Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos!

Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos! 28.09.2011, 21:57, IceMan 932 komentarzy

Arsene Wenger desygnował dzisiaj na boisko bardzo ekperymentalną jedenastkę, w której znaleźli się tacy piłkarze jak Emmanuel Frimpong, Alex Oxlade-Chamberlain czy Andre Santos. Francuski menadżer zdecydował się na taki manewr, aby dać niektórym zawodnikom chwilę wytchnienia, ale wiele decyzji kadrowych było umotywowanych niestety panoszącymi się kontuzjami.

Spotkanie z Olympiakosem Pireus rozpoczęło się punktualnie o 20:45.

W pierwszych minutach gra z obu stron była nerwowa i pełna niedokładnych podań, a żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Przed niezłą szansą do strzelenia bramki stanęli jednak już po 180 sekundach goście, jednak uderzenie jednego z graczy Olympiakosu z 12 metrów nie trafiło do celu.

Po chwili niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Alex Song posłał znakomite podanie z głębi pola do Alexa Oxlade-Chamberlaina. Debiutujący w Lidze Mistrzów Anglik przyjął futbolówkę na klatę, na prędkości minął dwóch obrońców i świetnym, plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Bohater akcji z 8. minuty mógł chwilę później zostać antybohaterem po fatalnej stracie na własnej połowie. Swojego młodszego kolegę zaasekurował jednak Emmanuel Frimpong, który znakomicie zablokował penetrujące odegranie zawodnka z Grecji.

Niesamowita sytuacja miała miejsce w 14. minucie meczu. Po wybijanym przez Czerwono-białych rzucie rożnych w polu karnym Arsenalu zapanował ogromny chaos, a napastnik Olympiakosu niespodziewanie znalazł się z futbolówkę kilka metrów przed opuszczoną przez Wojtka Szczęsnego bramką. Skórę Kanonierom uratował jednak Mikel Arteta, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Polski bramkarz zachował się dużo pewniej kilkadziesiąt sekund później, gdy zgarnął piłkę tuż sprzed nóg wychodzącego na czystą pozycję piłkarza w niebieskim trykocie.

Niewykorzystana szansa zemściła się na drużynie przyjezdnych. W 20. minucie świetny rajd przeprowadził Andre Santos. Brazylijczyk popędził lewym skrzydłem i usiłował dograć do Marouane'a Chamakha, lecz ta próba podania została zablokowana. Były zawodnik Fenerbahce nie stracił jednak zimnej głowy, wyłuskał futbolówkę i z prawej nogi huknął w krótki róg.

Po chwili prowadzenie The Gunners powinien był podwyższyć Marouane Chamakh, który otrzymał chirurgicznie precyzyjne prostopadłe podanie od Andrieja Arszawina. Strzał Marokańczyka powędrował jednak obok słupka.

W 26. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę! Po doskonale rozegranym rzucie rożnym kompletnie niekryty na jedenastym metrze okazał się David Fuster, który mocnym uderzeniem głową pokonał bezradnego Szczęsnego.

Strzelony gol wyraźnie zmobilizował Greków, którzy taranowali zdekoncentrowaną defensywę Arsenalu. Bliscy szczęścia piłkarze z Aten byli w 28. minucie, ale atomowy strzał z pół woleja został sparowany przez golkipera znad Wisły.

Nieco później żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky, który dopuścił się faulu tuż przed swoim polem karnym. Goście fatalnie rozegrali jednak stały fragment gry.

Goście z Hellady nie spoczywali na laurach i wciąż naciskali na zagubioną obronę gospodarzy. Po kolejnej stracie Arsenalu w środku pola na bramkę Szczęsnego popędził Fuster, lecz strzelił wprost w młodego golkipera.

Arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania punktualnie po 45 minutach nie doliczając ani sekundy. Momentami gra Kanonierów, szczególnie w defensywie, wygląda fatalnie, ale liczy się przede wszystkim wynik, który jest dla Arsenalu jak na razie korzystny.

Drugą część spotkania The Gunners rozpoczęli z dużo większym animuszem, niż zakończyli pierwszą. Już w 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się doskonale dysponowany Alex Oxlade-Chamberlain, lecz golkiper gości świetnie skrócił kont i zablokował strzał Anglika.

Nastoletni skrzydłowy przeprowadził również następną groźną akcję gospodarzy - jego dynamiczny rajd i precyzyjny cross zasiał niepokój w szeregach defensywy Olympiakosu, ale ostatecznie ani strzał Arszawina, ani próba uderzenia Chamakha nie przyniosła skutku.

Po kilkunastu minutach letargu do głosu znów zaczęli jednak dochodzić przyjezdni z Hellady. Pierwszym ostrzeżeniem dla Kanonierów był wyśmienity strzał zza pola karnego w wykonaniu greckiego napastnika, lecz piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Tej sztuki rywalowi pozazdrościł Andriej Arszawin, który kilka minut później dośrodkowując z bocznego sektora boiska również trafił w poprzeczkę.

W 65. minucie murawę opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który ustąpił miejsca Aaronowi Ramsey'owi. Tuż po wejściu na trawę Walijczyk świetnie przechwycił futbolówkę na połowie przeciwnika i odegrał ją do nadbiegającego Arszawina. Rosjanin zwiódł defensora znakomitym zwodem, ale uderzył niemal wprost w bramkarza gości.

W ostatniej fazie meczu dało się na boisku wyczuć niepewność i nerwowość w szeregach The Gunners, lecz zawodnicy Olympiakosu wyglądali dosyć bezradnie i nie potrafili zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego.

Jeszcze w 90. minucie Arsenal miał okazję wbić przysłowiowy "gwódź do trumny" greckiego zespołu, ale Aaron Ramsey zmarnował świetnie zapowiadający się kontratak.

Tuż po tym arbiter zakończył spotkanie, a 60 tysiecy kibiców zgromadzonych na stadionie odetchnęło z ulgą. Kanonierzy po raz drugi w ostatnich dniach zwyciężyli na swoim obiekcie, ale trzeba przyznać, że 3 punkty nie przyszły dzisiejszego wieczoru łatwo. Olympiakos stawiał zacięty opór, a w szeregi grającego w eksperymentalnym zestawieniu Arsenalu często wkradała się panika i dekoncentracja. Ważne jednak, że z tego starcia da się wyciągnąć wiele plusów - na medal spisał się Alex Oxlade-Chamberlain, który został najmłodszym angielskim strzelcem bramki w historii Ligi Mistrzów. Doskonale w defensywie oraz w ofensywie poczyniał sobie Andre Santos, niezwykle pewnie na nietypowej dla siebie pozycji zagrał Alex Song oraz jego partner z środka obrony - Per Mertesacker.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: IceMan źrodło: Własne
peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.09.2011, 15:47

Futbol@
Stary, jeszcze powiedz mi że Barca wygrywa wszystko uczciwie!
Tylko że w Angli mylą sie w każdym meczu,a w Hiszpaniu też sie mylą ale zawsze na korzysć Barcy. Nie nie słucham go bo go nie lubie:)Realu też nie lubie.
Polecam ci ten filmik:
youtube.com/watch?v=3ECQzG1NHac

Szalai005 komentarzy: 37029.09.2011, 15:45

Gdybym obstawił swój typ wyniku dziś cieszyłbym się kasą;;))

Teraz mecz na WHL, a tam będzie trudno. Arsene daj szanse AOC i wystaw go w najbliższym meczu.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.09.2011, 15:44

Rafal1987@
Mysle że byli by w TOP 4,ale najwyżej na 3 miejscu. Za mała kadra,dużo kontuzji by było,i za mało mają twardzieli a i Valdes przy stałych fragmentach gry mając koło siebie Sambe/Cahilla/Shawcrossa popełniał by głupie błedy.

futbol komentarzy: 42029.09.2011, 15:44

peciak ty w ogóle masz pojęcie o czym piszesz ?? sędziowanie w Anglii to jest idealne..taaa
a sędziowie gwiżdża na korzyść Barcelony? Bo tak mówi Żoze The Special Five?

obejrzyj skrót meczu na Emirates z ubiegłego sezonu i zamilknij.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.09.2011, 15:39

Rafal1987@
Chcieć to on sobie może,Ja chce grać w Arsenalu a jakoś nic w tą strone nie idzie... To jest decyzja Wengera a nie jego chęci.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.09.2011, 15:37

Futbol@
Wiesz ja wole obejrzeć dobra "kopanine"(jak to ty uznałes) Manu i Chelsea. Niż Teatr w Hiszpani z błedami sędziów na korzysć Barcy, no i jeszcze jak widze Messiego( Który jest grzeczna ku**ą) i Waszego Xaviego.

rev komentarzy: 161529.09.2011, 15:36

Takie gadanie o znalezeniu sposobu na barce nie ma tak naprawde sensu. Jesli spojrzysz na historie futbolu, niemal zawsze znajdował sie jakis zespol, ktory dominowal w danym okresie po czym sie po prostu konczyl; dalej gral na wysokim poziomie, ale nie zgarnial juz wszystkiego co bylo do zgarniecia. Przykladow jest mnostwo, jak chocby Milan, Real, niegdys Ajax czy Juventus.

Dzis dominuje Barca, ale i to sie skonczy, bo w koncu musi. Ja przewiduje jeszcze jeden, dwa, góra trzy sezony i sie skonczy sielanka, tak jak skonczyla sie kazdemu innemu zespolowi ktory dominowal w krajowych i europejskich rozgrywkach.

schade komentarzy: 386229.09.2011, 15:35

Strasznie fajna grafika. Strona się rozwija :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.09.2011, 15:34

Dla mnie żeby pokonać Barce trzeba zrobić kilka rzeczy:
-Bliskie krycie Messiego
-Bliskie krycie Davida V bo ma dobre uderzenie z przed 16
- Podwójne krycie dla Xaviego/Fabregasa to przez nich przechodzi każda akcja Barcy
-Barca po stracie stosuje pressing,więc po odbiorze piłki nie holować jej tylko wymieniać jak najwiecej podań.

futbol komentarzy: 42029.09.2011, 15:31

jak mozna byc kibicem i życzyć swojemu zespołowi zatrudnienia Teveza??
to jakaś aberracja.
najlepiej w pakiecie z Balotellim.

Może się kiedys ogarnie jak choćby Anelka, dla mnie facet w europejskiej piłce jest skończony.

andrzej93 komentarzy: 119629.09.2011, 15:29

a Panie 2:0 wygrywają w 70min

futbol komentarzy: 42029.09.2011, 15:29

rafal, ale Guardiola CAŁY CZAS coś zmienia.
Tito mówi o tym dość często.
Ostatnio 3-4-3.
Żółte łodzie roznieśliśmy, z valencia- w ogóle ni działało w peirwszej połowie, wrócilismy do 4-33, a potem w ostatnich minutach znowu 3-4-3 i wtedy graliśmy najlepiej.
gdyby nie pudło Villi mogliśmy wygrać 3-2.
to był świetny mecz.
lepszy niż kopanina czerwonych diabłów z niebieskimi :)

moze kroenke cos tam zadziala...
bo ostatnio co nie bardzo ingeruje w klub...
ale, rzeczywiscie malo prawdopodobna jest ta wymiana.

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 629.09.2011, 15:04

Wie ktoś skąd mogę ściągnąć ten mecz z Olympiakosem? Bo jestem chory i nie miałem jak obejrzeć ;/

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.09.2011, 14:59

@Dennis Bergkamp

I niewykonalna, bo Mou gdzie nie pójdzie, to wyda w kij kasy, powygrywa trofea, uszczęśliwi prezesa, po czym strzeli focha i pójdzie do kolejnego bogatego wujka, który mu kupi każdego piłkarza, którego Jose sobe zażyczy. Dzięki Wengerowi udało się wybudować stadion i jednocześnie utrzymać w czołówce - rok w rok grać w lidze mistrzów. To ogromne zyski, tak samo jak ze sprzedaży piłkarzy i jednocześnie braku większych wydatków związaych z kupowaniem ich następców - ten rok to wyjątek, bo wydaliśmy całkiem sporo, a powinniśmy.. jeszcze więcej. Zarządowi i właścicielom taka wymiana się kompletnie nie opłaca i z całą pewnością do niej nie dojdzie.

futbol komentarzy: 42029.09.2011, 14:55

Rafal1987- a widziałeś Real gdy przeciwnik odda im piłkę i czeka na to co zrobią?
są jak dzieci we mgle albo Izolator Boguchwała.
kontra świetna bez dwóch zdań.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.09.2011, 14:53

Arsenal Distance Covered: Arteta 12015, Rosicky 11251, Arshavin 9332, Oxlade-Chamberlain 8363, Frimpong 10698, Chamakh 8673 #Metres

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277029.09.2011, 14:51

gigi

dobre;)

ale tak na serio to wymiana wenger- mourinho bylaby ciekawa. jestem za. ;)

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.09.2011, 14:47

Wybaczcie jak było. Jak nie, to życzę dużo śmiechu ;)

ofsajd.onet.pl/faceci/szokujace-plany-wladz-realu-madryt,1,4865034,artykul.html

piotr12ek komentarzy: 35929.09.2011, 14:44

kanonierzy.com rzeczywiscie się rozwijają układ graficzny super:)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.09.2011, 14:16

Dawid04111@
Na eurosporcie?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1429.09.2011, 14:15

Liga mistrzów kobiet leci.
Arsenal prowadzi na wyjeździe już 1:0 a jest 12 min :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 529.09.2011, 14:15

Szogun@
Czy taka "nietypowa" to nie wiem:)
Chelsea tak miała kiedyś.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 329.09.2011, 14:05

Roberto Carlos został grającym trenerem Anży. Dość nietypowa sytuacja.

pelek komentarzy: 214629.09.2011, 13:53

Jeszcze miałem napisać o zmianach, które jak zwykle były bardzo słabe. I nie chodzi o to co wnieśli w grę rezerwowi, tylko o same decyzje których graczy zdjąć i kiedy oraz jak ich ustawić na boisku. Bo np. całą pierwszą połowę Sagna grał praktycznie sam w defensywie po prawej stronie, a Arszawin chyba tylko zbierał siły na ostatnie 20 minut.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1429.09.2011, 13:51

Przy bramce Alexa, Chamakh też wykonał swoją robotę. Niektórzy po prostu szukają jak zwykle kozła ofiarnego

pelek komentarzy: 214629.09.2011, 13:44

Ja będę bronił Chamakha za postawę w tym meczu. Bo moim zdaniem nie grał źle, a na pewno nie tak tragicznie jak niektórzy uważają. Właściwie miał jedną dobrą sytuację, wiadomo, nie strzelił.
Ale to nie był już ten Chamakh który nie robił kompletnie nic, bo kilkukrotnie dobrze naciskał obrońców i nie miał tych swoich głupich podań w polu karnym. Oczywiście nie sądzę że powinien grać w '11' za Robina, ale prezentuje się powoli coraz lepiej, tylko cały czas jest postrzegany przez pryzmat formy z pierwszej części roku.

mskafc komentarzy: 579629.09.2011, 13:09

wlasnie ogladam sobie arsenal vs bolton i spodobal mi sie pewien obrazek.. holenderski kapitan vs bolton :D

MateuszONZ komentarzy: 1629.09.2011, 12:38

gdzie jeszcze w warszawie mozna obejrzeć mecze arsenalu oprócz lokalu zaznaczonego na mapce?

I dziekowa dla Rafala za linki :) podrzucam tutaj w troszke slabszej jakosci

Jakby ktos szukal poza mna tego meczu to prosze bardzo - LINK JAK NA TACY :)

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31429.09.2011, 09:37

Moim zdaniem Ramsey zagrał całkiem przyzwoicie (wniósł sporo ożywienia jak wszedł na boisko), Arteta też grał całkiem nieźle (kierował prawie każdą akcją, dobre przerzuty na skrzydła). Natomiast fatalnie Rosa i bezproduktywnie Chamak. Biorąc pod uwagę eksperymentalny skład było całkiem nieźle. Najważniejsze, że są 3 punkty. Trzeba też nadmienić, że Olympiakos (moim zdaniem) rozegrał swój najlepszy mecz w całej swojej historii w lidze mistrzów.

Pszenica komentarzy: 25029.09.2011, 09:23

Ma ktos moze linki do pobrania calego meczu?

ArseneAl komentarzy: 2341729.09.2011, 09:16

Wie ktoś może jak przedstawia się sytuacja z kontuzjami przed spursami? Czy ktoś z dwójki Theo/Gervinho zdąży się wykurować? Bo ja nie chcę widzieć Arshy w tym meczu, a AOC IMO to jest pewniak w niedzielę.

HusarzAFC komentarzy: 150229.09.2011, 09:08

Wygrana cieszy, ale gra jeszcze pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza bolą głupie straty.

MichalM komentarzy: 63129.09.2011, 09:06

Rosikci i Arteta (szczegolnie Rosicki) graja beznadziejnie w pomocy. Oczywiscie zgodze sie, ze wykonuja dobra robote, biegaja, staraja sie, podaja do tylu i w bok. Ale niestety kazdy zawodnik od tych z sredniej polki w PL tak gra! Wiec nie bede tego bral pod uwage, bo to jest standard - (gra w obronie, podawanie...itp) Rosicki jest kompletnie nie kreatywny, traci glupio pilki. Ocenie podlegaja nieszablonowe akcje, gra z klepki i przede wszystkim GROM PODAN PROSTOPADLYCH, ktorego najzwyklej nie mozna uswiadczyc. Dobrze, ze gral Alex Song (na obronie) i jednym podaniem przyczynil sie niezmiernie do strzelenia gola przez drugiego Alexa. Arteta podawal tylko do zawodnikow obok siebie, moze na razie jest nie smialy ale jak tak dalej bedzie, to bedzie kiepsko. Srodek jest fatalny jezeli nie gra Wilshere czy Song - bez nich prawie zero zagrozenia dla przeciwnej bramki. Jak ma SZAMACH strzelac bramki skoro mial tylko jedna klarowna sytuacje. Gdyby mu Rosicki dogrywal i mial 3 sytuacje - pewnie by strzelil gola. Takto Szamach jak zwykle kiepsko.

kayon komentarzy: 25929.09.2011, 08:48

bardzo dobry mecz, ale brakowało mi Songa w pomocy, mimo wszystko jako DPS jest on niezastąpiony jak na razie, za każdym razem jak był przy piłce odczuwałem spokój.

mitmichael komentarzy: 4924329.09.2011, 08:20

To nie ulega watpliwosci, ze Alex bedzie gwiazdą. Swietny debiut - fajnie przyjał, fajnie poszedł i fajnie strzelił

domis komentarzy: 35229.09.2011, 07:48

Wrescie dali czadu CHŁOPAKI ale próba przyjdzie z Spurs juz sie nie moge doczekać Arsenal Arsenal

Gorczi komentarzy: 44029.09.2011, 07:45

Roman dlatego uważam że - najpierw daj komuś szanse pokazania a potem oceniaj ;). Dobrze rozpoczyna przygodę z naszym klubem oby tak dalej .

RomanAbramov komentarzy: 80329.09.2011, 04:08

WYWPLUWAM TO WSZYSTKO CO MÓWILEM O OXLADE.
Będzie bogiem.
To on będzie nowym Henrym nie Walcott : )

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.09.2011, 02:25

Arsenal_1886, w sumie to był najlepszy mecz Mertesackera w Arsenalu, więc podniosę ocenę o 0,5 -_-

DavidSilva21 komentarzy: 338029.09.2011, 01:33