Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2!

Cenne 3 punkty na Goodison Park. Everton vs Arsenal 0-2! 19.03.2016, 14:50, 3554 komentarzy

Arsenal był dzisiaj drużyną, jaką z pewnością większość fanów chciałoby oglądać. Doskonała pierwsza połowa, podczas której byliśmy świadkami szybkich, składnych akcji podopiecznych Wengera, które zaowocowały dwoma bramkami. Kanonierzy dominowali przez większość pierwszej połowy i w skuteczny sposób potrafili przerywać akcje Evertonu.

The Gunners wyglądali w tym meczu na bardzo zmotywowanych. W drugiej połowie wydaje się, że nieco opadli z sił, ale potrafili utrzymać wynik, który zapewnili sobie jeszcze w pierwszej połowie. Ostatecznie udało im się wywieźć z trudnego terenu bardzo cenne trzy punkty, które z pewnością przydadzą się w dalszej walce w lidze. Pozostaje tylko liczyć, że jest to początek dobrej serii zwycięstw dla podopiecznych Arsene'a Wengera.

Składy obu zespołów:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Coquelin - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck.

Everton: Joel - Coleman, Mori, Jagielka, Baines - McCarthy, Bešić - Lennon, Barkley, Cleverley - Lukaku.

Dobry początek Evertonu. Zawodnicy The Toffees wymienili kilka ciekawych podań, po czym Coleman dośrodkował w pole karne Arsenalu, ale Koscielny wybija piłkę na rzut rożny. Chwilę później Welbeck wbiega w jedenastkę gospodarzy, ale dobra interwencja stopera rywali.

Raz lewą, raz prawą stroną atakują gospodarze, jednak groźne wrzutki dobrze wybijają defensorzy The Gunners.

6. minuta spotkania i Arsenal wychodzi na prowadzenie! Mesut Özil podaje do Alexisa Sancheza, Chilijczyk zagrywa idealną piłkę do Danny'ego Welbecka - Anglik pięknie się uwolnił, zwiódł bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce pustej już bramki. 0-1!

Kolejna dobra szansa dla Arsenalu. W doskonałej sytuacji znalazł się Alex Iwobi po błędzie rywala, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gospodarzy.

Świetne tempo dzisiejszego meczu. Akcje toczą się spod jednej bramki pod drugą. Dobra wrzutka Lennona w pole karne The Gunners, ale pewnie interweniuje Gabriel Paulista.

Doskonała akcja Kanonierów. Zawodnicy Arsenalu wymienili kilka ciekawych podań z pierwszej piłki, dzięki czemu Mesut znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym rywala, ale strzał Niemca zblokowany. The Gunners wznowią z rzutu rożnego.

Groźna sytuacja pod polem karnym Arsenalu. Strzał Besicia zza pola karnego w prawy dolny róg bramki, ale na raty broni David Ospina.

Złe przyjęcie Elneny'ego w 27. minucie zapoczątkowało szansę na kontratak ekipy Evertonu. Barkley podaje w pole karne, ale po raz kolejny niezłą interwencją popisał się Paulista.

Duża przewaga Arsenalu. Goście często goszczą pod polem karnym Evertonu. Każda próba kontrataku gospodarzy kończy się przejęciem piłki przez defensorów The Gunners.

33. minuta - tym razem dobry kontratak przeprowadzony przez Alexa Iwobiego. Młody Anglik rozprowadził piłkę na prawe skrzydło do Mesuta Özila. Niemiec podaje do Alexisa, a ten pada w polu karnym. Jednak Mark Clattenburg nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Gramy dalej.

41. minuta i jest kolejne trafienie dla ekipy The Gunners! Piękne, długie podanie od Bellerina do Alexa Iwobiego. Nigeryjczyk znalazł się przed doskonałą szansą i pewnie pokonał Roblesa mocnym strzałem po ziemi.

Chwilę później dobra szansa dla Evertonu. Aaron Lennon huknął jak z armaty zza pola karnego, ale strzał Anglika niecelny.

Następne okazje dla podopiecznych Wengera. Najpierw Danny Welbeck czystym wślizgiem został powstrzymany przez stoperów gospodarzy w polu karnym, a potem niecelny strzał Alexa Iwobiego.

Sędzia doliczył jedną minutę, a po jej upłynięciu zakończył pierwszą połowę. 0-2 dla Arsenalu.

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Zmiany w przerwie dokonał Roberto Martinez. Stones w miejsce Besicia.

Już na początku drugiej połowy mamy kolejne groźne szanse z obu stron. Szybkie tempo panujące w tym spotkaniu z pewnością może się podobać.

Delikatna przewaga Evertonu. Dużo wrzutek w pole karne Arsenalu, ale w dalszym ciągu dobrze dysponowana jest dziś defensywa The Gunners.

Pierwszy błąd obrony Kanonierów mógł okazać się fatalny w skutkach. Dobrą interwencję zanotował jednak David Ospina, który w starciu z Lukaku nabawił się lekkiego urazu. Kolumbijczyk leży na boisku i będzie potrzebna pomoc medyczna.

Szansa The Toffees z rzutu rożnego. David Ospina zostaje w bramce, ale Jagielka przenosi piłkę nad poprzeczką.

Kolejne dośrodkowanie Colemana w pole karne The Gunners. Piłka trafia pod nogi Cleverleya. Anglik posyła potężną bombę, ale Gabriel staje na linii strzału i wybija piłkę na aut.

Na zmiany decydują się obaj menedżerowie. W ekipie Evertonu w miejsce Barleya wszedł Delofeu, a w Arsenalu za Özila i Welbecka weszli Gibbs i Giroud.

Przewaga Evertonu. The Toffees upatrują swoje szanse w dośrodkowaniach w pole karne, ale wynik pozostaje bez zmian.

Strzał Oliviera Girouda z dużej odległości broni golkiper rywali. Mamy rzut rożny dla gości, piłka trafia do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizduje faul popełniony przez francuskiego napastnika. Grę wznowi Robles.

84. minuta - na ostatnią zmianę w tym meczu zdecydował się Arsene Wenger. Chambers znalazł się na placu gry, a zastąpił on Alexa Iwobiego.

87. minuta i mamy pierwszy celny strzał Evertonu w tym spotkaniu. Centra w pole karne do Lukaku. Belg skacze i uderza piłkę głową, ale David Ospina bez większego problemu chwyta tę piłkę.

Mija pięć minut doliczonego czasu gry, więc Mark Clattenburg gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. 0-2 dla Arsenalu!

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.03.2016, 18:19

Simao

Racja, Krystian ma się czego bać :D Gościu wygląda groźnie :P

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29725.03.2016, 18:17

Teraz najeżdżają na Bielika, a niedługo będą go prosili, żeby grał w kadrze.

Simao12 komentarzy: 775225.03.2016, 18:16

Redzik,
co jak te 98 to rocznik i jest w tym samym wieku co Bielik?
Bielik na pewno się przestraszy jak przeczyta

Kanonierro komentarzy: 150225.03.2016, 18:13

jaram się strasznie Raffaelem ale on 30 lat ma :(

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3425.03.2016, 18:09

Kanonierro

Nordveit jest średni, jeśli mamy brać kogoś z Gladbach to Xhakę albo Dahouda :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.03.2016, 18:03

Jakiś gimbus napisał do Bielika, żeby nawet nie myślał o reprezentacji :D

facebook.com/kuba.mielczarz.98

Hubertus888 komentarzy: 367425.03.2016, 18:00

Lays

Nie ma opcji. Po pierwsze to nue w stylu Wengera żeby tyle wydać na zawodnika który nie jest "po okazji" czyli z serii nieszczęśliwych z wielkich klubów jak Ozili Sanchez. Po drugie skład w pomocy mamy obsadzony i wystarczy kupić zmiennika dla Coquelina, choć i tu Wenger mógłby nikogo nie sprowadzać. Yarmolenko też już ponoć kupiliśmy i wyszło że to plotka. Ten transfer był dobry ale w zimę.

Kanonierro komentarzy: 150225.03.2016, 17:59

A Nordveit ? nie wiem sam... musiałbym zobaczyć jak gra. Lepiej na pewno niż Arteta czy Flam

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 125.03.2016, 17:56

bitly.pl/40zFd

Porównanie Xhaki z Goretzką. Dla mnie transfer Niemca byłby lepszym rozwiązaniem.

sebastix11 komentarzy: 599125.03.2016, 17:55

Theo Walcott misses England training today in Berlin with a dead leg. [times]

Kanonierro komentarzy: 150225.03.2016, 17:55

lays

Hazard,Reus,Gotze oraz wielu innych którymi się wcześniej interesowaliśmy też było w takiej sytuacji jak mówisz że kosztowali drogo ale nie byli gwiazdami. I co z tego wyszło ? już nie patrzcie na sezon Hazarda xd tylko ogólnie jako zawodnika

songoku95 komentarzy: 2348525.03.2016, 17:46

Ktoś sie mnie pytał niżej po co Nam Nordveit. Ano jako dodatkowy obrońca, oraz 3-ci DP

lolkoznoob komentarzy: 96625.03.2016, 17:44

Tak się podniecają, że Polska ma wielu bramkarzy, a wolałbym żebyśmy mieli takiego jednego Cecha niż 4 średniaków

Gerwciu komentarzy: 372225.03.2016, 17:40

To, że Ramsey formy nie ma to nic nie znaczy. Facet będzie zawsze grał w pierwszej 11.

sebastix11 komentarzy: 599125.03.2016, 17:38

Gerwciu

już zrobił Elneny takowym jest, więc Xhaki bym nie wykluczał, zwłaszcza że Ramsey nie ma formy, a Wilshere kontuzja za kontuzją

Gerwciu komentarzy: 372225.03.2016, 17:33

Ja tam nie wierzę Xhakę. Prędzej Wenger zrobi transfer jakiegoś grajka o którym nikt nie słyszał.

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 17:31

Wierzycie w transfer Xhaki, tak serio?

Bo zrodla są dobre, natomiast dla mnie to wgl nei do pomyślenia, że Wenger zaakceptowałby taki transfer. Mało takich grajkow juz sie przewinęło tutaj, w tym krycha, kondogbia, czlyi nie DM o takich cenach?

33 mln funtow za NIE gwiazde, ale gracza z mega potencjalem, ktory z kazdym kolejnym sezonem wchodzi na najwyzszy poziom in ie przychodzi z Barcy tylko z Borussi Gladbach? To bylby chyba taki najbardziej ze wszystkich, nietypowy transfer Wengera. Za taka cene :D Tu nawet juz jest napisane ile tygodniowka bedzie wynosci 122 mln funtow? Nie wierze, ze tyle mu zaproponuje. Max 80 dostanie, moze 90.

Czeczenia komentarzy: 1244825.03.2016, 17:26

Jezu, biedny Krystian. W piłkę mu karzą grać, do biegania zmuszają.

1500? Tyle to on ma pewnie minut od sierpnia (albo niewiele więcej). W rezerwach. Najwyżej kandydat na piłkarza.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 17:26

migus
Iwobi niby miał nie grać, bo złapał jakąś grypę :p

kelob komentarzy: 86225.03.2016, 17:20

@barrakusio

Tak bardzo niski dla niego szczebel, że ponoć nie nadaje się do gry, odstaje od kolegów i jest od nich słabszy.

Rzeczywiście za niski szczebel

Gerwciu komentarzy: 372225.03.2016, 17:16

Nie wiem co wy macie z tym Bielikiem. Chłop może zmęczony fizycznie po roku gry w Anglii. Dobrze zrobił. Po co ma grać 1500 meczy w sezonie. Skończy jak Jack10

migus11 komentarzy: 131425.03.2016, 17:11

Aaa nie oglądam, kiepska jakość i arabski komentarz. :D

migus11 komentarzy: 131425.03.2016, 17:08

Nigeria vs Egipt gdyby ktoś chciał stream.

cricfree.tv/watch/live/nigeria-vs-egypt-live-streaming

Widać czuprynę Elneny'ego więc gra ale nie wiem jak z Iwobim.

ZielonyLisc komentarzy: 2020225.03.2016, 17:05

Sparku
Masz kwita! :D

Czeczenia komentarzy: 1244825.03.2016, 17:02

Euro się zbliża. Gdzie Sol, gdzie słowa o powrotach w trumnach?

schnor25 komentarzy: 1854625.03.2016, 17:00

Bielik zachował się niefajnie. Mam nadzieję, że odmowa przyjazdu na zgrupowanie nie wynikała z sodówki i tego, że poczuł się wielkim panem piłkarzem z Arsenalu, któremu nie przystoi już kopać się po czole w U-18, tylko dlatego, że serio chce poświęcić czas na trenowaniu i budowaniu swojej pozycji w klubie. Jeśli tak jest, to mimo wszystko kibicuje Polakowi. Teraz go wszyscy ganią i najeżdżają (po części słusznie, nie mówię, że nie), a daj Boże, niech przebije się do 1-go składu, to będą te Chorążyki latać w tą i z powrotem błagając, żeby Krystianek wrócił do reprezentacji (o ile poczuł się tym wszystkim urażony).

@wojt3q

Odmówił przyjazdu na kadrę U-18, która gra towarzyski turniej z ogórkami. W tej kadrze już zresztą nie powinien grać, bo to za niski szczebel jakpoziomie U-21 i często trenuje z pierwszą drużyną), ale pewnie ambicje trenera kadry, żeby wygrać towarzyski turniej, przeważyły. Bielik podjął logiczną decyzję, a Boniek robi szopkę, która nie pomoże ani zawodnikowi, ani atmosferze w kadrze.

Ogólnie sytuacja jak swego czasu z Pearcem i młodzieżówką Anglii. Też na każdy większy turniej chciał powoływać wszystkie talenty, nawet jak już grały regularnie w dorosłej kadrze. I bóldupił na słowa krytyki (np. Wengera w sprawie Wilshere'a).

Teraz też ktoś ze sztabu mógłby się wstawić za zawodnikiem, chociaż mam nadzieję, że Bielik ma na tyle silną psychikę, że sobie nie da wejść na głowę.

sebastix11 komentarzy: 599125.03.2016, 16:40

i jak jest jakaś informacja z lepszego źródła na temat kontuzji Welbeck'a ?

triumphst666 komentarzy: 257425.03.2016, 16:23

tę*

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.03.2016, 16:22

illpadrino
wyczysciles skrzynke?

triumphst666 komentarzy: 257425.03.2016, 16:19

Zabawnie byłoby zobaczyć tą sytuację na boiskach PL.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.03.2016, 16:17

Wilshare

To się nazywa boiskowe cwaniactwo. :D

Czeczenia komentarzy: 1244825.03.2016, 16:13

Ale co Boniek powiedział nie tak? Zero kontrowersji. W Polsce burza w szklance wody (nic nowego), dyskusja czy odmówił przyjazdu, czy poprosił o zwolnienie.

DavidSilva21 komentarzy: 337925.03.2016, 16:10

Linetty to ogromny talent. Myślę że Nawałka ciągle ma w planach grę na 3 pomocników w środku i czeka na Jego powrót. Krycha - Linetty - Zieliński, wtedy Milik na skrzydło z Kubą albo Grosikiem i Lewy z przodu.

Mihex komentarzy: 2360425.03.2016, 16:09

Redzik
Bo Boniek ma swój świat i swoje kredki. Dla niego najlepiej jakby żaden zawodnik z Polski nigdy nie wyjechał, żeby w każdym klubie trenował Smuda, Nawałka i Fornalik, a jak ktoś przegra to zawsze można zwalić na obcokrajowców :V

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.03.2016, 16:05

Co ten Boniek taki cięty na Bielika?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.03.2016, 15:57

Pamiętacie to? :D

Sparku komentarzy: 340225.03.2016, 15:36

Mihex
Suarez by za dlugo nie pogral, Arek szybko by podpatrzyl jak sie kasa wywala i by urugwajczyka wygryzl ze skladu :D

Z tą Barceloną to nieźle polecieli. Od razu do pierwszego składu za Suareza :V
U nas może miałby szansę się przebić, w Liverpoolu też, bo Klopp jest cierpliwy, ale Barca :P?

lays komentarzy: 3987125.03.2016, 15:25

22-letni wychowanek Rozwoju Katowice z każdym, kolejnym sezonem nabiera wiatru żagle. Już w poprzednim roku młody snajper Ajaksu brylował w holenderskim klubie, strzelając 23 gole w 34 meczach. Wiele wskazuje na to, że trwająca kampania okaże się dla Milika jeszcze lepsza, bowiem już w marcu, napastnik ma na koncie 19 trafień i 12 asyst. Jak wiadomo, rozgrywki klubowe to nie jedyna płaszczyzna, na której świetnie radzi sobie były piłkarz Górnika Zabrze. W zakończonych niedawno kwalifikacjach do Euro 2016, Milik wspólnie z Robertem Lewandowski stworzyli najskuteczniejszy duet ofensywny spośród wszystkich, europejskich reprezentacji. Stały etatowiec Adama Nawałki strzelił w tych rozgrywkach 9 goli, w tym jednego przeciwko mistrzom świata, Niemcom.

Nie bez kozery utalentowany zawodnik ze Śląska coraz częściej łączony jest z najlepszymi drużynami Starego Kontynentu. Dzisiejsze wydanie brytyjskiego dziennika Metro informuje, że Milik wzbudził zainteresowanie Arsenalu. Londyński klub chciałby rzekomo zastąpić Polakiem Oliviera Giroud, który nie realizuje w pełni powierzonych mu zadań. Angielska prasa informuje jednak, iż „wyciągnięcie” 22-latka z Ajaksu, może okazać się trudne, bowiem „Kanonierzy” nie są jedynym klubem chcącym pozyskać Milika. Wśród rywali drużyny z północnego Londynu wymienia się między innymi Liverpool, a nawet FC Barcelonę. Metro zwraca również uwagę, iż cena Polaka nie będzie należała do najniższych, szczególnie dlatego, że zawodnik zagra w finałach francuskiego czempionatu, gdzie ma odegrać jedną z kluczowych ról.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2016, 15:23