Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.03.2016, 12:28

Alternatywa za Yaya dobra :>

Lukaku lub Michy ale i tak nikt nie przyjdzie na napad ; )

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.03.2016, 12:27

Ja sie urodzilem tego samego dnia co Pires, Cocu i van der Sar :) jeszcze Wilfredo Gomez sie tego dnia urodzil :)

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 126.03.2016, 12:25

Ta, ściągnąć gościa który zagrał 21 minut w średniej lidze belgijskiej, quality nie ma co.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.03.2016, 12:24

Raczej Auba jest bardziej prawdopodobny niz Lukaku.

Jednak jesli Bolingoli tu nie trafi to wszystkie kroki powinni podjac by sciagnac starszego brata Aarona Leya Iseke lub jego samego ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2027526.03.2016, 12:22

Aubameyang jest nie osiągalny? A to niby czemu?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 126.03.2016, 12:20

Dla mnie:

Auba > Lukaku > Lacazette > Batshuayi > Icardi

Moraty nie chcę, bo mimo tego, że to dobry zawodnik, to jednak potrzebujemy gracza bardziej bramkostrzelnego od Hiszpana.

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.03.2016, 12:20

Arsenallord

Przyjdzie ktoś z dwójki Laca, Morats.Według mnie na dwóch pierwszych nie ma AFC szans

Sparku komentarzy: 340226.03.2016, 12:19

Aubameyang to jest dla nas nieosiagalny

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.03.2016, 12:19

Obama dla mnie jest pierwszym wyborem. Sprawdzil się w silnym zespole, wveuropejskich pucharach i nie jest takim klocem jak Lukaku.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52426.03.2016, 12:17

Hubertus888
Aubameyang może grać także z prawej strony, choć obecnie mogłoby to być na niekorzyść samego zawodnika.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11726.03.2016, 12:13

Jeżeli chodzi o lato i napastnika to chciałbym, żeby taka była kolejność wyboru w Arsenalu: Lukaku > Aubameyang > Lacazette > Morata

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 12:09

Simpllemann

Myślisz że Real go kupi? Możliwe on sam chce tam grać, aczkolwiek ktoś chyba musiałby odejść i tym kimś jest Benzema który jest pupilkiem Pereza.

arsenallord

Daj spokój przecież to drewno w końcu jest z Hiszpanii !! (Ironia)

Sparku komentarzy: 340226.03.2016, 12:07

arsenallord
bo Theo to nie srodkowy napastnik a poza tym z duzymi brakami technicznymi.
Mistique
mysle ze Atomu jak rusza to bedzie wtedy bardzo zle... lecz to moze byc ich celowe zagranie zeby to tak wyglada ze chca elektrownie zaatakowac zeby jeszcze wiekszy strach wzbudzic

aguero10 komentarzy: 854526.03.2016, 12:06

Pierwszym wyborem na NS tylko Lukaku .

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11726.03.2016, 12:03

Morata to świetny zawodnik. 10000 razy lepszy środkowy napastnik niż Theo.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52426.03.2016, 11:53

Hubertus888
I Real będzie z wymiany zadowolony.

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.03.2016, 11:50

Kolejnym celem terrorystów w Belgii była elektrownia atomowa

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 11:42

Morate chce Borussia ponoć. Oj chyba Auba zmieni klub...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 326.03.2016, 11:29

thide

Widze, ze masz podejscie do Moraty takie jak ja :D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.03.2016, 11:24

lays

Gdyby bronił w lidze, to by miał pretensje, że chce grać w Lidze Mistrzów. Tak to jest, gdy klub ma dwóch solidnych golkiperów.

Wątpie, żeby Barcelona go puściła. Prędzej odejdzie Bravo, który jest o wiele lat starszy.

lays komentarzy: 3987126.03.2016, 11:21

Hodgson: Dier is still in the shadow of injured Wilshere

hahaahhaha to mu pocisnal Roy

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 726.03.2016, 11:19

Na takich mistrzach mozna niezle wypromowac ten fb. Tylko trzeba wrzucic jeszcze kilka takich zdjec.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 326.03.2016, 11:06

Taki ma styl gry co zrobic :D

m.mistrzowie.org/664721

xD

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52426.03.2016, 11:06

Redzik
Widziałem to wczoraj. Sam rzucił się w nogi przeciwnika a potem odstawił taki cyrk.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.03.2016, 10:59

To już nawet nie jest śmieszne...

facebook.com/ekstraklasatrolls/videos/835737919886563/

lays komentarzy: 3987126.03.2016, 10:54

Ter Stegen zasugerował, że możliwe, że będzie chciał odejść. Nie podoba mu się to, że gra tak mało tylko w pucharach, a w lidze broni Bravo.

Dla mnie świetny bramkarz, ze świetnego klubu i bardzo dobrze gra nogami, pokusiłbym się o gościa, bo to TOP TOP TOP.

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 10:43

Giroud to by grał świetnie w takim West Hamie. Payet i te jego dośrodkowania...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.03.2016, 10:36

jakoś tam znani

XD

Crespo to legenda, Zola to legenda

Mihex komentarzy: 2360426.03.2016, 10:34

Sparku najlepszego.
Mój dzień nie obfituje w znanych piłkarzy. Z tych popularniejszych to Zola, Crespo, Gilardino, Lovren, Austin. Niby trochę piłkarzy jest (nie wymieniłem chyba z 30), ale jakoś tam znani są ci dwaj pierwsi, reszta znana, bo jeszcze gra.

adrians97 komentarzy: 51226.03.2016, 10:30

Ja za tydzien mam 1 mecz w b klasie :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.03.2016, 10:27

Welbeck klasa, bicz plis

Sparku komentarzy: 340226.03.2016, 10:23

Rafson95
Giroud nie jest idealny ale tak naprawde jest dobrym zawodnikiem a bramek na to co gra to strzela i tak bardzo duzo np ja bym niechcial sie go pozbywac z klubu lecz dawalbym mu grac jakies FACup koncowki i mecze z raczej nizej notowanymi rywalami. Czesto popsuje setke ale wiele hejtu leci na niego bo sie tak ludzie tutaj nauczyli

Rafson95 komentarzy: 1051526.03.2016, 10:17

Ciekawostka

Drewno Giroud ma lepszą średnia bramek na mecz w BPL niż legendarny Didier Drogba

ElSar komentarzy: 416826.03.2016, 10:10

Gunner

U mnie B klasa startuje dopiero 10 kwietnia XD

Sparku komentarzy: 340226.03.2016, 10:09

Dzisiaj urodziny ma Mikel Arteta :D Czyli urodzilem sie w tym samym dniu co nasz kapitan bo rowniez obchodze dzisiaj urodziny :D

Sparku komentarzy: 340226.03.2016, 09:49

shark31
Martinez podobno sie wypowiadal ze dlatego tak duzo go sadza b jest jeszcze bardzo mlody i nie chce takiego organizmu przeciazyc, to teraz sobie pomysl co moze Bellerin powiedziec przy Wengerze :D Hiszpan chociaz gra swietnie to zdecydowanie za duzo

shark31 komentarzy: 601326.03.2016, 09:34

Stones wg niektórych w 1 skladzie Anglii...?:) On nawet w Evertonie jest rezerwowym.

schnor25 komentarzy: 1854626.03.2016, 09:17

Zagrać cały sezon bez kontuzji? Nie ma szans, nawet taki Giroud czasem się łamie, a to jeden z mniej łamiących się graczy w zespole.

adrians97 komentarzy: 51226.03.2016, 09:16

Obejrzałem sobie własnie mecz Francji z Holandiia cieszy bramka Giroud ale to w jakim gazie jest Payet jest nie do opisania. Świetny drybling i fenomenalna technika. W lato będąsie o niego bić czołowe kluby, Kapitalny rzut wolny Griezzmana i świetny mecz Matiuidiego. Przydałby sie nam taki piłkarz jak on :)

adrians97 komentarzy: 51226.03.2016, 09:01

Ja mówie tak samo. Welbz pogra sezon bez kontuzji i bedzie world class. Widać ile jego powrót dał świezosci Arsenalowi.

PietrasM komentarzy: 249426.03.2016, 08:56

yyy, Polska wygra euro ?! Inaczej nie oglądam :P

Jeśli Welbz zagra cały sezon bez kontuzji to spokojnie osiągnie światowy poziom.

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 08:54

TlicTlac

Morata może odpalić na turnieju no i strzelać potrafi. Nolito i Alcacer mieli kontuzje dlatego nie było słychać o nich.

De Gea, Juanfran, Pique, Ramos, Alba, Busquets, Fabregas, Thiago, Nolito, David Silva, Aduriz

ławka: Azpilicueta, Isco, Mata, Morata, Alcacer, Koke, Sergi Roberto, Pedro, Mikel San Jose

Chciałbym chociaż taką ławkę mieć.

Hiszpania to by mogła ze 3 składy wystawić na Euro.

Sparku komentarzy: 340226.03.2016, 08:46

myslicie ze Welbz ma potencjal na swiatowej klasy 9?

schnor25 komentarzy: 1854626.03.2016, 08:41

Kapustka coś tam umie, ale przed wyjazdem na zachód na jego miejscu trochę bym przypakował, oczywiście na tyle, że nie zatracić swoich walorów szybkościowych.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.03.2016, 08:31