Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.03.2016, 01:21

I tak najlepiej wyglada para Lewandowski-Milik. Gdyby Kapustka byl kilka lat starszy to moglibysmy rzeczywiscie namieszac na EURO

TlicTlac komentarzy: 596726.03.2016, 01:11

@ lays

Zagrał całe 21 meczy - 9 goli, 6 asyst;
nie jest źle;

bardziej chodziło mi o to, że Aduriz jest w życiowej formie - praktycznie na każdym froncie świetnie gra, LE, liga - ma świetne statystyki

@ i porównywanie napastników Niemiec do Hiszpanii;
chyba każdy przyzna, że para Muller-Reus wygląda lepiej od jakiejkolwiek hiszpańskiej?

poza tym ta "świetna" pomoc Hiszpanii - zgodzę się, ale nawet nie można jej porównywać do lat świetności - bez Xaviego, Fabregas w gorszej formie, Xabi Alonso to już nie to, co dawniej, to samo Iniesta;

Nolito i Alcacer? - jakoś o nich nic nie słychać, liczby też słabe;

Morata wysoki poziom? - i dlatego nie łapie się do składu kosztem Dybali czy Mandzukicia? - a jeszcze do rotacji z Zazą;
gość ma po prostu szczęście do ważnych bramek;

z kolei Costa to jednak jakaś lepsza marka już jest, tyle, że w samej reprezentacji jakoś się odnaleźć nie może;

dla mnie jakoś tak dziwnie Jese to większy "talent" niż Morata.

Hubertus888

Z tych co wymieniłeś to może jedynie Morata prezentuje wysoki poziom. W porównaniu do Raula, Villi czy Torresa sprzed paru lat to Hiszpania naprawdę ma słabo obsadzoną tę pozycję. No ale fakt, Euro '12 wygrali bez napastnika, więc ich siła tkwi jednak w pomocnikach.

Waskitcz komentarzy: 448526.03.2016, 00:23

Anglicy napastników przesyt, ale to typy których trzeba obsluzyc, Barkley, Ali i Rooney który będzie grał pewnie za Kanem, to mało boki Sterling -Welbeck/Sturridge. Ja ich nie widzę za daleko.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 226.03.2016, 00:18

Dancer
Tak, pare godzin temu. Straszne

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.03.2016, 00:13

Slyszeliscie o zamachu na stadionie w Iraku?

Fanatic komentarzy: 599126.03.2016, 00:09

*A wg

Fanatic komentarzy: 599126.03.2016, 00:08

a w mnie, to Anglicy mają szanse złapać farta na wyniki podczas EURO, coś na wzór Atletico, bo np. napad mają kozacki, w porównaniu do niemiec czy nawet hiszpanii, obrona również dobra, na pozycji gk mogą przebierać - ja byłbym zdziwiony, jeżeli byliby tak mierni jak na mundialu.

Hubertus888 komentarzy: 367426.03.2016, 00:06

fabregas1987

Hiszpania nie ma napastnika? Aduriz, Morata, Alcacer, Costa, Nolito.

Za plecami sama śmietanka ludzie którzy potrafią jak mało kto kreować sytuacje. Chyba przypomnieć trzeba ile ostatnich turniejów wygrali Hiszpanie i często grali bez nominalnego napastnika z Fabregasem na ataku np.

Trequ

Rooney będzie grać w podstawie, o ile będzie zdrowy ocywiście. To jest pewne.

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 23:58

Griezmann co z wolnego trafił uhuhuh

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 23:55

Trequartista

Do bólu przeciętna drużyna.

DavidSilva21 komentarzy: 337925.03.2016, 23:54

Ja stawiam na Francję, ale obawiam się o boki obrony. Podstarzały Evra + słabizna z prawej strony. Mam nadzieję że Belgia, Chorwacja i Polska sporo namieszają na tych mistrzostwach.

fabregas1987 komentarzy: 2570625.03.2016, 23:53

Moim zdaniem w ćwierćfinale będą Hiszpania, Włochy, Niemcy, Belgia, Francja, Anglia, Portugalia i ... Polska :D

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 23:50

Zbigniew Boniek @BoniekZibi 2 godz.
Co to jutro bedzie za mecz? Wyborowa kadra w hotelu Monopol, gramy z Finlandą,Absolut totalny!

hahaha i pomyśleć, że Sławka nie powołali

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 23:46

Uwielbiam Jacka, ale dla mnie to wgl nieporozumienie.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 23:44

Anglia jest wbrew pozorom bardzo słaba. W ogórkowej grupie mogli sprawiać wrażenie silnej ekipy, jednak na Euro maksymalnie wyjście z grupy.

Simao12 komentarzy: 775225.03.2016, 23:40

Anglia na 100% zajdzie daleko jak Wilshere będzie zdrowy.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 23:37

Anglia? Meh. Już prędzej bym w Hiszpanię uwierzył. Swoją drogą, Włosi słabo coś wyglądają teraz. Niby zawsze byli drużyną turniejową, ale teraz nawet na papierze nie straszą.

RafixTheOne komentarzy: 67225.03.2016, 23:35

@Sparku

Oprócz polskiej :D

@lays

Ja stawiam na Niemców, chociaż rozum podpowiada, że dojdą tylko do półfinału, ale wierzę, że dalej zajdą, chociaż ciągle brakuje typowej "9", no chyba, że Gomez. Stawiam na Francję w "4" i Niemcy. Niespodzianką może być Anglia, Szwajcaria lub Belgia.

Simao12 komentarzy: 775225.03.2016, 23:34

Ale ta Holandia słaba, żadnej walki.
vine.co/v/ip2x2DJTnzr
W PL to by już 2 siedziało mu na plecach i by się piłka odbiła od konara

fabregas1987 komentarzy: 2570625.03.2016, 23:34

Hiszpania nie ma klasowego napastnika na to Euro, a mnie się wydaje, że jak słabo Niemcy by nie wyglądali przed imprezą to i tak będą zawsze groźni, to samo Włosi, nikt ich nigdy nie bierze pod uwagę, a medale wpadają ;)

Simao12 komentarzy: 775225.03.2016, 23:32

Ja mam zamiar obejrzeć wszystkie spotkania Anglii, Francji, Niemiec. Jedna z tych drużyn wygra

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 23:30

Francja nie wygra Euro, z tego powodu co zawsze. Pake maja, wszystko co mogliby to maja, nie maja tylko atmosfery i ducha druzyny. Odpadna i beda skandale

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 23:28

Dla mnie Hiszpania z Del Bosque już nic nie wygra. Gość od dłuższego czasu nie może z piłkarzy o tak ogromnym potencjale stworzyć porządnego zespołu.

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 23:25

fabregas

Z NiemcamI? Niemcy nie będą nwet w finale. Są przesyceni jak Hiszpanie. Zobaczysz :) Odeszlo paru graczy na emeryturke, niektrozy stracili mtoywacje i bylo widac w eliminacjach, ze to juz nie ten sam zepsol.

DLa mnie Belgia ogarnie ladnie, Hiszpania, nie wiem w jakiej formie

fabregas1987 komentarzy: 2570625.03.2016, 23:23

Francja ma świetną pakę, jak ich ogarnie jeszcze trochę Deschamps w te 2,5 miesiąca to mogą z Niemcami walczyć o tytuł w lipcu.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 23:21

Sparku

Teoretycznie tak, jednak system szkolenia w Niemczech wydaje się być bardzo efektywny, przez co jest tam więcej takich perełek niż w innych ligach.

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 23:19

Kyrtap
jak by sie poszukalo to w kazdej lidze by sie perelki do wyciagniecia znalazly

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 23:19

Rafix

Tah to bardzo ciekawy obrońca. Podobno teraz na zgrupowaniu kadry są nim zachwyceni.

RafixTheOne komentarzy: 67225.03.2016, 23:16

@Kyrtap

Sane fajny, fajny ;) ja mam kilku młodych Niemców na oku, pewnie się przebiją niedługo na stałe do głównej kadry. Brandt, Tah, Sule :) pamiętam te czasy z Ozilem w Werderze i Schalke, już wtedy imponował.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 23:14

Dancer
Już nie długo w gazetach nagłówek
"Nie jeżdżę na u18, bo tłumacze komentarze trenerowi"

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 23:13

Ja kibicowalem Holandii od zawsze do mistrzostw ale teraz jakos nie moge ich ogladac od kiedy Robben stal sie taki samolubn, co ciekawe kiedys byl moim ulubionym pilkarzem pamietam jego super bramke przeciwko MU w LM byl to sezon 09/10 ktora dala im wygrana nie pamietam jak to wtedy bylo ale w Monachium pierwszy mecz wygrany a potem MU mialo po 15 minutach 3:0 na old trafford :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 23:10