Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos!

Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos! 28.09.2011, 21:57, IceMan 932 komentarzy

Arsene Wenger desygnował dzisiaj na boisko bardzo ekperymentalną jedenastkę, w której znaleźli się tacy piłkarze jak Emmanuel Frimpong, Alex Oxlade-Chamberlain czy Andre Santos. Francuski menadżer zdecydował się na taki manewr, aby dać niektórym zawodnikom chwilę wytchnienia, ale wiele decyzji kadrowych było umotywowanych niestety panoszącymi się kontuzjami.

Spotkanie z Olympiakosem Pireus rozpoczęło się punktualnie o 20:45.

W pierwszych minutach gra z obu stron była nerwowa i pełna niedokładnych podań, a żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Przed niezłą szansą do strzelenia bramki stanęli jednak już po 180 sekundach goście, jednak uderzenie jednego z graczy Olympiakosu z 12 metrów nie trafiło do celu.

Po chwili niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Alex Song posłał znakomite podanie z głębi pola do Alexa Oxlade-Chamberlaina. Debiutujący w Lidze Mistrzów Anglik przyjął futbolówkę na klatę, na prędkości minął dwóch obrońców i świetnym, plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Bohater akcji z 8. minuty mógł chwilę później zostać antybohaterem po fatalnej stracie na własnej połowie. Swojego młodszego kolegę zaasekurował jednak Emmanuel Frimpong, który znakomicie zablokował penetrujące odegranie zawodnka z Grecji.

Niesamowita sytuacja miała miejsce w 14. minucie meczu. Po wybijanym przez Czerwono-białych rzucie rożnych w polu karnym Arsenalu zapanował ogromny chaos, a napastnik Olympiakosu niespodziewanie znalazł się z futbolówkę kilka metrów przed opuszczoną przez Wojtka Szczęsnego bramką. Skórę Kanonierom uratował jednak Mikel Arteta, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Polski bramkarz zachował się dużo pewniej kilkadziesiąt sekund później, gdy zgarnął piłkę tuż sprzed nóg wychodzącego na czystą pozycję piłkarza w niebieskim trykocie.

Niewykorzystana szansa zemściła się na drużynie przyjezdnych. W 20. minucie świetny rajd przeprowadził Andre Santos. Brazylijczyk popędził lewym skrzydłem i usiłował dograć do Marouane'a Chamakha, lecz ta próba podania została zablokowana. Były zawodnik Fenerbahce nie stracił jednak zimnej głowy, wyłuskał futbolówkę i z prawej nogi huknął w krótki róg.

Po chwili prowadzenie The Gunners powinien był podwyższyć Marouane Chamakh, który otrzymał chirurgicznie precyzyjne prostopadłe podanie od Andrieja Arszawina. Strzał Marokańczyka powędrował jednak obok słupka.

W 26. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę! Po doskonale rozegranym rzucie rożnym kompletnie niekryty na jedenastym metrze okazał się David Fuster, który mocnym uderzeniem głową pokonał bezradnego Szczęsnego.

Strzelony gol wyraźnie zmobilizował Greków, którzy taranowali zdekoncentrowaną defensywę Arsenalu. Bliscy szczęścia piłkarze z Aten byli w 28. minucie, ale atomowy strzał z pół woleja został sparowany przez golkipera znad Wisły.

Nieco później żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky, który dopuścił się faulu tuż przed swoim polem karnym. Goście fatalnie rozegrali jednak stały fragment gry.

Goście z Hellady nie spoczywali na laurach i wciąż naciskali na zagubioną obronę gospodarzy. Po kolejnej stracie Arsenalu w środku pola na bramkę Szczęsnego popędził Fuster, lecz strzelił wprost w młodego golkipera.

Arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania punktualnie po 45 minutach nie doliczając ani sekundy. Momentami gra Kanonierów, szczególnie w defensywie, wygląda fatalnie, ale liczy się przede wszystkim wynik, który jest dla Arsenalu jak na razie korzystny.

Drugą część spotkania The Gunners rozpoczęli z dużo większym animuszem, niż zakończyli pierwszą. Już w 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się doskonale dysponowany Alex Oxlade-Chamberlain, lecz golkiper gości świetnie skrócił kont i zablokował strzał Anglika.

Nastoletni skrzydłowy przeprowadził również następną groźną akcję gospodarzy - jego dynamiczny rajd i precyzyjny cross zasiał niepokój w szeregach defensywy Olympiakosu, ale ostatecznie ani strzał Arszawina, ani próba uderzenia Chamakha nie przyniosła skutku.

Po kilkunastu minutach letargu do głosu znów zaczęli jednak dochodzić przyjezdni z Hellady. Pierwszym ostrzeżeniem dla Kanonierów był wyśmienity strzał zza pola karnego w wykonaniu greckiego napastnika, lecz piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Tej sztuki rywalowi pozazdrościł Andriej Arszawin, który kilka minut później dośrodkowując z bocznego sektora boiska również trafił w poprzeczkę.

W 65. minucie murawę opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który ustąpił miejsca Aaronowi Ramsey'owi. Tuż po wejściu na trawę Walijczyk świetnie przechwycił futbolówkę na połowie przeciwnika i odegrał ją do nadbiegającego Arszawina. Rosjanin zwiódł defensora znakomitym zwodem, ale uderzył niemal wprost w bramkarza gości.

W ostatniej fazie meczu dało się na boisku wyczuć niepewność i nerwowość w szeregach The Gunners, lecz zawodnicy Olympiakosu wyglądali dosyć bezradnie i nie potrafili zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego.

Jeszcze w 90. minucie Arsenal miał okazję wbić przysłowiowy "gwódź do trumny" greckiego zespołu, ale Aaron Ramsey zmarnował świetnie zapowiadający się kontratak.

Tuż po tym arbiter zakończył spotkanie, a 60 tysiecy kibiców zgromadzonych na stadionie odetchnęło z ulgą. Kanonierzy po raz drugi w ostatnich dniach zwyciężyli na swoim obiekcie, ale trzeba przyznać, że 3 punkty nie przyszły dzisiejszego wieczoru łatwo. Olympiakos stawiał zacięty opór, a w szeregi grającego w eksperymentalnym zestawieniu Arsenalu często wkradała się panika i dekoncentracja. Ważne jednak, że z tego starcia da się wyciągnąć wiele plusów - na medal spisał się Alex Oxlade-Chamberlain, który został najmłodszym angielskim strzelcem bramki w historii Ligi Mistrzów. Doskonale w defensywie oraz w ofensywie poczyniał sobie Andre Santos, niezwykle pewnie na nietypowej dla siebie pozycji zagrał Alex Song oraz jego partner z środka obrony - Per Mertesacker.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: IceMan źrodło: Własne
David92 komentarzy: 640029.09.2011, 00:33

Lebowski - to Ramsey nie podal do van Persiego :P

Lebowski komentarzy: 10729.09.2011, 00:26

Nie było tragedi, pare głupich strat, przez to nadziewaliśmy się na kontry, Song najpewniejszy obrońca, był taki moment gdy Robin sie urywał na prostopadłe podanie i qrwa piły nie dostał bo ktoś sie zagapił ( nie widziałem kto ) to mnie zdenerwowało, Borussia ma powody do zmartwień ,a my coraz lepiej i to w okrojonym składzie, na niektórych pozycjiach tworzy się rywalizacja, teraz ogolić koguty i będzie pięknie, nar

mskafc komentarzy: 579629.09.2011, 00:06

ach szkoda, ze Arsza nie wykorzystal dwoch niezlych akcji w ktorych musial minac tylko jednego obronce i bylby sam na sam, niepotrzebnie schodzil na lewa noge..

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 329.09.2011, 00:01

choć czasami brakuje*

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 329.09.2011, 00:00

Song świetny. Santos, Arteta i Wojtek na plus. Per też na plus, choć czasami czasami brakuje mu zwrotności i szybkości. AOC w ofensywie grał dobrze, ale w defensywie nie wyglądało to za dobrze. Frimpong czasami jest za wolny, ale ogólnie nie zagrał najgorzej. Chamakh wiadomo, często kręcił się bez sensu i plątał pod nogami.

Tym razem lepiej zagraliśmy w pierwszej połowie, w drugiej byliśmy nieco bardziej defensywnie usposobieni. Momentami graliśmy tak od niechcenia, ale były też chwile kiedy nasza gra wyglądała całkiem fajnie.
Ogólnie nie było tak źle, najważniejsze są 3 pkt. Cieszą bramki AOC i Santosa. Szkoda tylko, że nie wygraliśmy wyżej, bo mieliśmy kilka dogodnych okazji, choć trzeba też przyznać, że w kilku sytuacjach to nam dopisało szczęście.

Btw. musimy popracować na wyprowadzaniem kontrataków.

Merowingster komentarzy: 74628.09.2011, 23:43

WCHODŹCIE NA SOCCERWAY.COM rzetelny serwis i baza danych + Live

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 23:43

pinquite - jest wiele opcji..albo nie idziesz w ogóle..:)..albo uciekasz w przerwie, gdy wcześniej była obecność sprawdzona ( choć normalnie wykłady raczej nie powinny być obowiązkowe ) ")..albo kiedy Tobie się podoba.. dając wymyślony argument " np, że dzieci w domu płaczą"

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:41

@zonadlapersiego

A tak na marginesie jak ManU w tamtym roku grało piach i wygrywali mecze to ich kibice nie mieli im tego za złe . Przypomnę Ci że wygrali Ligę) Więc ważne są 3 punkty i wyniki , które dadzą nam szanse na wyjście z grupy co pewnie zachęci graczy na dołączenie do nas w zimie .

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 23:38

aRamsey - > przeczytałem i znów słyszę to samo..kiedy On skończy gadać te głupoty..żeby było śmieszniej ..jeden z moich wykładowców siał podobne opinie dot. internetu ..nawet oddzielny wykład nam zrobił..w połowie wyszedłem..

wronka23 komentarzy: 408928.09.2011, 23:37

z Marsylia bedzie ciezko....

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:36

Po pierwsze avatar jest wynikiem zakładu , który przegrałem z resztą jak wielu tutaj . Po drugie "dopuszczenie do 3 groznych sytuacji pod bramka po 90 minucie , gdy jetesmy w jej posiadaniu i to wszystko dzieje sie na przestrzeni kilkudziesieciu meczy z rzedu, " W ostatnim meczy CC tak nie było , we wcześniejszym meczu z Boltonem też tak nie było , i wmeczu z B'burn też tak nie było bo to my atakowaliśmy po 90 min i tlko nasza nie skuteczności doprowadziła do przegranej . Więc zejdź z Wengera , poczekaj niech wszyscy wrócą do zdrowia i nasza gra się ustatkuje .

helikopter666 komentarzy: 9828.09.2011, 23:36

Dennis_Bergkamp spójrz na marsze tego co kiedyś naprawdę było prawicą, no chyba że w dzisiejszych realiach faszystów nazywa się prawakami, to mógłbym się zgodzić. jak Ci mało to poczytaj biuletyn, chociażby na początek 'Nigdy więcej' i nie bierz tak do siebie wszystkiego co Ci mówią ;)

Barney komentarzy: 2094028.09.2011, 23:34

przy drugiej na pewno nie było asysty, ale przy 1 nie wiem czy nie Song?

aRamsey komentarzy: 948628.09.2011, 23:34

Hahah, KNP faszyści? LOL chyba w całym swoim życiu większej głupoty nie słyszałem :D

Pinguite komentarzy: 1502028.09.2011, 23:33

livescore się w ch... ekhm w bambuko robi.

Barney komentarzy: 2094028.09.2011, 23:32

Hey Song dostał asystę czy nie bo na livescore.pl jest napisane, że bez asyst nasze gole.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:32

helikopter666

czlowieku, wez sie poucz o ustrojach politycznych...
jak mozna mowic, ze prawica to faszysci?? zenada...

Pinguite komentarzy: 1502028.09.2011, 23:31

Tak, jak przewidziałem, że o zwycięstwo w naszej grupie w LM będzie się bić Arsenal z Marsylią. Przykro mi, ale Borussia nadaje się tylko na 3 miejsce, czyli star w LE. Nic więcej. 2 pierwsze miejsca zajmie Arsenal i Marsylia. To jest pewne. A co dalej, pokaże przyszłość? :D

helikopter666 komentarzy: 9828.09.2011, 23:31

Dennis_Bergkamp tak się składa, że RPP nie należy do bandy czworga :) a faszystami można nazwać KNP, notabene ochraniane przez kolegów po fachu z ONR i NOP na różnych dziwnych mitingach ;d

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:30

ja sie zwijam, dobranoc!;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:30

Więcej na -twitter.com/#!/Arsenal

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16428.09.2011, 23:30

Wygrana cieszy podwójnie. Raz, że udało się wygrać, Dwa, niektórzy nasi kluczowi zawodnicy troszkę odpoczęli.

Rice: "I felt we lost our way a bit after the first 15-20 minutes. We have to knuckle in, fight and we did it better in the second."
"We had opportunities on breakaways. They came, waited for us and in fairness they did well."
"Alex can go inside, outside and he's got that injection of pace. Now he just needs to be consistent in his play."

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:29

zonadlapersiego

jakbys komus wy*ebal za to, ze skrytykowal krytyka to gratulacje...

angel1953 komentarzy: 68628.09.2011, 23:29

manu1234;

jesli ty arsze oceniasz powyzej ramseya to smiech na sali jeszcze bedziesz mowil jakie to ramsey gra pilki ten chlopak ma duze predyspozycje i moze spokojnie dajcie mu wrocic do formy bo wedlug mnie z blacburn zagral na swoje 20% a to tyle co u rosy 100% dajcie mu czas bo jak dla mnie to bedzie on niedlugo podstawowym rozgrywajacym:)

zonadlapersiego komentarzy: 49128.09.2011, 23:28

gunnerforlife

Do tej pory bylem kulturalny, ale za takie teksty to na zwywo wy****l bym ci w pysk.
"Po prostu wku*wiają mnie ludzie , którzy rozsiądą się w fotelu i będą wyliczać błędy zespołu i obwiniać Wengera"

A glupota pacanie jest nie widziec jego bledow i komentowac mecz pod wynik, gdzie rownie dobrze moglismy wylapac solidne lanie.
Jesli wedlug ciebie bledy taktyczne podczas stalych fragmentow gry, glupie i ciagle straty przy wyprowadzaniu pilki, dopuszczenie do 3 groznych sytuacji pod bramka po 90 minucie , gdy jetesmy w jej posiadaniu i to wszystko dzieje sie na przestrzeni kilkudziesieciu meczy z rzedu, nie jest bledem Wengera to mam o tobie takie samo zdanie jak o koszulce twojego avatara.

aRamsey komentarzy: 948628.09.2011, 23:27

@Dawicz
W 19 okręgach (z 41) można na KNP głosować, idziesz po zaświadczenie do jakiegoś urzędu i jedziesz głosować :p

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:27

strzelec *

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:27

GFL > Spoko .

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:27

aramsey

nie chce mi sie czytac calego, ale po 4 pytaniu juz sie skopromitowal...

pkArs komentarzy: 46028.09.2011, 23:27

Dawicz-> na to wygląda, że chyba nie...warto się zorientować, czas na zmiany się kończy;)

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:26

Arsenal_1886

Napisałeś " strzelece 1 gola " więc można zrozumieć jak strzelec JEDNEGO gola , albo strzelce PIERWSZEGO gola . Niestety ale ja zrozumiałem t pierwszą opcje .

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.09.2011, 23:25

btw tylko AFC z angielskich druzyn ma 3 punkty w sumie warte zastanowienia...

aRamsey komentarzy: 948628.09.2011, 23:25

@c13
obczaj ten wywiad z Naczasem (SLD) aż śmiać się chce! :D
gniezno.com.pl/wiadomosci/czytaj/4656/niech_pan_sobie_poczyta_w_internecie.html

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:24

pauleta19 > Per ma każdego kryć ?
Od tego są też inni zawodnicy . Jeden odpuści to drugi powinien odrazu go przejąć .

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997328.09.2011, 23:24

"Co gorsze, Mertesacker nie nadąża z powrotem, co sprawia, że kontrataki przeciwników są zabójcze."
tiaa nadazanie po stalym fragmencie gry... to trza chyba byc neutrina

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:23

GFL > No nie gadaj ;]
Nie pisałem nic w stylu - Strzelił dzisiaj tylko jednego gola ,a strzelec pierwszego czyli to nie znaczy ,że nie strzelił dwóch goli .

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 23:23

dawicz - > pieprzy jak panienka ..z gracją ..klasą ..ę ą

majkolen komentarzy: 30828.09.2011, 23:22

są wyniki wszystkich meczow na forum

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.09.2011, 23:22

Oczywiście się nie zgodzę.
1.Cała obrona poza .... Songiem kulała i mieliśmy duuużo szczęścia, że padła tylko 1 bramka. Santosowi podciągnąłem ocenę za bramkę i grę w ofensywie.
2. Przyznam, że zagrał przyzwoicie, ale to tylko tyle
3. Obrona stałych fragmentów gry. Czyli promowana przez media potrzeba posiadania wysokiego obrońcy okazała się bzdurą. Jak dla mnie Mertesacker mimo wysokiego wzrostu gra głową podobnie do Koscielnego, a do Vermaelena nie ma startu.
4. Mertesacker pod bramką przeciwnika. Czy tylko ja widzę, że nie tworzymy, żadnego zagrożenia po wrzutkach na Niemca? Co gorsze, Mertesacker nie nadąża z powrotem, co sprawia, że kontrataki przeciwników są zabójcze. Bramka po takim kontrataku padła w meczu z Blackburn, dzisiaj dopisało nam więcej szczęścia.
5. Song. Nie raz uratował nas przed stratą gola w opłakanych sytuacjach. Tylko gdzie wtedy był Mertesacker?

arthas74 komentarzy: 234328.09.2011, 23:21

zawsze to coś:P

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:20

no gratuluje "****ina"...
zmien avatar, bo skoro jestes za faszystami (banda czworga) to powinienies sie obnosic ze swastyka...

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:20

ARsenal_1886

Ayew strzelił 2 bramki ;)

inwhatwetrust komentarzy: 5128.09.2011, 23:19

widze ze Wenger mysli:d nie wstawia do skladu SS gdy nie ma kto grac tylko Songa:D

GunnerForLife komentarzy: 335528.09.2011, 23:19

arthas74

Fajnie by było gdyby czerwień dostał ten lepszy Ayew... Niestety czerwoną dostał braciszek sławnego Andre , Jordan .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:19

arthas74 > Ten młodszy i słabszy Ayew z nami nie zagra . Jordan z nami nie zagra ,a ten lepszy i starszy to Andre , strzelec 1 gola w dzisiejszym meczu przeciwko BVB .

pkArs komentarzy: 46028.09.2011, 23:19

Dawicz--> mój kolega z roku specjalnie zmienia okręg głosowania żeby głosować na NP...a co do dopisywania kandydatów, niestety w naszym kraju taka opcja nie działa a szkoda;p bo czasem człowiek chciałby dopisać kogoś innego, ale wtedy głos stracony...;p