Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos!

Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos! 28.09.2011, 21:57, IceMan 932 komentarzy

Arsene Wenger desygnował dzisiaj na boisko bardzo ekperymentalną jedenastkę, w której znaleźli się tacy piłkarze jak Emmanuel Frimpong, Alex Oxlade-Chamberlain czy Andre Santos. Francuski menadżer zdecydował się na taki manewr, aby dać niektórym zawodnikom chwilę wytchnienia, ale wiele decyzji kadrowych było umotywowanych niestety panoszącymi się kontuzjami.

Spotkanie z Olympiakosem Pireus rozpoczęło się punktualnie o 20:45.

W pierwszych minutach gra z obu stron była nerwowa i pełna niedokładnych podań, a żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Przed niezłą szansą do strzelenia bramki stanęli jednak już po 180 sekundach goście, jednak uderzenie jednego z graczy Olympiakosu z 12 metrów nie trafiło do celu.

Po chwili niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Alex Song posłał znakomite podanie z głębi pola do Alexa Oxlade-Chamberlaina. Debiutujący w Lidze Mistrzów Anglik przyjął futbolówkę na klatę, na prędkości minął dwóch obrońców i świetnym, plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Bohater akcji z 8. minuty mógł chwilę później zostać antybohaterem po fatalnej stracie na własnej połowie. Swojego młodszego kolegę zaasekurował jednak Emmanuel Frimpong, który znakomicie zablokował penetrujące odegranie zawodnka z Grecji.

Niesamowita sytuacja miała miejsce w 14. minucie meczu. Po wybijanym przez Czerwono-białych rzucie rożnych w polu karnym Arsenalu zapanował ogromny chaos, a napastnik Olympiakosu niespodziewanie znalazł się z futbolówkę kilka metrów przed opuszczoną przez Wojtka Szczęsnego bramką. Skórę Kanonierom uratował jednak Mikel Arteta, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Polski bramkarz zachował się dużo pewniej kilkadziesiąt sekund później, gdy zgarnął piłkę tuż sprzed nóg wychodzącego na czystą pozycję piłkarza w niebieskim trykocie.

Niewykorzystana szansa zemściła się na drużynie przyjezdnych. W 20. minucie świetny rajd przeprowadził Andre Santos. Brazylijczyk popędził lewym skrzydłem i usiłował dograć do Marouane'a Chamakha, lecz ta próba podania została zablokowana. Były zawodnik Fenerbahce nie stracił jednak zimnej głowy, wyłuskał futbolówkę i z prawej nogi huknął w krótki róg.

Po chwili prowadzenie The Gunners powinien był podwyższyć Marouane Chamakh, który otrzymał chirurgicznie precyzyjne prostopadłe podanie od Andrieja Arszawina. Strzał Marokańczyka powędrował jednak obok słupka.

W 26. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę! Po doskonale rozegranym rzucie rożnym kompletnie niekryty na jedenastym metrze okazał się David Fuster, który mocnym uderzeniem głową pokonał bezradnego Szczęsnego.

Strzelony gol wyraźnie zmobilizował Greków, którzy taranowali zdekoncentrowaną defensywę Arsenalu. Bliscy szczęścia piłkarze z Aten byli w 28. minucie, ale atomowy strzał z pół woleja został sparowany przez golkipera znad Wisły.

Nieco później żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky, który dopuścił się faulu tuż przed swoim polem karnym. Goście fatalnie rozegrali jednak stały fragment gry.

Goście z Hellady nie spoczywali na laurach i wciąż naciskali na zagubioną obronę gospodarzy. Po kolejnej stracie Arsenalu w środku pola na bramkę Szczęsnego popędził Fuster, lecz strzelił wprost w młodego golkipera.

Arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania punktualnie po 45 minutach nie doliczając ani sekundy. Momentami gra Kanonierów, szczególnie w defensywie, wygląda fatalnie, ale liczy się przede wszystkim wynik, który jest dla Arsenalu jak na razie korzystny.

Drugą część spotkania The Gunners rozpoczęli z dużo większym animuszem, niż zakończyli pierwszą. Już w 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się doskonale dysponowany Alex Oxlade-Chamberlain, lecz golkiper gości świetnie skrócił kont i zablokował strzał Anglika.

Nastoletni skrzydłowy przeprowadził również następną groźną akcję gospodarzy - jego dynamiczny rajd i precyzyjny cross zasiał niepokój w szeregach defensywy Olympiakosu, ale ostatecznie ani strzał Arszawina, ani próba uderzenia Chamakha nie przyniosła skutku.

Po kilkunastu minutach letargu do głosu znów zaczęli jednak dochodzić przyjezdni z Hellady. Pierwszym ostrzeżeniem dla Kanonierów był wyśmienity strzał zza pola karnego w wykonaniu greckiego napastnika, lecz piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Tej sztuki rywalowi pozazdrościł Andriej Arszawin, który kilka minut później dośrodkowując z bocznego sektora boiska również trafił w poprzeczkę.

W 65. minucie murawę opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który ustąpił miejsca Aaronowi Ramsey'owi. Tuż po wejściu na trawę Walijczyk świetnie przechwycił futbolówkę na połowie przeciwnika i odegrał ją do nadbiegającego Arszawina. Rosjanin zwiódł defensora znakomitym zwodem, ale uderzył niemal wprost w bramkarza gości.

W ostatniej fazie meczu dało się na boisku wyczuć niepewność i nerwowość w szeregach The Gunners, lecz zawodnicy Olympiakosu wyglądali dosyć bezradnie i nie potrafili zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego.

Jeszcze w 90. minucie Arsenal miał okazję wbić przysłowiowy "gwódź do trumny" greckiego zespołu, ale Aaron Ramsey zmarnował świetnie zapowiadający się kontratak.

Tuż po tym arbiter zakończył spotkanie, a 60 tysiecy kibiców zgromadzonych na stadionie odetchnęło z ulgą. Kanonierzy po raz drugi w ostatnich dniach zwyciężyli na swoim obiekcie, ale trzeba przyznać, że 3 punkty nie przyszły dzisiejszego wieczoru łatwo. Olympiakos stawiał zacięty opór, a w szeregi grającego w eksperymentalnym zestawieniu Arsenalu często wkradała się panika i dekoncentracja. Ważne jednak, że z tego starcia da się wyciągnąć wiele plusów - na medal spisał się Alex Oxlade-Chamberlain, który został najmłodszym angielskim strzelcem bramki w historii Ligi Mistrzów. Doskonale w defensywie oraz w ofensywie poczyniał sobie Andre Santos, niezwykle pewnie na nietypowej dla siebie pozycji zagrał Alex Song oraz jego partner z środka obrony - Per Mertesacker.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: IceMan źrodło: Własne
helikopter666 komentarzy: 9828.09.2011, 23:18

hihihihi, zwolennicy ****ina na stronie ;d

co jak co, nieważne jak zagrali, wygrali i to się liczy. kupon mi wtopiło ManU i Chelsea, chociaż najbardziej się właśnie bałem starcia Arsenalu, chociaż Ci nie zawodzą :)

huberto komentarzy: 16728.09.2011, 23:18

Widzę, że co niektórym, nie podoba się mój avatar, więc aby nie robić jakiś problemów zmieniłem.

arthas74 komentarzy: 234328.09.2011, 23:18

ha, a w Marsylii Ayew dostał czerwona i nie będzie grał z nami

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 23:17

aRamsey - > pewnie i bym mógł...tylko nie wiem czy znajdę na to czas.. ale kilka osób przekonałem do głosowania na to samo..więc będę czuł się spełniony

pkArs komentarzy: 46028.09.2011, 23:16

ja tam sobie zażartowałem z Korwina w pewnym momencie ale mam nadzieję, że nikt się nie czuje urażony...szczerze mówiąc rozważałem głosowanie na niego bo czasami mądrze gada...ale tak teraz słucham debaty w telewizji i ręce opadają momentami zwłaszcza jak się wypowiada pani z PiS(no przepraszam takie moje zdanie) aczkolwiek rzeczywiście to chyba nie miejsce na politykę:P zatem...tak mecz był niezły wygraliśmy a teraz Wenger niech obejrzy go jeszcze raz ,pomyśli dokładnie i postara wykorzystać zdobytą wiedzę na korzyść drużyny!:P

majkolen komentarzy: 30828.09.2011, 23:15

pkArs ----> uda mu się albo zejdzie albo strzeli gola lub dostanie kontuzji

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:15

zonadlapersiego

Po prostu wku*wiają mnie ludzie , którzy rozsiądą się w fotelu i będą wyliczać błędy zespołu i obwiniać Wenger , to że przy stałych fragmentach gry nie gramy zbyt dobrze to jasna sprawa . A wcale to nie jest szok że grali dzisiaj nie za dobrze stałe fragmenty , brak drugiego nominalnego SO (czyt. Vermalen'a cz Koscielnego ) Według mnie nasz blok defensywny poczynił duży progres i jest w tym duża zasługa Wengera . To chyba 3 Wygrany mecz z rzędu , strzelone 8 bramek , stracone 2 . Arsenal idzie w dobrą strone. Obwinianie Wengera jest teraz głupotą .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:14

:P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:13

Arsenal Report
Emmanuel Frimpong had more tackling attempts (11) than Olympiacos' whole defensive line managed to rack up in total. #Deeeeench

aRamsey komentarzy: 948628.09.2011, 23:13

@c13
Nie możesz za granicą?

majkolen komentarzy: 30828.09.2011, 23:12

rosicky ma kryzys wieku średniego i jeszcze kryzys dudka na ławkę

pkArs komentarzy: 46028.09.2011, 23:12

majkolen-> no Chamakh chciał bardzo tylko jakby te chęci na czyny przełożył to by fajnie było...on sobie sam nie radzi na szpicy może jakby dwóch napastników było to by coś razem ugrali...dla mnie on będzie bardziej na jokera, który wchodzi w momencie gdy przeciwnik się zamyka i gramy wrzutkami w pole karne a tak to Robin albo Gervazy bo nie widzę więcej kandydatów sensownych...

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 23:11

aRamsey - > myślałem nad tym ( wroc ) ale problem w tym , że w tym czasie może Mnie nie być w kraju...i nie zagłosuje w ogóle

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:10

aramsey

popieram!;)

zonadlapersiego komentarzy: 49128.09.2011, 23:10

->gunnerforlife
Twoj komentarz ma tyle sensu co... nie w sumie nie znajduje nic bardziej bez sensownego

malyglod komentarzy: 649028.09.2011, 23:10

afckonrad9101->
zgadzam się, z tym, że nie wiem czy to kwestia przygotowania. W każdym razie biegają bez regulacji tempa, powoli, jakby mieli związane nogi. Reakcje też są z lekka opóźnione.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:09

dawicz

ten avatar pis-u rzeczywiscie, az kuje w oczy;p

aRamsey komentarzy: 948628.09.2011, 23:09

@Dawicz
No sorry, ale nie uginaj się pod presją innych. Masz inne poglądy? Broń ich.

majkolen komentarzy: 30828.09.2011, 23:08

jak myslicie kto bohater meczu chyba chamak za checi

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:08

majkolen

ze co ???

afckonrad9101 komentarzy: 783428.09.2011, 23:08

W defensywie nasza druga linia byla za malo agresywna , zamist doskoczyc to my czekalismy na ich ataki, to wygladalo tak jakbysmy opadli z sil, o dziwo nie jest to pierwszy taki mecz gdzie na zbyt wiele przeciwnikowi pozwalamy i to nie jest kwestia serca tylko przygtowani fizycznego do sezonu, ktore jak dla mnie nie wyglada zbyt imponujaco, bo nie potrafimy narzucic swoich warunkow gry przynamniej przez 60-70 minut gry

Patrycek4 komentarzy: 16528.09.2011, 23:07

Mirallas zaprezentował się ładnie w Olympiakosie

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:07

Song , absolutny gracz miesiąca . Gra od pewnego czasu profesorkę . Modle się żeby podpisał przedłużenie kontraktu .

majkolen komentarzy: 30828.09.2011, 23:07

trening berkampa nic nie dał

malyglod komentarzy: 649028.09.2011, 23:07

skąd masz te statystyki?

aRamsey komentarzy: 948628.09.2011, 23:06

@c13
Będziesz się starał głosować w innym okręgu?

Topek komentarzy: 13948 newsów: 12628.09.2011, 23:06

Arsenal_1886, przesadzasz. Ogarnięci ludzie wiedzieli, że to spory talent. Pytanie było, czy akurat talentu wtedy potrzebowaliśmy (było to jeszcze przed wielkimi zakupami na ostatnią chwilę).

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:05

Arsenal Passing Accuracy: Sagna 81%, Mertesacker 85%, Song 93%, Santos 87%, #Defence #FT

Arsenal Passing Accuracy: Arteta 90%, Frimpong 78%, Rosicky 80% #Midfield #FT

Arsenal Passing Accuracy: Oxlade-Chamberlain 81%, Arshavin 64%, Chamakh 75% #Attack #FT

Arsenal Match Stats: Passing Accuracy 83%, Aerials Won 55% Shots 13, Shots on Target 5, Ball Possesion 58%. GOALS 2!

pkArs komentarzy: 46028.09.2011, 23:05

Tak, brakuje nam piłkarzy, którzy strzelają z daleka ale ja czasem odnoszę wrażenie, że"nasza filozofia futbolu" zabija w tych piłkarzach chęć strzelania sprzed szesnastki bo ma być dużo podań...dzisiaj było kilka akcji, w których choćby Chamakh mógł strzelić ale wolał podać i była strata po chwili...

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:05

@zonadlapersiego

No tak... jeszcze na bank błędem Wengera jest to że ktoś źle przyjął piłkę , że komus odskoczyła itp. Bo to przecież ON powinien ich tego uczyć.

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 23:05

Dawicz- > ja się z Tobą solidaryzuje..mogę nawet avka zmienić :)

malyglod komentarzy: 649028.09.2011, 23:04

Weźcie sobie darujcie z tymi znaczkami partii politycznych. To co najmniej niesmaczne jest.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 328.09.2011, 23:04

Dawicz to wejdź na jakąś stronę z avkami i zapisz ale tu nikogo nie urazisz. Nie takie awatary i poglądy przeżyliśmy

majkolen komentarzy: 30828.09.2011, 23:03

graliśmy lepiej niz bvb marsylia 3 do 0 dla marsyli

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:03

Topek > No dobra ,ale teraz nagle każdy go wychwala ,a przed ten , nikt go nie chciał .

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:03

Jonasz

70 min i 2-3 dla Greków...

mir4ek komentarzy: 100728.09.2011, 23:03

Jak dla mnie dzisiejszy mecz "leżał" dlatego, że nasi nie biegali. Od jakiegoś czasu już tak gramy na pół gwizdka. Zamiast zapierdzielać ile sił, starać się, wybiegać do piłki, to nasi chodzą ;/

Chamakh-4,5

A nie chce mi się wszystkich opisywać. Jak komuś nie pasuje ocena, któregoś gracza to wyjaśnię:)

zonadlapersiego komentarzy: 49128.09.2011, 23:03

chociazby w tym , ze od dawien dawna, nie potarfi swojej druzyny nauczyc jak gra sie przy rzutach roznych rywala. 1 polowa 3 rzuty rozne. bilans 1 bramka, 1 cud artety, jeden grozny strzal na nasza bramke, to samo tyczy sie innych stalych fragmentow gry. Z kolei jak my mamy cornera, to juz nawet sie bardziej nie zapieram w fotelu bo dosrodkowanie zawsze konczy mniej wiecej w tym samym miejscu, a w 99% na glowie rywala. Wolne podobnie. Wymieniac dalej?

Topek komentarzy: 13948 newsów: 12628.09.2011, 23:03

Arsenal_1886, ale przecież to dalej prawda. Alex nie gra na gościa za 15 milionów. To, że się spłaci w miarę upływu czasu to inna kwestia.

pkArs komentarzy: 46028.09.2011, 23:03

Korwin to bardzo odważny człowiek! wie czego chce i wie co zrobi z krajem! trzeba nam dyktatora który zaprowadzi porządek!:D Korwin Korwin!:D

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 328.09.2011, 23:02

Sorry z Concreta zrobił się concentrat ;)