Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos!

Bramki debiutantów, Arsenal 2-1 Olympiakos! 28.09.2011, 21:57, IceMan 932 komentarzy

Arsene Wenger desygnował dzisiaj na boisko bardzo ekperymentalną jedenastkę, w której znaleźli się tacy piłkarze jak Emmanuel Frimpong, Alex Oxlade-Chamberlain czy Andre Santos. Francuski menadżer zdecydował się na taki manewr, aby dać niektórym zawodnikom chwilę wytchnienia, ale wiele decyzji kadrowych było umotywowanych niestety panoszącymi się kontuzjami.

Spotkanie z Olympiakosem Pireus rozpoczęło się punktualnie o 20:45.

W pierwszych minutach gra z obu stron była nerwowa i pełna niedokładnych podań, a żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Przed niezłą szansą do strzelenia bramki stanęli jednak już po 180 sekundach goście, jednak uderzenie jednego z graczy Olympiakosu z 12 metrów nie trafiło do celu.

Po chwili niespodziewanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Alex Song posłał znakomite podanie z głębi pola do Alexa Oxlade-Chamberlaina. Debiutujący w Lidze Mistrzów Anglik przyjął futbolówkę na klatę, na prędkości minął dwóch obrońców i świetnym, plasowanym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Bohater akcji z 8. minuty mógł chwilę później zostać antybohaterem po fatalnej stracie na własnej połowie. Swojego młodszego kolegę zaasekurował jednak Emmanuel Frimpong, który znakomicie zablokował penetrujące odegranie zawodnka z Grecji.

Niesamowita sytuacja miała miejsce w 14. minucie meczu. Po wybijanym przez Czerwono-białych rzucie rożnych w polu karnym Arsenalu zapanował ogromny chaos, a napastnik Olympiakosu niespodziewanie znalazł się z futbolówkę kilka metrów przed opuszczoną przez Wojtka Szczęsnego bramką. Skórę Kanonierom uratował jednak Mikel Arteta, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Polski bramkarz zachował się dużo pewniej kilkadziesiąt sekund później, gdy zgarnął piłkę tuż sprzed nóg wychodzącego na czystą pozycję piłkarza w niebieskim trykocie.

Niewykorzystana szansa zemściła się na drużynie przyjezdnych. W 20. minucie świetny rajd przeprowadził Andre Santos. Brazylijczyk popędził lewym skrzydłem i usiłował dograć do Marouane'a Chamakha, lecz ta próba podania została zablokowana. Były zawodnik Fenerbahce nie stracił jednak zimnej głowy, wyłuskał futbolówkę i z prawej nogi huknął w krótki róg.

Po chwili prowadzenie The Gunners powinien był podwyższyć Marouane Chamakh, który otrzymał chirurgicznie precyzyjne prostopadłe podanie od Andrieja Arszawina. Strzał Marokańczyka powędrował jednak obok słupka.

W 26. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę! Po doskonale rozegranym rzucie rożnym kompletnie niekryty na jedenastym metrze okazał się David Fuster, który mocnym uderzeniem głową pokonał bezradnego Szczęsnego.

Strzelony gol wyraźnie zmobilizował Greków, którzy taranowali zdekoncentrowaną defensywę Arsenalu. Bliscy szczęścia piłkarze z Aten byli w 28. minucie, ale atomowy strzał z pół woleja został sparowany przez golkipera znad Wisły.

Nieco później żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky, który dopuścił się faulu tuż przed swoim polem karnym. Goście fatalnie rozegrali jednak stały fragment gry.

Goście z Hellady nie spoczywali na laurach i wciąż naciskali na zagubioną obronę gospodarzy. Po kolejnej stracie Arsenalu w środku pola na bramkę Szczęsnego popędził Fuster, lecz strzelił wprost w młodego golkipera.

Arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania punktualnie po 45 minutach nie doliczając ani sekundy. Momentami gra Kanonierów, szczególnie w defensywie, wygląda fatalnie, ale liczy się przede wszystkim wynik, który jest dla Arsenalu jak na razie korzystny.

Drugą część spotkania The Gunners rozpoczęli z dużo większym animuszem, niż zakończyli pierwszą. Już w 49. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się doskonale dysponowany Alex Oxlade-Chamberlain, lecz golkiper gości świetnie skrócił kont i zablokował strzał Anglika.

Nastoletni skrzydłowy przeprowadził również następną groźną akcję gospodarzy - jego dynamiczny rajd i precyzyjny cross zasiał niepokój w szeregach defensywy Olympiakosu, ale ostatecznie ani strzał Arszawina, ani próba uderzenia Chamakha nie przyniosła skutku.

Po kilkunastu minutach letargu do głosu znów zaczęli jednak dochodzić przyjezdni z Hellady. Pierwszym ostrzeżeniem dla Kanonierów był wyśmienity strzał zza pola karnego w wykonaniu greckiego napastnika, lecz piłka zatrzymała się tylko na poprzeczce.

Tej sztuki rywalowi pozazdrościł Andriej Arszawin, który kilka minut później dośrodkowując z bocznego sektora boiska również trafił w poprzeczkę.

W 65. minucie murawę opuścił Alex Oxlade-Chamberlain, który ustąpił miejsca Aaronowi Ramsey'owi. Tuż po wejściu na trawę Walijczyk świetnie przechwycił futbolówkę na połowie przeciwnika i odegrał ją do nadbiegającego Arszawina. Rosjanin zwiódł defensora znakomitym zwodem, ale uderzył niemal wprost w bramkarza gości.

W ostatniej fazie meczu dało się na boisku wyczuć niepewność i nerwowość w szeregach The Gunners, lecz zawodnicy Olympiakosu wyglądali dosyć bezradnie i nie potrafili zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego.

Jeszcze w 90. minucie Arsenal miał okazję wbić przysłowiowy "gwódź do trumny" greckiego zespołu, ale Aaron Ramsey zmarnował świetnie zapowiadający się kontratak.

Tuż po tym arbiter zakończył spotkanie, a 60 tysiecy kibiców zgromadzonych na stadionie odetchnęło z ulgą. Kanonierzy po raz drugi w ostatnich dniach zwyciężyli na swoim obiekcie, ale trzeba przyznać, że 3 punkty nie przyszły dzisiejszego wieczoru łatwo. Olympiakos stawiał zacięty opór, a w szeregi grającego w eksperymentalnym zestawieniu Arsenalu często wkradała się panika i dekoncentracja. Ważne jednak, że z tego starcia da się wyciągnąć wiele plusów - na medal spisał się Alex Oxlade-Chamberlain, który został najmłodszym angielskim strzelcem bramki w historii Ligi Mistrzów. Doskonale w defensywie oraz w ofensywie poczyniał sobie Andre Santos, niezwykle pewnie na nietypowej dla siebie pozycji zagrał Alex Song oraz jego partner z środka obrony - Per Mertesacker.

Liga MistrzówOlympiakos Pireus autor: IceMan źrodło: Własne
Anka464 komentarzy: 66428.09.2011, 22:40

no to idę spać spokojnie dobranoc wszystkim

huberto komentarzy: 16728.09.2011, 22:40

Nasze trzy punkty są i z tego należy się cieszyć. Gratulacje Kanonierzy.

krychu7777 komentarzy: 8428.09.2011, 22:40

No jakoś się udało zdobyć te 3 pkt , ale była to trochę męczarnia ; D , no ale najważniejsze , że jednak jest wygrana xD. Ramsey ale się kaleczył ;D

pkArs komentarzy: 46028.09.2011, 22:40

o w mordke....dawno nie miałem takiego nerwa...ale zachowali w miarę spokój w końcówce poprawić muszą trochę komunikację bo takie luki momentami zostawiali...i może by popracowali na treningach nad strzałami bo mało mało mało...grecy ładnie mogli wyrównać po przerwie...ale mniejsza o to 3pkt dziękuje dobranoc.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2011, 22:40

Hahaha Ayew młodszy wszedł, zarobił 2 kartki i wylecial z boiska :D

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12628.09.2011, 22:40

Smutne jest to, że prawie zawsze mamy kontry na wykończenie przeciwnika i zawsze je partaczymy. Niech się nauczą w końcu.

Największe plusy dzisiaj? jak dla mnie Song i Per. Santos też przyzwoicie.

czarnykanonier komentarzy: 3828.09.2011, 22:39

jest !!! zwyciestwo.....dobry mecz.i nikt nie powie ze song nie byl najlepszym zawodnikiem meczu ........arsenal forever

ArsenalFan92 komentarzy: 183528.09.2011, 22:39

Brawo, końcówka była nerwowa, ale wygraliśmy, tylko to się liczy. Mecz był wspaniały i emocjonujący. Dzięki, Koniec.

mir4ek komentarzy: 100728.09.2011, 22:39

No :)

Szczerze mówiąc nasi grali jakby im się nie chciało.... Powinni gryźć trawę.

Moim zdaniem najlepsi u nas Santos, Song i Per ;)

Theo10 komentarzy: 831728.09.2011, 22:39

Zawader : Kontuzjowany i cholera wie kiedy wróci.

Cieszy zwycięstwo.

binio83 komentarzy: 30628.09.2011, 22:39

DOZOBACZENIA W NIEDZIELE O 17 ....RAMSEY jestem zawiedziony najbardziej jego postawą......

cobi90 komentarzy: 125728.09.2011, 22:39

Są 3pkt to najważniejsze mogło być lepiej ale nie zapominajmy że graliśmy w lekko rezerwowym składzie

MatczaK komentarzy: 62228.09.2011, 22:39

Dobra gra, 3 punkty są.

****si remisują z Valencią :P

dicpauca komentarzy: 296628.09.2011, 22:39

Zawader- lezy i odpoczywa:)

fabregas1987 komentarzy: 2582428.09.2011, 22:39

ehh myslalem, ze bedzie troche latwiej, ale Olympiakos pokazal, ze juz nie sa tak slabi jak kiedys, wazne, ze sa 3 pkt. i oby tak dalej, teraz Spurs i Derby North London !!!!!

Kanonier_14 komentarzy: 63728.09.2011, 22:38

Bez rewelacji, ale liczy się wygrana. Może lepiej nam pójdzie jak Boss będzie na ławce. Teraz czas na Tottenham, także liczę na 3 pkt.

HellSpawn komentarzy: 618528.09.2011, 22:38

Zawader

Wraca za 2 tygodnie niecałe.

entap komentarzy: 151328.09.2011, 22:38

Song - jak nota ? ;D

kamil_9414 komentarzy: 282828.09.2011, 22:38

trochę męczarnie były. Szkoda ze ta kontra została tak wybitnie zepsuta przez Aarona. mamy 4 punkty.

Reamoner komentarzy: 467828.09.2011, 22:38

Ramsey jest świetny tylko troche jeszcze mało skuteczny

No i zajebiście :D

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2011, 22:38

Jest koniec, nareszcie. Jak nie wroci Theo i Gervinho to z samym Rvp bedzie ciezko

kacpero10 komentarzy: 12828.09.2011, 22:38

Są 3 punkty:)

polishbrigadesx komentarzy: 1022228.09.2011, 22:38

Yesss wygralismy ale styl nie powala ....

concrete13 komentarzy: 869828.09.2011, 22:38

koniec..ufff

Zawader komentarzy: 135928.09.2011, 22:38

Panowie takie pytanie, pamietacie jeszcze takiego gracza jak Abou Diaby? Co z nim?

vanperszing
ja jednak obstawiałam, że BvB będzie najgroźniejsza drużyną dla Kanonierów, ale widać OM daje na razie popis w Lidze Mistrzów.