było toczone w wolnym tempie. Obie drużyny próbowały uzyskać przewagę nad przeciwnikiem i z czasem więcej pola zaczęli zdobywać podopieczni Bento. Poskutkowało to golem z rzutu rożnego strzelonym w 24. minucie. Po dośrodkowaniu Joao Moutinho najszybciej do piłki dopadł Pepe i mierzonym strzałem głową umieścił ją przy krótkim słupku bramki strzeżonej przez Stephana Andersena.

Portugalczycy nie zamierzali poprzestawać na jednym trafieniu i poszli za ciosem. Już 12 minut później było 2-0 za sprawą Heldera Postigi, który wykorzystał świetne podanie Naniego i po dobrym strzale pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Dopiero po drugim straconym golu Duńczycy ruszyli do przodu. Podopieczni Olsena już po chwili złapali kontakt. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki Portugalczyków trafił Nicklas Bendtner. Kilka minut później sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

Przez znaczną część drugiej połowy akcja toczyła się w środku pola. Portugalczycy dwukrotnie mogli podwyższyć na 3-1 za sprawą Cristiano Ronaldo, jednak gwiazdor Realu Madryt zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje. Rywalizację na nowo ożywiło dopiero trafienie Nicklasa Bendtnera, napastnik Arsenalu po raz kolejny popisał się świetnym strzałem głową i wyrównał na 2-2.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Bento załamią się, jednak Ci pokusili się jeszcze o odpowiedź. W 84. minucie na boisku pojawił się Silvestre Varela i 3 minuty później został bohaterem. Zawodnik Porto najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i strzałem przy krótkim słupku pokonał Andersena, zapewniając swojej reprezentacji niezmiernie ważne 3 punkty.

PORTUGALIA 3-2 DANIA

Data: 13 czerwca 2013, środa

Miejsce: Arena Lwów

Arbiter spotkania: C. Thomson

Portugalia: Rui Patricio – Pereira, Alves, Pepe, Coentrao – Meireles (84’ Varela), Veloso, Moutinho – Nani (89’ Rolando), Helder Postiga (64’ Oliveira), Ronaldo

Dania: Andersen – Jacobsen, Kjaer, Agger, Poulsen – Kvist, Zimling (16’ Poulsen) – Rommedahl (60’ Mikkelsen), Eriksen, Krohn–Dehli (90’ Schone) – Bendtner

O godzinie 20:45 rozpoczęło się spotkanie zapowiadane jako jedno z najciekawszych starć w całej fazie grupowej, Holandia – Niemcy. Niestety, jak się po chwili okazało, pojedynek był interesujący tylko za sprawą podopiecznych Loewa. Ekipa Oranje po raz kolejny znacznie zawiodła swoich kibiców.

Takich problemów nie mieli natomiast nasi zachodni sąsiedzi, którzy z łatwością przebijali się przez bezradną defensywę przeciwnika. Poskutkowało to świetnym trafieniem Mario Gomeza z 24. minuty. Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał świetne podanie klubowego kolegi – Bastiana Schweinschteigera i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Mimo straty gola Holendrzy nie ożywili się i nie próbowali atakować, a chwilę później Marten Stekelenburg po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. W 38. minucie obejrzeliśmy kopię akcji sprzed 12 minut i swoje 3. trafienie na turnieju zaliczył Mario Gomez. Obraz gry nie zmienił się do końca pierwszej części spotkania. Niemcy nadal atakowali i byli bliscy strzelenia gola na 3-0, ale honor Holendrów ratował Stekelenburg.

W połowie spotkania Bert van Marwijk przeprowadził dwie zmiany, na boisku pojawili się Klaas Jan Huntelaar i Rafael van der Vaart. Mimo wprowadzenia ofensywnych graczy ekipa Oranje nadal nie miała pomysłu na sforsowanie dobrze usposobionej niemieckiej defensywy.

Dopiero w 73. minucie po świetnej indywidualnej akcji i dobrym strzale z dystansu Neuera pokonał Robin van Persie. Niemcy szybko jednak zapomnieli o straconej bramce i znów zaczęli panować na boisku. Do samego końca spotkania pewnie utrzymywali się przy futbolówce i nie dali przeciwnikowi najmniejszych szans na wyrównanie.

Po drugiej porażce na mistrzostwach Europy szanse Holendrów na awans są już tylko iluzoryczne. Niemcy natomiast po raz kolejny udowodnili swoją siłę i jedną nogą zameldowali się w ćwierćfinale.

HOLANDIA 1-2 NIEMCY

Data: 13 czerwca 2012, środa

Miejsce: Stadion Metalist, Charków

Arbiter spotkania: J. Eriksson

Holandia: Stekelenburg – van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems – van Bommel(46' van der Vaart), De Jong – Afellay(46' Huntelaar), Sneijder, Robben(83' Kuyt) – van Persie

Niemcy: Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Mueller(90' Bender), Oezil(81' Kroos), Podolski – Gomez(72' Klose)

Euro 2012Reprezentacja HolandiiReprezentacja Niemiec autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
janek_4 komentarzy: 123514.06.2012, 22:34

Ależ teraz słychać Irlandczyków, no niesamowici są! Polaków też dobrze było słychać w pewnym momencie. :)

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:34

azteco_valiente > Polki pominąłem, bo wiadomo ;) Raczej odnosiłem się do "obcych" nacji.

Nyguss komentarzy: 104114.06.2012, 22:34

@mikki: masz racje, to pierwszy mecz euro na ktorym przysnalem na 20min.

Marcel90 komentarzy: 816114.06.2012, 22:33

Ja bedac w Chorwacji dzien w dzie spotykalem sie z bojkami wiec prawda jest, ze sa agresywni. W Grecji za to bylem bardzo milo zaskoczony bo kazdy bardzo przyjaznie nastawiony i nikt sie o kradziez nie boi zostawiaja normalnie owoce/warzywa przed sklepem gdy nikogo nie ma w srodku (np na noc) i nikt nic nie bierze. Tylko chinczyki w nocy sie ustawiaja na ulicach ze straganami i tandete wciskaja :P

ozzy95 komentarzy: 1956 newsów: 114.06.2012, 22:33

Czy ktoś jeszcze uważa, że Trzeciak nie powinien komentować?Albo inaczej czy nie powinien komentować więcej meczów Hiszpanów?

Pomijam fakt, że gość drze ryja jakby słuchał przy okazji przez słuchawki Sepultury...Przecież ten facet tak faworyzuje Hiszpanów, a w szczególności graczy Barcy, że mnie aż w dupie szczypie: "Casillas nie gra tak nogami jak Valdes, ale się stara..."

D.Sz.: Nieudane zagranie Hiszpanów
M.T.: No poślizgnął się Arbeloa

Non stop pieprzy o modelu Barcelony, pieprzy o "małym Einsteinie". Facet przy tym pastwi się nad tymi Irolami, że drewniani, ze agresywni. Usprawiedliwia każde złe zagranie Hiszpanów. Dobrze, że nie widzimy co on robi tam z rękami w czasie meczu...

veron komentarzy: 459214.06.2012, 22:33

na william hill kurs na to ile trofeów zdobedzie dany zespół w nadchodzacym sezonie
kurs na Arsenal
Brak trofeów 1.25
:D :D :D

szymonst komentarzy: 158914.06.2012, 22:33

No to Hiszpania weszła w swój rytm grania. Jak tak będzie dalej to finał z Niemcami. Brawo dla Irlandczyków za wolę walki i ich kibiców za super doping.

miki9971 komentarzy: 6547 newsów: 214.06.2012, 22:31

Nudny ten mecz Hiszpanów, że głowa mała... Tak się źle ogląda ich piłkę. Nie wiem jakoś nie przemawiają do mnie...

janek_4 komentarzy: 123514.06.2012, 22:29

No ładnie Fabsik, ale mi popsuł,bo postawiłam 3:0.
Co do Rosjan, to tak się składa, że mecz Polska - Rosja oglądala z nami jedna koleżanka z Moskwy. Moi znajomi bardzo uroczo jej cisnęli, ale dziewczyna z dystansem i wszystkie ich komentarze miała w dupie. :D
Chorwatów w Polsce jeszcze nigdy nie spotkałam, ale jak byłam u nich to ogólnie byli spoko, może czasem zbyt natarczywi.

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:29

Taaa, a czy oni w ogóle chcą to drewno zwane Chamakh? ;)

Marcel90 komentarzy: 816114.06.2012, 22:26

Niech sie ciesza Ci co maja Silve w FE, caly mecz bramka i asysta ;)

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:23

janek_4 > Prawda? Ja co prawda z nimi nie oglądałem meczu, ale za to wypiłem z nimi jednego browca. Fajnie się z nimi gada ^^

Za to agresywne są nacje Rusków i Chorwatów.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1514.06.2012, 22:22

“We would like Chamakh on loan, as part of the Giroud deal, but I don’t know if it is possible,” Girard

Chyba wiemy co będzie z naszym asem.

janek_4 komentarzy: 123514.06.2012, 22:20

Ale ci Irlandczycy to fajni ludzie. Oglądałam z nim mecz Włochy - Chorwacja i pierwszą połowę tego. Wspierają swoich, śpiewają, mega przyjaźni i sympatyczni. Fajna nacja. :)
A we mnie się jakiś ultras odezwał, nie potrafię już obejrzeć spotkania by nie śpiewać przy tym haha. Stand up for boys in green!

arsenallord komentarzy: 29731 newsów: 11714.06.2012, 22:18

Proszę was Trzeciak niszczy euro, cały czas "model barca, model barca" podnieca się tymi Hiszpanami - On chyba jest gejem

bozinov komentarzy: 28014.06.2012, 22:17

Torres nie zaśnie w nocy po tym co dziś wyczynia

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:17

BTW Mizzou > Nein. Ekscytującego? Gazidis się podda do dymisji :D

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:16

Fabsa wpuścił? Mógł Llorente wpuścić. Biedak nawet szansy nie dostanie.

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:13

Ej, Torres nie rozpędzaj się, bo jeszcze hat-tricka walniesz.

05Marcin12 komentarzy: 65514.06.2012, 22:13

Irlandia się ośmieszyła. 2 gole im super ''snajper'' strzelił ;)

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 314.06.2012, 22:12

Torres x 2. Jak on to zrobił pewnie sam nie wie

pioafc komentarzy: 4391 newsów: 214.06.2012, 22:12

Trololo Torres razy 2!

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 22:11

Trzeciak to dno komentatorskie, czy naprawdę telewizji publicznej nie stać na nic więcej?

Mizzou komentarzy: 605314.06.2012, 22:10

Gazidis:Wkrótce wydarzy się coś ekscytującego...
no to co King Thierry wraca? :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.06.2012, 22:09

Włączcie sobie nagrywanie głosu na ostatnie 20 minut meczu, po komentujcie, a potem wrzućcie. Z chęcią posłucham ;-)

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:04

Oj tam, Trzeciak to gites majonez w porównaniu do komentatora wszech czasów, wielbiciel sławetnego i najpiękniejszego klubu - we własnej osobie pan łedaktoł Ołłowski.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.06.2012, 22:02

dokladnie Trzeciak to prawdziwy dramat i chodzaca glupota...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.06.2012, 21:59

Trzeci gol przy Chorwacji , jakby się nie rzucił to by nie było, nie można się czepiać bo każdy bramkarz ma obowiązek się rzucić, ale takiej szmaty jak z Norwich nigdy nie puścił.

veron komentarzy: 459214.06.2012, 21:59

arsenal23>>
szczególnie przy 1 golu dzisiaj i przy 3 z Chorwacja to pokazał :)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 21:58

Powinna być jeśli dobrze zrozumiałem przepisy:)

veron komentarzy: 459214.06.2012, 21:58

Irlandia najsłabszy team na EURO obok Greków, nie potrafia wymienic 3 podan, luta do przodu na afere przez cały mecz

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.06.2012, 21:57

Mówiłem że Given jest lepszy niż Szczęsny, i nadal tak będe mówił.

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 21:57

Given co wyjął! Co on wyczynia! Amazing save!

konalio komentarzy: 93914.06.2012, 21:56

Przy golu Silvy będzie asysta Iniesty, ten obroniony przez Givena strzał?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 21:52

Silva i 2-0 :/

RvPersie komentarzy: 1145814.06.2012, 21:51

No i jest pierwszy mecz którego nie oglądne do końca ; ] Trzeba modlić się za Włochów i Chorwatów.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 314.06.2012, 21:51

I już skurczyflaki x 2. Niech Chorwacja ich pociśnie.