Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos!

Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos! 28.09.2011, 21:57, IceMan 932 komentarzy

Arsene Wenger desygnował dzisiaj na boisko bardzo ekperymentalną jedenastkę, w której znaleźli się tacy piłkarze jak Emmanuel Frimpong, Alex Oxlade-Chamberlain czy Andre Santos. Francuski menadżer zdecydował się na taki manewr, aby dać niektórym zawodnikom chwilę wytchnienia, ale wiele decyzji kadrowych było umotywowanych niestety panoszącymi się kontuzjami.

Spotkanie z Olympiakosem Pireus rozpoczęło się punktualnie o 20:45.

W pierwszych minutach gra z obu stron była nerwowa i pełna niedokładnych podań, a żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Przed niezłą szansą do strzelenia bramki stanęli jednak już po 180 sekundach goście, jednak uderzenie jednego z graczy Olympiakosu z 12 metrów nie trafiło do celu.

Po chwili niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Alex Song posłał znakomite podanie z głębi pola do Alexa Oxlade-Chamberlaina. Debiutujący w Lidze Mistrzów Anglik przyjął futbolówkę na klatę, na prędkości minął dwóch obrońców i świetnym, plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Bohater akcji z 8. minuty mógł chwilę później zostać antybohaterem po fatalnej stracie na własnej połowie. Swojego młodszego kolegę zaasekurował jednak Emmanuel Frimpong, który znakomicie zablokował penetrujące odegranie zawodnka z Grecji.

Niesamowita sytuacja miała miejsce w 14. minucie meczu. Po wybijanym przez Czerwono-białych rzucie rożnych w polu karnym Arsenalu zapanował ogromny chaos, a napastnik Olympiakosu niespodziewanie znalazł się z futbolówkę kilka metrów przed opuszczoną przez Wojtka Szczęsnego bramką. Skórę Kanonierom uratował jednak Mikel Arteta, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Polski bramkarz zachował się dużo pewniej kilkadziesiąt sekund później, gdy zgarnął piłkę tuż sprzed nóg wychodzącego na czystą pozycję piłkarza w niebieskim trykocie.

Niewykorzystana szansa zemściła się na drużynie przyjezdnych. W 20. minucie świetny rajd przeprowadził Andre Santos. Brazylijczyk popędził lewym skrzydłem i usiłował dograć do Marouane'a Chamakha, lecz ta próba podania została zablokowana. Były zawodnik Fenerbahce nie stracił jednak zimnej głowy, wyłuskał futbolówkę i z prawej nogi huknął w krótki róg.

Po chwili prowadzenie The Gunners powinien był podwyższyć Marouane Chamakh, który otrzymał chirurgicznie precyzyjne prostopadłe podanie od Andrieja Arszawina. Strzał Marokańczyka powędrował jednak obok słupka.

W 26. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę! Po doskonale rozegranym rzucie rożnym kompletnie niekryty na jedenastym metrze okazał się David Fuster, który mocnym uderzeniem głową pokonał bezradnego Szczęsnego.

Strzelony gol wyraźnie zmobilizował Greków, którzy taranowali zdekoncentrowaną defensywę Arsenalu. Bliscy szczęścia piłkarze z Aten byli w 28. minucie, ale atomowy strzał z pół woleja został sparowany przez golkipera znad Wisły.

Nieco później żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky, który dopuścił się faulu tuż przed swoim polem karnym. Goście fatalnie rozegrali jednak stały fragment gry.

Goście z Hellady nie spoczywali na laurach i wciąż naciskali na zagubioną obronę gospodarzy. Po kolejnej stracie Arsenalu w środku pola na bramkę Szczęsnego popędził Fuster, lecz strzelił wprost w młodego golkipera.

Arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania punktualnie po 45 minutach nie doliczając ani sekundy. Momentami gra Kanonierów, szczególnie w defensywie, wygląda fatalnie, ale liczy się przede wszystkim wynik, który jest dla Arsenalu jak na razie korzystny.

Drugą część spotkania The Gunners rozpoczęli z dużo większym animuszem, niż zakończyli pierwszą. Już w 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się doskonale dysponowany Alex Oxlade-Chamberlain, lecz golkiper gości świetnie skrócił kont i zablokował strzał Anglika.

Nastoletni skrzydłowy przeprowadził również następną groźną akcję gospodarzy - jego dynamiczny rajd i precyzyjny cross zasiał niepokój w szeregach defensywy Olympiakosu, ale ostatecznie ani strzał Arszawina, ani próba uderzenia Chamakha nie przyniosła skutku.

Po kilkunastu minutach letargu do głosu znów zaczęli jednak dochodzić przyjezdni z Hellady. Pierwszym ostrzeżeniem dla Kanonierów był wyśmienity strzał zza pola karnego w wykonaniu greckiego napastnika, lecz piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Tej sztuki rywalowi pozazdrościł Andriej Arszawin, który kilka minut później dośrodkowując z bocznego sektora boiska również trafił w poprzeczkę.

W 65. minucie murawę opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który ustąpił miejsca Aaronowi Ramsey'owi. Tuż po wejściu na trawę Walijczyk świetnie przechwycił futbolówkę na połowie przeciwnika i odegrał ją do nadbiegającego Arszawina. Rosjanin zwiódł defensora znakomitym zwodem, ale uderzył niemal wprost w bramkarza gości.

W ostatniej fazie meczu dało się na boisku wyczuć niepewność i nerwowość w szeregach The Gunners, lecz zawodnicy Olympiakosu wyglądali dosyć bezradnie i nie potrafili zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego.

Jeszcze w 90. minucie Arsenal miał okazję wbić przysłowiowy "gwódź do trumny" greckiego zespołu, ale Aaron Ramsey zmarnował świetnie zapowiadający się kontratak.

Tuż po tym arbiter zakończył spotkanie, a 60 tysiecy kibiców zgromadzonych na stadionie odetchnęło z ulgą. Kanonierzy po raz drugi w ostatnich dniach zwyciężyli na swoim obiekcie, ale trzeba przyznać, że 3 punkty nie przyszły dzisiejszego wieczoru łatwo. Olympiakos stawiał zacięty opór, a w szeregi grającego w eksperymentalnym zestawieniu Arsenalu często wkradała się panika i dekoncentracja. Ważne jednak, że z tego starcia da się wyciągnąć wiele plusów - na medal spisał się Alex Oxlade-Chamberlain, który został najmłodszym angielskim strzelcem bramki w historii Ligi Mistrzów. Doskonale w defensywie oraz w ofensywie poczyniał sobie Andre Santos, niezwykle pewnie na nietypowej dla siebie pozycji zagrał Alex Song oraz jego partner z środka obrony - Per Mertesacker.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: IceMan źrodło: Własne
Jonasz2197 komentarzy: 9028.09.2011, 23:02

Ile jest

KanonierChris komentarzy: 292428.09.2011, 23:02

Jak oceniacie grez Arsenalu, jako całości?
Olympiakos okazał się, silniejszy niż się spodziewałem, nie są to tacy chłopcy do bicia w LM.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 328.09.2011, 23:02

concentrate Nie strzelajcie do pianisty. ;)
Bronicie Korwina

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 23:01

Mam bk z tych ,którzy przed zakupieniem Alexa pisali - 12 mln funtów ? On nie jest tyle wart itd .
Chłopak się powoli już spłaca , gra dobrze ,a w przyszłości będzie kozakiem na skrzydle czy na innej pozycji . Ja w niego wierzyłem od początku i dalej będę wierzył :)

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 23:01

szogun - > bo Cię rozstrzelamy ! :P

malyglod komentarzy: 649028.09.2011, 23:01

Ten mecz powinno się oceniać do i od połowy. W pierwszej połowie początkowe 20 minut rywal nie istniał. Potem do końca meczu było już coraz gorzej, ale i tak widzę progres w porównaniu do początku sezonu.
Co do pesymistów - Arsenal to wielki klub i bardzo mocna drużyna. Potrzeba jeszcze trochę czasu aż wszystko zacznie pracować na 100%.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.09.2011, 23:01

Dla mnie dzis gralismy bez defensywnego pomocnika, Frimpong mial moze ze 2 odbiory, biegal zagubiony, zamiast gdy bronimy asekrowac Rose i Artet ten biegal jak potluczony i pare razy inicjowal pressing,co nie jest jego zadaniaem... do tego pare prostych strat i to byl dla mnie dzis najslabszy pilkarz...A Ramsey powinien zagrzewac miejsce na lawce bo z nim w skladzie ciezko bedzie wygrac jakikolwiek mecz...

mir4ek komentarzy: 100728.09.2011, 23:01

Ayew nie, wolę już Hazarda :p

Ale Remy to byłoby zbawienie. On się nie cacka tylko przywali kiedy trzeba. Do tego szybki, dobra technika.

pkArs komentarzy: 46028.09.2011, 23:00

Ja nadal liczę, że będzie lepiej, będzie cały skład, lepsze zgranie itd. ale kurcze no nie można powiedzieć o tym meczu, że był ok niezależnie czy byli wszyscy czy jest zgranie czy nie...to jest Arsenal, jeden z najlepszych klubów w europie ostatnich lat, klub z bogatą historią i nie można bagatelizować w ten sposób...a wygraliśmy nie było wszystkich więc jest ok...dla mnie ok będzie jak wyjdziemy w meczu z OM i zagramy dobre zawody jednocześnie zdobywając komplet punktów, dla mnie będzie ok jak zaczniemy regularnie wygrywać mimo grania co 3 dni...jest już coraz lepiej ale takie spotkania trzeba szybko, na świeżo przeanalizować i wyciągnąć wnioski! Do boju więc i przywrócić blask armatom!(co najmniej jakbym do zawodników przemawiał...:D)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 23:00

dawicz

a, co zmienies poglady polityczne?:P

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 23:00

dawicz - > zostaw ..piękny !!!!!!!!!

triumphst955 komentarzy: 107328.09.2011, 22:59

a mowilem ze AOC od pierwszych to wszyscy łeee chyba żartujesz weez skąd ty sie wziales;]... wiedzialem ze to bedzie świetna opcja. Szkoda mi tylko ze ciamak marnował pozycje napastnika i od poczatku Robina nie bylo.

@zonadlapersiego

A teraz w czym niby zawinił Wenger , co ?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 22:58

mir4ek > Sam Remy marzy o Arsenalu :D Oby za rok do nas trafił ,a Chamakh odszedł .
To by była dobra wymiana ;p

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.09.2011, 22:58

mir4ek

albo a.ayew;)

Slaw441 komentarzy: 57728.09.2011, 22:57

wejscie ramseya tak jak sie spodziewalem nic nie wnioslo, arsza gra kiche, ale on zadko kiedy gra cały mecz porywająco stosunek jego udanych zagran, do tych nieudanych po ktorych leży albo chodzi 5 minut to jak 3:7, chamakh to deska ale chociaz wybiegał mecz, od niego duzo wiecej nie powinnismy wymagac, AOC fajnie odwaznie grał w I połowie, Arteta i Rosicky bardzo dobrze prawie przez cały mecz

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 22:57

Arsenal_1886 - > dzięki

mir4ek komentarzy: 100728.09.2011, 22:56

Btw. przydałby się nam Remy - normalny napastnik, który nie boli się strzelać.

zonadlapersiego komentarzy: 49128.09.2011, 22:56

mecz bardzo, ale to bardzo slaby. niby ciesza 3 punkty, ale ciezko bedzie sie przyzwyczaic do arsenalu grajacego taki piach:( Najlepsi zdecydowanie Santos i Mer. Najgorszy od dawien dawna Wenger.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 328.09.2011, 22:56

bmwz5 Niby tak mówił ale to byłoby zmarnowanie jego talentu a to zależy też od dwóch następnych okienek transferowych czy nie kupimy jakiegoś tuza na środek.Tak czy siak Ramseyowi powinniśmy podziękować.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 228.09.2011, 22:56

Trzy wygrane z rzędu.Cieszę się z tego zwycięstwa pomimo tego, że mogli wypaść lepiej.

Bardzo mi sie podoba Chamakh.Może nie miał dużo sytuacji(a te co miał to zmarnował), ale był bardziej widoczny niz vP po zmianie :P

Mam nadzieję, że styl wróci już w niedzielę na spotkanie z czikenami

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 22:55

c13 >
101greatgoals.com/live-goal-updates-arsenal-v-olympiakos/108584/

malyglod komentarzy: 649028.09.2011, 22:55

Nie rozumiem jak AOC można wychwalać pod niebiosa a nad Ramseyem się znęcać.
AOC był dziś świetny w ofensywie, ale słaby w defensywie - jak dla mnie 7,5.
Ramsey grał może 20 - 25 minut. Nic szczególnego nie pokazał, w sumie raz dokładnie dogra, raz jest gorzej. Ale dziś niedokładność podań była "zasługą" całego zespołu. Gdyby nie niedokładność i zbyt wolne rozgrywanie akcji moglibyśmy strzelić coś jeszcze.

bmwz5 > Może w przyszłości ,lecz przez spokojnie 3 lata to Alex będzie grał na skrzydle .
Sam Alex się widzi na środku ,lecz jak narazie to jest za wcześnie . Tak samo z Theo będzie , niedługo będzie grał na napadzie .

majki98 komentarzy: 1028.09.2011, 22:54

Song i Arteta zagrali świetny mecz:)

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 22:54

ma ktoś link do bramki Santosa ?

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2011, 22:54

Tzn tez w srodku sie kiwal i tracil pilke.

barto32 komentarzy: 164728.09.2011, 22:54

a czasie meczu pokazali dziewczynę Walcott'a ale ona jest fajna :D :))

Nie mowie, ze zagral zle tylko nie potrafi tego chaosu w srodku zastopowac - po co sie kiwac w srodku, tracic pilke i narazac na grozne kontry. To samo Arteta tez trafil w srodku - od nich sie oczekuje wiecej.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34128.09.2011, 22:53

@Arsenal_1886
A czy czasem Wenger nie chce z AOC zrobić rozgrywającego?

Rules komentarzy: 100328.09.2011, 22:53

Zlekceważyli przeciwnika i o mały włos byłby 1 punkt...

Topek komentarzy: 13948 newsów: 12628.09.2011, 22:52

Frimpongowi rozpaczliwie brakuje doświadczenia, tak potrzebnego na tej pozycji. Koscielny musi wrócić, bo szkoda Songa marnować na środku obrony. Za bardzo niszczy w tym momencie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 22:52

mitmichael > Ja również stawiam wyżej Coquelina niż Frimponga ,lecz Wenger widzi inaczej ;/

KanonierChris komentarzy: 292428.09.2011, 22:52

Frimpong nie grał źle, to samo Rosa. Czech grał gorzej niż Arteta ale nie źle.
Ja nie jestem zadowolony z Chamaka i Ramseya.
Arshavin też mało pokazywał;/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 22:51

J.Ayew i Fanni nie zagrają z Arsenalem w trzeciej kolejce fazy grupowej LM .

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2011, 22:51

Frimpong jak na razie to tez nie jest jeszcze ten pilkarz, ktory powinien grac w srodku. Lepiej zeby szanse dostał Conquelin bo na prawde swietnie sie gosc prezentuje

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 22:50

nasripolecinakase > Tak mi się wydaje ,że Theo był najmłodszym graczem w historii LM ( na pewno Arsenalu ) ,ale teraz to Alex jest graczem ,który jako najmłodszy zdobył gola :D

Rules komentarzy: 100328.09.2011, 22:50

Skład trochę eksperymentalny więc taki wynik zadowala, BVB 0:3, zapowiada się ciekawy mecz Marsylia:Arsenal

Zawodnik nr 16 - RAMSEY
Ten chłopak chyba nigdy mnie nie przekona, jest po prostu bojaźliwy, słaby i niedokładny. Poprawne zagrania przeplata z fatalnymi, które zresztą przeważają w jego grze.

Reamoner komentarzy: 467428.09.2011, 22:49

Co zagrał Hamak - piach nie potrafi grać przed polem karnym a jak już wejdzie w to pole to schowa się za obrońców żeby przypadkiem nie odebrać piłki sytuacja sam na sam w całym meczu jedna w takim meczu gdzie normalnie Robin miałby 3 słupki i poprzeczke Hamak miał jedną 100% i ją zmarnował bo nie ma lewej nogi

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.09.2011, 22:49

Ludzie Santos w dream teamie na uefa.com w fantasy :P. Swoją drogą niezła kolejka dla mnie 73 pkt.

vanperszing komentarzy: 24728.09.2011, 22:49

@Szogun
dzięki. to strasznie głupia sytuacja bo w doliczonym czasie i jeszcze jego team wygrywa 3:0.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.09.2011, 22:49

Jak dla mnie to dziś najlepsi byli - Santos , Per , Song i Arteta . Trochę gorzej AOC ,ale i tak zagrał dobre spotkanie ;p Będzie fantastycznym skrzydłowym w przyszłości .

kcpr komentarzy: 31928.09.2011, 22:49

to chyba Santos wygryzł gibbsa
i ja bym zmienił rosickyego na chamberlaina

nasripolecinakase komentarzy: 35628.09.2011, 22:48

a_1886 --? nie wiem :/ pewnie tak Święci się cieszą kogo wychowali :P

^Slim^ komentarzy: 26728.09.2011, 22:48

Według mnie Mertesacker też zagrał bardzo dobrze - ładnie czyścił. Tak z 7,5 bym mu dał. A to co wyrabia Song to mistrzostwo :D

PEHA komentarzy: 242128.09.2011, 22:48

mowilem ze damy rade i wygramy ten mecz te 2-1 :D