Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
henry1996 komentarzy: 129425.03.2016, 21:09

wie ktos dlaczego mecz holandia - francja zostal wstrzymany?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.03.2016, 21:09

MistiqueAFC

Ponoć mniej wiarygodne niż Sky Sport z UK.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2016, 21:09

@mistiq, wszystkie SKY z większych krajów są wiarygodne

typu Niemcy, Włochy, Anglia

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.03.2016, 21:07

Simpll

Ty będziesz wiedział.Sky Germany wiarygodne jest?

matek95 komentarzy: 79025.03.2016, 20:51

Welbeck doznał kontuzji? ? Bo gdzieś mi się o uszy obiło ????

AlexVanPersie komentarzy: 806425.03.2016, 20:51

Źle że Wenger kupuje Xhakę zamiast napadziora?

Niektórym zawsze wiatr w oczy, wszystko nie tak.

A tymczasem Papcio zbudował bardzo konkretny składzik, jednej dużej cegłówki jeszcze brakuje, napastnika.

Jeszcze jakiś kozacki skrzydłowy, Draxlerek i dla Pepa z Jose zostanie tylko finał Carling Cup do wygrania. ;)

Qarol komentarzy: 1450225.03.2016, 20:24

@aguero10

To inna para kaloszy, oczywiście prawda. Po prostu denerwuje mnie to kupowanie na pozycje, które wcale nie wymagają aż takich wzmocnień.

Priorytetowym celem powinien być zakup klasowego napastnika. Wiadomo to nie od wczoraj, bo od odejścia Robina.

Można było na początku wierzyć, że Giroud wystarczy. Nie wystarczy i było to widać po jego pierwszym sezonie. Późniejsze transfery Oezila, Sancheza i Cecha wcale nie wniosły zbyt wiele do jakości Arsenalu, bo nadal kulała ta najważniejsza pozycja.

mitmichael komentarzy: 4924325.03.2016, 20:17

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze podczas meczu piłkarskiego w jednej z niższych lig w Iraku. Zabił 29 osób a ranił ponad 60.

Do wybuchu doszło w momencie, gdy zwycięzcy odbierali trofeum. W tej chwili wiadomo o 29 ofiarach, ale według doniesień miejscowych mediów liczba może wzrosnąć.

Qarol komentarzy: 1450225.03.2016, 20:17

Myślę, że jeśli Jose obejmie MU to temat Zlatana do Arsenalu można zamknąć. Szwed na pewno wolałby pracować z Mourinho.

Tygodniówką też ich nie przebijemy.

aguero10 komentarzy: 852325.03.2016, 20:17

Qarol

Chyba transfery nic nie dadzą dopoki managerem jest Wenger :P

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 20:17

Aż ciężko uwierzyć że Debuchy przegrywa walkę o skład z takim Jalletem. Sagna czemu nie gra?

Lacazette > Giroud

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 20:15

Panowie dzisiaj zrobile kompletny format komputera i przerzucilem sie na google chome z Mozilli jakie aplikacje dla googla warto pobrac?

mitmichael komentarzy: 4924325.03.2016, 20:13

Ciekawe czy mamy jakies szanse z takim Manchesterem United. Chodzi mi o Ibre, coraz wiecej znakow na niebie i ziemi mowi, ze własnie tam bedzie grał w nastepnym sezonie. Ibra to moje najwieksze marzenia

Qarol komentarzy: 1450225.03.2016, 20:09

Te transfery nic nie dadzą, dopóki Wenger nie kupi NAPASTNIKA.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2016, 20:02

@aguero, brak dużych transferów-brak mistrzostwa=definitywny koniec Wengera

aguero10 komentarzy: 852325.03.2016, 20:01

Co do Szwajcara pewnie bylo zapytanie ale cena odstraszyła Wengera i po transferze.

Nie ma co liczyć na wielką ofensywę transferową ze strony AFC

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 19:59

Obi Żwirek dzisiaj nastrzelał i się w końcu odblokował :C

mitmichael komentarzy: 4924325.03.2016, 19:58

Skład Francji na dzisiejszy mecz z Holandia

Mandanda - Evra, Koscielny, Varane, Jallet - Matuidi, Diarra, Pogba - Payet, Giroud, Griezmann

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 19:55

Pogba gra w Juve i z tym klubem może walczyć o potrójną koronę. Ostatnio powiedział że zamierza zostać.

Laporte pewnie w tym okienku już by został sprzedany gdyby nie kontuzja...

Kondziu10 komentarzy: 89125.03.2016, 19:54

@Kyrtap

Nie powiedziałbym, ale masz rację, chodziło mi po prostu o to, że nie lecą na hajs jak niektóre gwiazdki, które teraz kopią w Chinach.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 19:52

Kondziu

Nie żeby coś, ale Juve to się chyba znajduje w TOP 5 klubów w Europie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185225.03.2016, 19:51

helo kiki helo kiti co tak pusto?

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 19:45

Pogba jest nauczony juz przeszloscia i doswiadczeniem z United.

Kondziu10 komentarzy: 89125.03.2016, 19:41

Swoją drogą to mega szacun dla takich graczy jak Laporte czy Pogba, mogliby już wylądować w top5 klubów w Europie, ale wolą spokojnie się rozwijać tam gdzie grają obecnie. Ile to było grajków co się dobrze zapowiadali w młodym wieku a po transferze do lepszego klubu znikali

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 19:34

Gunner44

Laporte to wychowanek

Kondziu10 komentarzy: 89125.03.2016, 19:32

@Gunner44

Laporte jest Francuzem, ale jest też baskiem. Nie tylko Hiszpanie są Baskami, można ich znaleźć też we Francji.

moomin komentarzy: 82025.03.2016, 19:18

Moze i przyjazd na kadre nie jest najwygodniejszy dla Bielika, ale serio? Tlumaczenie pilkarza, ze 'zmeczy sie'? Tak jak ktos nizej zauwazyl, Bielik sie rozgwiazdorzyl, poczul sie panem pilkarzem. A pilkarzem to on moze kiedys bedzie, poki co im podaje reczniki na treningu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2016, 19:14

No top10 mozna jako tako ulozyc ale mimo wszystko ladne bramki w tym sezonie padly. A jeszcze moga pasc ;p

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185125.03.2016, 19:07

Super, jest Xhaka

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 325.03.2016, 19:00

Ja polecam pograc w CodUO, jest jeden fajny server na multi, ja mloce pod nickeim LawStudent;d

mitmichael komentarzy: 4924325.03.2016, 19:00

I co z tym Welbeckiem, wiadomo cos wiecej?

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 18:53

N’Golo Kanté rzekomo rozpoczął rozmowy z Manchesterem City.

Atlético Madryt latem spróbuje sprowadzić Christiana Benteke.

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 18:51

Aymeric Laporte nabawił się ciężkiego urazu podczas meczu reprezentacji U-21.

Obrońca Athletic Bilbao, na którego parol zagiął Manchester City, doznał kontuzji podczas interwencji w polu karnym w trakcie meczu Francji ze Szkocją. 21-latek opuścił boisko, a po przeprowadzeniu wszystkich badań jego klub wydał oświadczenie na temat stanu zdrowia piłkarza.